New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

Jardys88

Co je modré to je dobré....ani nevíte jak dlouho mi trvalo čím ten Horus vlastně mluví...pak jsem si všiml neurčitého hýbavého otvoru na jeho krku....zvlášní kombinace hraného a digitálního filmu....dívat se na to dá ale že bych to chtěl vidět vícekrát....ne ne....modré slzy jsou smutnější než normální.... ()

Loganberry

Místy připomíná Blade Runnera, místy Pátý Element. Plus hudba Sigur Rós a egyptští bohové. Pro někoho slátanina, pro mě audiovizuální orgasmus (Ačkoli ano, přiznávám, počítačová animace působí už poněkud omšele). Dávám plný knedlík, tenhle opomíjený film si ho zaslouží. ()

Motyuek

Nepochopil jsem myšlenku, kterou nám tvůrci chtěli předat a jsem si toho vědom. Je ovšem otázkou jestli je chyba na straně autora, nebo na straně mé. Snímek je to zvláštní, určitě originální, nicméně my komiksem nepoznamenaní bychom si asi zasloužili podrobnější zasvěcení do tohoto světa, do děje. Snad pak bychom pochopili pohnutky postav a porozuměli jejich chování. Nezbývá mi nic než doufat, že tomu časem přijdu na kloub a nějakou hvězdičku pak přidám. ()

CHYREN

Vizuálně dokonalé dílo. A vzhledem k tomu, že ho nakomponovali tvůrci v r. 2004...spadla mi čelist poprvé až na zem. Nikoliv svou technickou vyspělostí, která je už dávno překonaná, nýbrž HARMONIÍ. Je to, jakoby se člověk nechal pohltit hrůzou, která chutná jako delikatesa té nejvybranější kuchyně. Film se odehrává v budoucnosti, která je poněkud kontroverzně technicky navržená. Na jedné straně poněkud úsměvná retroauta a jejich "trolejové" vedení, na straně druhé Dajakové, kteří proplouvají dimenzemi prostoru, nebo všeobecně přijímané mezigalaktické a vnitrovesmírné civilizace, které si to na Zemi "pohodlně" a nerušeně užívají. To všechno slepeno naprosto nerušenou formou. Jaksi samozřejmě a zcela "konvenčně". Člověk ani nepotřebuje mnoho času, aby se v tom prostředí identifikoval. A tvůrci to vědí téměř s vizionářskou jistotou, protože "záhadná" pyramida se objeví hned po několika záběrech. Už samotná myšlenka naroubovat poněkud klasický děj Bohové vs. lidé ... na budoucnost, je odvážná. A povedlo se to náramně! Aphophis, nebo Bastet a nakonec i Horus působí majestátně i mrazivě "božsky". Děj nikoho asi moc neuchvátí. Bůh před svým uvězněním si přišel "zadělat" na potomka. S někým, kdo může jeho božské geny multišoubovice přenést do budoucnosti. Provedení je skvělé. Drobnosti, které tvůrce usvědčují z nedokonalosti, jako např. scéna, kdy slavný podvratný živel (člověk) Nicopol, při svém poněkud emotivním projevu nevůle, tělem nutí Horuse, aby ustupoval (když tento Bůh může procházet jakoukoliv stěnou či hmotou), jim zvesela promíjím. I poněkud levné efekty Horusovy energie, nebo Jilliny příliš lidské nešvary, jako netečnost k božskému souložení. :D Ano, děj je místy pro logika a racionála stěží uchopitelný, ale ... jsou to vizuální orgie. Dajak č. 1 mne nadchnul. Dajak č. 2 mne budí ze spaní. Jill před spaním, bo taková modrá panenka, když se trošku rozehřeje..Horus je skutečný Bůh a ti dva co ho provázeli, také. Až po několikerém shlédnutí člověka napadají ty věci, které se od vizuálna částečně oprostí a zamíří do historie, filozofie, okultismu, spirituality a duchovna. Ale pořád podbarveno dojmy a pojmy, které míří rovnou k lidské touze nechat se hýčkat souzněním výjevů, které nejen neruší, ale lahodí oku. Pomazlil jsem se. Je to jeden z mála filmů, který si budu pouštět v zimních depresích neustále dokola. ()

Erestarchos

Tento film ve mě budí rozporuplné pocity. Na jedné straně to vypadá jako zajímavá kompozice hraného filmu a komiksu, na druhé straně je to slátanina sci-fi a egyptských legend. Tři hvězdičky jsou podle mě přiměřené. ()

fricek12

Tohle mohlo být pěkné sci-fíčko, škoda jen, že je to taková nuda. Film je z roku 2004 a tvůrci bohužel vsadili více na 3D modeling a PC fyziku, než na 3D animaci s lidským důvtipem. Výsledkem jsou často nevyhlazené a robotické pohyby či jiná grafická faux-pas na úrovni televizních her. Jestlipak poznáte, kdo je herec a kdo 3D model? :-) ()

