Epizody(13)

Spisovatelka Markéta Zinnerová už napsala úctyhodnou řadu úspěšných knížek pro děti. S televizí začala spolupracovat jako autorka pohádek, které dodnes zdobí televizní obrazovku - například "Čarovné prstýnky", "O štěstí a kráse" a další. Pak se rozhodla zkusit televizní žánr nejtěžší - seriál. Hned napoprvé se jí povedl. Vložila do něj všechny své profesionální zkušenosti a hlavně svůj krásný vztah k dětem, kterým tak dobře rozumí. Vypráví v něm o tom, co děti trápí, co je těší, o jejich přirozené touze po harmonických rodinných vztazích, o kamarádství, ale také o dospělých, na nichž hlavně záleží, bude-li dětem dobře na světě.

V úvodním dílu se dozvíme, že otec Vládi Karase se stěhuje do sousední vesnice, aby tu dokončil sjednanou stavbu domku. Jak se ukáže, není to tak docela pravda. Klárka žije s mladším bratrem Vojtíškem u babičky na chalupě a rodiče jí slíbili, že si ji vezmou po prázdninách k sobě do Prahy, aby tu začala chodit do školy. Jenže Klárka i Vláďa mají brzy pochopit, že na dospělé není spolehnutí. (Česká televize)

Recenze uživatele ArthasKarfa k tomuto seriálu (6)

Tajemství proutěného košíku (1977)

Seriál, který není tak jednoduché popsat, ty první díly jsou pro děti spíš stresující s rozpadem rodiny u Vládi a nefungující rodinou u Klárky, která musí zůstávat na vsi s babičkou. Pak se ty díly trochu víc obrátí k dětem a jejich dětským očím, trochu to naruší rozbroje bratrů Karasů, a nervní scény s Krampolem, ale celé se to nějak zlidští. Konec je pro mě zase takový smutný, děti nějak vlastně trochu dospějí a Klárka z vesnice odjede a nechá tam babičku a kamarády a stohy a vymění to sice za rodinu ale za město. ()

Stěhování (1977) (E01)

I jako malý jsem z tohohle seriálu měl zvláštní pocit "dospěláckých problémů" a v dospělosti se mi to jen potvrdilo. Stísněnost je tu cítit na každém záběru a nepomáhají tomu ani dětské oči. ()

Malý přítel (1977) (E02)

Rodiče Klárky a Vojtíška mi vždycky děsně vadili, někde si lítají a nechávají děti samotné. Mělo by se to podle mě spíš jmenovat "Tajemství depresivního košíku". Zdenka říká Karasovi hned tati a Vláďa si obstará psa jak když mrkne. ()

Dobrodružství v lese (1977) (E03)

Víc dětského hraní a méně dospěláckých starostí. ()

Bratři (1977) (E12)

Jedinej díl, kde se Karas st. chová normálně. ()