Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Spisovatelka Markéta Zinnerová už napsala úctyhodnou řadu úspěšných knížek pro děti. S televizí začala spolupracovat jako autorka pohádek, které dodnes zdobí televizní obrazovku - například "Čarovné prstýnky", "O štěstí a kráse" a další. Pak se rozhodla zkusit televizní žánr nejtěžší - seriál. Hned napoprvé se jí povedl. Vložila do něj všechny své profesionální zkušenosti a hlavně svůj krásný vztah k dětem, kterým tak dobře rozumí. Vypráví v něm o tom, co děti trápí, co je těší, o jejich přirozené touze po harmonických rodinných vztazích, o kamarádství, ale také o dospělých, na nichž hlavně záleží, bude-li dětem dobře na světě.

V úvodním dílu se dozvíme, že otec Vládi Karase se stěhuje do sousední vesnice, aby tu dokončil sjednanou stavbu domku. Jak se ukáže, není to tak docela pravda. Klárka žije s mladším bratrem Vojtíškem u babičky na chalupě a rodiče jí slíbili, že si ji vezmou po prázdninách k sobě do Prahy, aby tu začala chodit do školy. Jenže Klárka i Vláďa mají brzy pochopit, že na dospělé není spolehnutí. (Česká televize)

(více)

Recenze uživatele vesper001 k tomuto seriálu (1)

Tajemství proutěného košíku (1977) 

Knížka se mi líbila víc, asi že děti mívají ještě jasnější představu o hrdinech než dospělí čtenáři. Má představa byla jasně definována poetickými ilustracemi Zdeňky Krejčové. Podle nich byl Zdeněk parádní sígr a navíc vypadal jako Klárčin vlastní bratr (což v pozdějším věku vedlo k už ne tak poetickým úvahám). Čert byl černý voříšek a ne vyfénovaný bílý gaučák, Ondra měl fousy jako Rumcajs (tady se mi pletl s Donchuánem Karasem a učitelem Meruňkou Meduňkou), sympatická a nesympatická Karasice jsou prohozené (filmaři víc přáli hříšné ženě Boženě), babičku bych chtěla kouzelnou Rosůlkovou, děda Kemr se mi ale líbil. Ale dost rejpání. Tenhle seriál je jako fotka z první třídy, kterou náhodou objevíte. Ukazovat ji nechcete, ale pousmějete se. ()

Reklama

Reklama