George Banks tvoří se svou ženou Ninou výjimečně šťastný pár a vášnivě miluje své děti, malého Mattyho a starší Annie. I v ní stále vidí malé děvčátko, takže nemůže věřit svým uším, když se Annie vrátí ze studií v Evropě a oznámí, že by se chtěla vdávat. George vůbec není nadšen vyhlídkou, že čas jeho otcovské péče je u konce. Věnuje budoucímu zeti mimořádnou pozornost a zpočátku se k němu samozřejmě staví naprosto odmítavě. Sabotuje dokonce i svatební přípravy. Nakonec se však přece jen rozhodne nestát dceři v cestě a jako hrdý otec ji přivede k oltáři. Než se tak ovšem stane, je třeba svatbu připravit a to se ukáže být doslova noční můrou. (TV Nova)

Johanner

Docela feelgood film, kterej naštěstí neni tak přehnaně střeštěnej jako pozdější filmy Steva Martina. Slaďochovina, ale to od toho asi člověk čeká, ne? Takže: dá se to úplně v pohodě přežít. ()

Kekik

Disney+ nabízí tolik filmů, jenž jsem v dětství ráda sledovala. A tak se teď prostřednictvím těchto filmů vracím do časů (mimochodem skvělých časů), kdy jediná možnost, jak vidět oblíbený film, bylo poctivě studovat TV program a kroužkovat, o co rozhodně nesmíme přijít. A s tím neodmyslitelně přichází nostalgie. Ovšem mých pět hvězd není jen z nostalgie. Hlava rodiny je skvělá rodinná komedie, která mě i po letech pobaví a dojme. Steve výborně zahrál otce, který si nechce připustit, že jeho dcera již není malá holčička, ale dospělá žena, která se vydává na vlastní cestu života. Úplně jsem z něho cítila ten pocit ztráty. K tomu výborná Diane Keaton. Jen to drama s mixérem bylo trapné. To jsem si myslela i tenkrát. Velká chvála za český dabing. ()

MARLENE.DAFT

Většina hlavních představitelů se pitvoří a nesnesitelně přehrává. Zejména ze Steve Martina mám osypky. Nepřijde mi vůbec vtipný a stejně tak ani jeho šílený přístup ke svatbě dcery. Navíc po tomhle filmu se nedivím, že všichni chtějí žít "americký sen", protože peníze rozhodně nikomu z nich zřejmě nechyběly. Kdyby to tak byla realita.... ()

motyka52

Kdyby tomu ve druhé polovině poněkud nespadl řetěz, tak bych dal klidně čtyři. Dějiny kinematografie se tady sice nepřepisují, ale zvládlo mě to docela slušně bavit, nic jiného to ani dělat nechce. A Steve Martin je sympaťák. ()

marocco

Priemerný snímok, ktorý ukazuje, že Steve Martin proste nemôže celý film utiahnuť sám. Avšak dalo sa to dopozerať. ()

Inrea

Oddechové, výborní herci (Steve,Keaton,Short) zkrátka velmi příjemné shlédnutí k jehož opakování se ráda vracím. ()

thor00i

Když jsem zahlédl tento film v televizi, řekl jsem si, že se jedná pouze o další z tuctu podobných amerických rodinných komedií. Naštěstí jsem se spletl. Humorné výkony a komediální talent Steve Martina (George Banks), po boku okouzlující Diane Keaton (Nina Banksová), jakožto staromódního tatíka, který není nadšený z vdavek své dcery jsou vynikající. Scéna při návštěvě budoucích příbuzných, kdy Goerge nakonec skončí s šekovou knížkou svého tchána v bazénu, je sice hodně ztřešťěná, ale já se u ní pořádně pobavil. Příběh skvěle doplňuje zženštilý svatební koordinátor v podání Martina Shorta. Každopádně povedený výběr představitelů postav, který působí přirozeně. Po shlédnutí této rodinné komedie se stala jednou z mých nejoblíbenějších a myslím, že jí dlouho zůstane. Děj filmu je svižný a bez trapných okamžiků (možná až na pár vyjímek :-) ). Kdo má rád romanticky laděné rodinné komedie, si zcela jistě přijde na své. Možná trochu přechvaluji, ale neviděl jsem původní verzi filmu. ()

KcarlosK

Steve Martin by asi dokázal zahrát kterýkoliv film i jako one-man show. A nenudil bych se. Diane jako usedlá matka je zase skvělá. Komedie ze staré školy na nedělní odpoledne. Pobaví a neurazí. A i když nechápu americké svatby, rád se na ně podívám v bedně. ()

Profík

Je to remake, který mě baví víc než originál a není o nic méně hvězdný. Steve Martin byl ve formě, Diane Keaton milá a Martin Short zábavný a celé to bylo moc vtipné. 85%. ()

palailogos odpad!

Trapná zápletka, nicotný výkon Steva Martina, který si z podobných filmů - slaboduché rodinné zábavy - dělá v Americe monopol. Hloupě feministická agitka, která jasně dokresluje, kam amíci v nejednoznačném přístupu k vlastní společnosti vlastně došli ....Pořád to ale ještě není tak úděsný paskvil, jako pozdější pokus o růžopanterské remaky. Na dvou místech jsem se dokonce usmál. ()

aileen.bp

Tento film jsem viděla strašně dávno, takže asi nebudu objektivní, jako škvrně mě to spíš nudilo a jedinou scénu, kterou si pamatuju je, jak nevěsta hrála se svým otcem basket. ()

Verunec

Naprosto pohodový film u kterého není nutné příliš přemýšlet, což každý z nás občas potřebuje. Komentáře o životě v průběhu film jsou báječné, úsměvné a trefné.. A plánování svatby? Tak přesně takhle bych to já nikdy nechtěla.. Ale člověk se zasměje.. ()

andydufrsn

Jak vdát dceru a nepřijít při tom o rozum. Krásné šílenství kolem zařizování svatby z pohledu nevěstina otce. Solidní komedie, kterou zvedají Martinovy promluvy sama k sobě. ()