Jeong-won záhadně ztratil vzpomínky na své dětství i rodinu. Na počátku je svědkem smrti dvou děvčátek, které začne vídat ve svém bytě u kuchyňského stolu, který mu pořídila jeho přítelkyně. Brzy poté potká Yeon, dívku trpící narkolepsií, která je svědkyní vraždy vlastního dítěte v soudním procesu. Yeon má schopnost též vidět duchy a navíc je i médiem, které je schopno odhalit Jeong-wonovu minulost, na kterou ale nemusí být připraven. Jeong-won i Yeon musí čelit samotě a nepochopení. (Ichabod)

CageDepp

Ze začátku to vypadalo, že se to zajmavě rozjede a nic se nedělo. Na Jížní Koreu docela zklamání. A horor tady vážně nečekejte.. ()

hunty

V některých chvílích mi tenhle jemný horror připadal dokonalý, ale střídaly to protáhlejší chvíle a zbytečně dosazované drama. Slušný počin, na který ale nejspíš zapomenu. ()

Mefistofelle

Znáte ten pocit když si chcete vzít jeden kus pizzy, ale rozteklý sýr ne a ne oddělit dva kousky od sebe a tak natahujete ruku tak dluho dokud se na sýrová nitka nepřetrhne? Že je to otravné? Podobný pocit jsem místy měla u tohoto filmu. Někomu v tomto případě rozvleklé tempo vyhovuje, mně tedy rozhodně ne. Zpočátku to vypadá na duchařinu klasického asijského stylu, ovšem někde v polovině se film překlenuje v drama/thriller na téma osamělost, nepochopení a vyrovnávání se s trpkou minulostí. Proč ne, proti změně žánru nemám nic, ale během celého průběhu jsem nechápala kam vlastně chce film směřovat, co je jeho finálním poselstvím a co si z něj mám vzít kromě depresivního pocitu. Čistě objektivně vzato, není to špatně natočené ani zahrané, formální stránka je zcela v pořádku, ale subjketivně to ve mně nevyvolalo téměř žádné pocity, nedokázala jsem se identifikovat s postavami a jejich osudy mi byly víceméně lhostejné. ()

snob

Grandiózní korejské mlčení a táhlé tóny zmaru. Optimismus, který už je vlastně sebevražedným pesimismem. Zahráno v mezích dokonalých možností, někdy se mi až zdálo, že dějové linky nebyly odehrány ale prožity. Scénář, kterým by se dala s přehledem ubít celá komise udílející Oscary. Film na mě dýchl neodkladností. Stejnou, jako když člověk vchází do podchodu s vědomím, že ho tam pobodají, znásilní a k tomu pustí The best of Disney. Ale stejně jde, není totiž jiná možnost. Spousta lidí je osamělých, ale někteří u toho dokáží být nádherně hluční. ()

t_gon

Zpočátku vše vypadalo na mysteriózní thriller, který se slušně rozjížděl. Kolem půlky filmu se však styl změnil na drama a vše rychle ztrácelo šťávu. Nevím čím to bylo, ale takový styl mi vůbec nesednul. Možná je to délkou filmu (2 hoďky jsou holt hodně a pomalé tempo to ještě více prodlužuje), nebo absenci hudební složky filmu nebo i slabším příběhem. Ať tak či onak, průměr si to u mě nevysloužilo. ()

Redi

Standardka. Přestože měla svoje silné chvilky, tak si atmosféru bohužel nedokázala držet po celý film nebo alespoň po většinu, což je škoda, pač z toho šlo určitě vytřískat víc... špatný výběr na post režie. Nevýrazné nebo jinak zajímavé postavy, s kterýma by se dalo nějak sžít či soucítit s nimi. Ji-hyeon Jeon byla ovšem skvělá, a jsem rád, že zvládá i jinou pózu, než jen tu sexy střelenou stíhačku, a musím říct že skvěle. Silné *** ()

