Kalvárie

(festivalový název)
  • Belgie Calvaire (více)

Marc Stevens je hezký, mladý zpěvák, který cestuje svým Vanem od města k městu. Bohužel uprostřed lesa se mu pokazí auto. Pozdě v noci, za nepřestávajícího déště nemoudře poslechne radu Belga Boryse a vydá se do hotelu majitele Paula Bartela. Na začátku se zdá být majitel mílým a samotným člověkem, ale později se projeví jeho psychopatické stránky. Nabízí Markovi pomoc v nápravě auta. Zpěváka už znepokojuje při procházce lesem pohled na vesničany znásilňující prase. Jeho obavy jsou na místě. Bartel zničí jeho auto, omámí ho... a tady začíná Markova noční můra. Noční můra, která se skládá ze svázání, skalpovacích elementů, ukřižování a znásilnění... (LIVINGDEAD)

corpsy

Zrejme bude niečo na tom, že ,,vidláci,, šuk@jú dobytok, alebo aj sami seba ( a je jedno či ona alebo on ), poprípade strkajú svoje genitálie do celkom iných dier, kam patria. A pridaná hodnota je, keď má niekto v hlave vyhrabané. Bez vánku, sa ani lístok nepohne. Pre niekoho odporná vec ( iba kvôli tým ,,sexuálnym,, scénam ? ) a pre niekoho pomerne nudný výlet na žabožrútsky venkov. ()

Astaroth12 odpad!

Neskutočne nudný film.Je to o spevákovi,ktorí sa čírou náhodou zatúla k starému psychopatickému vidlákovy a na jeho velké nešťastie si ho ten vidlák spája zo svojou bývalou družkou,no musela byť veľmi škaredá a nesympatická,lebo ten spevák naozaj bol,a stou polooholenou hlavou bol ešte aj nechutný.Aby tých debilín nebolo dosť,na scénu nabehuje partia daľších totálne psychicky narušených vidlákov a s tým medvedím tancom,čo predvádzali v tom pajzli som len neveriacky pozeral,kto može vymysliet takú koko....Ano pokus o psychlogiu tam bol ale na mňa to vobec nezabralo,lebo žiadna atmosféra sa nekonala. ()

seeker23

Další z vrcholů MFF KV 2010. Tenhle ročník byl hlavně o prasatech, sviních a jiných zvířatech... Začína to jako hicksploitation, brakovka o zlých vidlácích masakrujících chudáka z města, leč přes přítomnost vidláckých prvků se film chová spíše jako současné francouzské artové snímky zaměřené na excesy a transgresi... neuchopitelné a divoké, že by si o tom buranů král mohl nechat zdát! ()

ledzepfan

No co toto zase jednou bylo?? :D Explotation vystavěný na docela klasické a už zlehka obehrané zápletce, který si docela fičí na své obrazové stránce, místy hraničí až s těžkou artovostí ..(?)..Má to vlastně jednu zásadní nedokonalost a tou je fakt, že se tam strašně dlouho nic pořádného neděje..Filmaři sice budujou atmosféru(a to tak,že zdatně)ale divák vlastně odzačátku moc dobře tuší, že na téhle hospodě a tomhle dědkovi je něco špatně-a než zjistí co přesně-uběhnou 2/3filmu....v téhle rovině bych dal za 3 a zapoměl bych...V poslední třetině se ale dědek a pár obyvatel nedaleké minivesničky vybarví v tak byzardních a absurdních barvách, že si divák chvilkama připadá jako by koukal na nějákou hodně svérázně pojatou Kafkárnu šmrncnutou českou sodou...Konkrétně hospodská scénka s "tancovačkou"mě donutila dokopnout tam i tu čtvrtou hvězdu=Fakt úlet :) ()

jarkolar

Je to zvláštní, ale začátek, kdy se nic pořádnýho a napínavýho nedělo, mě bavil víc, než když se to začalo rozjíždět. Nemůžu se zbavit dojmu, že mi něco důležitýho uteklo a že jsem něco nepochytil. Nevím, jestli ty scény měly mít nějakej hlubší význam, nebo prostě stály samy o sobě . . . Nejspíš by to chtělo kouknout znovu v mým případě, abych se pořádně rozhodnul, ale na to už chuť nemám, tak to nechám na středním hodnocení. ()

