Dave Spritz (Nicolas Cage), oblíbený moderátor televizního počasí v rodném Chicagu, dostane svou životní šanci poté, co je pozván na konkurz do ranní show. Zatímco jeho profesní kariéra se ubírá tím nejlepším směrem, jeho osobní život je v troskách. Prožil bolestný rozvod, má problémy se svými dětmi a jeho otec, držitel Pulitzerovy ceny (Michael Caine), onemocněl. Balancuje mezi optimismem a depresí a hledá sám sebe. Zatímco se Dave snaží získat nad situací kontrolu, začne si pomalu uvědomovat, že život je, stejně jako počasí, naprosto nepředvídatelný. (Cinemax)

Trailer

Arx

Nádhernej film. Mám rád filmy tohoto typu. Nicolas Cage je tu naprosto okouzlující a roli zahrál jak nejlépe mohl. Nechápu proč tento film neběžel normálně v kinech. Teprve nyní vychází aspoň na DVD. A čeští diváci mohou konečně tento klenot shlédnout. Už dlouho mě žádný jiný film tak nepohladil na duši jako právě Pan Rosnička. Je v něm dost scén které vás opravdu chytí za srdce. Například scéna, kdy už podevátý hodí na Nicolase jídlo z fast foodu a zničí mu oblek. Ten ho ale sebere (jablečný koláč z fast foodu) a rozběhne se za tím člověkem co ho po něm hodil. Když běží vedle jeho auta s otevřeným oknem křičí na něj, že má děti a proč mu pořád ničí jeho oblek.. To se prostě musí vidět. ()

Dudek

Tak si říkám, že jsem vlastně docela zvláštní člověk. Zatímco při chladném vyvražďování v Schindlerově seznamu jsem byl poměrně chladným divákem, tak krátká epizodka, kdy Dave běží s plněnou taštičkou vedle automobilu mě dohnala k slzám. Podobný typ filmů mám opravdu rád a rozhodně tu nejde jen o smolaře. K samotnému snímku jsem přistupoval poměrně skepticky, nevěřil jsem, že by se mi mohl líbit, už jen protože jej natočil Gore Verbinski, kterého opravdu nemusím. Jenže jaké pak bylo mé překvapení, když jsem do samotného příběhu vklouzl hned v prvním záběru, bylo mi jasné, že nakonec to dopadne úplně jinak. Ještě trochu odbočím a prozradím vám na sebe jednu maličkost, mám totiž jednu odpornou vlastnost, soudím film podle začátku, když jsem okouzlen prvním záběrem, je mé hodnocení je většinou dost vysoké, pokud jsem zhnusen, mám co dělat, abych snímek dokoukal, i když se pak poměrně dobře rozjede, nedokážu si k němu vytvořit žádný vztah. Tak a teď už konečně k samotnému snímku... Vím, že bych tím slovem neměl plýtvat, ale Pan Rosnička je geniální. Když jsem si tu pročetl pár komentářů zarazil jsem se zejména u toho od uživatele Lima, se kterým mohu souhlasit, až na pár věcí. Pan Rosnička je opravdu sled epizodek a vážně se jedná o film plný životních mouder, ale rozhodně není hloupý, chce to jen chápat. Btw srovnání s Americkou krásou mě napadlo také. Samotná děj lze poměrně snadno rozfázovat na několik částí, sledujeme komorní drama mezi otcem a synem, mezi Davem a jeho životem a v neposlední řadě jeho vztahy s rodinou. Tady je docela nutné vyzdvihnout nesmírně povedený scénář, který se nad ničím nepozastavuje a ukazuje vše bez příkras, přesně tak jak to v běžném životě vypadá. Scénář je vůbec jedna z věcí, která tento film vyzdvihují nad většinu ostatních, je totiž perfektní a to jak po stránce dialogové, tak i po té dějové. Pokud k tomu přidáme úchvatné hrátky se symbolikou, podobné experimenty s barevností, jaké byly i Il Mare, perfektní herecké výkony a nádhernou hudbu, získáme jeden z nejlepších snímků uplynulého roku. Co k tomu říct závěrem, Gore kašli na blockbustery a věnuj se raději takovýmto filmům. ()

