New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Je to úplně jako v nějaký řecký tragédii !! Všechny prvky do sebe nakonec pěkně zapadnou.." Silný dojem z druhého celovečeráku jugoslávského režiséra s českou krví naznačuje jeho velký potenciál.. První či druhé Repo ?? Blízká setkání třetího druhu ?? Čtvrtý druh ?? Pátý element ?? Šestý smysl ?? Ten taky jeden nepotřebuje, aby v Prokletí bohů, v téhle Bilalově komiksové adaptaci, odhalil nesmírně inspirativní experiment.. ()

Bast

Zvláštní film, který vám z naprosto neznámých důvodů zůstane v paměti aniž byste chtěli. K tomu na konci filmu je tam skvělá písnička Beautiful Day... ()

M.Macho

Poměrně pěkná adaptace vlastního comicsu - to je značně ulítlé. Vytvořit svět, jeho pravidla, hrany a pak to všechno lehce převrátit. Původní komiks je velmi svěží dílko s nádechem nutného punku a absurdity. Možná je škoda, že vyměnil New York za původní Paříž a nezohlednil lehce lechtivou anarchistickou, politickou taškařici. Jinak jako příběh je to poutavé vyprávění, míchající motivy ze všech tří dílů. Po hudební stránce bez debaty výborné - Sigur rós v komiksáku, to chce určitou třetí kouli... ()

corpsy

Kombinácia live action a digitálnych postáv a prostredí v tomto prípade príliš zaváňa lacinosťou. A práve to je najväčší problém tohto, ináč celkom dobrého snímku. ()

curunir

Film ma absolútne neoslovil. Inšpirácia ,,Blade Runner-om", ,,Piatim elementom" a ďalším pol tuctom filmov by mi nevadila, nakoniec týmto dielam sa skôr vzdáva hold, než že by sa vykrádali, avšak samotný tu predkladaný príbeh je bieda. Má to síce hlavu a pätu, no je to jedna strašná nuda, nuda a nuda. Jediné na čo sa dá pozerať je vizuálna stránka, ktorá ako tu už bolo nespočetne krát povedané vytvára zvláštnu, na mňa až pred apokalypticky pôsobiacu atmosféru aká sa naozaj len tak nevidí. Niečo skrátka visí vo vzduchu a nie je to len pyramída. Avšak aj ten vizuálny šat mi príde nedomyslený. Hrajú tu podľa všetkého len traja živý herci, ostatok je viac menej celý animovaný (a tiež aj zbytočný; napr. postava starostu). Nerozumiem prečo nebolo celé osadenstvo ,,živé" alebo čisto animované? V tom ,,živom" prípade by sa potom ale žiadalo tiež zlepšenie trikovej stránky, u animovanej verzie by som to vedel prepáčiť. Priaznivci intelektuálnych či filozofických sci-fi si môžu prihodiť hviezdičku navyše, ostatní sa nemusia riadiť ani známym ,,raz a stačilo". (2392. hodnotenie, 175. komentár k filmu) ()

ledzepfan

Hodně zvláštní sci-fi, které si díky jedinečné vizuální stylizaci a svéráznému příběhu hledá svého diváka jen velmi těžko.. Jde poznat, že Bilal svůj svět(a jeho pravidla) zná a nevrší jen prvoplánově divné nápady na bizarní hromadu..má to atmosféru, jiskru, svůj vlastní život.................. hezké ()

depony

Sci-fi s prvky fantazie. Náboženství zde mělo velkou roli. Rozhodně vznášející se pyramida nad městem vypadá impozantně, dívka s modrýma vlasama a tajemným zakukleným přítelem taky a staroegyptští bohové ve velmi povedené sestavě s rozhodně impozantní tělesnou stavbou mají cosi do sebe. A kombinace animovaného a hraného měla svůj úspěch. Líbilo:) ()

nirvana91

Animácie boli FAKT podivné a troška mi to pripomínalo animáciu Sims dvojky (troška nepodarenú). Ale príbeh, aj keď niektorí hovoria, že bol o ničom, sa mi páčil. Zaujímavá predstava budúcnosti (podľa mňa troška pripomínajúca Piaty Element) a soundtrack úplné potešenie pre moje uši ;) Keby sa mi tento kúsok nepáči, hodnotím ho asi ako priemerný. Takto je to však za 4*. Musím ešte očekovať ten komiks, podľa ktorého to je a možno sa môj názor zmení. ()

