Doktorka Abby Barnesová ve svém rozhlasovém pořadu radí zoufalým posluchačům, co si mají počít s domácími mazlíčky. Do jejího hlasu se zamiluje Brian – a když se jí jednou zeptá, jak vlastně vypadá, uslyší: „Vysoká, štíhlá, překrásná blondýna.“ Ve skutečnosti je však Abby malá bruneta, byť sympatická. Nicméně si spolu brzy domluví rande. Brianovi se Abby líbí, je sexy, ale na druhou stranu je zaskočen tím, že naživo se její mozkové závity roztáčejí nějak pomaleji. Nejistá Abby za sebe totiž na rande poslala dlouhonohou Noelle, jejíž IQ ale poněkud zaostává. Brian z toho má v hlavě zmatek – a kolotoč událostí se roztáčí.. (TV Prima)

josieaddms

Pejskařská roztomilost s roztomilou Jeanne Garofalo. Dřív se mi takové filmy líbili, dnes mě nudí. Je to strašně jednoduché, a vždycky víte jak to skončí. Ale alespoň tam nebyli žádné zlé vtipy, a jak už jsem psala, mě se prostě líbí Garofalo. Hraje civilním způsobem, je zajímavá a nemusí být stále nádherná. K filmu moc nevím co napsat, možná když je člověku čtrnáct a má pejska či kočičku je nadšen. Je to sice milé, ale nic víc. ()

AnnaW

Takový příjemný odpolední film, nijak nevyčnívající směrem nahoru ani dolů. Když jsem ho viděla, nijak extra mě nezaujal, ale teď byhc ho klidně ráda viděla znovu. ()

`barocco

Zavadzajuci nazov The Truth About Cats & Dogs napokon odhalil velmi prijemnu situacno zamennu komedijku ktorej nechyba vtip i nadhlad. Musim sa priznat ze som sa schuti zasmial, humor je decentny a inteligentny co sa ceni este viac v dobe ked si scenaristi nahovaraju ze cim viac vulgarnejsie, tym vtipnejsie. No a napokon hned uvodna sekvencia primorskej promenady s hudbou a la 30 roky minuleho storocia hned v uvode filmu naznacovali ze bodove ohodnotenie bude vysoke... prijemne prekvapenie. ()

Mufi315

Romantická a roztomilá komedie, při které nevíte, komu vlastně fandit. Malé laskavé brunetce, nebo vlídně vysoké blondýnce? Oba charaktery byli vymyšleny s opravdovým uměleckým citem. Né ty přeslazené americké romantické komedie pro puberťky, kde pýcha a nafrněnost přímo odkapávají z vizáže (natož chování) tzn. "Barbín". Pro milovníky zvířat (tedy i mne) o stupeň lepší dobrodružsví na výpravě za dobytí lásky, která je často postavená na hlavu. Emoce tohoto filmu obvzlášť dokážou zamávat s citovou skořábkou romantiků. Tenhle film snad ani nelze hodnotit přísně, protože si to nezasluhuje. Nechci rozvádět herecké výkony (dobrá pouze Uma Turman) ani kameru, výpravu nebo hudbu (úvod a konec Shorovi chválím); jak většinou dělávám. Jsem ale rád, že to dopadlo sice neorigináln,ě ale se šťastným koncem, který k tomu patří. Lahodný a pohlazující balzám pro rozverné úsměvy z lásky (tady neumím být cinyk =o) (61 %) ()

Mínós

Protože včera není dnes, chtělo by se říct. A protože někteří jedinci lidského druhu chtějí něco a nevědí co a chtějí být vším možným, jen ne tím, čím jsou. Nikterak objevná a originální, ale zato milá a místy docela vtipná historka se sympatickými hereckými výkony a chlap, který dá přednost Noelle před Abby, u mě není ani kočka, ani pes, ale s prominutím vůl. 6/10 P.S. Golfista: svatá pravda, ale moji psi jsou stejně nejlepší. ()

Nikiko

Velmi příjemná romantika, jedna z mých oblíbených. Prosta taková srdcovka u které jsem možná trošku nekritická.. ()

Nadix

Příjemný film, na který se vždy ráda podívám. Jen až bude zas někdo někdy vybírat dvojici hrdinek ošklivá/krásná, ať se zkusí nad obsazením trochu víc zamyslet. Obě herečky jsou výborné, ovšem rozdíl v kráse je mezi nimi lehce smazatelný. ()

lele

neskutečně mi tu lezlo na nervy, jak se mi snažili vecpat, že Uma je šíleně krásná. Mně krásná nepřipadá (snad jen v jednom záběru z anfasu v žluté kombinéze v Kill Bill I), a v tomhle filmu je vyloženě... no... no prostě hezká moc není :) ()

Sa.sa

Dobře natočené i napsané... Rád jsem se podíval i pobavil... A hurá jak jinak to dopadlo happy endem což je fajné... ()

Cristiena

Hodně průměrná, příjemná, nenáročná oddechovka, která však dokáže mile pohladit na duši a ty výjimečně krásné světlé okamžiky její průměrnost nadlehčují.Je zajímavé sledovat nemotorného Briana a to, jestli ho víc okouzlí pohled na krásnou ženu nebo naopak inteligence té druhé.Scéna u Briana doma, kdy on jednu fotí a ta druhá je bedlivě pozoruje, je nezapomenutelná... ()

maklymm

Jeden den jsem se probudil a zrovna bezeli uvodni titulky. Dve hvezdy pouze za Umu Thurman. Uprostred filmu jsem chtel zase usnout. Prehnane sentiment, ktery je jen obcasne zabavny. Omlouvam se za diakritiku ale je to psano z mobilu. Misto tohoto filmu doporucuju studenou sprchu. ()

Profík

Sympatická romantická komedie, variace na Cyrana, tentokrát v ženském podání. Z toho pramení jeden můj problém s tímto filmem, a sice, že Dr. Barnesová netrpí žádným viditelným handicapem, jakým je nos u Cyrana. A tak je pro mě lehce over the top ta její plachost a sebepodceňování se, co se týče vzhledu. Je sice trochu menší a tak míru modelky nemá, ale já bych neváhal ani chvilku a to i kdyby vedle stála ta vysoká blondýna v podání Umy. JInak fajn a vtipné. 75%. ()

frannyberry

Pěkná, v rámci žánru lekce nadprůměrná záležitost a oddechovka, pokud jste muž/kluk a nemáte rád psy, odeberte jednu hvězdu. Děj příjemně odsýpá, film nemá příliš mnoho "hluchých" míst, vše v adekvátní délce a se sympatickými a "pěkně koukatelnými" herci Chaplinem a Garofalo, Nečekají vás sice výbuchy smíchu, ale na druhou stranu ani scény těžící z trapností a nechutností. Závěrem tedy: jako romantická duše se pobavíte, popláčete si (možná), zatleskáte si u finální scény a budete spokojení(é). ()