Rex Mundi

Božsky ponurá atmosféra, lúzer lúzrov Dave Spritz a jeho nádherne tragicky obyčajný (a obyčajne tragický) život. Asi to nie je film pre ľudí, ktorí sa ešte nepozreli na život týmto spôsobom. Niektorí potom pindajú, že sa hrá na umenie, iní, že nemá vtip. Ale toto je o niečom úplne inom. Bohužiaľ nemá zmysel to vysvetľovať, tú "pointu" si musí nájsť každý sám :-) 4,5*! ()

T2

Rozpočet $22miliónovTržby USA $12,482,775Tržby Celosvetovo $19,039,770Tržby za predaj DVD v USA $16,559,744 //počet predaných kusov 929,349║ Na celej ploche filmu sa nič zvláštne čo by dokázalo upútať pozornosť a prinútilo nad niečím sa hlbšie zamyslieť vôbec nie je. Nicolas Cage je v úlohe fajn ale jeho postava sa po celý čas takmer nikam neposunie, v podstate hneď na začiatku je povedené všetko - kam film bude smerovať(komorná dráma rozpadajúcej sa rodinky), nájde sa tu len zopár dobrých momentiek(väčšinou sa odohrajú okolo postavy Michaela Caine, prípadne obhadzovanie Rosničkára z fastfoodovým jedlom bol prim nápad), ktoré ale neurobia z tohto filmu niečo viac. Režisér Gore Verbinski si chcel spraviť svoj umelecký počin a ten si spravil ale dieru do sveta s týmto čo ponúka veru nespraví, stále to je pre mňa len rutinér bez väčšieho talentu, ktorý sa fakt neviem nikam poriadne začleniť, nech točí rodinnú komédiu, dobrodružný či drámu stále to je spravené len niekam na pol ceste bez príbehovej hĺbky(jedine remake horroru Kruh bol spravení k akejtakej spokojnosti). /35%/ ...len ďalšie sklamanie od Verbinského ()

Faye

Jeho život je stejně zakaboněný jako počasí, které moderuje v oblastní TV. A dnů, kdy zasvítí sluníčko, těch je zatraceně málo. Obzvlášť, když se David i Chicago momentálně nacházejí v měsíci únoru . Marně se snaží vrátit ke své bývalé ženě a dětem. A zároveň touží po uznání svého otce, úspěšného spisovatele. A packá to víc a víc.Vedle otce se shodou zlomyslných náhod ocitá většinou v pozici pitomce a jeho zbytečná snaha o návrat k rodině je ještě zoufalejší. ..„Věci nefungují tak, jak jsem předpovídal. Přijmout to, není snadný, ale tak už to v životech dospělých bývá“. Pro N.Cage byl rok 2005, rokem šťastně zvolených filmů, po „Lord of War“ další role, která mu dokonale padne. ()

• V Zimmerově soundtracku si zahrál na kytaru i režisér Gore Verbinski. (becki_tu)
  • Jídlo, které na ulici trefí Nicolase Cage, hodil režisér Gore Verbinski. (becki_tu)
  • Pro co nejvěrohodnější vykreslení postavy Davea Spritze (Nicolas Gage) producenti požádali velmi populárního a nejlépe placeného amerického meteorologa chicagského WGN-TV Channel 9 a Chicago Tribune Toma Skillinga, aby se stal konzultantem snímku. Tom Skilling si pak ve filmu zahrál také malou roli. (Aelita)

Související novinky

Cage jde z role do role

Cage jde z role do role

05.03.2005

Příští film Nicolase Cage bude režírovat Neil LaBute. Režisérův dlouho očekávaný projekt THE WICKER MAN, je remakem thrilleru z roku 1973. LaBute hodlá postupovat podle vlastního adaptovaného scénáře… (více)