New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

Ripley

Dávám tři pozitivní hvězdičky pro šílený,gulášovitý,bizarní a "odvážný" děj.Jinak vizuální stránka a krása Lindy Hardy je za 100%. ()

MkSallam

Nemůžu si pomoct ale je to takové, takové o ničem. Takové že se téměř nic neděje (tedy až na poměrně banální zápletku) a že to člověk sleduje de facto jen z té vizuální zajímavosti. 40% ()

seth82

Tak toto je jeden z tých špeciálnych experimentov, ktoré ma dokážu na prvý pohľad buď úplne sklamať, alebo veľmi zaujať. Našťastie tento patrí do tej druhej kategórie a hoci musím priznať, že nie všetky atribúty mi boli po srsti, pre mňa osobne je veľmi dôležité vizuálne podanie filmu a tento ma veľmi príjemne prekvapil. Dej je v niektorých momentoch dosť zmätený, ale postupné rozvíjanie sa príbehu vysvetľuje všetky nezrovnalosti a detaily. Škoda, že takýchto sci-fi nevzniká viac... ()

willis

Hlavně mě překvapil velký rozdíl mezi komiksem a filmem.(mimochodem, trilogii Nikopol u nás vydal Egmont pod názvy Jarmark Nesmrtelných, Volavka, Chladný rovník a mohu jen doporučit). Jinak jsem také úplně nepochopil proč jsou použiti i počítačový herci, když by normální živí herci přidali hodně na autentičnosti vyprávění. S použitím umělých herců některé scény filmu ztrácí na opravdovosti a vypadají opravdu jako intro nějaké hry (zkrátka růší).Přestože z komiksového příběhu zůstala jenom kostra, nejsem si jistý jestli pro ty co nečetli komiks není film až příliš matoucí. Na druhé straně jsou skvěle udělané interiéry i exteriéry a jako příznivec Bilala a Nikopola můžu říci, že jsem byl docela spokojený i když svým hvězdičkovým oceněním jsem film mírně nadhodnotil. ()

system

Jedno velke pocitacove intro. Immortel me opravdu ohromil, jednak svym uchvatnym vizualnim zpracovanim a jednak svou apokalyptickou atmosferou a hudbou. Nebyt trochu prekombinovaneho deje tak by to bylo za 5*. ()

Trash

No, ze začátku jsem nevěděl, jestli ten film brát jako absolutní blbost a splácaninu všeho možného, nebo naopak něco tak nezvykle originálního... Pak jsem se začal postupně dostávat do děje a atmosféra města a půvabná hlavní hrdinka mě úplně dostaly :c) A že grafika často připomíná nějakou hru, mi vůbec nevadilo, film jsem si i přes nějaké ty mouchy perfektně užil. ()

petrfox

Dodnes jsem si myslel, že největší "halušky" postihují George Lucase, ale vidím, že Enki Bilal ho drtí na celé čáře... Uf ! ()

kecinzer

Velice potavé a zajímavé sci-fi. Nikdy před tím jsem takový druh filmu neviděl. Má v sobě takvou zvláštní atmosféru. Michání živých a renderovaných postav je velice zajímavé. Chvíli budu muset ještě přemýšlet co nám chtěl film vlastně říci. ()

Martinius

immortel je neskodny pokus o natocenie surrealneho sci-fi, po ktoreho vzhliadnuti mate dojem melancholickej prechadzky v dazdi pri nabrezi, pricom niekto rozlial v oblakoch velky kalamar atramentu. dejova linia je priama ako spominana prechadzka od bodu A k bodu B, pointa filmu az groteskne skolkarska. nad new yorkom buducnosti sa zjavi pyramida, v ktorej sa preberie egyptsky boh horus po niekolkotisicrocnom spanku viac nadrzany ako hladny. a tak sa horus rozhodne najst si muzsku obet, pomocou ktorej absolvuje niekolko pokusov o znasilnenie modrovlasej krasky s kyprymi vnadami. tuto neromanticku kopulaciu sa im snazia zneprijemnit akysi zlomyselni kazisukovia, u ktorych ani nevieme, preco su vlastne nanichodni. osobne mi dost prekazalo, ze len niektore postavy stvarnovali skutocni herci, ostatne pozostavali z velmi amaterskych a nekvalitnych pocitacovych animacii. tri hviezdicky za sympatickeho thomasa kretschmanna a charlotte rampling, za prijemne modru prechadzku dazdom a za enigmaticky hjartad hamast od sigur ros. ()

