Tři muži a nemluvně

• Československo

Traja muži a nemluvňa

Komedie / Rodinný / Drama

USA, 1987, 98 min

Kolosálny úspech na počudovanie. Až zamrzí, aké nie veľmi vydarené snímky sa stali hitom. TRAJA MUŽI NEMLUVŇA byť toho príkladom. Ak sledujem komédiu, očakávam príval humoru a nie to, že sa za celý čas ani len neusmejem. Ani záver, ktorý robí z tohto filmu mix komédie a drámy, nieje emocionálne nabitý, aj keď sa prejavujú city. Snímok proste silno zastaral a môže slúžiť len ako príklad pre priemernú ukážku komerčného filmu rokov 80tych.(15.9.2016)

Taková milá komedie,celou dobu se člověk usmívá a ta holčička je prostě kouzelná.Určitě to více doceníte,když už sami nějaké to dítě máte.Leonard Nimoy měl prostě pro humor cit.V době uvedení museli u nás lidi zírat,co se všechno dá pro dítě sehnat v supermarketu,když sami museli vystačit s látkovými plenami,feminarem,sunarem a mrkví.....(23.5.2016)

Ucházející film o tom, jak se parta chlapů stará o mimino jednoho z nich. I když si zpočátku počínají docela komicky a nezkušené, tak popravdě musím uznat, že si chlapi nakonec vedou velmi dobře a se vším si s důvtipem poradí. Celkový děj mi ovšem už přišel spíše slabší a ke konci filmu se už hodně vaří z vody.(28.12.2011)

Původní francouzskou verzi si už moc nepamatuji teda spíše vůbec, ale musím říct, že tady se amíkům remake povedl. S odstupem času jsem to viděl znovu možná už po xté a teď když jsem sám otcem jsem ve filmu viděl i něco navíc než před pár lety. Herci jsou v pohodě a v rolích jsou skvěle obsazeni. Nenáročný film na odpočinek, který svým sympatickým obsazením pobaví a v žádném případě neurazí…(18.8.2014)

Vzácný úkaz, kdy se americký remake povede lépe než francouzský originál. Příjemně svižná rodinná komedie, kterou si vychutnají především ti, kteří už mají nějaké ty děti za sebou. Na to, že na režisérské sesli seděl Vulkánec Spock to má slušnou porci humoru, i když možná hlavně díky výbornému obsazení hlavních rolí. Zejména dvojice Selleck - Guttengerg nemá chybu. Danson, ten nikdy nebyl žádná extra výhra, ale tady se dá, s trochou přemáhání, přežít. Není to samozřejmě nic, co by člověk musel mít ve filmotéce, ale večer rozhodne nezkazí.(31.3.2012)

• - Jedna městská legenda tvrdí, že se má ve filmu objevit duch chlapce, který byl v bytě zastřelen před natáčením snímku, a sice ve scéně, kdy Jackova matka přijde navštívit Mary. Legenda není pravdivá, interiéry byly všechny natáčeny ve studiu. Ve skutečnosti jde o stín rekvisity, kterou tam zapomněli členové štábu. V jiné scéně se má na okně objevit odlesk brokovnice, kterou byl chlapec zabit. (gjjm)

• - Ve scéně, kdy Peter (Tom Selleck) a Michael (Steve Guttenberg) běží zkontrolovat Jacka (Ted Danson), který byl s Mary ve sprše, tak proběhne konverzace, kdy chce Jack naznačit, že Peter a Michael o ně měli strach. V českém dabingu však zazní: "Strejda Peter a strejda Jack". (johnnymay)