Mláďata

Frank Carveth se obává o duševní zdraví své bývalé manželky a jeho dopad na jejich šestiletou dceru. Jednoho dne je učitelka jeho dcery Ruth napadena dvěma znetvořenými dětmi ve školce, což Carvetha vede k odhalení souvislostí mezi sérií vražd, bouřlivým vztahem s bývalou ženou, radikální psychoterapeutickou sektou a tajemným doktorem Raskinem. Hrozba děsivých a nebezpečných bytostí se stále více přibližuje a Carveth musí udělat vše pro to, aby ochránil sebe i svou milovanou dceru. (Cinemax)

Aywes

Některé scény jsou zde zbytečné. Vraždy a takové to ticho před bouří je ale skvělé. Škoda, že zde nebylo více vražd. Lépe by se u filmu udržela pozornost a usínavím povahám by se nechtělo spát. Atmosféra je však skvělá a některé momenty jsou mimořádné. Například při rozebírání jednoho z "mláďat" sem byl přilepen k obrazovce a čekal co se dozvím.Konečná scéna mi nejspíš zůstane v hlavě navždy.Cronenbergerovi se nedá upřít jeho potenciál na gore filmy.Umí vytvořit velmi solidní "humus" když chce.Jde z té bizardnosti až strach a možná i pocítíte mrazivý pocit v zádech.Doporučeno těm, kteří mají rádi staré horory s gore a béčkovým nádechem.Myslím, že se pobaví. ()

Renswo odpad!

The Brood: keď hľadáte niečo nudné a hlúpe , práve ste narazili na topku vo svojom obore. Mohol by som to pozerať na 10m platne s najlepším zvukom sveta a ani na sekundu má nezamrazi alebo neznepokoji! Strašne lacné scény ... nejaký experiment ktorý za výsledok má “Snehulienku a 7 trpaslíkov “ a ty zdeformovany trpaslíci bijú ľudí na smrť ! ()

Elessar.

Majster sa odviaže až niekedy v posledných 20tich minútach a to teda je onakvejšia podívaná, než napríklad jeho tohtoročné Zločiny budúcnosti. Tu to pôsobí oveľa šokantnejšie, než keď sa na to pozeráme po celú dobu. ()

zigy

Není to ohrožování psychického vývoje dětí nechat hrát takové caparty v hororovém krváku? a ještě vraždící monstra? Tenhle film je zajímavý svým velice bizarním námětem, napětí však propuká až v závěru, jinak je to kravina na kvadrát a děti jako zabijáci? Trapas. ()

Birter

Zápletka i scénář jsou vynikající. Možná bych se trošku zaměřil na větší rozvětvení příběhu nebo na to aby byl méně linární, což myslím, že by mu slušelo, ale ve svém žánru se jistě jedná o povedený film, i proto, že úhlavní ''monstra'' jsou skvělá ve všech směrech. Nicméně to však svůj žánr nepřesahuje a pokud nejste jseho fanoušek jako já, může být jeho zhlédnutí lehce nudné. ()

Fill16

Ze začátku trochu pomalejší rozjezd, přesto Cronenberg rozehrává velice zajímavý a netradiční psychologický příběh, který v mrazivém závěru vyústí v dokonalou drasťárnu. První polovina fajn, z té druhé jsem byl opravdu nadšený a poslední minuty byly pro mne neskutečným zážitkem. Skvělý film. ()

sibskyn

Očekával jsem hodně, dostal jsem málo. Konec je naprosto úžasný, ten si živě pamatuji teď. Matka rodí zmutované dítě. Glumovy děti se probouzejí a na konci pláče i ruka. Ten zbytek mě nenadchl, ještě bych něco v paměti, při velké snaze, něco vyškrábal, ale musel bych se opravdu hodně soustředit. Každopádně film stojí za vidění, už jen díky tomu konci, protože ten patří zaslouženě do zlaté síně hororu. ()

