Mať tak možnosť zahrať si vo filme, zasníva sa nejedno dievča. Nazrieť do filmárskeho zákulisia, stať sa známou, populárnou možno aj slávnou ... To je jedna strana mince, tá druhá, náročná na disciplínu, sebazaprenie, húževnatosť, nie je pre ľudí už taká atraktívna. Čo všetko musí podstúpiť ôsmačka Viki na svojej ceste za filmovou slávou, aké prekážky zdolať, koľkokrát počas nakrúcania zaťať zuby, o tom rozpráva televízny film Malé zlaté slnko, ocenený roku 1982 na MTF v Plovdive Striebornou truhlicou. (oficiální text distributora)

Autogram

Do krátkeho času sa podarilo celkom dobre vtesnať až tri témy: nevinné detské dospievanie, úskalia hereckého povolania a povinnosť splnenia slľubu, aj keď ide o sľub väčšieho dieťaťa dieťaťu. Neznáma detská herečka v hlavej úlohe v kariére nepokračovala, aj to svedčí o tom, že to nie je pre každého. Zaujímavé je, že ide o slovenský film so slovenskými hercami, ale celý zvyšok tvorivého tímu je český. –––– Túžba, možno dnes priletí. Túžba, čo vraj už nie je pre deti. –––– Za ztvárnění hlavní role jí bylo uděleno malé zlaté slunce. ()

Kri-kri

64 minut mi přijde jako strašně krátká stopáž vzhledem k tomu, že hlavní dějová zápletka, tj. kdy Vika začne s filmováním se začne rozvíjet až v polovině filmu, takže těch úskalí spjaté s natáčením, o nichž se zmiňuje oficiální distributor se zase až tolik nestihne. Vlastně jediným problémem Viky bylo, že všem ve škole nakecala, že točí film s Dočolomanským, což nebyla pravda. Jenže mladší sestře svého spolužáka slíbila, že jí ho přivede představit ještě před plánovanou operací očí. Rád bych dal lepší hodnocení, ale Vika ani Robert mi nepřišli zrovna sympatičtí, snad jen ta malá Ema ušla. Navíc mi ve filmu vadily ty časté pohyblivé kresby, podobně tomu bylo i o rok později v Čarbanici. To byla nějaká experimentální filmařská móda začátku 80. let? 40% ()

anderson

Príbeh o dievčati, ktoré sa vďaka svojej výbušnosti dostane do pozornosti filmového štábu akéhosi povstaleckého filmu. Paralelne sa odvíja aj jej vzťah so spolužiakom a jeho malou sestrou, ktorú čaká operácia očí. Nesentimentálny a skvelý detský televízny film z prostredia jedného typického panelákového sídliska. (30.5.2009) ()

clubland

Ziadny uceleny dej, ziadna emocia, pomerne chabe herecke vykony, slaby scenar... A Docolomansky, ktory v celom filme prednesie asi 2 vety to z biedy nevytrhne. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Trenčíne a Bratislave. (dyfur)