kaylin

„Kalvárie“ není snímkem, který by nutně chtěl vynikat explicitním znázorněním násilí, ale daří se mu na sebe hromadit scény, které jsou skutečně příšerné, mrazivé a děsivé. Opět se ukazuje, že k dobrému hororu stačí mít člověka a jeho touhu/potřebu/nutkání ubližovat. Tohle prostě stačí. A když se k tomu vezmou filmařské schopnosti, potom z toho vychází něco, co je opravdu silně znepokojivé. Tohle je moderní ztvárnění cesty na křížový vrch. Jen bez kříže a v čele průvodu není Ježíš, ale obyčejný člověk. Že by maličko i rýpnutí do toho, na čem vlastně stojí křesťanská víra? Je to na tom, že ubližujeme jedincům a snažíme se to pak omlouvat vykoupením mnoha? ()

Hadža

Nektere dny jsou opravdu spatne.Kdyz se vam pokazi auto v lese s cervenymi trpasliky,kde pes je tele a prase stopar,mistni gentlemani ovladaji bravurne spolecenske tance,jsou vanoce a k tomu jeste zjistite,ze jste vlastne jedina "zenska" v okoli,tak takovy den vazne za moc nestoji...... ()

beran-ek

Dal jsem na velmi poutavý komentář uživatele LIVINGDEAD. Avšak co jsem čekal jsem nějak nedostal.. Do půlky filmu jsem si říkal, jestli je to opravdu ten film, o kterém se tu mluví.. Je to sice kvalitně natočenej, herecky přesvědčivej a docela na psychiku útočící snímek, ale něco tomu pro mě chybělo. Nemluvě o tom rozjezdu. Ne že bych se nudil, ale doporučovat a mluvit o tom asi nebudu :) ()

AlistairMir odpad!

Fakt by mě zajímalo na co koukali zdejší hororoví nadšenci protože není možné aby to byl stejnej film jako jsem viděl já...Asi jen shoda názvu, roku a čirou náhodou to má stejné téma ale určitě je to něco jinýho...Ale tak OK každej máme jinej vkus tak ten kdo tento film žere ať ani nečte dál jelikož budu hanět a plivat na toto "veledílo" . Tohle je pro mě totiž tak neuvěřitelná blbost, že jsem film chtěl asi tak 10x vypnout a říkal jsem si že na to koukám snad tři hodiny jak se mi to zdálo dlouhé. Všichni ve filmu jsou totálně ujetí magoři když nepoznaj ženskou od chlapa a psa od telete ale no co nevadí kdyby byli alespoň strašidelně ujetí...sakra je tam chlap co má snad 2,5 metru a je absolutně nevyužitej !! Chvilku si film snaží hrát na texaskou scénu s večeří a to už jsem málem omdlel při pomyšlení kterej kentaur tohle vymyslel...příšerná krávovina na které nenajdu opravdu dobrého vůbec nic...vlastně jo fajn les...paráda co? Jenže když chci vidět les mrknu se z okna a nemusím koukat na tento "horor" kde se nic neděje...Smrt přichází v bílém a Maso pro zámeckou paní mají ode dneška těžkou konkurenci v kategorii NEJBLBĚJŠÍ HOROR VŠECH DOB ()

