Nadprůměrná romantická komedie která po už klišoidních britských romantických komediích působí jako závan svěžího větru. Hitch je totiž takový veselý film u kterého se pořád usmíváte, což je zapřičiněno přesným obsazením kde hlavně Eva Mendes exceluje, ale hlavně tu není ta britská upachtěnost. Plus jsem se naučil nové bezva taneční kreace, třeba se šiknou. :-)(25.4.2005)

Tato komedie s příjemným hereckým obsazením mi nějak utekla, naštěstí ne natolik daleko, abych se na ni nemohl nyní podívat a nepět samou chválu. Jak se říká, co je ze života, to se počítá, tak s Hitchem se musí počítat. A nebo se to neříká? To je jedno, jde o to, že stejně jako život, tak i lásku nemůžeme nalajnovat, tak jak sami chceme... Tak alespoň ta zábava byla striktně daná a fungovala... :-) 80%(14.12.2009)

HITCH jevelice příjemný film s pár dějovými zvraty, které jsou rozhodně ku prospěchu. Jedna z nej komedií tohoto roku, i když trošku romanticky pojatá se štipkou Sexu ve městě, ale v konečné fázi lepšeji promíchána a protřepána, s větší dávkou emoce, vtipu, ironie a pravdy + Will, který je mnohem lepší než Jessica Parker a Eva Mendes, která je mnohem více sexy než víše zmiňovaná = vřele doporučuji.(19.2.2007)

Hitch je romantickou komedií "s myšlenkou", stejná třída jako Po Čem Ženy Touží, kterýžto snímek měl ovšem působit tak nějak elegantněji a decentněji (a obdivovat Helen Hunt;)). Hlavní hrdinové Hitche jsou tak o deset let mladší, nicméně jsou stejně úžasní a bohatí a také se motají v poněkud vyšších kruzích - ale holt působí jako pachatelé věkem blízcí a jsou "akčnější", viz vysílačky, vodní skútry atpd. Vlastně celý film je o namlouvacích manévrech, o snaze zaujmout, a možná budu za skeptika a cynika, jenž ztratil víru, ale myslím si, že to celé dost idealizuje. A proč ne, tenhle žánr na tom stojí, a kdyby měl každý kus vypadnuvší z filmařských dílen takhle povedený scénář a výzor a jiskru, byl by to důvod k hodně velké spokojenosti. A ještě něco zajišťuje Hitchovi plusové body - je to naprosto úžasná a úchvatná Eva Mendes, kterou si snad každý člen štábu předsevzal učinit nezapomenutelnou. V každém předvedeném modelu je zkrátka k nakousnutí. Něco podobného bylo k vidění v případě Salmy Hayek v zlodějské romanci Before Sunset, ale tam šlo o karibskou pohodu a ne o to, co při troše štěstí a dámského vkusu můžete potkat v ulicích, což činí Evíka o kousek zajímavějším;) No, dost jsme si zaslintali a je čas říct si něco o té "myšlence" - kleopatra to trefila naprost přesně - existence zaručených mechanismů není jednoznačná. Ale co si budou obě strany nalhávat? V Hitchových slovech je skryto nebo na na odiv vystaveno mnoho pravdy:) Je třeba mít se trochu k světu a starat se o sebe, neboť při prvotním pokusu o seznámení se osobnost a jiné klady bohužel moc neprojeví a často je to právě o té jedné šanci. A když není, potom je tu ještě jeden problém - když už se žena rozhodne, že se na to nemůže dívat a udělá ten rozhodný (první) krok, dost často narazí na nechápavost druhé strany, která má stejně často hrozivé rozměry:) Ale když se sejdou všechny ty nepravděpodobné okolnosti a ono to vyjde...však to znáte. Život nemá scénář a leckdy je to komedie, a tahleta fraška jménem komentář naštěstí dospěla k závěru. Pro Hitche čistých a velmi dobře pobavených 80%.(19.3.2007)

Když překousnu typická klišé pro romantické komedie (veřejná zpověď, mám ji rád-nemám ji rád-mám ji rád...kdy konečně někdo natočí něco, kde tohle nebude???), tak musím uznat, že jsem se bavila, navíc Will Smith je sympaťák, takže tohle si klidně někdy zopakuji a vřele doporučuji na zlepšení nálady...(6.6.2006)

• - Pro scénáristu Kevina Bische byl Hitch celovečerním debutem. (imro)

• - Všechny taneční kreace, které Kevin James předvádí Hitchovi v jeho pokoji, vymýšlel sám. (hippyman)

• - Pracovní název snímku byl "The Last First Kiss". (imro)