Pan Rosnička

• Německo

Pán Rosnička

Drama / Komedie

USA / Německo, 2005, 98 min

Kvůli poněkud přihlouplému názvu jsem čekal lacinou dvouhvězdičkovou komedii. Misto toho jsem dostal sto minut úžasné, i když místy velmi deptající, hořké a pesimistické podívané (náladu mi to v tu chvíli nezvedlo - znáte to, když nemáte úplně nejlepší období, nevíte jaká vás čeká budoucnoust, před vámí spousta těžkých úkolů a závazků, nic se zrovna nedaří ), která ovšem definitivně přiřadila Nicolase Cage mezi mé oblíbence. Poslední dobou mě několikrát přesvědčil, že některé filmy stojí za to zhlédnout i kdyby to bylo jen kvůli jeho výkonu. Teď momentálně mě hrozně mrzí, že neumím moc dobře psát, rád bych napsal něco chytrého, protože tenhle film Opravdu chytrý je. Dokonale ukazuje, že člověk někdy může dělat cokoli a nedokáže se hnout z místa. Dojem bezprostředně po dokoukání: zasloužených 80%.(21.1.2008)

Výborný film, až mě to samotného překvapilo, jakoby si chtěl Verbinski odpočinout a prostě za pár dní natočit komediální drama o chlápkovi, kterému se vůbec nic nedaří (viz vtip - chlápek se plazí pouští, je otrhaný a naprosto vyčerpaný. "Proč mi to děláš...proč??!" najednou se roztáhnou mračna, tam vykoukne bůh a řekne "No...nějak mě sereš...") Ve filmu se nedočkáte klišé ani srdce rvoucích, nebo vše vysvětlujících scén - což je dobře, film jde po povrchu, nesnaží se nic řešit. Škoda, že se k nám film nedostal - pravda je, že by film asi masy neoslovil...ale přesto...škoda.(21.5.2006)

Je to hodně komorní a hodně epizodní, jenže v těch krátkých příbězích ze života Davea Spritze je tolik pravdy, že vás to až zamrazí. Filmů o rodinných vztazích a krizovkách všech věkových skupin existuje spousta, ale Weather Man přesto dokáže téma pojmout kapku jiným úhlem a navíc si to všechno jistí kvalitním Cagem (v poslední době je to opět tradice... díky Nicku, žes popadl druhý dech) a Spongebobem v nadživotní velikosti... smrtící kombinace.(21.2.2006)

Ach Bože...jednotlivé události, které jen tak plynou a někde na okraji, docela hluboko, tušíme svit jejich smyslu...to je jako život... (takových scén je tam vážně mnoho, např. "projev.") Opravdu, tento film asi nebude pro někoho, kdo sám nad sebou občas nepřemýšlel, neměl všeho dost, či měl tzv. "depku," protože opravdová deprese vypadá přece jen jinak. Z každého políčka vystupuje decentní a pěkná režie Gora Vebrbinskiho, ten by se měl IMHO zaměřit na filmy, které stojí na silném scénáři a charismatických hereckých výkonech a vykašlat se na ty blbý Piráty. 90%, před stovkou "zachráněno" jen o chlup!(19.10.2006)

Spíše hromada povětšinou depresivních střípků než nějaký ucelený příběh s jasně definovanou pointou a vyústěním, ale přesto to všechno dohromady překvapivě dobře funguje. Při sledování jsem měla pocit, že to celé jen tak neškodně plyne kolem, ale jakmile film skončil, uvědomila jsem si, že přeci jenom působí a něco po sobě zanechává. Ač se to na první pohled nezdá, není to film, na který by se člověk podíval a ihned zapomněl.(12.11.2006)

• - Nicolas Cage (David Spritz) nahral všetky vnútorné monológy v nahrávacom štúdiu ešte pred natáčaním. (sWONDER)

• - Pro co nejvěrohodnější vykreslení postavy Davea Spritze (Nicolas Gage) producenti požádali velmi populárního a nejlépe placeného amerického meteorologa chicagského WGN-TV Channel 9 a Chicago Tribune Toma Skillinga, aby se stal konzultantem snímku. Tom Skilling si pak ve filmu zahrál také malou roli. (Aelita)

• - Dave (Nicolas Cage) jazdi vo filme na aute Volvo S80. (sWONDER)