Pětatřicetiletý Alex Hitchens, kterému nikdo neřekne jinak než Hitch, si kvůli dávnému zklamání nehodlá k tělu pustit žádnou další lásku, což mu však nebrání v tom, aby nebyl vyhlášeným expertem na seznamování. Zná ženy, dokáže odhadnout, co na kterou platí, a poradit klientovi, co své vyvolené nabídnout, aby získal její srdce. Jeho zásadou a jedinou podmínkou je, aby šlo o skutečnou lásku. Jeho schopnosti čeká obtížná zkouška v podobě nesmělého, nešikovného tlouštíka Alberta Brennamana, který je zamilován do slavné a bohaté Allegry Coleové, pro niž pracuje jako daňový poradce. Udělat z plachého nemotory muže, kterého by Allegra mohla milovat, se zdá nemožné. Hitch se však překonává a Albert sbírá první body. Když se Allegra rozhodne investovat velkou částku do neznámého návrháře, postaví se na její stranu, i když ho to stojí místo. Hitchovi se ovšem jeho vlastní život začne komplikovat, když se seznámí s novinářkou Sárou, která nemá čas na muže a nevěří kamarádce Casey historku o záhadném „schůzkologovi“. Přestože je na nejlepší cestě porušit své zásady, pozve Hitch dívku na schůzku a přes drobné nehody se s ní začne sbližovat. Už tak složitá situace se ještě zhorší, když se v tisku objeví fotografie Alberta s Allegrou a šéf nařídí Sáře, aby se na nový vztah ostře sledované celebrity zaměřila. (TV Nova)

Rathalos

Juuuuj,toto sa mi paci,krasna Eva Mendes,sympatak Will Smith a podareny Kevin James,super trojka vo vybornej romantickej komedii...:-) ()

lemonova

Toto je ten typ filmov, ktorým pridávam o hviezdičky navyše za to, že sú také roztomilé a pozitívne.. Ale je v tom aj niečo viac: naozaj nie je veľa romantických komédií, kde najskôr hlavní hrdinovia neskončia v posteli a až potom prídu na to, že sa vlastne milujú.. bolo mi sympatické, ako sa tu všetci správali slušne :)) ako tu nešlo v prvom rade o sex a láska sa nedostavila ako prekvapivý bonus na konci. Čo do filmového umenia nejde o žiaden klenot, ale ten príjemný pocit ma akosi dostal. A Will Smith je ozaj sympaťák, to sa musí nechať. ()

GMVajgl odpad!

Hitch se prezentuje jako návod jak sbalit ženu. Jak to udělá expert na seznamování, Will Smith? Osloví Evu Mendes v baru. Navzájem se představí, ale jelikož má Eva svůj bitch-shield na plný výkon, tak se Will radši zdekuje, čímž Evu překvapí a vzbudí u ní zájem. Na tom není nic špatného, ale od této chvíle to začíná smrdět: Hned druhý den ji totiž Will do práce nechá doručit radiovou vysílačku (to znamená, že musí být v okruhu pár kilometrů) a tentokrát přes veškerý její odpor (nepohodlné komenáře o invazivnosti) doslova žadoní a škemrá o rande. „V pátek? Tak v sobotu? V neděli?“ Zde už film otevřeně lže: Eva je totiž potěšena, polichocena a nakonec souhlasí. Následuje rendesvouz, kde spolu jezdí na vodním skůtru po řece Hudson. Ve skutečném světě by spíš následoval soudní zákaz přiblížení (restraining order) za stalking. Když někdo chce, tak hledá způsoby, a když nechce, hledá důvody, a je zbytečné ji nutit. Takhle ten film naopak skutečné muže a ženy od sebe odděluje. Vypráví lži o jednoduchých rychlých řešeních: že „loser“ jednoduše nabude sebejistoty a sebevědomí. Nebo nebezpečné lži: že muž se nenechá odmítnout, a že krásná žena nahání všem ostatním mužům strach a půjde ráda na rande s kýmkoli. Film se vyhýbá skutečným mezipohlavním vztahům – které jsou vždy problematické a náročné. ()

Redbee

-10% za občasný patos, - 10% za občasnou americkou trapnost, ale jinak se jedná o výbornou komedii, která vás mile překvapí a skutečně několikrát i rozesměje. ()

