Bulteriér Baxter se zbavil nejednoho páníčka a pořád hledá toho pravého. A když narazí na mladého neonacistu, dostane šanci vylít si zlost. Temná komedie z pohledu psa. (Netflix)

FFilipCZ

Baxter, aneb život z pohledu psa. V původním znění hrubým francouzským hlasem perfektně nadabovaná výpověď bullteriéra o jeho životě a páníčcích se kterými se setkal. Film začíná nabírat obrátek až s posledním pánem, mladým chlapcem, který se zdá býti ten pravý. Celkově se mi to zdálo hodně pochmurné a hlavně SYROVÉ, ale perfektně to dotváří tu pravou atmosféru, která má z thrilleru sálat. ()

ledzepfan

Atmosférická, existenciální sonda do hlavy jednoho bullteriéra, který se zoufale snaží zorientovat v zmateném světě lidí. Z mého pohledu je to neskutecně rafinované, protože Baxtera vlastně v žádném okamžiku nemůžeme označit za monstrum, přitom, ale zdaleka nejlépe souzní a zrcadlí sociopata. Baxterův vnitřní hlas je mrazivým mixem frustrace, naléhavosti a touhy.. Hudba na pozadí krásně dokresluje nevyřčenou temnotu všech zúčastněných. Herecky je to luxusní (hlavně ten kluk si to dal parádně..) ..Tomuhle dát odpad, to je těžké nepochopení (nebo nedorozumění).. Ano, o tobě mluvím darkobyku.. ;) ()

Hamaradža

Solídna nezávislá filmárčina. Avšak je len príznačné, že tu pes, viac než psa, predstavuje vypočítavého sociopata. Prečo? Pretože je napísaný človekom. Aké zlé skúsenosti má autor so psami (a deťmi!), ak si ich myšlienkové pochody predstavuje takto? ()

kajas

Opravdu zajímavý pohled na život očima psa. Já bych si tuhle rasu v životě nepořídila, ale v posledních minutách mi bylo Baxtera hrozně líto. Sehnala jsem docela nekvalitní nahrávku s originálním zněním a Baxterův hlas mi až naháněl husí kůži (tu mi ale naháněl i jeho poslední páníček, fakt psychopat!). Škoda, že tenhle film je v naších končinách tak málo známý. ()

Flaxik

Pošahanost lidských povah ze psí perspektivy. Veliká škoda, že tenhle kousek je v našich krajích tak neznámý, protože je to opravdu chvílemi až černohumorná záležitost. Navíc se tam každý začínající psychopat dozví, jak na to. Sere vás bába? Šťouchněte jí ze schodů... sere vás váš mladší sourozenec? Šťouchněte ho do bazénku...Sere vás nadřízený? Šťouchněte ho kudlou...sere vás život? Šťouchněte si jí mezi oči...no a tak vůbec. Gerontopedozoofilní nadílka, malý Hitler v ceně balíčku. Vzkaz pro kynology Flipnica a EvilPhoEniXe - pitbul je ale úplně, úplně jinačí plemeno než bullteriér...i když vem to čert, aligátor jako gladiátor, oboje je smrtelně nebezpečný. ()

HorrFi

Hodně zvlaštní film.. vim jistě, že znova už se na něj nepodívam, protože jsem čekal úplně něco jinýho.. na druhou stranu bavilo mě číst Baxterovo monolog, ale jako celek to asi zaujme jenom milovníky psů.. ()

Yoshimitsu

Bulteriér Baxter je to trochu jiný typ natural hororu než jsme zvyklí. Baxter si to tady sám kočíruje podle své libosti a vypráví příběh podle spokojenosti u páníčků. Pravdou je, že Francouzi jsou pro mě stále takoví nemastní, neslaní a nudí mě. Nejvíc se mi líbilo geniálně udělané vyprávění samotného psa, které má skoro po celou dobu ponurou atmosféru místy jsem měl úsměv na tváři, ale vzápětí bylo všechno pryč. Poslední příběh je hodně silnej a posadil mě na prdel! Dávám 80% ()

J*E*A*N*N*E

Baxter je drsný, špinavý, temný a napínavý thriller. Film o pitbulovi, který vystřídá několik svých páníčků a když už konečně narazí na toho pravého, tak se to pořádně rozjede a nebudete chápat. Film je doprovázen monologem samotného pitbula, který nás seznamuje jakoby s jeho životem, s jeho myšlenkami, uvažováním atd., které je dabováno francouzským děsivým hlasem, dobře vybráno. Kdo neviděl, tak napravit. Moc dobrý film. ()

klukluka

Některý filmy mi není dáno pochopit, Baxter možná bude jeden z nich. Třeba je to filmová perla, ale já jsem ji neuzřel. Proč o Baxterovi takto smýšlím? Scénář k němu psal Audiard, a ten má coby režisér momentálně neotřesitelné místo v mé soukromé top ten (zejména díky Prorokovi a Na dřéň). K těmto mimořádným filmům si přitom sám psal i scénáře. Asi jsem kvůli tomu tak nějak doufal, že by se mohl povést i Baxter. Chyba lávky, bohužel. Klidně by to mohlo být i tak, že se toho Audiard rád zbavil. Něčím takovým by si řádně pošramotil svoji režisérskou pověst. ()

Vampyre

Je to taká analíza vsťahov narušeného chlapca so silným sklonom k sadizmu očami psa bulteriéra. Veľmi drsný film so silným záverom. ()

Hapretor

Kdyby to bylo jen odpudivé. Ono je to i velmi nudné. Ti lidé byli do jednoho úplně stupidní schválně??? Já v tom tedy neviděl nic převratného. Total přehmat. ()

rivah

Bulteriér vypadá odpudivě, ale je lepší, než se zdá. Jeho uvažováni a výpovědi jsou převedeny do lidské řeči děsivým francouzským hlasem. Drsné i dojemné. ()

Elessar.

nuž neviem čo k tomu dodať. Je to zvláštny film. Z pohľadu podivne cynického  filozofujúceho bullteriéra, s inteligenciou človeka. Ktorý je trochu zvrhlý? Má to trochu inšpiráciu u pána Kinga a to u Nadaného žiaka. A zároveň som si spomenula aj na ďalší film o "zlých" psoch, ktorých tak svojou (ne)výchovou tvoria ľudia. A to White dog. Má to podobný nápad. Bieleho psa očividne. Psa, ktorý si od ľuďí nezažil nič dobré a zakaždým bol zradený svojim človekom... Niektoré scény mimoriadne nepríjemné. Ale prečo tak málo? Niečo mi tam proste vadilo. Príbeh o absolútne nesympatických postavách. Asi preto... Nuź, ale ten Baxer nie je zlý, počkať. Sem tam má svoje podivné stavy... ()

klobasa

Vcelku originální film pojednávající o osudech jednoho bulteriéra.Pomalejší tempo ani nevadí.Monolog bulteriéra paráda.Ze začátku mě to připadalo takové celkem bezzubé,ale poslední značně znepokujující třetina film posouvá úplně jinam.Silnej závěr.Doporučuju. ()

patho666

Čakal som nejakú klasiku o psovi čo sem tam niekoho schrumne a ono tu ide o niečo celkom iné. Zistíme ako ten svet vyzerá z pohľadu Baxtera. ()