Kalvárie

(festivalový název)
  • Belgie Calvaire (více)

Marc Stevens je hezký, mladý zpěvák, který cestuje svým Vanem od města k městu. Bohužel uprostřed lesa se mu pokazí auto. Pozdě v noci, za nepřestávajícího déště nemoudře poslechne radu Belga Boryse a vydá se do hotelu majitele Paula Bartela. Na začátku se zdá být majitel mílým a samotným člověkem, ale později se projeví jeho psychopatické stránky. Nabízí Markovi pomoc v nápravě auta. Zpěváka už znepokojuje při procházce lesem pohled na vesničany znásilňující prase. Jeho obavy jsou na místě. Bartel zničí jeho auto, omámí ho... a tady začíná Markova noční můra. Noční můra, která se skládá ze svázání, skalpovacích elementů, ukřižování a znásilnění... (LIVINGDEAD)

666teen

Přežili jsme Ardeny trochu jinak. Jakýsi floutek, který nevalným zpěvem obluzuje geronty po ústavech, odmítne v jednom z nich nabídku kvalitního sexu nejprve od jedné z rozrajcovaných důchodkyň a posléze i od tety ošetřovatelky. To se zdá být zcela v pořádku a útěk v dodávce směrem pryč se jeví jako záchrana před děsivou jebačkou. To je ovšem příšerný omyl, který pěvec posléze okusí nejen na svojí nebohou kůži. Atmosféru to má hutnou, ale mám neodbytný pocit, že by se to dalo sfouknout ve čtyřiceti minutách. Co je ovšem věc nezapomenutelná a věru děsivá, je hra vesnického virtuóza na rozesraný klimpr a tanec všech zúčastněných vidláků. ()

Cappuccino

Psycho film ako vystrihnutý z encyklopédie. Pobaví, zaujme, zmätie, je skrátka tak od veci, až vás svojou zvláštnosťou udržuje neustále v pozornosti. Nejde o žiadnu pecku, no určite o netradičný filmový zážitok. ()

Ruut

Uvěřím bez problémů, že na samotě u lesa straší pominutý dědek a že má k ruce místního retarda. Ale co znamená ta nedaleká vesnice, kde žije jen tlupa dalších úplně stejných bláznů? Hodně špatný scénář nezachraňuje bohužel ani dobrá režie. Napětí skoro nulové. A násilné scény tačené dost unile, takže Calvaire nemůže ani pořádně šokovat. Nuda. ()

pornogrind

WTF ???????????? Rozhodně nesdílím nadšení zdejších hororových kolegů. Tohle je neskutečná sračka. V tomhle filmu není nikdo normální. Bartel je psychouš, kterej se nedokázal vyrovnat s odchodem svojí ženy a vesničani jsou snad ještě divnější. Je to banda pošahanejch prasomrdů. Navíc ten jejich taneček byl kulervoucí. To mě fakt rozesmálo. A když se koukám na Tagy, který jsou spojovány s filmem, tak jsem snad viděl asi jinej snímek. Tady bylo nějaký extrémní násilí ? Vůbec mi to tak nepřišlo. Vždyť tady v podstatě nic nebylo. Spíš film hrál na psychologickou stránku, ale ta byla hodně slabá. Bez atmosféry, bez napětí, bez většího rozvinutějšího příběhu. A jestliže chtěl režisér natočit film ve kterým bude divák sympatizovat se zápornou postavou a ne s jeho obětí, tak za mě se mu to vůbec nepovedlo. Shit!!!!!!!!!!!!!! ()

dr.horrible

Trochu mi tam chýbalo nejaké vysvetlenie prečo sa celá dedina zbláznila, prečo sú všetci úchylní, kam zmizli všetky ženy, a tak. Inak ide o veľmi dobre zahrané, psychologické dielko. Scéna v krčme geniálna. ()

PetrPan

Viděl jsem již docela slušnou řádku tzv. vidláckých hororů a mnoho z nich brutalitou či gore Kalvárii jasně překonávají, ale téměř ze všech jsem cítil alespoň štipec nadsázky, tady byla jen děsivá bezvýchodnost. Nedočkáme se tu žádných otevřených scén násilí, žádného obvyklého kuchání či cákanců krve, kdepak, tady se nám dostane pouze opravdu děsivých retardů, při jejichž šíleném tanci v hospodě mi skutečně běhal mráz po zádech. Výjimečný zástupce svého subžánru, který sice nepřekračuje hranice, nicméně představuje (ne)skutečně mrazivě degeneraci lidské bytosti. ()

Chrustyn

Film, který je hned od začátku fyzicky nepříjemný a ve chvíli, kdy v první třetině dojde ke znásilnění prasete, bylo mi jasné, že se zde budou dít hodně nepěkné věci. Film není samoúčelně krvavý, jako spíše fyzicky těžký na sledování, což divákovi pomáhá vcítit se do kůže hlavního hrdiny. Jen už to nikdy nebudete chtít vidět znovu. ()

heyda odpad!