Cruchot

Natočit dneska originální a neotřelou romantickou komedii, to je téměř nadlidský úkol. Ani Hitch se úplně nevyhnul několika zavedeným žánrovým klišé, ale přesto se jedná o svěží a nápaditý přírůstek do rodiny už hodně košatého a rozvětveného žánru. Základem je vždy ústřední pár a nějaké ty vedlejší komické figurky. Willu Smithovi a Evě Mendes to opravdu sluší náramně a snad už jen kvůli nim stojí film vidět. Z vedlejších postav na sebe strhává nejvíc pozornosti obtloustlý účetní v podání Kevina Jamese, který je vskutku rozkošný, přirozený a komický jak má být. Námět filmu je originální a dvě třetiny filmu sviští ve velmi slušném tempu. Na konci už sice trochu dochází dech, ale i předem daný happy- end se tvůrci pokusili co nejvíce ozvláštnit. Celkově jsem se velmi dobře bavil - jen houšť takovýchto komedií. ()

bolf!k

spousta ftipnych situaci a gagu v cele s napuchlym Smithem :D ale bylo tu i par dlouhych nudnych scen o tom jak tezky je zivot(viz. skoro mi umrela sestra :´-( .....nebo sladoucky konec kdy vsechno dopadne prave tak jak si to vsichni preji.....no ale za ten xicht a za to ze sem se parkrat od srdce zasmal tu 4tou * proste dam ;-) ()

Merggie

Bolo to originálne, čo je vo svete romantických komédii relatívne zriedkavý jav. Nebyť prehnane dlhej minutáže, tri veľmi dobré hviezdičky by sa rozrástli aj o štvrtú. ()

filmer

Ocekaval jsem, ze v teto romanticke komedii pujde o neco jineho, respektive o to stejne jako ve vsech ostatnich, ale ze tenhle film mine vsechny jiz zname klise. Zacatek me podle ocekavani nezklamal, ale ke konci uz klasicky prisly rozchody, vraceni se k sobe, falasni partneri a stejny zaver jako u vsech romantickych komedii. Nic proti tomu nemam, vzdyt smutny konec by se asi k tomuhle zanru ani nehodil, ale zkratka se nejedna o nic noveho. ()

Barak

Hodně dobrá komedie. Ze začátku jsem se opravdu bavil, ale ta zábava klesá, čím víc se blížíme ke konci, kde nastupuje ta "dramatičtější" část, která působila.... divně? Ten závěr by to chtělo hold nějak překopat, protože do toho filmu se to tak nějak nehodilo, ale vážně mě nenapadá jak. Will Smith je hodně super :) Všechny ty "baličské kecy" byly stylové, to "filosofování" taky v klidu, některé situace lehce přitažené za vlasy, ale celkem vydařené. Přičtu-li k tomu ještě solidní hudební stránku, musím dát 4*.... ()

Fulham

Opravdu povedeny filmek. Rad se k nemu vracim, kdyz se chci podivat na neco normalniho a odpocinkoveho... Willa Smithe mam rad, podle me je to skvely herec a paradne ho v tomto filmu doplnili i Kevin James a Eva Mendes. Je to opravdu film, u ktereho se dobre pobavite... jako film, ktery ma znacku Romanticka-komedie je to fakt uzasne. Proto jsem se neubranil a dal jsem 5* protoze 4, by uz byly zase malo. ()

Filmárik

Romantická komédia ktorej nechýba humor ani dostatok romantiky.Príjemné spestrenie žánru zaplavenom trápnymi teenage chartbreakermi.Len tá stopáž bola trochu prehnaná. ()

Jeand´Boa

Příjemná záležitost, na kterou se sice nedá dívat pořád, ale když si ji člověk pustí, baví se...Smith to sice táhne, neb jeho charizma je opravdu veliké, ale větší pozornost si u mě získal příběh nemotory a celebrity...a to je další hezká věc na tomto snímku - člověk si může vybrat, čím se nechá pobavit... ()

pepa3rd

Tak trochu zvláštní romantická komedie, postavená tak trochu naruby. Takže když někde uvidíte fakt pěknou holku, jak jde zavěšená do víc než tuctového chlapa, tak pak je to jeho sestra a nebo má ten chlápek číslo na Hitche ;o). ()

Kalimero13

Nebýt urputné snahy narvat jakoukoliv americkou komedii na určitou šablonu a vzor, kdy se zákonitě musí objevit nějaká zápletka s rádoby fylozifickomoudrými řečmi na konec a happyend, bylo by to jasných pět. 2/3 filmu jsem se neuvěřitelně bavil, užíval si hereckého výkonu a sympatického looku Willa a přemýšlel, zda nebude divné ohodnotit 5*. Nucený zbytek filmu to ale srazil. Přesto doporučuju. ()