• tron

Verili by ste, že Will Smith do roku 2005 nehral v žiadnej romantickej komédii? A že i v nej podáva skvelý výkon? Tento troška vynaliezavý a štipku šikovný film je romantický i vtipný, ale (na americkú romantickú komédiu) pritom psychologicky slušne prepracovaný (je jasné, že takúto prácu môže robiť iba niekto, komu ženy v minulosti ublížili alebo on im a teraz robí pokánie). Problém je v tom, že je to neuveriteľné (keď sa ma niekto spýta v čom, týždeň sa s ním nebudem rozprávať), vyložene vtipných je len zopár scén a hoci je Smith vo veku 37 rokov úžasne rozkošný, prehnaná dĺžka (skoro dve hodiny!), priemerný scenár, nezáživná réžia a tradične mdlá Mendesová to (z)ničili.(20.2.2007)

Nadprůměrná romantická komedie která po už klišoidních britských romantických komediích působí jako závan svěžího větru. Hitch je totiž takový veselý film u kterého se pořád usmíváte, což je zapřičiněno přesným obsazením kde hlavně Eva Mendes exceluje, ale hlavně tu není ta britská upachtěnost. Plus jsem se naučil nové bezva taneční kreace, třeba se šiknou. :-)(25.4.2005)

Je přirozenost vážně takový handicap? Jsou mechanismy "tutového" sbalení, i když zažité a mockrát prověřené, opravdu nezbytné? Hitch a jeho klienti jedou v přesvědčení že ano a tahle komedie je o tom, že to až tak jednoznačné není. Z ňoumy se asi pár pokyny nestane James Bond, ale proč bychom tomu na 115minut nevěřili? Příjemná komedie, kde mě ale pobavila spíš zápletka kolem "pana účetního" než ta kolem Hitche, protože finální vyznání zbořilo jinak osvěžující lehkost a vtip.(16.7.2005)

Když překousnu typická klišé pro romantické komedie (veřejná zpověď, mám ji rád-nemám ji rád-mám ji rád...kdy konečně někdo natočí něco, kde tohle nebude???), tak musím uznat, že jsem se bavila, navíc Will Smith je sympaťák, takže tohle si klidně někdy zopakuji a vřele doporučuji na zlepšení nálady...(6.6.2006)

• castor

Tahle romantická taškařice měla v sobě skrytý rozhodně vetší potenciál. I ústřední dvojici to spolu jakžtakž slušelo, film měl ve Spojených státech obrovský komerční úspěch, což je ale spíše zásluhou Willa Smithe, který v posledních letech mění ve zlato všechno, na co sáhne!! Jeho popularita za oceánem je zcela zasloužená, zatímco Eva Mendes se stále hledá a je obsazována zatím jen pro svůj půvab, Smith má charisma, pohybové a pěvecké nadání, jeho urostlá postava Hitche je zajímavá.. Tím ale klady mizí v prachu země. Romantické situace se mi nezdály zrovna srdceryvné, tu a tam se jen mihl vtipný dialog a především jsem ke konci už nechápal, proč jsou všichni proti tomu, že se Smith svými aktivitami „snažil jen pomoct“ stydlivějším povahám!! A zatímco Smith radí a pomáhá najít cestu k seznámení (potažmo bližšímu vztahu) jiným mužům (což je asi nejzajímavější na celém filmu), sám narazí konečně na tu pravou a ta když hloupými oklikami zjistí, čím se její milý živí, absolutně nelogicky zareaguje, což se bije s jejím zdravým rozumem!! A pak už jde jen o to, jak se ta celá nemilá situace urovná.. A ano, skutečně se to urovná, ale opět neromantickou cestou – jak jinak!! Promiňte, ale romantickou komedii si představuju jinak..(7.2.2006)

• - Podobný kšeft jako ve filmu, opravdu funguje i u nás v ČR. [Zdroj: týdeník Instinkt] (PROCESOR)

• - Eve Mendes bola ponúknutá rola aj z toho dôvodu, že tvorcovia požadovali herečku s tmavším pigmentom kože, pretože sa producenti obávali, že herečka svetlejšej pleti by podnietila negatívne verejné reakcie. Zároveň však hľadali herečku, ktorá by nebola vyslovene černoška. (Greenpeacak)

• - Pracovní název snímku byl "The Last First Kiss". (imro)