Starý vojnový veterán bol úradne vyhlásený za mŕtveho. Zúfalo bojuje za svoju existenciu s úradmi aj so svojou "vdovou", ktorá sa medzitým bohato vydala. Muž, ktorý víťazil v boji, prehráva bitku s byrokraciou a ženskou ľstivosťou. Pôvodná televízna inscenácia, nakrútená na motívy rovnomenného románu Honoré de Balzaca Plukovník Chabert. (oficiální text distributora)

Flego

Televízny film, ktorý je atraktívnejší v interiéroch ako exteriéroch, má silnú myšlienku vo vernej adaptácii Balzacovho románu. Ctibor Filčík a Štefan Kvietik sú skvelí. ()

Autogram

V slovenskej literatúre nachádzame veľa príbehov o navrátilcoch po rokoch, ktorí doma nachádzajú len zborené rodinné zázemie. A Honoré de Balzac s tým operoval už nejakú storočnicu skôr. V tejto inscenácii to herci zvládli bravúrne, len škoda toho obmedzeného času, akoby v príbehu chýbali celé kapitoly. –––– Prisahám vám, pane, vtedy mi bolo moje meno utrpením. –––– Tuším sa predsa len musím vrátiť pod zem. ()

raroh

Slušná adaptace, jejíž hlavní negativum tkví v televizních interiérech (škoda, že nejsou reálné jako exteriéry), zásadní pozitivum pak ve výkonech Kvietika, Filčíka a Turzonovové. Tři a půl. ()