i na muzikál značně sentimentální, přesto s několika pěknými výstupy, ale i hodně zastaralým pěveckým projevem hlavní hrdinky, který jako by pocházel ještě z dvacátých let, ovšem píseň Old Man River jako vždy působivá....(10.9.2008)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Kamera, Hudba - M(21.5.2004)

Občas až příliš sladké, ale písně jsou skvělé. Začátek pobaví, hlavně tančící duo je skvělé a vždy rozzářilo film. Kathryn Grayson je zajímavá herečka, ani ne moc hezká, dokonce má podle mě u trošku otravný hlas, když zpívá, takže mě jako herečka nijak neuchvátila, ale její postava mi byla sympatická, i když hodně naivní, ale co. Naopak Ava Gardner je nádherná a má úžasný hlas, klidně bych si dokázala představit, že by si role prohodili, myslím si, že by to bylo i lepší. Nicméně jsem se moc bavila, příběh se mi líbil, romantika skrz na skrz, ale občas je to prostě potřeba.(27.3.2018)

Rozpočet $2,295,429Tržby USA $5,533,000Tržby Celosvetovo $8,650,000(27.3.2010)

• - Loď Bavlníkový svět měla tři paluby, byla dlouhá padesát jedna metrů a vysoká sedmnáct metrů a byla postavena na kovových pontonech, takže mohla plout sem a tam. Její stavba stála 100 000 amerických dolarů, díky čemuž byla dlouhou dobu nejnákladnější rekvizitou, jaká kdy byla vyrobena. (Pavlínka9)

• - Filmové studio Metro využilo prostory svého pozemku za ateliéry, kde vzniklo jezero v Tarzanově džungli, v němž bylo deset miliónů galonů vody a hlavní rekvizita filmu - loď Bavlníkový květ. (Pavlínka9)

• - Do role Julie LaVerne (Ava Gardner) byla původně zvažována Judy Garland, ale pro její rostoucí zdravotní potíže s ní studio zrušilo smlouvu. George Sidnye si poté vyžádal přímo Avu Gardner. (Pavlínka9)