Zatimco dějová linka kolem Hitche a Sáry je zcela tuctová a tudíž nezajímavá, tak příběh Alberta a jeho námluv Allegry je vskutku vydařený. Celý snímek výrazně stojí na nepopiratelném charismatu Willa Smithe a naopak je srážen přílišnou stopáží a zcela topornou a asympatickou Evou Mendes. Přesto se mi Hitch nějak trefil do nálady a docela jsem si ho i užil.(1.10.2006)

„Život se neskládá z dýchání, ale z chvil, kdy se ti tají dech“ Hm ..... pěkné. Jeho prací je „otevřít ženám oči“ a tokajícího chlapa připravit na to prvotní oblbování do nejmenších detailů. Krásná práce ..... vyznat se, poradit a vidět výsledky. Psychologie použitá v praxi. Ovšem, když se srazí dva znalci v „oboru“ léty prověřená zkušenost může selhat. Pohodový film o vtipných a pohotových větách .... a o jednoduchosti seznamování, vždyť „Jakýkoli chlap má šanci uhnat jakoukoli ženu.“(11.6.2005)

Will Smith by už mal vekom trvalo presedlať na seriózny žáner, napríklad vysokorozpočtové vážne sci-fi, v ktorom je najlepší. Hitch je sympaťák a je aj vtipný,ale mal by ho hrať asi skôr nejaký lúzer typu McConaghyho. Niektroé fóry sú vyložene trápne, napríklad epizóda z alergickou reakciou. To si mohol Smith vážne odpustiť. Záverečný rap je tiež bolestná spomienka na jeho začiatky. Zvyšok je ale solídny a neurazí.(5.6.2012)

Prekvapivo zábavné. Aspoňže sa scenár v rámci romantickej komédie pokúsil o niečo sviežejšie, ako len o zaužívanú romantickú šablónu. Niektoré scénky mi dokázali vyvolať úsmev na tvári a nudil som sa len zriedka. Na druhú stranu ale ani nečakajte nič prevratné. Navyše situáciu vo veľkej miere zachránilo aj sympatické herecké duo. Lepší priemer. 65/100(4.5.2018)

Asi jsem čekal trochu něco jiného. Větší odvaz. Některé pasáže byly skvělé, ale jindy jsem se zase docela nudil. Will Smith je můj oblíbený herec, ale v tomto případě si mě jeho film nezískal. Viděl jsem minimálně 10 lepších romantických komedií a to jsem jich celkově moc neviděl. Oddychovka na zabití času je to dobrá, ale ničím mě nepřekvapila. 60%(12.11.2009)

• - Ve scéně v lékárně, kdy má Hitch (Will Smith) nateklý obličej, má nateklou levou část obličeje. V další scéně venku má však nateklou pravou část. (Kroeger055)

• - Kevina Jamese doporučil sám Will Smith, neboť je velkým fanouškem seriálu "Dva z Queensu". (jandomi10)

• - 70-milionová romantická komedie, mimochodem první svého druhu ve filmografii Willa Smithe, vydělal za první víkend (11. -13. 2. 2005) vynikajících 43,1 milionů dolarů, v 3575 kinech. Hitch zaznamenal historicky čtvrtý největší opening v období leden až duben, po Umučení Krista, Hannibalovi a Době ledové, a zároveň také nejlepší úvodní víkend pro žánr romantické komedie. Pro Smithe to je sedmý film za posledních 9 let, který za první tři dny promítání vydělal víc než 40 milionů a pátý v pořadí se ziskem nad magickou hranicí 100 milionů dolarů. (imro)