Pawlisman

Myslím si, že zbytečně opomíjený a podhodnocený snímek. Mýtické sci-fi, které má určitě něco do sebe a svému žánru ostudu nedělá. Ano, škoda trochu té špatné počítačové animace a některých grafických úletů, ale nápad to má. 7,5/10 ()

TaanStari

Nepochopil jsem děj. Neviděl jsem žádnou návaznost animovaných scén na ty hrané. Příběh začíná už dlouho před samotným filmem takže se v tom vůbec nevyznáte (tady mi to hodně připomínalo FFVII: Advent Children). ()

Mania

Rozhodně je zde zajímavý nápad. Ovšem co mě na tomto filmu vadí je fakt, že se všechno točí stále kolem toho jednoho. Jill je sice rozkošná, má pár super mimozemských vlastností, ale to je tak všechno co o ní víme, víc vlastně ani vědět nemusíme. Jde přeci jenom o to, aby jí jeden z bohů svedl. O bozích také nic moc nevíme, ale něco málo známe z historie a zbytek si jistě domyslíme. Pak je zde politický vězeň, jehož jméno už vážně netuším, o kterém víme co udělal, možná si i domyslíme proč to udělal, ale to je vše. O světě kolem nevíme naprosto nic, což je škoda. Zvláštní je, že na to, jak se jej snažili všichni celý film dostat a snad i zabít, tak na konci je opět propuštěn z vězení a vesele si dál žije. Taky je zde nedořešená politická situace, což mě osobně dost vadí. Budu doufat, že se mi někdy dostane do rukou komiks a tam bude vše dořešeno a dovysvětleno. ()

Mat21

Představte si film, ve kterém vizuální stránka naprosto pohltí jakýkoliv příběh. New York v roce 2095: neuvěřitelně fantaskní sci-fi ztvárnění naší budoucnosti s nepřeberným gejzírem nápadů. Počínaje retro-futuristickými automobily pohybujícími se po trolejích v několika úrovních nad sebou, konče po "háček" v koupelně podávající vše potřebné. Poutník napříč staletími a galaxiemi John ztvárněný jako mumie zafáčovaná černými obvazy si vybral právě Zemi jako nejvhodnější místo pobytu své svěřenkyně Jill. Neměl však tušení o lidské stavbě těla, proto je Jill "poloproduktem" se špatně umístěnými orgány, šupinami namísto vlasů a ronící modré slzy. Dopravním prostředkem bohů je vznášející se pyramida. Pouze 7 dní musí stačit staroegyptskému bohovi slunce a světla Horusovi ke splnění svého povinnosti. K jejímu dosažení potřebuje nalézt lidského jedince s "kompatibilním" nitrem a schopností propůjčit mu své tělo. Nalezne ho v Nikopolovi, osvobozeném vězni, který 30 let strávil v hypernaci. Plně graficky ztvárněný svět včetně všech postav, kromě hlavních představitelů. Muž Nikopol s chutí žít a žena Jill tápající mezi současností a svojí minulostí. Jejich cesty se brzy protnou, aby mohli naplnit poslání. ║22.7.2009║ ()

Saur.us

Originální nápad, který by si odeme zasloužil i all star, jen kdyby si Bilal počkal pár let a ozbrojil tohle experimentální-pc game engine sequence-scifi-snuff porno mnohem lepší počítačovou grafikou. A nebo kdyby nechal prostě hrát lidi. ()

Puol

Zatial za 3*, ale mam taky pocit že po prečítaní komiksu a opätovnom zhliadnutí nejaku tú * ešte pridám. Inak vizuálne zaujímavé, nad niektorým CGI postavmi treba ale prižmúriť oko. Zo začiatku filmu som bol vo svete, ktorý vytvoril Enki Belal v trilógii Nikopol stratený. ()

Zalost

Na jednu stranu oceňuji, že film je "svůj". Na druhou stranu to není automaticky plus. Pěkné vizuální zpracování je narušeno nekvalitou některých pasáží a příběh o bohu Horovi hledajícího dívku ronící modré slzy postrádá nějakou gradaci, nedejbože klimax. Ale kouká se na to dobře a člověk ani nepotřebuje mít přečtený původní komiks, film z něj vychází extrémně volně. ()

Luk Skywalker

Spojení mytologie, konkrétně egyptských bohů a sci-fi, to se jen tak nevidí, to považuji za originální. Za méně orginální považuji příběh, není úplně tuctový, ale bůh si chce zapíchat a přitom zplodit dítě, ale potřebuje přitom normálního člověka a skvělou modrou krásku, do které se ten normální člověk zabouchne. Dále je zajímavé to zpracování a spojení počítačové animace a hraných sekvencí. ()