Marcecek

Psychologický horor od majstra body hororu Davida Cronenberga, ktorému postupne dochádzam na chuť, nikdy nepohrdnem poriadnym nesamoúčelným gore. Tento film ale gore veľmi nieje, ale to by tak nevadilo, vsádza skôr na psychologickú stránku, ponurú a pesimistickú atmosféru, čo sa aj darí, film vzhľadom na svoju stopáž nezačne napriek svojmu béčkovému námetu nudiť. Koniec je celkom nechutný, ale čo mi vadí je, že film nieje vôbec desivý a nezachová takmer žiadne emócie. Horor je definovaný okrem iného aj tým, že sa bojíte aj sami o seba pri jeho sledovaní, ale deti s divnými maskami a zimnými kombinézami alá Kenny zo Southparku ma veľmi nebrali. Vo svojej dobe to asi ľudia brali inak, moje hodnotenie to neodzrkadľuje, hodnotím tak ako to vidím teraz a vychádza mi to na 3*. ()

draxxi

Tvl, 44 let starej film a ja cumim. Tu posledni tretinu jsem byl napjatej, prekvapenej, znechucenej presne tak, jak si to asi tvurci predstavovali. Jen by me zajimalo, jak to udelali, aby ti detsti herci nemeli dozivotni nocni mury... 2/11/2023 71% ()

Drussus

Old school psychologický horor z doby, kdy mi bylo šest. Nádherné dílko s perfektní prací režiséra i scénáristy. Hvězdička dolů za očekávatelný konec. ()

EddyT3

Na doporučení Jana Prušinovského jsem se na to podíval, ale úplně nadšený jsem nebyl. Je to hodně psychologický a ne moc krvavý. Konec byl celkem překvapující a efekty na tu dobu byly fajn. Herecké výkony jsou dobré, ale neni to pro mě film, na který bych se jednou za čas podíval. To si dám radši moji i po těch letech oblíbenou Mouchu. ()

Calibos!

Z počátku jsem se v příběhu trochu ztrácel, ale to mistr dokázal záhy napravit. V průběhu dalšího děje je vše dokonale vysvětleno, no a ten závěr je fakt libůstka. Jako vždy (Cronenberg) je zde plno nechutností, ale za to perfektní atmosféra. Nápad je to vskutku brutální, ale tento film nenechá diváka odejít aniž by zjistil co jsou ty malé mršky zač….bravo ()

Pattrick

Zajímavá atmosféra, taková tísnivá, tajemná. Začátek je nic moc, tlachání a tlachání. Pak se nám to rozjíždí, vyšetřování a hlavně dětičky co si hrajou na vrahy. Hnedka od začátku je docela jistý děj, ale konec trošku překvapí svou zajímavou zápletkou a hlavně gradujícím zapětím. Jedna lekačka tam byla u které jsem se fakt málem pos*al. Co se týče masek u dětí, tak mockrát vidět nebyly, což byla škoda. 70% ()

baronGrga

Velmi působivé rozhovory pitvající lidskou psychiku. Malí rozzlobení teletubbies. Pozoruhodná myšlenka zrození minizabijáků vzešlých z hněvu. ()

Kosir

Všimli jste si, že doltor Raglan vypadá jako fotr Pavla Kříže? S ohledem na žánr a dobu vzniku parádní kousek. (90 %) ()

tXtX

Zvláštny film. Atmosféru to má dobrú, ale deje sa tam toho hrozne málo. Je to preplnené nekonečne nudnými dialógmi a aj keď počas diania vidíme asi tri vraždy, ich prevedenie nie je nič extra. Drvivú väčšinu som sa nudil. 40% ()

Bratyslavcan

Veľmi dobre ladený tajomný a surový horor zas so skvelou hudbou Howarda Shore. Páči sa mi hranie sa s ideou hnevu. Vôbec som si ju neuvedomoval počas sledovania, ale doplo mi to až v sprche po filme a pritom to film naznačuje hneď na začiatku. Z náhlych zmien emočných nálad Samanthy Eggar mi behal mráz po chrbte. ()

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?