JohnMiller

Trocha Texaského masakru (1974), trocha Psycha (1960) a neskutočná Francúzka chladnosť. Mix týchto prvkov...... To je Calvaire. Miestami naozaj silný zážitok ale miestami aj béčkovitý, nudný a nelogický s lacnými scenáristickými ťahmi, čo ma najviac štvalo, pretože toto nebol práve taký film v ktorom by si to scenáristi mohli dovoliť. Na to to bolo až príliš dobré. Príbeh nás zavedie do Francúzka k jednému pocestnému spevákovi, ktorý vystupuje na všemožných zábavách, v domove dôchodcov a na festivaloch s hudbou porovnateľnou s naším SenziTV. Viac menej pre dôchodcov. Takto sa raz vydá z jedného predstavenia na druhý a stratí sa na vidieku. Samozrejme ho obyvatelia prijmú z veľkou náručou, až podozrivo vrúcno. Ako inak, sa zistí, že ide o primitívnych buranov, ktorý vo voľnom čase znásilňujú ošípané. Jeden z nich si bude myslieť, že hlavná postava je jeho žena ktorá ho opustila ale už sa vrátila. Chlapík bude uväznený a za každú cenu sa bude pokúšať ujsť. Prvá polovica a herecké výkony boli parádne. To skvelo zahraté zvíjanie od bolesti som hercovi na 100% uveril. Keď už prišlo na uväznenie, film stratil vážnu tvár, nie úplne ale už to nebolo také uveriteľné. Muž mal asi 1000 možností ujsť a ani raz to takmer poriadne nespravil. Film pred neho hádzal príliš okaté kláty. Dalo sa to vymyslieť aj inteligentnejšie. Spracovanie však super, iba na to netreba ísť z myšlienkou, že to je horror. ()

vegetol.mp

Takhle to dopadá, když se intelektuální evropský režisér, rozhodne vzdát poctu svým vzorům. Chvílemi je to opravdu děsivé, chvílemi intošsky zádumčivé a za každou cenu divné. Hlavní hrdina je arogantní blb a do konce filmu se o něm nic, co by ho mohlo trochu zlidštit, nedozvíme. Jediná sympatická postava je hlavní mučitel, který je alespoň trochu normální a sympatický. ()

Toj

Tohle je naprosto skvělá ujetost... Myslím, že režisér stvořil v rámci žánru zcela vyjímečné dílko. S vyšinutostí a zvrhlostí se zde pracuje s tak naprosto nápaditou takřka geniální imaginací, že jsem byl mnohokrát velmi zaskočen. Vedle toho Du Welz pracuje velmi zajímavě s formou (například natočení zbrklého úprku lesem).. Jediná moje výtka je směrem k tomu, že mohla lépe zafungovat nějaká dramaturgie. Chvílema film prostě neodsejpal tolik, aby se jednalo o dokonalý zážitek... ()

kagemush

Dobře odvyprávěný jednoduchý příběh o jedné podivuhodné Brutální Pošahané Romanci.---- (někde jsem četl,že se s takovými horrorodramaty roztrhl pytel/čí pytel?/a já říkám furt málo!! alespoň jako protiváha té téměř třicetileté záplavě hrůzněrůžovoučkých seriálů pro šecky) ()

BitlDjus

Nervy drásající prasárna, která nenechá ke konci nikoho v klidu. Vynikající špinavá venkovská atmosféra, mrazivá hudba a odporně pošinutý burani, kteří si užívají s vepříkama. A když náhodou se jim naskytne nějaká ta lidská oběť, tak nepohrdnou ani tou. Imaginární Glorie v podobě zpěváka Marca zažívá to nejděsivější peklo, v penzionu pana Bartela a jeho zvrhlých sousedů. Jeden z vrcholů exploitation. ()

honajz2

Jsem teda čekal něco víc. Slušná kamera a herecké výkony, taky to má pár atmosférických scén a dokáže to i občas působit správně hnusně a to i bez jakékoli krvavé scény. Ale jinak je to mdlé a od ostatních exploitation filmů se to zas tak moc neliší, aspoň příběhem ne. Nejvíc mi ale vadí, že se to tváří jakože strašně psychologický film a přitom tu ta psychologie není skoro vůbec. Co vlastně víme o hlavním hrdinovi kromě jeho povolání? Co víme o Bartelovi kromě toho, že mu umřela žena a jemu z toho hráblo? A hlavně - proč pak zničehonic hráblo celé vesnici? Na základě čeho? Pokus o přesah (jestli jo, tak je ta extrémní černobílost spíš k smíchu), kvůli odlehlosti od celého světa? Hromadu věcí abych si domýšlel bez žádných vodítek. U filmu, co chce být psychologický. Špatné to rozhodně není, jak už jsem naznačoval, v určitých momentech to funguje dobře (hlavně teda uprostřed filmu, kdy se to konečně celé rozjede), ale čekal jsem od toho prostě něco víc. 3* ()

kackulka odpad!

