Tři muži a nemluvně

Traja muži a nemluvňa

Komedie / Rodinný / Drama

USA, 1987, 98 min

• Rex Mundi

Z amerických remakov skvelých francúzskych komédií je mi najčastejšie zle - hlavne, keď poznám originál. Vo väčšine prípadov také pokusy končia ako urážka európskeho diváka a tento film nie je výnimkou. Pôvodné francúzske spracovanie z roku 1985 patrí medzi moje obľúbené filmy, ale toto je chabá napodobenina. Ale kto vie, američanom to možno takto vyhovuje - asi tie európske filmy nedokážu bez predžutia americkými scenáristami stráviť.(31.5.2005)

Ucházející film o tom, jak se parta chlapů stará o mimino jednoho z nich. I když si zpočátku počínají docela komicky a nezkušené, tak popravdě musím uznat, že si chlapi nakonec vedou velmi dobře a se vším si s důvtipem poradí. Celkový děj mi ovšem už přišel spíše slabší a ke konci filmu se už hodně vaří z vody.(28.12.2011)

Původní francouzskou verzi si už moc nepamatuji teda spíše vůbec, ale musím říct, že tady se amíkům remake povedl. S odstupem času jsem to viděl znovu možná už po xté a teď když jsem sám otcem jsem ve filmu viděl i něco navíc než před pár lety. Herci jsou v pohodě a v rolích jsou skvěle obsazeni. Nenáročný film na odpočinek, který svým sympatickým obsazením pobaví a v žádném případě neurazí…(18.8.2014)

Tenhle snímek se mi líbil už před dvaceti lety, kdy jsem ho viděl poprvé a nějak mi zůstal v hlavě. Chtěl jsem si ho připomenout. A pořád to stojí za to. Tom Selleck je jedním z mých nejoblíbenějších herců a tady je ve skvělé formě, stejně jako Steve Guttenberg. Kdyby Leonard Nimoy natočil jen tenhle film, naprosto by to stačilo.(10.1.2017)

Mě se tahle komedie líbila. Rozumím tomu, že to není umění a ani příběh není kdovíjak úžasný, ale ve sledu komedií u kterých se dá při vypnutém přemýšlení dobře pobavit je na jednom z čelních příček. Trojice Selleck, Guttenberg a Danson dokáží dobře pobavit a rozhodně jsou víc sympatičtí a zábavnější než hrdinové francouzského originálu(26.5.2009)

• - Jedna městská legenda tvrdí, že se má ve filmu objevit duch chlapce, který byl v bytě zastřelen před natáčením snímku, a sice ve scéně, kdy Jackova matka přijde navštívit Mary. Legenda není pravdivá, interiéry byly všechny natáčeny ve studiu. Ve skutečnosti jde o stín rekvisity, kterou tam zapomněli členové štábu. V jiné scéně se má na okně objevit odlesk brokovnice, kterou byl chlapec zabit. (gjjm)

• - Ve scéně, kdy Peter (Tom Selleck) a Michael (Steve Guttenberg) běží zkontrolovat Jacka (Ted Danson), který byl s Mary ve sprše, tak proběhne konverzace, kdy chce Jack naznačit, že Peter a Michael o ně měli strach. V českém dabingu však zazní: "Strejda Peter a strejda Jack". (johnnymay)