Chicharron

Jeden z mých nejoblíbenějších Sci-fi filmů (všech dob). Nejvíc člověka pobaví názory některých všeználků, že film vykrádá Pátý element, Hvězdnou bránu a Blade Runnera etc...dokonce takové recenze vybafnou na návštěvníky stránky mezi prvními... Jestli byl někdo "vykraden", tak to byl Enki Bilal a jeho komiksy... Immortal-the-movie-turned-out  Jediným problémem filmu je jeho určitá zkratkovitost proti předloze, asi nebyl dost velký rozpočet na detailní zfilmování celé trilogie. ()

Alexis

Immortel(ad vitam) představuje spolu se Sky Captain and the Day of Tommorow a Casshern novou generaci filmů, kdy živí herci hrají před modrým/zeleným plátnem a všechno ostatní je CGI. Předem je třeba říci, že kvalita trikových scén je diskutabilní. Vlastně všechny scény, kde něco vybuchuje (především úvodní srážka helikoptér), jsou až nepochopitelně špatné, jinak jsou ovšem exteriéry a interiéry NY budoucnosti bezchybné. Na režisérskou židli se posadil Enki Bilal, dle jehož comicsů kombinujících prvky sci-fi a staroegyptské mytologie byl celý film natočen. Přesto je Immortel trochu starosvětsky především filmem o lásce - nesmrtelné lásce mezi krásnou a tajemnou Jill (hraji ji Linda Hardy, miss Francie ´92, nutno dodat že bravurně, svou roztomilostí se vyrovnává Leeloo), Nicopolem, bývalým vůdcem nespokojenců s autoritativním režimem ovládaným společností Eugenics a bohem Horem, majícím 7 dní na to, aby zplodil svého nástupce. Nutno dodat, že tento vztah funguje perfektně a právě v těchto momentech je film nejsilnější. Nejednoznačný děj, odcizená hudba (např. Sigur Rôs), stejně jako šedé tónování vytváří podmanivou atmosféru neobvyklého snímku, který působí dojmem, že snad ani nemohl být natočený na Zemi. Přes určité nedostatky nemůžu jít pod pět. ()

Katz

Francouzi se pochlapili. Má to nápad, vypadá to zajímavě, jenom ta mytologie kulhá, ale což hlavně když se na to dá dívat, to samo o sobě je v záplavě brakových filmů úspěch. ()

DAveidek

Zcela alternativní podívaná pro příznivce sci-fi. Většinu diváků nezaujme, možná i unudí k smrti, ale ty, kdo mají jiné světy v krvi, vtáhne, nepustí a ukáže jim zcela novou tvář imaginace. O modrém světě poznamenaném stigmatem dekadence se mi asi ještě pár nocí bude zdát. ()

Anakikin

Tenhle film je skutečně trochu o rozporech. Na jedné straně stojí dobrá vizuální stránka díla, která se docela povedla, na druhé straně fakt, že opravdu připomíná Pátý element a že při vyšším rozpočtu mohla být mnohem lepší. Když si třeba představím, že by takovýhle film dělal Lucas a jeho ILM... Taktéž dějově jde o slušnou záležitost, nicméně chvílemi jsem trochu tápal v marné snaze pochopit o co vlastně autorům jde. Ve výsledku je Immortal pořád nadprůměrný film, z něhož ale trochu zůstala cítit pachuť nenaplněného potenciálu... ()

Molerat

Rozhodně zajímavý film, který ani chvíli nenudí.Nevidím zde žádnou slabinu, ve sci-fi žánru určitě velmi vydařené dílko.škoda pouze těch animací, místy byly opravdu špatné.80% ()

bernau84

když to začalo tak jsem si říkal - překonáš svůj odpor k otřesné animaci - nešlo to, ale budiž bývá to i horší - ale poté co se rozvinul děj tak jsem začal skoro usínat... o co šlo? nepochopil jsem spoustu okamžiků i na potřetí a ty kulisy taky nic moc. Celkově ploché , nudné, místy nepochopitelné a animovaně zvláštní. ()

Ziper

Film pochází z roku 2004 a tehdejší filmová technologie nebyla na tak dokonalé úrovni. I tak byly některé efekty přesvědčivé. Hlavní postavy předvedly výborný výkon. Opravdu originální a skvělé prvky v příběhu (modré slzy, které navždy zbarví vaši pokožku, převtělování, vznášející se pyramida nad Novým Yorkem ...). Pro mne to byl opravdový filmový zážitek ()

torn666

No som prekvapeny z tak nizkeho hodnotenia. Neotrely napad, originalne vizualne spracovanie, trocha oprasujuce spomienky na Piaty Element ci Blade Runner. Priznavam ze prvy krat som na tento film narazil dako pri prepinani kanalov TV a za 5 min. ma nezaujal - prepol som dalej. Ked som ho vsak videl cely uplne som otocil nazor ! ()

to08.net

Zajímavé pouze po vizuální stránce. Roztomilý pomocník v koupelně je asi TO jediné, co mi naštěstí zůstane v hlavě. Jinak film o ničem. ()

Tomrou

Rozhodně zajímavá podívaná. Pokud máte rádi sci-fi a vše, co k tomu patří - bude se Vám to líbit jako mě. [80%] ()