New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

Kaucukovnik

Velmi neobyčejná komiksová adaptace, která narozdíl od většiny nedělá ústupky filmovému formátu. Minimum polopatické expozice a naprostá absence snahy udělat z komiksového úletu "uvěřitelný" standardizovaný příběh. Až bych nečekal, že to na plátně může tak dobře fungovat. Nedokonalí digitální herci zde ještě posilují obraz odlidštěné společnosti (totalita, eguenika), v němž o to víc vynikne těch několik postav, ke kterým má divák něco cítit. Jednu výtku bych měl - filmu by opravdu prospěla delší stopáž, jelikož některé scény a postavy přímo křičí po větším prostoru. Pokud kvalitu vizuálu hodnotíte podle "realističnosti" efektů, toto není film pro vás. Pokud od filmu vyžadujete konkrétně uchopitelný děj a jednoznačnou pointu, také se porozhlédněte jinde. Jestliže si naopak rádi odnášíte silné, ale poněkud abstraktní dojmy, příběh Nikopola a Jill pro vás bude na poli sci-fi tím pravým. Ani čtenář komiksové předlohy nebude sledováním mlátit prázdnou slámu, protože se jedná o převyprávění velmi volné, až na pár ikonických scén. || Na závěr vzkaz místním komentátorům: Než začnete volat "Vykrádačka!", nastudujte si, jak se věci mají. První díl předlohy je o dva roky starší, než Blade Runner. Ano, P.K.Dick napsal elektrické ovečky ještě o dost dřív, ale ony srovnávané prvky přinesl až film. O Pátém elementu nebo Matrixu už škoda slov. ()

io.

Líbilo se mi řemeslné zpracování filmu. U některých postav nevím, jestli byly hrané nebo animované, tak dobře je to zakomponované do sebe. Fantastické prostředí, jen ten příběh mi nějak unikal. Ještě, že mi na začátku řekl vypravěč, o co tam jde, jinak bych byl asi dost bezradný. Vtipní byli bohové v levitující pyramidě hrající monopoly - to by mně fakt asi nenapadlo. No nic, Horus splnil misi, zasel božské semeno do božské vagíny, ale nikdo mi neprozradil, kdo je John? Jak mám teď jít klidně spát, když jsem se za celý film nedozvěděl, kdo je sakra John!? ()

Rathe

To co na začátku vypadalo tak skvěle, nakonec dočista zničili. Úvod mě absolutně dostal, ať už prostředím, různými lidmi nebo svou velkolepostí. Ale nevím, proč se režisér rozhodl všechno utnout na postelových scénách. Z toho filmu se mohl stát mnohem zajímavější kousek, ale scény v posteli jsou jak vidím pro někoho víc zajímavější. ()

Conriocht

Immortal (ten český preklad už fakt vôbec, ale vôbec nechápem), je snáď jediný film, ktorý sa u mňa z úplného odpadu vyšvihol na plný počet. Keď som ho videl prvý krát, tak som si myslel že ide o zlý sen, pripadalo mi to celé zmätené a nezáživné, hýriace farbami všeho druhu a hlavne čudné. Každopádne druhé a tretie zhliadnutie tohto fimu ma jednoducho donútilo pôvodné hodnotenie radikálne prehodnotiť, keďže film je to nanajvýš originálny, nápaditý, absurdný a deviantný zároveň, s maximálne sympatickou hlavnou dvojkou. ()

Keledaia

Po Aliens jedna dalsi uchvatna scifi oda. Tohle by byla skvela hra, uzasna atmosfera, kombinace Tomb Raidera a Cyberpunk. ()