Na pařížské ulici se náhodně potkávají dva osamělí lidé, kteří hledají v životě oporu a útěchu. Lydia i Michel trpí ztrátou svých nejbližších a jen těžko hledají smysl dalšího života. Samotu a bolest odkrývají jeden před druhým jen postupně, vzájemně se vzdalují a opět přibližují, zatím neschopni vzkřísit v sobě jakýkoliv cit nebo naději.
Koprodukční melodrama režiséra Costy-Gavrase je především koncertem dvou velkých hereckých osobností, Romy Schneiderové a Yvese Montanda. (šubelinka)

Markussis

Velice vyspělé a poctivě propracované psychologické drama mezi Yvesem Montandem a Romy Schneider. Za prvé musím vyzdvihnout výborně napsaný scénář. Oba hlavní herci hrají úchvatně. V žádném okamžiku na jejich hraní není partná sebemenší známka jakéhokoliv patosu nebo afektovaného přehrávání. Ve svém životě jsem viděl mnoho psychologických dramat právě na podobné téma a žádné z nich nedosahuje kvalit tohoto filmu. Zdejší vykreslení a vůbec psychologizace postav je provedena s velkou precizností a samotné vypointování celého vztahu mezi hlavními protagonisty je mistrné. Následná věrohodnost, uvěřitelnost celého příběhu je přímo uhrančivá. Já si myslím, že z těchto starších klenotů evropské kinematografie je zkrátka cítit kopa talentu, který je bohužel dnes už nahrazován, řekl bych v uvozovkách umělými dochucovadly. Tedy závěrem podotýkám, že toto je přímo učebnicový příklad hlubokého dramatu. ()

vitekpe

Pomale drama o dvou nestastnicich, kteri se na chvilku potkali, trosku si navzajem pomohli, a zase se rozesli. Zahrano hezky, ale videl jsem lepsi filmy na podobne tema. 3+ P.S: pokud chcete videt tancit simpanze s ruzovym pudlem, je tohle Vas film. :-) ()

Roman Albach

Světlo ženy je přirozeně plynoucí film o životě dvou lidí, kteří se náhodně potkali v okamžiku, kdy ani jeden z nich není schopný nalézt cestu a sílu jít dál ... přestože oba jsou zlomení, jeden druhému se stane postupně oporou. Je zřejmé, že role Lydie Romy Schneider sedla a v Yves Montandovi našla plnohodnotný protějšek. Krásný film k zamyšlení... škoda, že se takových už točí málo... ()

John80

Psychologicky film o dvoch náhodne sa stretnutych ľudí h, ktorý sa do seba zaľúbia a hľadajú zmysel v živote 2* ()

mac000

Trochu netypický Costa Gavras (napsal si i vlastní scénář). Film staví na výborných výkonech Yvese Montanda a Romy Schneiderové. A jako celek to funguje skvěle ()

bravo1

Děj mi příliš nesedl, Romy Schneider a Yvese Montanda jsem už viděl podat jiné, přesvědčivější herecké výkony. Tak nějak to nemělo moc šťávy. ()

allegria

Pro mě dost drásající, i když jen jakýmsi všedním, nenápadným způsobem, a geniálně udělaný film. Překvapilo mě, jak dobrý herec je Yves Montand - možná toto mé přiznání bude znalcům připadat až barbarské, a o Romy Schneider to vím dávno. Drama, filmově zpracované přinejmenším nevšedním způsobem. Jedna scéna těsně před závěrem filmu mě dostala snad nejvíc, což i mě samotnou překvapilo. Nechci to prozrazovat. Třeba na to přijde další divák i bez mé nápovědy. Každopádně to byl geniální nápad. ()

elEStet odpad!

Preboha ziveho toto co bolo?! To sa nedalo ani dopozerat. Trapne, dialogy hlupe. O com toto bolo? To takeho nezmysly sme pozerali v sociku?! Skoda, herci dobri ale zbytok katastrofa.. ()