Ostře sledovaná banka

Ostro sledovaná banka

Komedie / Western

USA, 1969, 98 min

• CheGuevara

Ostře sledované nic. Tak velký potenciál a nakonec jenom tak velké nic.(31.8.2007)

Westernová taškařice pro pamětníky - čili jeden z nemnoha "pravých amerických" westernů, dorazivších počátkem sedmdesátých let do našich normalizačních kin. Kdesi v Texasu, ve Friendly - typické malé díře s velkou bankou - se dějí věci. Lumpové všude kam se podíváš a všichni (až by se tomu jeden divil :-) se zájmem o nějakých těch pár babek, které by mohly změnit majitele. Docela zábavné, hloupoučce dobrodružné - leč stářím přece jen už poněkud vyčpělé... Inu, nostalgická vzpomínka na dětství, kdy se člověk coby malý chlapec v kině smál, až se za břicho popadal - a taky ta krásná Kim (kdeže člověk tenkrát věděl něco o Závrati...;-) - a nahá - a na koni... (!) - - - P.S. V současném tuzemskotelevizním uvedení bohužel s polovičním obrazem a zoufalým >primanovým< dabingem. I to legendární "...přikládejte přikládejte, poslouchejte tatínka..." museli ti dnešní dabdebilní čudláci zprasit jakýmsi uhýkaným ...blablablabla papá..." Každopádně i tak - je to pro mě až zvláštní, jak si onu původní dávnou projekci (sledování v kině Družba se svým tatínkem, který mi pak léta touhle hláškou pošetile připomínal, že poslouchat se musí - i když z děje jasno bylo, že tahle mince má dvě strany... :-) vybavuju, jako by to bylo včera... A tak jen tak si říkám - s chutí bych si dneska tenhle film sledoval (jak jinak než ostře ;-) na dvd, s původním formátem obrazu 2.35:1 a v původním znění s titulky...(16.8.2007)

Taký malý veľký heist western. Aj keď to má celkom seriózne-vážny rozbeh a Zero Mostel s hranatými ramenami a modrými očami je charizma sama, tak jediné čo nakoniec zamrzí je práve nevyužitý potenciál jeho ostrých hrán. Jedna banka a tučný trezor je dostatočným lákadlom, aby sa zbehla smečka pestrých záujemcov celého sveta. A keď je veľa kohútov na jednom hnoji tak sú problémy. Odvážny, ale vo výsledku zábavný a príjemne nenáročný koktejl. 70%(30.8.2007)

Poměrně zábavná a hodně nenáročná komedie s hvězdným obsazením, kterou o šanci na vyšší hodnocení připravuje několik příliš tupě "crazy" momentů a pocit promarněné šance na mnohem lepší zábavu, kterou ostatně jména tvůrců slibovala. Optimální náplň líného sobotního odpoledne nebo noci, kdy nemůžete ani za boha usnout a máte náladu u něčeho opravdu vypnout. 60%(20.11.2014)

Film sa zviezol na vtedajšej módnej vlne westernových komédií. Zápletka aj svojrázne postavičky sú síce zábavné, ale lepší scenárista mohol z nápadu dostať oveľa viacej.(29.1.2017)