Saku

No tak tohle me dalo zabrat...a to sem si myslel jak uz sem asijskou produkci vycvicen. Podle komentaru ostatnich koukam ze nejsem sam kdo to vsechno nepobral a muzeme jen tise zavidet Adrianovi jeho prokouknuti "druhe skryte pointy". Neco pro milovniky puzzle a pro ty, co se nechaji unaset krasnymi obrazy, tizivou hudbou, ktera obcas ustoupi do pozadi, aby ji nahradily syrove industrialni zvuky. I kdyz se to nezda tak se na platne deje spousta veci, je potreba venovat pozornost kazde postave a skladat si stripky. Bezchybne herecke vykony hlavnich hrdinu krasne ukazuji v jak beznadejnych situacich se prave nachazeji a jak sami obcas neveri cim zrovna prochazeji. Davam silne 4* a po dalsim shlednuti - doufam ze maximalni koncentrace me pomuze k vyreseni tehle hadanky - dam urcite plnych 5*. ()

Brandon

Film o životních traumatech, nočních můrách, smrti, samotě a o tom, že znát pravdu může být někdy cesta do pekla. A kdo by tam chtěl? Proměna drzé "sassy girl" holky v živoucí mrtvolu, nemocnou ženu, ztracenou duši se limitně blížila dokonalosti. ()

pabulator

A dost konec tohle byla poslední kapka mdlá ,utahaná k smrti nudící hovadina vydržet u toho ty dvě hodiny byl opravdu horror s filmy tohoto žánru nadobro končím. ()

Ichabod

Dost drsný psychologický horor/thriller obsahuje scény, ze kterých sebou člověk škubne, ale vyprávění je na mne až příliš roztahané a místy zcela hluché. Zkrátit film o půl hodiny a hodnotil bych o hvězdu víc. Má oblíbená korejská herečka Ji-hyeon Jeon ve své roli taky nijak extra nezazářila (komedie jí jdou lépe). ()

Martyr

Po úvodnej 10-minutovke som sa hrozne tešil, pretože to vyzeralo na slušný mysteriózny thriller. Neskôr sa však všetko začalo hrozne spomalovať a prikláňať sa k dráme, ktorá mi nakoniec tiež dosť vyhovala hlavne kvôli perfektným hereckým výkonom a zvlášť výbornej Ji-hyun Jun, ktorá podala asi najlepší výkon z toho čo som mal možnosť z jej filmov vidieť. Zdĺhavý priebeh ma síce niekedy trochu nudil ale najviac ma naštval skok s pomalej drámy plnej otázok na rýchle objasňovanie skutočností. To bolo na mňa priveľa a priznám sa, že na konci som ostal dosť zmätený z toho, že som si po 2 hodinách sledovania nevedel vysvetliť konanie postáv a celkovú podstatu deja, takže zmysel pre mňa zostáva zatiaľ neznámy. Každopádne patrí Uninvited medzi málo filmov, ktorý ma núti pozrieť si ho ešte raz. 80% ()

honelnik

Tento film som odkadal 6 rokov a dobre som urobil....Vsetci sme niekedy sami, tahame za sebou malu karicku s napisom "minulost", do ktorej odkladame vsetko co ma byt zabudnute. Ale ako so vsetkym, raz pride den ked nam osud hodi poleno pod nohy....Uninvited je mraziva, tazka drama tnuca do ziveho a nataca zrkadlo na veci, ktore sme nechali daleko za sebou. Po remeselnej stranke je to tak bezchybny film, az mi beha mraz po chrbte. Pomale, dlhe zabery podkreslene nepokojnymi ruchmi, tklivou hudbou a neskutocna dialogova stopa, ktora suvisi s.....Ji-Hyun Jun....za 4 roky a 1200 filmov, som si na csfd nestacil naplnit sekciu obubenych hereciek (zatial vseho-vsudy 3)...Ji-Hyun, ktoru mame zafixovanu ako blaznivu My Sassy Girl , ma jednoducho odrovnala. Za portret zeny zuzovanej osamelostou , zeny plnej bolesti a stihanou nedoverou okolia, jej nemozem nenastrielat plny pocet. Kamera sa vyziva v dlhych detailoch na jej tvar (ktora tu ma daleko od mladej modelky, na ktoru sme zvyknuty) zachytavajuc kazdu drobnu nuancu, kazdy zachvev hlasu. Uz si ani neviem spomenut, kedy ma herec dokazal takto opantat...Bol som tam s nou, uveril som... ()

