poster

Pan Rosnička

 • USA

  The Weather Man

 • Německo

  The Weather Man

 • Slovensko

  Pán Rosnička

 • Velká Británie

  The Weather Man

Drama / Komedie

USA / Německo, 2005, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Johny_fork
  ***

  Ze začátku skvělá atmosféra, netradiční zpracování, nápad, ovšem ačkoliv se Cage snaží, film nemá pointu a končí tam, kde začal, zajímavých myšlenek a úvah proběhne mnoho, ovšem chybí návaznost a propojení mezi nimi, motiv luku rovněž nepochopen, pořád čekáte a najednou je konec, film se tak nějak proplouží, podobně jako ztroskotalý televizní moderátor a jeho dcera. Bohužel průměr.(4.2.2009)

 • JohnnyD
  *****

  V žiadnom prípade sa nejedná o dokonalý film. Dej je občas roztrieštený a medzi jednotlivými scénami často chýba dovysvetlenie a naviazanie na to, čo predchádzalo a rovnako mi nesedeli samoúčelné vulgárne dialógy, ale aj tak si myslím, že tento film si skutočne zaslúži 100%. Hlavne kvôli geniálnemu Nicolasovi Cageovi a výborne napísanému hlavnému hrdinovi, ktorý mi bol veľmi blízky - ale dúfam, že o 20 rokov sa The Weather Man nestane mojim osobným filmom...(10.3.2008)

 • Terva
  ***

  CITÁT - Lidi mě občas poznaj....jsou mezi nimi i pitomci....... Píše se tu, sice, že je to komedie, ale je to spíše smutné drama. Já se snad nezasmál ani jednou. Nebýt Nicolase Cageho, asi bych se na příběh ani nepodíval. Nakonec je to průměrné drama, které si na nic nehraje. CITÁT - Furt po mě něco házej..........(3.11.2014)

 • kleopatra
  ***

  Pan Rosnička je smolař. Smolaře mám ráda, mám pro ně pochopení, možná i proto, že se v jejich strastech občas zazrcadlím, ale není od věci, když mezi faux pas alespoň tu a tam vykoukne nějaké to do vtipu zakleté moudro. Uhlazený a do role mi naprosto nesednuvší chlap s velkým C jako Cage kromě ustavičně ztrápeného fuckování nic moc originálního ani vtipného nenabídne, no možná ještě ten fast food na klopě. Rodinné drámo je trpké a v mnohém povědomé, ale když v nic světoborného nevyúsťuje, tak je to - i když se sluncem v duši - nuda.(1.5.2006)

 • teutates
  ****

  Pohľad do Amerického sna, ktorý nieje až tak ideálny ako by si mohla väčšina z nás myslieť... Ide o sondu do života pána rosničky v podaní Nicolasa Caga. Je zaujímavé, aké role si tento herec vyberá - dokáže zahrať naozaj všetko... Trochu mi to pripomínalo štýl Charlieho Kaufmana (ale len čo sa týka myšlienok vyslovených hlavnou postavou..) O ničom? Nie! Tieto snímky zostávaju skrátka nepochopené... 8/10(22.1.2008)

 • - Nicolas Cage (David Spritz) nahral všetky vnútorné monológy v nahrávacom štúdiu ešte pred natáčaním. (sWONDER)

 • - Jídlo, které na ulici trefí Nicolase Cage, hodil režisér Gore Verbinski. (becki_tu)

 • - Pro co nejvěrohodnější vykreslení postavy Davea Spritze (Nicolas Gage) producenti požádali velmi populárního a nejlépe placeného amerického meteorologa chicagského WGN-TV Channel 9 a Chicago Tribune Toma Skillinga, aby se stal konzultantem snímku. Tom Skilling si pak ve filmu zahrál také malou roli. (Aelita)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace