Pod kontrolou

• Česko Pod dohledem (více)

Extrémně nebezpeční masoví vrazi projíždí krajinou a mezi lidmi se šíří strach. Policie je bezradná, dokud maskované vrahy při jedné akci náhodou nezahlédne trojice očitých svědků – starší policista, osmiletá holčička a mladá žena závislá na drogách. Na jejich výslechy pod dohledem kamer jsou povoláni dva speciální agenti FBI. Původně rutinní práce se brzy změní v tajemnou hru, kterou mezi sebou svědci a agenti hrají. Nikdo zde totiž nemluví pravdu. Originální příběh s nečekaným zvratem natočila režisérka Jennifer Lynchová, dcera významného režiséra Davida Lynche. (oficiální text distributora)

bakeero

Jablko nepadá daleko od stromu. V případě Lynchů pak od douglasovi jedle. A agenti FBI nejsou tím, čím se zdají být. ;-) ()

Deftie

Takí normálni zabijaci sú tam cítiť s takmer každým vydýchnutím postáv, taktiež tam trochu fúka od Obyčajných podozrivých. Samozrejme, našlo by sa ešte veľa filmových kúskov, ktorými sa Lynchova dcéra nechala viditeľne inšpirovať, len bohužiaľ, tá viditeľnosť vôbec nepomáha. Práve naopak. Chvíľami neznesiteľne pomalé tempo, inokedy zas zle nariedená brutalita, ktorá sa však v mojich očiach len na brutalitu hrala. Plusmi sú niektoré herecké výkony, spracovanie, či hlavná dejová línia, no najviac sa mi páčila bizardná dvojica policajtov, ktorí svojrázne riešili problém pirátov ciest. Len 98 minút bolo na toľko deja priveľa, iní to zachraňujú dialógmi, toto nebol ten prípad a kváziprekvapivý koniec to nezachránil tiež. Suma sumárum, nejako som sa nenudila, dokonca aj bavila, ale film nikdy nevojde do truhlice s názvom: Klenoty môjho života. ()

BDMarty007

Režisérka se pravděpodobně rozhodla, že bude šokovat a předvede, že dokáže být neméně šílená, než její otec, který to produkoval. Film je zaplněn postavami, které jsou vysloveně úchylné a ani zbytek se nechová a nemluví jako normální lidé. Dialogy jsou občas opravdu naprosto nesnesitelné. Bohužel všechna ta vyšinutost a brutalita je zcela samoúčelná. Na rozdíl od některých filmů D. Lynche v tom není ani nic tajemného, překvapivého či zajímavého. Nemá to smysl ani zřejmý, ani tušený. Je to fakt skoro odpad, jedna z nejhorších a nejprotivnějších věcí, co jsem kdy viděl. ()

netWoor

Určitě dobrej nápad. Ani zpracování není nejhorší, byť na muj vkus je tam těch magorů moc. Nějak se mi nelíbila kamera, jakoby to točili na blbej materiál nebo co, nevím. Závěr je hodně hloupej a musel jsem si kvůli němu pustit začátek znovu. Po jeho shlédnutí jsem teda celou tu podivnou konstrukci případu kousnul, ale zas mi přišel hloupej nejen začátek. Závěr? Klidně koukněte. ()

E lan

První polovina filmu divná až slabá a druhá polovina jak z partesu, tak možná i trochu připomínající starého dobrého Lynche. Konec dává skutečně zabrat a tak si člověk uchová vzpomínky na opravdu dobrou originální podívanou. ()

Lichty

Viděl jsem tam něco z tatínka Davida Lynche a scény na silnici mi připomínaly vtipnou drsnost starších Coenů. Jennifer Chambers má rozhodně talent na vyprávění thrillerových příběhů a její polopatický scénář s důrazem na pointový twist je mi rozhodně sympatičtější, než Lynchovské vymývání mozků. Jednu hvězdičku musím odejmout za to, že mi zápletka došla o několik minut dříve, než bylo nejspíše zamýšleno. Tak či onak scény se zlým a dobrým policistou mají v sobě tolik chladnokrevnosti, že jsem chvílemi skutečně přemýšlel nad genialitou či alespoň nad pekelně kvalitním vykrádaním. PS: Bill Pullman by měl odteď hrát jen prasklé plechovky s Coca Colou. ()

vozralec

Rozmanitá sebranka - feťácký pár, rodinka na dovolené, hodnodrsní policajti a originální agenti FBI. Netradiční. Takže čtyři hvězdy. ()