MartinezZ

Hodně... hodně zvláštní... věc, kterou jsem jaksi nepochopil. Míšení science-fiction pohledu na budoucnost se staroegyptskými bohy, uvězněným kdysi-rebelem a jednou z velmi mála žen, se kterými se mohou rozmnožovat bohové. Vůbec jsem jaksi nepobral myšlenku filmu, jakou roli měl ten tlustý guvernér a jeho pobočnice, která mu vlastně byla nadřízenou, jakou roli v tom hrál inspektor a nějací lovečtí kladivounští emzáci, proč v tom něčem byla nějak někde zapletená ta výzkumně-vývojová medicinská korporace, která nad vším dohlížela... ztratil jsem se v tom. ale vypadalo to zajímavě, hezky, alespoň z pohledu výtvarna a kostýmů a efektů, AŽ na tu nepochopitelnou animaci některých postav. To je taky věc, kterou jsem nepobral. Proč do toho sci-fi byla zakomponována ta nehezká počítačová animace postav, které nebyly hrané lidmi, nebo alespoň ne očividně? ~~~ Prostě jsem to nepobral natolik, abych to pochopil. A přesto je to svým způsobem... zvláštní. ()

Tayen

Tak nějak mi to všechno připomínalo Pátý element. Létající auta, blízká budoucnost, která ukazuje, jak je lidský svět v ..., hlavní hrdinka, která není tak úplně člověk a tajemné božské záměry - tentokrát se jedná o zplození potomka. To všechno v mnohem horší kvalitě (a bez Bruce).Spousta ošklivé digitalizace, špatné herecké výkony a ... já nevím, je to celé nějaké divné, přetechnizované a nezábavné. ()

JJ.Gibson

Než celovečerní film , bych to viděl na díl ze StarGate. Samozřejmě to není vítka. Beru to z pohledu příběhu a jeho provedení. Velmi se mi zde líbilo, prolínání animovných postav s reálnými. Je to takový malý animační skvostík :) Musím také pochválit dost slušné efekty a motion capture. Také mě docela drtily hlášky senatora Kyla a boha Horuse, prostě hardcore! Dávám 3,5* ()

Pirkaf

Tento film je o atmosféře, nikoli o ději. Nemůžu ho nazvat jinak než mladším bratříčkem Blade Runnera. Pravda, kvalit svého předchůdce nedosahuje, stejně jako Thomas Kretschmann není Harrison Ford. Přesto parádní sci-fi podívaná. ()

PKD

Nápadité a vysoce atmosférické (s naprosto kulervoucím Horus theme...ať pop mix, který hraje v menu či původní. Jedna z několika nejúžasnějších 2:33 co jsem kdy slyšel) pojednání o lidské existenci a tak vůbec. Natočeno od samotného autora pův. comicsové předlohy. Konkrétně se jedná o první 2 knihy z Nikopolovy trilogie. Možná, že je pro někoho kombinace hraných částí a cgi částí nešťastná, ale mě to zase tak nevadí. Jen u pár postav, které vypadají zkrátka uměle. Ale nikdy mě to výsledný dojem nekazilo. Takže tak. Auta na trolejích...supr!!! Je to takový drsně špinavý (jak by totiž měl původně a správně, dle předlohy býti) NY z 5.elementu. To by naivní Leloo koukala. Ani ten multipas by ji nepomohl. ()

