Klíč

• USA The Skeleton Key (více)

Caroline si užívala bouřlivé roky mládí a nebyla se svým otcem, když umíral. Stala se ošetřovatelkou, která pečuje o přestárlé a umírající. Je odlišná od svých cynických kolegyň z domova důchodců, protože každou smrt prožívá a bere ji jako prohru. Nakonec už to tam nevydrží a přijme práci jako ošetřovatelka ochrnutého starce Bena v osamělém domě uprostřed bažin, kde on žije se svou manželkou Violet. Dům je velký, ponurý a má spoustu místností. Caroline dostane od Violet univerzální klíč, ten odemyká všechny místnosti v domě. Jen do jediné Violet nesmí. Zvídavá mladá dívka použije univerzální klíč a vstoupí do dveří, které by raději nikdy otevírat neměla. (TV Nova)

Asmodin

Tohle není typický horor, tedy alespoň na mě nepůsobila ani jedna scéna tak strašidelně, že bych nemohla oka zamhouřit a to jsem děsnej posera. Nicméně konec je úžasnej a dává smysl celému filmu. Těžko říct jestli je závěr filmu dobrý nebo špatný. Byly tam určité momenty nudy, ale Peter Sarsgaard a John Hurt mě donutili dívat se až do konce. ()

Damielka

Na pět hvězd to málem vytáhl mrazivý závěr, který proti mému očekávání a přání (ale k dobru věci) neskončil happyendem. Když jsem se po závěrečných titulcích znovu vracela do děje filmu a teprve zpětně mi docházely některé skutečnosti, mrazilo mě ještě víc, než při celém filmu. Je to velmi dobře natočené, s velmi dobrým scénářem, skvělou Genou Rowlands, Johnem Hurtem a překvapivě přirozenou a nekřečovitou Kate Hudson. Nechtěla bych být v její kůži. Bacha! Ne každý důchodce je neškodný senil nad hrobem! ()

Macik

Horor?proč horor... přívlastek mystický by tento film dokonale vystihl... já teda nevím co se na tom Vám ostatním líbilo, ale děj naprosto nezáživnej (pro mě), o atmosféře ani nemluvě teda krom tý zemský.. herecký výkony jsou takový nemastný neslaný krom Gena Rowlands ta je ve svý roli naprosto parádní kvůli ní taky dávám o * víc jinak by to bylo krásně za 1... :) zkrátka a dobře, už mám těhle laciných hororů plný zuby.. ale patří mi to, kdybych se na to nedíval... ()

Phorbo

Film možná zaujme nějaké spiritisty, ale vcelku je to docela nudný "horor". On to ani horor není. Je to čistě thriller, ale i tak stojí za mák. 3/10 a to jenom za to, že mě fascinují podobné veci jako jsou ve filmu. ()

katchi

Starý dům, divná baba, ochrnutý chlap, půda, na kterou by člověk NEMĚL chodit, černá magie...zajímavé. Na začátku to byla poměrně nuda....pořád se nic nedělo..a ke konci jako by se s děsivou amosférou utrhl pytel. Stará paninka už od začátku vypadala, že bude nějaká divná, ale to, kdo to vlastně byl mě zaskočilo. To samé i u mladého advokáta(nebo co to bylo)..ze začátku jsem si myslela, že jsou to jen cvoci, co se snaží pochopit hodoo, nicméně konec mě vyděsil. Nebyl to klasický horor s happy endem, ale zajímavý horor se zvlásštním koncem. Celkem dost děsivé. Doporučuju:) ()

Cement73

Mysteriozny thriler, ktorý za prostredníctvom starého strašidelného domu urobil atmosferu a celkom ju držal až do konca. Napriek tomu "Kluc" nedosiahol tu potrebnu kulminaciu a tak zostavam pri 3* ()

mazadlo

Protože jsem první viděl Seanci, která je sice mladší ale vypráví defakto to samé byl jsem filmem mírně znechucen. Na druhou stranu nemohu tomu upřít prvenství a to je skvostné. Příběh je vyprávěný příjemně v klidu. Na horor dokonce velmi vlažně takže i pro slabší nátury vhodné téma. A co na tom, že již po dvaceti minutách víte o co jde. Ten film se ani netváří, že byste to vědět nesměli. Prostě vás vede za ruku až do posledního rituálku ve kterém to praskne. A jde se dál...tři hvezdy a víc ani prd. ()

Kejf.

Chtela bych sem nejakej smysluplnej komentar, ale jelikoz jsem film videla tak pred 5 lety a vubec nic ve me nezanechal, tim padem, si ho ani nepamatuju, asi to za moc nestalo... ()

kritiklon

Velmi průměrný horor. Místy mi to přišlo dost narýsované. Jako by to šlo po předem nalajnované cestičce po tenkém ledu. Ten se ale někdy neproboří! Proč? Protože tenhle film hraje na jistotu! Držet se při zemi a hlavně nic velkého nezkoušet. Oddychová hororová jednohubka se zajímavým námětem a propracovanou atmosférou, která paradoxně nenadchne ale ani neurazí! 3* za 66%. ()

