Střelci

Strelci

Drama / Krimi / Thriller

Velká Británie / Nizozemsko / USA, 2002, 91 min

• monolog

Příliš mnoho nudných žvástů (plus rádoby drsné a se světem smířené monology Gilla), přehršel patetismu a patetické hudby, sdostatek násilí a absence sympatických postav, tak to jsou Střelci. Pravda, možná to bude reálný, jenže je to zdlouhavý, když už se něco děje, tak je to pryč dřív, než si to člověk vůbec uvědomí. Humor tu není naprosto žádnej (ani postavy se neusmějí). I klišé tu je spousta. Gangster, který chce pryč, ale organizace ho nepustí. Bejvalej mukl, kterýho znovu zatáhnou do zločinu. Zločinec, kterej je ve skutečnosti nastrčená volavka. Největší klišé je ale pehavý Max, pirát silnic a šéf místního podsvětí, jehož postavička jako z monopolů krásně dotváří místní šedivý kolorit. Já blázen jsem se nechal svést igiho chvalozpěvem (ten obsah jsem mimochodem spravil a ten film jsem opravdu viděl), no radím vám dobře. Neočekávejte od toho moc, protože budete zklamáni jako já (velikost zklamání je neúměrná očekávání). Největší vadou je ale pro mě cokoliv vybočujícího z průměru. Naprosto žádná věc mi v hlavě nezůstala, ani to Gruffuddovo (mladý Hornblower) štěně (snad výrobce/upravovatel kulometů) není nic moc, protože řekne tři věty, vystřílí zásobník a zmizí.(19.5.2007)

• megajalec

Tak film som videl, teda skôr pretrpel. Nič mi to nedalo, absolútna nuda. Film sa snaží hrať na veľkú kriminálku z osvedčeného diania (drogy, zbrane). Táto téma je však dosť obohraná a ak má fungovať, určite nie štýlom, akým nám to ukazuje tento film. Maximálne ma nebavili postavy, dej takisto nie, proste strašná slabota(25.11.2010)

• tom88

Nesympatický herci, nie príliš príťažlivý film. Gerard Butler potešil, ale to je tak všetko. Nuda to ani nie je, ale že by som sa niak bavil sa nedá povedať. Malý bezvýznamný film s potenciálom, ktorý by využil možno lepší, známejší a skúsenejší režisér. 45%(19.5.2011)

"Fakt je to tak dobrý, nebo to stojí za hovno? Stojí za hovno. Co naděláš..." Je lhostejno, komu patřily hlasy, vyřknuvší tuto frázi po závěrečných titulcích - každopádně je jisté to, že tahle hláška nepatřila tomuhle filmu. Protože tohle drsné drama z prostředí liverpoolského podsvětí za hovno určitě nestojí. Tohle není žádná stylizovaná tarantinovka nebo nějaká ritchiovská taškařice. Tohle je syrový pohled do života šmejdů bez špetky citu a svědomí, dělajících jen svoje "obchody", z nichž jeden - trošku mimo plány - bude ten poslední. Zručně natočený thriller bez jakýchkoli žánrových klišé, herecky typově výborně obsazený a odehraný a zvukově podreslený mixem té přesně vybrané stylové muziky... - - - P.S. Proč však distributor (HCE) tvrdí ve svém popisu filmu pitomosti (Např. ta žena nepatří Gillimu, ale Justinovi - aka J) nechápu. Stejně tak nechápu ta >odpadová< hodnocení zde na čsfd. Možná je dali tomuhle filmu podobní debilové, jako ten distributorský komentátor. Prostě nikdo z nich ten film neviděl...(16.12.2006)