New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

Neuge

Po několika letech jsem si dal repete, a k údivu mě samotného, nejdu s hodnocením dolů ani o píď. Asi mi to nostalgicky připomíná tu chvíli, kdy se už ani nevím jak, ke mě tento film dostal. A já, jakožto nějaký třinácti-čtrnácti letý odchovanec pokemonů, žasnul. A rázem se začal zajímat o filmy o mhoho podrobněji. Pro mě v tom filmu snad všechno funguje. Ať už hlavní postavy, které jsou jednoduše cool a chemie mezi nimi funguje na výbornou, tak obrazové zpracování. Animace samozřejmě značně pokročila, nicméně některé scény jsou stále...až epické. Dopředu však varuji, že se jedná o silně zaujatý názor a jsem si toho dobře vědom... ()

LudkovaLevaRuka

Atmosferická distopie natočená evropským štábem za evropské peníze. Jev vzácný téměř tak jako žena ronící modré slzy. I přes sběžnou znalost předlohy nejsem schopen plnohodnotně sdělit, o co v tomhle filmu běží... a vůbec mi to nevadí. ()

sethi

Stává se mi často, že s dalším zhlédnutím filmu zvvyšuju hodnocení. I tady to tak je .Vlastně jsem na něj přišla kdysi úplnou náhodou a to díky mé posedlosti starověkým Egyptem. No,o Egyptě to teda moc není :) ale zase jsem díky tomu viděla velmi originální film s příjemným tempem. Přijde mi, že je na něm hrozně vidět ten Evropský původ. Nemyslím tím, že by působil nějak levně, (animace sice není zrovna špička, ale to mě nijak neruší) ale že se nesnaží za každou cenu o bombastičnost, nesnaží se vnucovat žádný moralitky ani klišé. Prostě plyne a je vidět, že je dobře promyšlený. Moc se mi líbil ten retro nádech velkoměsta a sympatičtí hrdinové, i ti animovaní. ()

error17

Nějakou tu myšlenku nelze filmu upřít co mě ale sklamalo bylo zpracování animace takže oproti tomu Final Fantasy z roku 2001 vypadá nádherně a proč do toho cpát animaci když ji neumím pořádně udělat ? No kdyby se film bez toho obešel mohlo to být vážně zajimavé ... kdyť i bez speciálních efektů lze zahrát dobré divadlo. Příběh samotný se mi celkem líbil bylo to takové jednoduché pokoukání nic složitého na přemýšlení. Možná kdyby tvůrci zvýšili stopáž a uvedli nás ještě trochu více do problému postav bylo by to ještě lepší a ikdyž mám scifi rád a koketuju s myšlenkou vyššího hodnocení nemůžu jinak jelikož zpracování to strašně ubíjelo proto jen 3*. Edit: Po nějaké době si nemůžu pomoct že to vlastně nebylo tak zlé takže zvyšuji hodnocení. ()

altaica

PRO MUŽE:Tak hned první průšvih, když jsem si film pořizoval, nevím jak, ale uniklo mi, že je to kreslené. Nu což, hrané a animované, konec konců Falešná hra s králíkem Rogerem nebyla žádná hrůza. Nápad smíchat futurologické sci-fi, s prvky současnosti a egyptskou mytologií může klidně skončit i výborně Hvězdná brána je mi svědkem. Obrazově to občas připomíná Pátý element a temnější začátek dokonce jakoby se štrejchnul okolo Sin City - město hříchu . Jenže. Jenže se to musí dobře natočit a mít k ruce smysluplný scénář. Sečteno podtrženo předchozím jmenovaným snímkům tento film nemůže čuchnout ani k prd*li a to ani z dálky, jak zoufale je to blbé, nudné a o ničem. Jedna malinká hvězdička z útrpnosti za pár povedených obrazů. Doporučení: čistokrevná ztráta času.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Kdo má rád komicsové obživlé obrázky bez hlavy a paty a také bez děje a napětí, do toho. Vám, madame, bych se to neodvážil nabídnout, protože si jako muž vážím vašeho času a vím, že ho můžete mnohem užitečněji strávit úklidem, vařením, či plněním jiných domácích bobříků, či bobra.          HLÁŠKA:Cos to včera dělal s mým tělem? Měli jsme pohlavní styk. Ty a já a možná nás při tom bylo víc. Co to jako znamená, pohlavní styk? Včera v noci se občas zdálo, že to víš až moc dobře. ()

Hisnuklusi

A tak nalijme si trochu čistého vína a přiznejme si, že kdo tenhle film neviděl, vlastně ani o nic nepřišel. Přes to to bylo příběhově docela hezké a emočně vlastně s trochou nadsázky i nabušené. Ale.. ale. Jinak instruktážní video z budoucnosti o tom, jak se rozmnožují Bohové, hmmm. Otázkou je, jeli třeba tohle vidět. ALE !!! pro jednu sadu hlášek bych asi i byl ochoten se znovu podívat: Cos to včera dělal s mým tělem? Měli jsme pohlavní styk. Ty a já a možná nás při tom bylo víc. Co to jako znamená, pohlavní styk? Včera v noci se občas zdálo, že to víš až moc dobře. ()

vaclaw

Zajímavym způsobem pojatá a dobře natočená Sci-Fi. Ze začátku sice trošku chaos, ale pak už to člověka připutá k obrazovce. Nezvykle a pro mě zajímavě zkombinovaný animovaný a hraný film. Na animaci, především postav, je vidět omezený evropský rozpočet, ale zase všechno vynahrazuje výborné nakreslený prostředí, který se značnou měrou podílí na vynikající atmosféře celýho snímku. Akorát škoda trošku zmateného konce a taky že režisér moc nevysvětluje pozadí některých událostí, jinak ale výborný filmek. ()