DavidWebb

Surveillance je určite filmom ktorý, aj napriek castingu, nepatrí na strieborné plátna. Na druhej strane ak pripustím fakt, že je to skôr "druhotriedny" snímok, tak patrí medzi tie lepšie. Žánrovo by to šlo asi zaradiť niekde do psycho-krimi-thrilleru a režisérka si dala slušne záležať. Očakávania sú faktorom, ktorý častokrát najviac ovplyvní konečné hodnotenie divákov. A ja som nemal žiadne. Proste som bol zvedavý a preto ani nie som sklamaný. Celkom zaujímavý nápad, isteže nie originálny ale čo je v dnešnom filmovom biznise originálne? Ak dokáže niekto vymyslieť príbeh tak originálny, že nikto nič podobné ešte nevidel, tak je proste génius. Záverečné odhalenie som začal tušiť až v poslednej tretine a nakoniec sa potvrdilo. O to však nejde. Mám rád filmy, ktoré ma nerozčuľujú, nikto sa tam nesprával dementne (tých dvoch highway patrónov nepočítam - tí sa evidentne nudili) a tej biondy mi bolo vyslovene ľúto. Hej, a jedna z posledných scén bola sexuálne vzrušujúca, tak trochen... Za seba 3½ hviezdy. ()

Shitonit

Na samém počátku se vyskytnou dva poldové, vlastně agenti, přesněji agent a agentice, kteří se postupen vokazují ve světle, no ne moc hezkým, snad to ani agenti nejsou, ale je s nima docela prdel.. No a záhy se přenášíme na policejní stanici, kdeže jsou docela fajn typově rozvrstvený poldové + poldovskej šéf, a k tomu uklizečka. Nebo tak něco, prostě ta co vaří kafe a tak, prostě policejní podržtaška. Jo a ještě před počátkem je prima noční vražda. Taková dost ve tmě, ale pro uvedení do obrazu dostačující. Takže mám asi popsaný persony a jedem. Probíhá výslech, kde osoby podávající vysvětlení, se mi zdá trochu kecaj, a retrospektivní metodou střídající se s dějem v boudě nám jede další dost ujasňující děj, kdy dva poldové z tý policejní boudy jakoby trochu zneužívaj pravomoc veřejných pičusů a nejraději by zneužili celý svět, prostě se nuděj. Tzn. další osoby v ději jsou prima fetka s idiotem, a unylá rodinka na dovolený. Mám to ? Asi.. no a pak se to semele, vlítnou do toho po kebuli agent s agenticí, a všem docela slušně natrhnou prdel. Jako úplně všem. Stačí? No musí, páč to je fakt všechno. ()

jafuska

dávám jen jednu hvězdičku, docela nudný, zmatený děj, nenadchlo mě to, jako odpolední film, když je škaredě proč ně. ale jinak nic moc ()

Romeroo

Tak tohle můžu...překrásně ujetý filmeček, který nadherně vygraduje fenomenálním sice jen 5 minutovým hereckým výkonem dvojice Ormond & Pullman...ale stojí to za to..stejně jako celej film..u mě zasloužených 75% a 4*. ()

dobbin

Nejsou ti federálové divní? Nebo se mi to jen zdá? Ale co, dělají jen svou práci, každej má nějaký postupy....Nebo ne? Počkat, počkat!!! ()

angel.CZ

Napínavé do poloviny filmu, pak už jen zvrhlé a ke konci už nudné a trošku šokující, ale zábava byla ,,příjemně´´ zvrhlá ... 55% ()

DaleCoper

Díval jsem se na to jen proto že jsem si říkal že dám dceři mého oblíbence po nepřilíš povedené Boxing Helena ještě jednu šanci. Nenadchlo mne to ani nijak neznechutilo. Slušný průměrný thriller. Nejzajímavější na tom asi je že tento dost naturalistický film natočila žena. ()

Mamlas

Poměrně dost špatný a amatérsky působící film. Střihač by měl zůstat bez výplaty a ostatní tvůrci by asi měli raději dělat nějakou jinou práci. (12%) ()

jack_scott

Velice zajimavý film, který rozhodně nenudí a chce mít veliký potenciál…bohužel, provedení ten potenciál srazilo přesným a tvrdým úderem. Kamera i způsob natočení působí dobře,ale snímek postrádá to hlavní, aby se v podobné kategorii prosadil- ducha. Zatímco asi v půlce začne lehce přípomínar Reservoir dogs, slečna režisérka prostě není Tarantino aby to bylo tak dobré, působí to prostě dost nepřesvědčivě. Kamera i forma vyprávění je ok, herci jsou ok…Ale…není tam prostě NIC víc. To je škoda, protože snímek o velice DRSNÉM páru, který se baví zabíjením by působil dobře, tím spíš že zajímavě se vydávali za FBI…Je škoda že samotní hrdinové jsou…divní, divák si k nim těžko najde vztah, zatímco naopak ti policajti emoce vzbuzují, a to dost negativní…Ale jejich následná eliminace hlavními padouchy není nijak oslnivá, jako celý snímek. Dojem mám dost rozpačitý, tak dám 65% s tím, že rozhodně ho mohu doporučit, zas tak špatný není. ()