Milostný vztah mezi mladou ženou a jejím vědychtivým bratrancem, jenž si jako selský hoch umí vážit akademických poct, tragicky ztroskotá na morálních představách viktoriánské Anglie... Natočeno podle románu Thomase Hardyho. Dojemný romantický snímek o nenaplněné lásce. (oficiální text distributora)

sioned

opravdu hodne zajimavy snimek... posledni pul hodina rozhodne decimujici.ukazuje lasku a nevinnost detskeho mysleni, ktere vyusti v necekanou tragedii. postava juda, ktery se muze na venek zdat chladnym, v sobe skryva neskutecnou lasku a utrpeni. pak je tady zena, kterou zivotni tragedie dovede do stadia, kdy prehodnoti svuj pohled na svet a nedokaze byt s clovekem, ktereho miluje. ()

madline24

Výborná Kate Winslet a dobře natočený příběh, který má čím zaujmout i dojmout. Jediné, co se tvůrcům podle mého názoru nepovedlo, je Christopher Eccleston - nejen že Kate nestačí herecky, ale ani typově se mi na danou postavu nehodí. Díky němu film hodně ztrácí, jeho postava není tak uvěřitelná, jak by podle scénáře mohla být. ()

Sejkorka

Tvůj syn zabil moje děti.Totální tragédie ! Jak může člověk vůbec žít po takové události ? Jaká láska může být ještě tragičtější. To musí zmávat i s nejotrlejším divákem. A pustit si to takhle před spaním, zaručeně probdělá noc. Výborní herci, najmě mlaďounká Kate Winslet na začátku kariéry (byť už s jednou ze 7 nominací na Oskara - Rozum a cit). Tohle ještě pár dní zůstane v hlavě ... ()