Dobrodružný snímek, odehrávající se v Kolumbii, líčí honbu za smaragdy, jimž se v hantýrce říká "zelený led". Neohrožený dobrodruh spolu s půvabnou dívkou, která zde pátrá po své pohřešované sestře, bojují proti smaragdovému magnátovi i jeho přisluhovačům a procházejí přitom řadou nebezpečných situací. (Česká televize)

Stejšn

Tak Vám nevím, já jsem snad viděl jiný film. Koupil jsem si DVD na základě pozitivního ohlasu tady na ČSFD. Koukal jsem na to a velmi, velmi mě to zklamalo. Dobrodružný film bez jediné špetky napětí, všechno v něm jde tak nějak samo od sebe a hlavní postavy mi nejsou sympatické. Je tu pár celkem originálních nápadů, ale většinou hloupých (např. balóny). Efekty jsou spíš k smíchu - např. když vojáci dávkou ze samopalu postřílí skupinku svlečenou do půl těla. Ta popadá, ale nemá na sobě ani škrábnutí. A tak je to tu se vším. Vysypaly se drahokamy za 50 mega do moře? No jo, naštve, ale za minutu už na to zapomeneme. Dávám tomu dvě hvězdičky, jedna je za opičáckého bodyguarda hlavního záporáka, druhá za všechno ostatní úhrnem. Podruhé se na to už ale asi nepodívám. ()

huzgi

Příjemný film, ale tak trochu žánrově neujasněný. Kruté scény s hromadnými popravami se míchají s rádobyvtipnými. K tomu disco pop hudba konce 70. a začátku 80. let. Chvíli je to klasická gangsterka a chvilku Bud Spencer a Terence Hill. A k oddechu docela fajn... ()

jprmusic

At si rika kdo chce co chce, tenhle film si vsichni budeme pamatovat diky scene s voodoo pomalovanou ann archer. Jinak samozrejme dobry :-) ()

magu

Bohužiaľ, veľmi veľa nezmyslov, náhod a vecí, ktoré do seba nezapadali, aby to bolo na lepšie hodnotenie. Najlepšie to popísal Stejšn. Rovnako ako mm13 som to ledva dopozeral, druhýkrát ma k tomu už nikto nedostane a DVD tak zapadne prachom. ()

vitak69

Pět hvězdiček z nostalgie. Když jsem byl kluk, hodně jsem fandil levicovým povstalcům. Ve filmu jsou Che Guevarovy bratranci nádherně idealizovaní s neposkvrněnou duší a samými kladnými vlastnostmi. Skutečnost byla jiná, nebyli o nic lepší, než vládní vojáci, někdy dokonce i horší. Taková pěkná dobrodružná levicová agitka. ()

ostravak30

Debutující film Ernesta Daye a scénáristy Roberta De Laurentiise. On toho teda rejža moc nenarežíroval. Tomuto snímku dominuje jednak Omar Sharif a kolumbijská příroda. Můžeme zde vidět, jak prachy mění nejen charaktery, ale též vládní a nadnárodní zájmy. A byl to docela silný kontrast s viděním místních lidí, kterým smaragdy "rostly" pod rukama a nijak zvlášť je to nevzrušovalo. Příběh působí dobrodružně a vlastně celkem je, ale něco pořádného mu chybí. Slabší herecké obsazení i dramaturgická linka nebo průměrný scénář. To jsou další atributy filmu. Trochu mi to přijde jako ala styl Dannyho parťáci s podstatně nudnější a méně zábavnější partou a mnohem morálnější myšlenkou jako důvodem loupeže. ()

Stanmi

Hlavní hrdina Joseph Wiley (Ryan O'Neal) se seznámí s kránou Holbrook (Anne Archer) a poté i s jejím snoubencem Mennem Argentinim (Omar Sharif), který obchoduje se smaragdy v Kolumbii a právě tyto smaragdy chce Joseph ukrást. Zelený led není rozhodně film špatně natočený nebo zahraný. Ale po stránce příběhové se mi zdál lehce povrchní, místy nezajímavý s nedostatkem napětí, ale tyto výtky směřují především k první polovině filmu, ve druhé naštěstí došlo ke zlepšení, což zkvalitnilo můj divácký zážitek. Z tří hlavních herců podal nejlepší výkon Omar Sharif, což ale k jeho hereckým kvalitám není zas takové překvapení. V celkovém hodnocení musím konstatovat, že film nebyl k zahození, ale mohlo to být lepší, nebýt slabšího úvodu, potenciál tu byl. ()

Piedone

V československých kinách bola uvedená necenzurovaná verzia, v ČST vystrihnutý pád z mrakodrapu, časť scény s prasatami a scéna, v ktorej sú postrieľaní vládni vojaci. Z nepochopiteľných dôvodov to bolo takto vydané aj na DVD, hoci sa nikto nemôže sťažovať, že chýba dabing k tým vystrihnutým scénam, keďže v kinoverzii NECHÝBALI!!! ()

djerba

Když jsem byla v pubertě, milovala jsem Ryana O'Neala právě kvůli tomuhle filmu:-).Přišel mi tak neuvěřitelně sexy, že jsem šla na Zelený led asi 5x během jednoho měsíce:-).A kupodivu i dneska se mi ten film zdá výbornej a Ryan pořád stejně sexy:-). Potěšilo mě, že je film na DVD, určitě ho zařadím do své filmoteky a moc ráda se zase podívám. ()

Hopeman

Sakra na tenhle film stála vstupenka do kina celý 4kčs ještě že sem měl tehdy 50% slevu......a větu "Meno Sebastiano Argenti" už nikdy z hlavy nedostanu :) ()

PTuranyi

Celkom obstojný dobrodružno-romatnický príbeh dobre stavaného mladíka a dobre situovanej dámy, ktorí sa pripletú do kšeftov so smaragdami v Kolumbii. Mohla to byť celkom dobrá akčná dráma, ale na akčnú je to málo akčné a na drámu málo dramatické. Nudiť sa však nebudete, pretože okrem drsného prístupu miestnej armády je tu ešte jeden vplyvný muž, ktorému sa táto hra nebude páčiť. Produkcia je dobrá, ale na stopy začiatku 80-tych rokov narazíte všade. Herci nie sú žiadni začiatočníci, takže to zvládli tiež na dobrej úrovni. 65% ()

BarGoldstein

Ovar Šerif je klasicky jako prkno, který sežralo pravítko, zato úhlavní pederast trošku ochotnicky přehrává, aby se mohl naplno rozslintat nad tou nadutou Ančou. Takže jsem usnul třikrát. ()

Prochy

Videl som v kine v čase rannej puberty. Lesk sa pominul avšak scéna nočného letu bálónmi má dodnes svoje čaro. ()

dracekt

Opravdu dobrý film i když tak starej, docela dobře pobaví. Romantika, dobrodružství a Anne Archer je v tom opravdu kouzelná. ()

JimWalker007

Dobrodružný exotický hit v čase vzniku. Annu Archer, najkrajší smaragd z celého filmu, by som ochraňoval s rovnakým oduševnením ako Ryan O´ Neal. ()

baroko16857

Pro mě jako desetiletého kluka bylo skvělé dobrodružství vidět tehdy poprvé Zelený led. A mám ten film rád pořád. Je neotřelý, s originální zápletkou i rozuzlením, je tu vtip i trochu moralizování. A tady jsem si oblíbil celou tu hlavní hereckou trojku: půvabnou Anne Archer, klukovskýho Ryana O´Neala a exoticky záhadného Omara Shariffa. Navíc (v neposlední řadě) bezvadně nadabováno!!! ()