Myslela jsem, že se budu třeba bát, ale ne, bylo mi akorát špatně. A byla to nesmyslná hovadina, ale možná, že jsem to jenom nepochopila... ()

peiton

Zarazená a šokovaná som určite nezostala (mňa už nič len tak ľahko neprekvapí) ako je dané v obsahu snímky.A ani neprekvapilo,ani nešokovalo.Odmyslieť si diétnu 1. polovicu filmu a tento hendikep nevyrovnala dôstojne ani zvyšná polovica,nie to ešte prevýšila.Ten,kto má rád takú tú povestnú americkú štýlovosť a dokonalosť v takomto druhu snímok,bude sklamaný.Ja s týmto problém nemám.Francúzsku hororovú kuchyňu poznám a viem,že majú v ponuke aj lepšie snímky.Čiže nemôžeme porovnávať USA vs. FRA.Čakala som viac...Viac psycho,viac teroru,viac násilia,viac čohokoľvek.Ale vidláci boli uveriteľní,atmosféra temná,prostredie špinavého vidieka uspokojivé.Po tejto stránke dávam slabšie 3 hviezdy. ()

Martin741

Velmi dobry eurohoror, tentokrat z francuzsko -beglickych lesov a luk. Nejde tu o nejake gore alebo krvavu brutalitu, skor sa jedna o psycho teror. A o to je film lepsi, ovsem funguje aj po reziserskej stranke a dialogovej. Hlavny hrdina nie je sympatak ...... niektorejeho sceny ma vyslovene srali : 77 % ()

bourec

No, moc pěkný. F.Du Welz mě znudil už svym poslednim filmem Vinyan, ale tohle byla čůrakovina jako prase. Někdo se tady odvolával na to, že v Americe nic podobnýho nemůže vzniknout. To je velký štěstí. Režisér ( asi se zná s Troškou), obsadil do toho filmu celou svou rodinu. Film nemá žádnej solidní děj, magoři se tam pohupujou( škoda že je nemohl obsadit Sequens do mjr.Zemana), ten zpěvák brečí jak škvrně( přitom ho zadarmo vostříhali),a kdybych nechtěl vědět, jak to dopadne, tak sem to po půlhodině vypnul. Protože tahle zbytečnost si nezaslouží ani pět sekund života. Francouzi sou na filmy, obzvlášť horrory machři, ale i oni šlápnou do lejna. Glorie, ty ses vrátila, a kolik mi dáš procent. Deset, jenom deset! 10%. ()

Mefistofelle

Calvaire je hixploitation, který ve své kategorii nemá obdoby. Je tak divný, že z toho rozum zůstává stát. To, co ze začátku vypadá jako docela normální horor na klasické téma, se každou minutou zvrhává do takového deliria, že máte pocit, jako kdybyste se ocitli ve snu neléčeného schizofrenika na LSD. Co mě na tomto filmu upoutalo asi nejvíc, je hlavní hrdina. Sice se s ním možná neztotožníte, zato je ale jeho postava v lecčems výjimečná. A v čem tedy? Je to muž v roli oběti, což nebývá tak časté. Ale zároveň je to v podstatě výrazně feminní postava. Nejde přitom jenom o to, že za ženu je pokládán šíleným majitelem hotelu i neméně šílenými vesničany. Marcovo chování spíše odpovídá běžnému profilu ženské hrdinky. Své utrpení snáší dosti pasivně a moc se nebrání. A poté jen utíká... a ještě k tomu v květovaných šatech. Svým způsobem se stává popřením mužského archetypu, což je věc, která mě na Calvaire tolik fascinuje. ----- Co se týče toho ostatního, děj by mohl být o něco dynamičtější a střih méně zmatený. Absence hudby mi taky místy nesedla, ale jinak si nemám na co stěžovat. P.S.: Scéna s tanečkem v hospodě je opravdu síla :). ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července