Tony.cs

Myšlenka, ač nedokonalá, je zajímavá. Božský příběh, ač pitomý, dává jistý smysl. Ale zpracování toho všeho je velice, velice nešťastné. ()

RAiken

Vizuálně vytříbené a značně stylové, bohužel nicneříkající. Veškeré postavy jsou sice strašně cool, ale příběh je skutečně nudný. Osudy a příběhy jednotlivých osob nejsou jaksi dotažené do konce a vůbec nepochopíte jakékoliv motivy, které je vedou k jejich jednání. Ze všeho nakonec vznikne tedy neuvěřitelná splácanina, ze které si odnesete maximálně modré slzy. ()

PogoJoe

Dávám tři, ale to jen proto, že mám slabost pro vizuálně působivé znázornění budoucnosti. Po této stránce jsem s tímto podivným kusem spokojen. Ale co se týče příběhu/scénáře - tady vidím obrovskou slabinu. Například tomu chybí vtip. Hlavní "modrá" představitelka je krásná. Potenciál prostředí, postav, atmosféry zůstal nevyužit, což je škoda. Sakramentská škoda, když už se tak povedla výtvarná složka věci! ()

Falconica

Zvláštní...zvláštně kouzelné a omamné. Zkombinovat mýtus, mutanty a technologii je pro mne vábivé. Vizuál je zastřený jako podivný sen a hudba to vhodně podkresluje. Pravda, počítačová animace není místy nejlepší, což občas trochu vyruší, leč přesto mě to prazvláštně "nadrogovalo". Skoro mám chuť si sehnat komiksovou předlohu. Pro mě poměrně výrazně nadprůměrný film, sice nedávám celých pět *, ale přesto... ()

kombajn

Dost zvláštní film podle comicsu, který má neuvěřitelnou atmosféru. CGI vypadá dost předpotopně, přesto to funguje skvěle a stěží si dokážu vymyslet co by šlo udělat působivěji. Opravdu nevšední zážitek z nevšedního filmu, který je po celou dobu svůj. Nevysvětluje úplně všechno a dost věcí je na divákovi, aby si je domyslel, vizuální orgie a skvělé ztvárnění špinavého města budoucnosti, tak trochu jiný film, který nelze ohodnotit jinak než 5ti * už kvůli své jinakosti! ()

honajz2

U Bilalových filmů mám vždycky problém s hodnocením. Všechny jsou si dost podobné - vzdálená budoucnost, svět fungující úplně jinak než tehdy/teď, hodně vizuálních scén, složitě podávaný děj, vzbuzující dojem, že přinese i složité myšlenky, ale ve skutečnosti má jen vcelku prostý příběh a přitom se tak i bere... Jsou všechny zvláštní, strašně zvláštní a i když jsou si podobné, každý je zvláštní jinak. U Immortalu musí každého už od začátku upoutat jeho vizuál a ačkoli nemám rád zevšeobecňování, tak tady to opravdu musí zarazit každého, protože takové spojení hraných a animovaných scén se vším, co se zde děje, jsem ještě nikdy neviděl a už úvodní scéna s probuzením jednoho z egyptských bohů dá dost jasně najevo, že tohle prostě bude někde jinde. A ačkoli i tady mě ta atmosféra zpočátku dost chytla, tak na rozdíl od Tykho Moon si mě nedokázala udržet až do konce a někdy v půlce už jsem doufal v něco hlubšího, co by to celé ozvláštnilo a dalo tomu nějaký pevnější tvar, ale Bilal to bohužel postavil hlavně na atmosféře a vizuálu. S tím jsem se smířil u Tykho Moon, ale tady ten slabší scénář byl už jasnou slabinou, protože ani ta mytologie za tím není moc představená a vůbec se to fungování svého světa moc nevěnuje. Ze všech tří Bilalových filmů se mi tenhle líbil asi nejméně, ale zajímavé je, že jestli si některých z těch tří budu obzvlášť pamatovat, tak stoprocentně tenhle... 3* ()