Křepi

Rozhodně zajímavý způsob, po chvíli člověk přestane vnímat rozdíly mezi hranou a počítačovou částí. Jen škoda tech pár nedokončených příběhů. Taky hudba mohla být důraznější. Ale jinak jsem byl příjemně překvapený. ()

Renie42

Komiks neznám, jen mě zaujala létající pyramida, bohové Hor, Anup a Bastet. Příběh jsem zprvu nepochopila, pak se to tak nějak rozplétalo. Sem tam hrající lidé, pak počítačem vytvořené bytosti a kreatury. Podle egyptské mytologie Hor nebyl zlý, který by se choval škaredě jako ve filmu, ale asi se to nesmí brát doslova. Budoucnost je tu zde dost ponurá, jako ve mnoha scifi filmech. Taková vtipná scénka mi připadala jako Bastet a Anup se snaží pochopit a zahrát si Monopoly. ()

Elegnor

Nevim jestli si tou přílišnou digitalizací tvůrci pomohli, minimálně na mě to působí hrozně nepříjemně.. Jinak děj dost podivnej, pro milovníky egyptský civilizace možná zajímavý, mě to opět spíš vadilo. ()

Nessos

Visuální na úrovni PC her z 2. poloviny 90. let, dějově ještě o pár desítek let starší. Dalo mi hodně práce dosledovat tenhle bazmek. ()

Mykhaluu

Jako většina pokusů zfilmovat cyberpunk, má i tento své hejníčko mušek... Ale i přes ten podivný nevysvětleně fungující svět - je to prostě cyberpunk! A při jeho čtení v mládí jsem byl prostě nadšen!! Z tohohle filmu nejsem odvázaný, ale i přes pomalé tempo, nevyrovnanost vizuálu... nemohu, než, že se mi to ve finále líbí!! Snaha spojit cyberpunk se starými bohy... hmmm... Ať už je to zásluha předlohy nebo tvůrců firmu, ta snaha byla dle mého rozhodně originální a pochvalu zaslouží! ()

Tremono

Můj oblíbený film s modrou krustičkou, jak někdo poznamenal. A je pravda, že na atmosféře se hodně staví... ono technické zpracování pokulhává, hlavně přehnané cgi - na druhou stranu, alespoň tak vyniknou ty důležité postavy, které tak vypadají reálněji a výjimečněji jinak ve světě, kde nejen genetické úpravy těla jsou naprosto všudypřítomné. Ale v krátkosti - zamiloval jsem se do atmosféry světa budoucnosti, a vůbec... zamiloval jsem se. Film vychází z komixové trilogie Nikopol od Enky Bilal. ()

smatana.sk

Výtvarne nádherne stvárnený kyperpunk. Treba sa len pozerať a príliš neuvažovať nad príbehom - pretože ten je len zbierkou motívov z iných sci-fi. (Egyptskí bohovia ako z Hviezdnej brány, genetická spoločnosť ako z Rennaisance, doprava ako z Piateho elementu, časoví väzni ako z 12 opíc,...) ()

pekas

Hodně zvláštní film. Prostředí, na tom se architekti opravdu náramně vyřádili. Stejně tak výkon především hlavní představitelky, byla neskutečně žádoucí. Takže po vizuální stránce není moc co vytýkat, spíš je na pochvalu. Ale děj, WTF. Asi jsem mentálně nedosáhl na pochopení děje tohohle filmu. Jako celek, ale jo, stálo za to to aspoň jednou vidět, pěkných Sci-Fi zase tak moc není. A na to, že je to už deset let starý film, docela smekám. 70% ()

Pitryx

Hned po pár záběrech to začne být animované, takže jsem si říkal do čeho to lezu. Nakonec jsem to tedy strávil, ale toto nikdy nebudu považovat za regulérní celovečerní film. Některé záběry jsou prostě skvělé, ale jindy se zas člověk nudí. Já jsem ztratil nervy již po 24 minutách kdy levitující muž Nikopol cosi žvatlá… Dokoukal jsem to do konce, ale že bych byl čert ví jak nadšen. Stupidní love story to navíc celé kazí a zdržuje. Ani jeden sympatický hrdina. Já, nevím, dám čtyřicet procent, ale nevím nevím... ()

tavvva

Velmi zvláštní počin. Člověk se u toho nenudí, jen to má prostě mouchy. Je to takový divně poskládaný svět do očí bijícího levného renderu a nerenderu, ale z nějakého důvodu jsem to neřešil a užíval si tu podivnost až do konce. ()

axik

Velmi zdařilý, alternativní, digitální, monochromatický, cgi modelovaný, zvláštní, podivný, zajímavý, nápaditý, dějově šílený. ()