Hitch: Lék pro moderního muže

Hitch

Hitch: Liek pre moderného muža

Komedie / Romantický

USA, 2005, 115 min

Zatimco dějová linka kolem Hitche a Sáry je zcela tuctová a tudíž nezajímavá, tak příběh Alberta a jeho námluv Allegry je vskutku vydařený. Celý snímek výrazně stojí na nepopiratelném charismatu Willa Smithe a naopak je srážen přílišnou stopáží a zcela topornou a asympatickou Evou Mendes. Přesto se mi Hitch nějak trefil do nálady a docela jsem si ho i užil.(1.10.2006)

• castor

Tahle romantická taškařice měla v sobě skrytý rozhodně vetší potenciál. I ústřední dvojici to spolu jakžtakž slušelo, film měl ve Spojených státech obrovský komerční úspěch, což je ale spíše zásluhou Willa Smithe, který v posledních letech mění ve zlato všechno, na co sáhne!! Jeho popularita za oceánem je zcela zasloužená, zatímco Eva Mendes se stále hledá a je obsazována zatím jen pro svůj půvab, Smith má charisma, pohybové a pěvecké nadání, jeho urostlá postava Hitche je zajímavá.. Tím ale klady mizí v prachu země. Romantické situace se mi nezdály zrovna srdceryvné, tu a tam se jen mihl vtipný dialog a především jsem ke konci už nechápal, proč jsou všichni proti tomu, že se Smith svými aktivitami „snažil jen pomoct“ stydlivějším povahám!! A zatímco Smith radí a pomáhá najít cestu k seznámení (potažmo bližšímu vztahu) jiným mužům (což je asi nejzajímavější na celém filmu), sám narazí konečně na tu pravou a ta když hloupými oklikami zjistí, čím se její milý živí, absolutně nelogicky zareaguje, což se bije s jejím zdravým rozumem!! A pak už jde jen o to, jak se ta celá nemilá situace urovná.. A ano, skutečně se to urovná, ale opět neromantickou cestou – jak jinak!! Promiňte, ale romantickou komedii si představuju jinak..(7.2.2006)

Je přirozenost vážně takový handicap? Jsou mechanismy "tutového" sbalení, i když zažité a mockrát prověřené, opravdu nezbytné? Hitch a jeho klienti jedou v přesvědčení že ano a tahle komedie je o tom, že to až tak jednoznačné není. Z ňoumy se asi pár pokyny nestane James Bond, ale proč bychom tomu na 115minut nevěřili? Příjemná komedie, kde mě ale pobavila spíš zápletka kolem "pana účetního" než ta kolem Hitche, protože finální vyznání zbořilo jinak osvěžující lehkost a vtip.(16.7.2005)

Zápletka s Allegrou Cole a jej účtovníkom, ktorá je vo filme len doplnkovou je ďaleko zábavnejšia ako zvyšok. Už to signalizuje, že niečo asi nie je v poriadku. Will Smith sa snaží ako vždy lenže 1. Eva Mendes veľmi nie 2. Naťahovaná stopáž môže byť pri romantickej komédii problém, pokiaľ nemáte dostatok vtipných situácií na na jej vyplnenie. Ničím neohromujúci snímok, ktorý síce dokáže spríjemnniť večer (kto by nechcel uveriť tomu, čo káže Hitch), nezavŕta sa však pod kožu. A nemôžem zakryť sklamanie, bolo našliapnuté na viac.(12.8.2007)

Tak dlouho chtěla náhoda, abych se k tomuhle filmu nedostal.. až jsem místo náhody musel převzít iniciativu já. :) Nevím, jestli se mi "jen" trefil do nálady, nebo v tom bylo něco víc, ale neuvěřitelně jsem se bavil. A úžasní byli nejen Smith a Mendes (které to "nečekaně" velice slušelo), ale i Kevin James coby Albert, který se snažil dobýt srdce křehčejší polovičky Allegry (Amber Valletta). Tak lehce povzbuzen a s úsměvem na tváři si jdu snít o té své.. nenaplněné - zatím? :)(3.1.2012)

• - Všechny taneční kreace, které Kevin James předvádí Hitchovi v jeho pokoji, vymýšlel sám. (hippyman)

• - Pracovní název snímku byl "The Last First Kiss". (imro)

• - Eva Mendes se objevila ve videoklipu Willa Smitha "Miami". Když mu to při natáčení připomněla, Smith musel ostýchavě připustit, že si na ni nepamatuje. (hippyman)