Co se stane, když roboty ovládne zlá moc? Hrůzostrašnou odpověď nám dává nejnovější sci-fi horor Michaela Crichtona Útěk robotů. Tom Selleck je policista, který si musí poradit s destrukcí a zmatkem, způsobeným šílencem, který přeprogramoval domácí roboty používané v přetechnizované společnosti blízké budoucnosti. Útěk robotů vás jistě zaujme filmovými efekty - např. mechanickými pavouky, kteří vypouštějí kyselinu a jsou ještě odpudivější než živí. Cynthia Rhodes a Gene Simmons (ze skupiny Kiss) dodali tomuto filmu odpovídající spád. (Bonton Home Video)

JohnSmith

Už první zákrok policistů na robota zemědělce mě měl varovat, ale dokoukal jsem to. Bohužel. Hrůza a blbě natočená. Je fakt, že nápad to tak špatný nebyl, ale to zpracování. ()

Pecival

Hodně nudné béčko, kde trochu mdlý Selleck honí vraždící toustovače. Ač ho mám z jiných rolí docela rád (ne že bych jich zase tolik viděl), tady mi pořád na mysl vyskakovalo - díky za toho Indiho :) ()

vitekpe

Docela bezna ukazka tech-scifi z osmdesatek. Bohuzel, to spis vypada jako parodie, protoze roboti jsou spis kuchynsti...a ruzne jine krabicoidni pipajici kousky. Ale treba by se to libilo detem, nevim... Zajimavosti je nejen ucast G. W. Baileyho, ktery zazaril v tomtez roce v Policejni akademii, ale treba i Gene Simmonse (znameho vyplazovace jazyku z jedne slavne skupiny). Za hlavni zenu je zde Cynthia Rhodes. ()

Han22

Na to jak jsem to dlouho sháněl docela zklamání. Čekal jsem když je to od Crichtona zajímavou podívanou, ale místo toho je Runaway jen utahané policajtské béčko s trapnými hračkovými robůtky, kteří jsou jen prostředkem jednoho záporáka. Humor nebo napětí tu chybí, akce je tu nemastná neslaná. Úplná ztráta času nebo brak to není, ale čekal jsem trošku více. ()

iXtr3m3

Slabučké a to som tie roky roky čakal osemdesiatkový zázrak. Škoda, Crichtona som kedysi žral, ale toto mu nevyšlo... ()

MickeyStuma

Zajímavá klasika, která mi připomněla náš český film ´Babičky dobíjejte přesně´, který byl natočen rok před tím. To hlavně vlivem robotů v domácnosti, které byli v českém filmu v podobě babiček přeci jen praktičtější. Tady to jsou jen blikající a mluvící škatule, které si v praxi nějak neumím představit. Pomáhající robotizované stroje jsou jinak v různých odvětvích nejen na svou dobu zcela reálné. Že se nějaký porouchá a začne si dělat co chce? Proč ne? Je to přeci jen obyčejný stroj. Příběh se nese ve zcela jiné rovině, než tolik známý ´Terminátor´. Tady ony stroje zneužije ku prospěchu svému nějaký technokrat. Snímek atmosférou a vůbec celým dobrodružstvím také hodně připomíná snímek, byť s jiným tématem, ´Číslo 5 žije´, který vznikl později. Tento se velice přibližuje policejním příběhům, jen je to celé okořeněno všudypřítomnými stroji. Velice povedený film. ()

shifter

Vydrzal som o nieco viac ako polovicu. Divak bez problemu rozlisi kazdeho zaporaka od superpolicajta Sellecka a jeho partnerky s vlnitymi blond vlasmi :-) ()

Chicharron

Vizionář Crichton v podstatě předpověděl vše - drony s kamerami, kamikadze sebevražené roboty či drony a zneužití technologií, která měla dle sci-fi literatury sloužit lidem, nikoli však k zabíjení. Film bohužel trpí dobou vzniku a příšernou syntetickou hudbou, ke které se v závěrečných titulcích hrdě hlásí korporace Yamaha, jakožto výrobce (mimo jiné) hudebních nástrojů... ()