Pan Rosnička

• Německo

Pán Rosnička

Drama / Komedie

USA / Německo, 2005, 98 min

Denně čte dvě hodiny nápovědu a vydělává bez námahy a úsilí spoustu peněz. Proto po něm občas lidi hází koktejly. Chce se sblížit se svými dětmi, získat důvěru manželky, ale jedinej kdo má rozum je jeho otec. N.Cage je totiž KRÁL KRETÉNŮ! Bohužel na něj i vypadá..... Tohle je přesně ten film, který se vám musí trefit do nálady. Veselých momentů je zde pomálu, jen tak se probíráte životem D.Spritze a doufáte v optimistickej konec. Celkově mi to vyznívá jako film o ničem, ale v pohodě se na to kouká. Hlavně N.Cage a M.Caine jsou ti, kvůli kterým stojí tento film zhlédnout.(27.8.2006)

The Weather man neni rozhodně to, za co jsem ho považoval, protože to co jsem od tohohle filmu očekával nejvíc a to že to bude spíš vtipný, je ve filmu silně potlačeno, takovou nic nedařící se atmosférou a většina vtipných situací vyplývá z nepovedenýho života meteorologa, občas je to sice docela zábavný, ale ne tak že bych se smál, spíš mě to jen zlehka pobavilo a zase se to hned ponoří do jeho nepovedenýho života, ale zase na druhou stranu, jako drama to je vynikající a bez toho aby to byla komedie, si to vystačí celkem pohodlně a Nicolas Cage tady prostě září, takže moc pěkný 4*(4.3.2006)

Existenciální sonda do hlubiny Pana Rosničky. Je to strašně zvláštní film, Cagovo výstřelkům jsem se nemohl nesmát, jinak je to až krutě a nepřejícně vážné, že jsem si celou dobu řikal, jestli tim Verbinski někam směřuje. Kruté to drama, snad už Dave nedostane nějakým shakem nebo jablečnou taštičkou z McDonalds..6/10(31.1.2017)

Docela mi tahle hořká komedie sedla. Cage je mi díky posledním rolím čímdál libějším hercem, už si ani při voice overech nedokážu představit někoho jiného. :)) Kdo by to po Pirátech čekal, že si Verbinski odskočí ke střízlivé realitě krachu jednoho rodinného života. Film lepší Americké krásy, alespoň dle mého. Připadal mi reálnější a Spritz mi byl bližší. P. S. Že bych se taky učil střílet z luku? Někdy mám pocit, že by to pomohlo...(2.7.2006)

Lehký humor toho filmu mě dokázal oslovit a Nicolas Cage jako můj oblíbenec také. Jednoduchá režie Gore "piráta" Verbinskiho působí příjemně. Příběh je lehce pomalejší a rozhodně jej hodně lidí bude kvůli tomu odsuzovat, ale myšlenky a důvody hlavní postavy se dají pochopit a proto z filmu čiší jistá otevřenost.(18.2.2007)

• - Počas nakrúcania snímky vo februári bol režisér Gore Verbinski prekvapený, že počasie v Chicagu bolo teplé. Sneh sa musel umelo vyrábať, pretože film sa odohráva v zimnom období. (sWONDER)

• - Pro co nejvěrohodnější vykreslení postavy Davea Spritze (Nicolas Gage) producenti požádali velmi populárního a nejlépe placeného amerického meteorologa chicagského WGN-TV Channel 9 a Chicago Tribune Toma Skillinga, aby se stal konzultantem snímku. Tom Skilling si pak ve filmu zahrál také malou roli. (Aelita)

• - Nicolas Cage (David Spritz) nahral všetky vnútorné monológy v nahrávacom štúdiu ešte pred natáčaním. (sWONDER)