New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

chrustie

Nestává se moc často že bych film po 20 minutách vypnul. Asi mi opravdu chybí komiksová předloha, abych se do toho víc ponořil. A sám za sebe, sem čekal víc, asi i proto pro mě slabota. ()

Bobofon

Francouzské filmy z oboru scifi a fantasy, které jsou vždycky nečím podivné a proto zajímavější než americké, mám hodně rád. Tady ale tvůrci udělali krutou chybu, která celkový dojem sráží dolů - proč propánakrále část postav sestavili na počítači a část postav normálně hrají herci? Pokud to měl být experiment, tak se velice nepovedl a tento film tak, bohužel, jen prozkoumal další cimrmanovskou slepou uličku. Úplně zatratit to ale nemůžu, jedna hvězda za podivně jímavé záběry velkoměsta budoucnosti, druhá za Lindu Hardy a třetí za Thomase Kretschmanna. Tihle dva by se měli sejít v lepším filmu. ()

Cyberboy

Tahle vizuální nádhera s osobitou atmosférou mě přenesla do světa, ve kterém nejsme sami a bohové existují. Všem doporučuji vykašlat se na průměrné hodnocení odrážející průměrného diváka, nikoli však průměrný film. Budete odměněni zcela unikátním zážitkem. ()

Yambo

správná fantasmagorie jaký mám rád. Nelze od toho čekat tolik akce jako v podobném Pátém elementu. Ale i tak mě nenudil ten zajímavý scifi totalitní svět plný lidských i jiných kreatur. Hlavní zápletka je jednoduchá a přesto zaujme. Určeno pro fanoušky scifi. ()

E-Swift

Četl jsem komiks a říkal si, že by mohl být sfilmován. Dočkal jsem se, ale na 5 hvězdiček to není. Komiks byl mnohem lepší. Ale film vůbec není potřeba zavrhovat byl dobrý jak po grafické stránce, tak i příběh. ()

MartyMcFly89

Když jsem si někdy v 2004-2005 koupil v levných knihách tři komiksy ze série Nikopol, nevěděl jsem, jak silné příběhy se mi dostaly do rukou. Možná jsou pro někoho kult, pro mě jsou však hlavně studií lidských povah, podivných psychóz a "stavů". Vyšla počítačová hra, vyšel film. Film je napůl animovaný, napůl hraný. Není to zas tak dobrá adaptace, ale blbost to také není. Cyberpunkových filmů je poskrovnu a tak jsem za každý další film ze žánru rád. Film samotný ? Průměr. To znamená animace podprůměrné, herecké výkony průměrné, režisér - autor skvělý tah. ()

Rychloskot

Já se přiznám, že jsem nepochopil úplně přesně, jaké je vyznění, nebo základní myšlenka. Je to film, co potřebuje i den, aby ho člověk zpracoval. Líbila se mi maska hlavní hrdinky, celkový vývoj postavy hlavního hrdiny i tajemno okolo světa, ve kterém vlastně žijeme. Na mě by to možná mohlo být víc tajemné a propracované v nějakých dějových linkách a méně jen o sexu... ()

Leffi

Takový divnodivný dílo s nápadem, ale značně nedotaženym, nicméně lidi kteří vidí v černym čtverci umění, to asi ocení víc než já. ()

cici24

Určitě velmi zajímavý snímek, ať po vizuální tak i po obsahové stránce. Jedním slovem hodně originální pojetí sci-fi snímku, který kloubí hereckou a animovanou stránku. Animace není na high úrovni, ale vůbec to tomu filmu nevadí a právě možná naopak velmi svědčí. Škoda jen, že příběh není vysvětlený do hloubky, postavy jsou také velmi stroze vysvětleny, ale přesto celek nenudí a je příjemně tajemný. Vždy když se na něj dívám, tak svým způsobem nemůže se od filmu odlepit.... ()

Atten

V jednu chvíli jsem dokonce uvažoval i o tom, že by to nemusel být tak špatný film, nebýt těch animací, jak ze špatný hry, ale netrvalo dlouho a zase jsem vystřízlivěl. Je to nelogická slátanina a promrhaný námět, který se jediný zdá být zajímavý. ()

pursuer

Hezký artový film, který mě v mnohém nezklamal, pobavil, především zaujal. Nicméně neskryje absenci silnějšího děje, nějaké výpovědi. Je jen málo hlubších myšlenek, ze kterých se dá jakž takž těžit. Vizuální stránka je perfektní, zvuk už je na tom o poznání hůře. Co se hudby týče, využité skupiny neznám, přesto jsou dobré, ale trip-hop bych zde čekal více. Skvělé role, horší dialogy. Není to díra do světa, ale ani zahozený čas. ()

sokor3

Komiksová trilogie byla opravdu výborná, ale filmové zpracování trochu pokulhává. Přesto doporučuji tento film shlédnout, má velmi netradiční zpracování, které však asi každému nesedne. ()

Salvator

Potenciál předlohy v tomto případě zůstal někde na půl cesty. Děj je zbytečně rozvětvený, řada věcí zůstává jen v náznacích, bez snahy spojit je logicky do sebe. Navíc místy se až příliš řeší jediný cíl - jak oplodnit hlavní hrdinku. ()

hufnagel

Béčkové európske sci-fi z nízkym rozpočtom a biednymi trikmi,ale podstata sa mi páčila a to spojenie Boha a nečloveka s kulisami Blade Runnera a 5.elementu.Plus fantastická šepotavá hudba.Videl som to už viackrát ale teraz mi utkvela v pamäti matka venčiaca svoje deti na obojku. ()