Co to proboha mělo znamenat? SPOILERY: Začalo to scénkou, kdy si chce šedesátiletá babča ještě zadovádět s třicátníkem, který se stal celebritou v tamním domově důchodců tím, že zpívá úchylné songy, které evidentně frčí, jak disko v osmdesátých. WTF?... Pak se děj hezky přesune do tajuplných lesů, kde se nachází 2 degeneři. Jeden honí celý film psa a nakonec je šťastnej, že ho našel (našel ale tele, kokot).... No a ten druhý měl asi kdysi nějakou ženu, která byla natolik rozumná, že vzala od něj rohy, jenže on se s tím chudáček nevyrovnal a proto se začne hezky starat o svého hosta a to natolik, že našeho slavného zpěváka převleče do babičkovských šatů a rázem je z něj manželka Glórie. To všechno by se ještě dalo tolerovat na 1 hvězdičku. Ale pak přišla na řadu pasáž s obyvateli místní vesničky, stylový folklórní taneček a nesmyslná přestřelka, která pohřbila film ještě hlouběji. Vezmu-li v potaz tohle všechno + totálně ujeté chování postav + divný scénář + absenci napětí + absenci krve + milión chyb, tak mi musíte dát za pravdu, že to nelze hodnotit jinak než ODPAD. ()

Nettrass

Solidní úchylárna. Jeden zženštilý De Bill a banda E-mentálů. Ze všech nejrozumější a nejpřirozenější mně přišlo to prase. Na rozdíl od nich, bych ho vojel na grilu. ()

jonyyy

Jsem zklamán. 45 minut se tam nic neděje, když pak něco začne, stejně to nemá moc tempo. Není tam jediná napínavá scéna, obsazení nezaujalo a vlastně jsem to asi ani moc nepochopil. Taneček byl..no dejme tomu zajímavý. 55% ()

eraserhead666

Ano, cesty lidské mysli a psychiky jsou opravdu klikaté a nevyzpytatelné. Skutečná uchylárna. Až se vám bude chtít smát, jak dobře vymyšlená, skvěle napsaná a výborně odehraná. Jackie Berroyer v roli Bartela je až geniální, vesničané bizarní a hlavní hrdina nesympatický, jeho zpěv stejně jako fňukání je otřesně nepříjemné. Jeden z těch filmů, kde vůbec nikdo není normální a občas z toho vzniknou krásné scény, jako např. ta s fotografiemi ošetřovatelky nebo hospodské hudebně-taneční číslo.... Až bych se nebál to napálit naplno. ()

JASON_X

Krista boha, tohle je fakt totální chujovina. Očekával jsem nějaký další francouzský nízkorozpočtový horror, byť třeba mizerně natočený, ale aspoň trochu horrorový, respektive slasherový. Ale tohle není horror ani slasher, to je Kafka na špatném tripu, pokoušející se o nějaký bizarní brakový krvák. Bohužel mi to definitivně docvaklo až při undergroundovém tanečku v hospodě, tedy asi po hodině. Naprostá ztráta času. Zpočátku jakž takž koukatelný děj sklouzne do absurdní grotesky, herci jsou vybraní snad z nějakého ochotnického spolku ve francouzské obdobě naší Horní Dolní, kameraman byl nejspíš úplně na sračky a celé je to horrorové, drastické a psychedelické jako Čertík Bertík. Nepatrný kousek od odpadu, ta moje jedna hvězda je za grupáč s prasnicí, kterážto krátká scéna mě docela pobavila. ()

Morholt

Tak tohle mě nadšením rozhodně nenaplnilo. Spíš naopak. Vidláků a úchylů, co si představují, že jste někdo jiný, tu už byly mraky. Žabožrouti se to proto rozhodli pojmout trošku jinak a soustředit se více na psycho, což jim moc nevyšlo, protože to psycho vůbec nebylo. A nebyl to ani explotation, či nějakej jinej tation. Byl to prostě divnej film plnej divnějch lidí, kterej úplně nepodivně a obyčejně nudil. 10% ()

Khalesi odpad!

Pokiaľ ste debilný, zoofilný, uslintaný a sadistický úchyl, tak ste narazili na film, ktorý bud presne podľa vašeho gusta. Dvíha sa mi žalúdok, keď si pomyslím, aký asi psychopat mohol niečo podobného natočiť a poslať na verejnosť. Vyzerá to, že je práve v kurze čo najdrastickejšie šokovať diváka, hlavne ak tvorcovia nemajú na nič inteligentnejšieho. Stačí pozbierať pár dementov, stiahnuť im posraté gate a nahnať ich do kravína s brokovnicami a máte kvalitný koprodukčný trhák. Vážne neviem akým smerom sa to dnešná kinematografia hýbe, ale ak uvidím ešte raz niečo podobného, predám svoj prijímač aj svoj byt a pojdem žiť do jaskyne. Radšej by som tú hodinu a pol strávila v hnusnej stoke plnej nakazených potkanov, pretože aj to by ma znechutilo menej, ako táto zlátanina. Brrr.. ()

DanteZ

Je tam pár fakt božích scén(Prase, Holič, Bar, Večeře...), a super prostředí pro horror. Celkově je to ale poměrně nuda, což je škoda. ()

Hoyt

Někdy by neškodilo trošku originality, protože to obsahovalo mnoho podobných scén z jiných filmů, ale už jen kvůli té hospodské tancovačce to stojí za to vidět a tu skladbu na piano budu dostávat dlouho z hlavy. Jinak to není nic brutálního, ale spíš lehce úchylné psycho. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července