Santino7

Nakoľko afro-americké hoodoo a celkovo čierna mágia sú niečím, čo ma absolútne nezaujíma, neznepokojuje, ani absolútne nemám žiadne nutkanie si o ňom niečo viac naštudovať či zistiť, bol pre mňa tento film, hoci sa jeho tvorcovia aj celý tím nepochybne snažili, len akousi okrajovou, málo atraktívnou záležitosťou, ktorá ma nenadchla. Nepomohla tomu ani pekná tvárička Kate Hudson, ani nie vždy práve vydarená snaha o napätie a tajomno, ani nič iné, no skrátka priemer. Jediné, čo sa mi vyložene páčilo, bol zvrat v závere, ktorý, priznávam, bol pomerne prekvapivý a na malý okamih som kvôli nemu zvažoval i lepšie hodnotenie, avšak tento pocit bol skutočne iba chvíľkovou záležitosťou (plus po celý čas som bol pomerne zvedavý, akým smerom sa vykryštalizuje postava chorého, ochrnutého starčeka). Nakoniec však prevážila racionalita a nakoľko som sa na film drvivú väčšinu jeho stopáže díval len tak "ledabolo", čiže bez väčšieho záujmu, zostávam pri priemernom hodnotení, ktoré mi príde plne adekvátnym. 60% ()

ddf76

Velmi slusne 3 hvezdicky. Pokud by se jeste vypiloval vic scenar, aby to bylo vic strasidelny, pak by tto mohl docela slusnej narez. Ale zatim nejlepsi horor tento rok. Uvidime s cim se vytasi Red Eye. ()

El Loco

Kľúč sa tvári ako akýsi duchársko voodoo horor. Nie je to ale nijak výnimočne hrôzostrašné. Skoro celý čas divák nechápe, kto je tu vlastne tá záporná postava. Žeby to bola manželka zomierajúceho pána? Alebo duchovia, o ktorých všetci hovoria, ale za celý film sa nijako neprejavia? V týchto fázach boli moje pocity dosť rozporuplné. Nakoniec ale zistíme, že to bola všetko iba pasť (či už na hlavnú pstavu alebo na diváka), keď sa v posledných piatich minútach všetky indície rozsypú ako domček z karát. Scenáristu E.Krugera treba pochváliť, pretože takto kvalitne a inteligentne zvládnutý šokujúci zvrat v deji tu už veľmi dávno nebol. ()

Kingpin

Ale no tak lidi, co si budeme povidat, klasickej tuctovej snimek. K jeho smule prisel hned po Saw, takze ja uz od zacatku vedel, ze to skonci taak netradicen, proto me ani ten konec nijak neprekvapil. Duvod proc se na to podivat ?? Na DCcku to mate za chvili stahle a ukrati vam to dve hodiny nudy, na druhou stranu bych za to nevyhodil 100 korun v kine a uz vubec bych se nenamahal shanenim DVD media ;) ()

Luukec

Opravdu brutální thriller, už když si myslíte že více na čem jste, nastane totální zvrat který vás překvapí.. Film s jedním z nejlepších zvratů které sem kdy viděl.. ()

zdenur

Sice mi to pochopení chvíli trvalo, ale nakonec jsem absolutně spokojen. Napínavá atmosféra, skvěle zmáknutá kamera a obsazení je taky na jedničku, Hudson vypadá dost dobře. ()

Jendus

Nadprumerny thriller, ktery si pohrava s divakem hlavne co se tyce sokujiciho konce. A abych se priznal, prave uplny zaver filmu bylo to, co mne nejvic nadchlo, i kdyz se mi na rtech rozehral jemny usmev. Navic prvky okultismu se mi tez zamlouvaji. Presto vsechno ale chapu ony negativni reakce. Film casto upada do nudy a pocitu nic nedejeni :). ()

wampire23

Už si začínam myslieť, že téma haunted house je najklišoidnejšou a najviac obohranou témou súčasnej filmovej tvorby. Niekoľkokrát do mesiaca sa mi dostane do rúk film s podobným námetom a ja si vždy hovorím, že tentokrát by to už mohlo byť ono. Toto by ma mohlo aspoň trochu priraziť do kresla. Tak ako je to skoro u každej snímky kórejskej a japonskej filmovej kuchyne tohto žánru. No opäť sa nič prelomové nestalo. Film si ide v určitej vopred veľakrát načrtnutej línii a snaží sa nás zmiasť klasickými ľakačkami, ktoré sme museli vidieť už miliónkrát. Postupne sa dozvedáme o voodoo, čo sa vo filmoch až tak často nevidí, ale mohlo to byť zakomponované trošku drsnejším spôsbom. Takto je to príliš pukancovo jednoduché. A záverečná pointa je iba tisíckrát prevarené, do nového obalu zabalené NIČ. 3* už len za Kate Hudson a za moju neskutočnú trpezlivosť s týmto žánrom. Len dokedy:D. ()

waits

Dotažený film bez jediné logické chyby, což se v tomhle žánru nevidí často. Napodruhé, se znalostí pointy, se dá na film dívat jako na nepřekvapivou, ale o to krutější podívanou. Přes občasnou pomalost vyprávění film drží výborně pohromadě, okolí New Orleans s dřevním blues je ve spojení s černou magií dostatečně nepřátelské, příběh sám je mrazivě znepokojující, pointa výborná. A kdo se v kině nebojí, může se soustředit na Kate Hudson, dost jí to totiž sluší. ()