warrenur

Velmi dobry, hypnoticky, miestami az depresivny horrorovy kusok. Kazdy jeden z tych privlastkov je husto zastupeny, atmosfera filmu je tychto privlastkov plna. Toto je vlastne moje druhe vzhliadnutie tohoto filmu. Uvedomil som si to uz v prvych minutach. Len som zabudol sa k nemu pred cca 2 rokmi blizssie zmienit. Prvy pocit je asi hypnoticko-ospaly. Tak nejak vam pripada unaveny chlap v nocnom metre, driemajuci na ceste v prace. Len tak mimochodom si vsimne pristupivsiu matku s dvoma malymi dievcatami a to uz vystupuje a unaveny prichadza do nocneho bytu. Tam ho uz privita jeho vesela snubenica, pysniac sa novym modnym bytovym doplnkom, ktorym je: Nazov tohoto filmu, avsak ten originalny, nie anlgicky, a sice: Obdlznikovy stol, so styrmi nohami a styrmi stolickami, priamo osvetlenymi stropnymi svietidlami, pricom stol samotny osvetleny nie je. Teda stol pre rodinu, ktora sa stretne a rozprava, aby si kazdy jej clen pripadal ako na javisku. A o tom, okrem ineho tento film aj je, o rodine, a jej temnej minulosti. Cislo 4 sa v tomto filme objavi este 2krat avsak blizsiu paralelu som nepostrehol. Bez toho aby som prezradzal viac a zachadzal do nevyhnutnych podrobnosti, odporucam tento filmik, kazdemu, kto sa rad necha do deja vtiahnut atmosferou. Prekvapenim, vtedy, pred cca 2ma rokmi :), ked som videl film prvykrat, je Ji-hyeon Jeon v roli, v akej som ju doteraz ) nevidel a sice, narkolepsiou (chorobnym upadanim do stavu spanku/bdenia) trpiacej zeny, ktora naviac ma urcitou schopnost vidiet druheho zabudnotu spomienku. Hoci je snimok dlhsi, stopaz som si neuvedomoval. Vrelo odporucam, sledovat pod ruskom tmy. ()

Al44...

Velmi zvláštní a netradiční asijský horor. Možná je to spíše psychologicky depresivní film než horor. Vynikající atmosféra na nás dýchá již od prvních momentů. Příběh je velmi spletitý a těžko uchopitelný - nabízí hned několik možných interpretací. Dozajisté jeden z nejlepších a nejatmosféričtějších korejských mystery filmů. ()

pepino

Velice citlivě a abstraktně pojatá psychologická hra, ve které se hrdinové musí potýkat, nikoliv s viditelnými strašáky (jak se zpočátku zdá), ale se strašáky v hlavě, s démony dětství, s vlastními paranoickými strachy a nehezkými vzpomínkami. Skoro meditativně pomalá skladba scén navozuje u diváka značně pasivní, chvílemi až nudnou náladu. Alespoň u mě to tak působilo. A to je chyba. ()

muti

asi takto si predstavujem zly film - extremne roztahany, pomalne plynutie az ma v kostiach boli, postavy ktore navzajom nekomunikuju a tvaria sa ze sa tym nieco vyriesi, pomaly sa nic nedeje a mam chut dat FFW, ked sa uz k nieocmu schyluje tak je to uplne o nicom, bez napatia, prestrih na dalsiu scenku, neuzavrete otazky, prilis seknuty koniec filmu bez toho aby sme ako divaci nieco pochopili. film som si pozrel koli Ji-hyeon Jeon a zanu e jej vykon mozem dat max 1*. ()

lineker

Líně plynoucí lidské drama okořeněné kapkou mysteriózna. Ne zcela jednoznačná dějová linka, která nám předhazuje jednotlivé postavy, aniž by u všech byl vysvětlen důvod jejich učinkování dává filmu antiexaktní náboj, který mne vcelku bavil. Minulost, současnost a děsivé propojení mezi nimi. Nic pro někoho, kdo má rád ve filmech přímočarost a ucelenost. ()