Kdybych tak Hitche potkal v osmé třídě, mohlo to s tou blondýnkou z páté řady dopadnout úplně jinak a celý ten bláznivý kolotoč se mohl spustit ještě dřív, než mi na bradě stačil vyrašit první vous. No vida... Dneska mám vousů plné zuby (doslova) a už dávno vím, že cestu do lékárny si každý musí poctivě vyšlapat sám. Přišel jsem na to i bez Hitche, takže sorry, kámo - nejsi mi k ničemu. Leda, že bys vyřídil Evče, ať mi brnkne, až to zas poděláš.(18.10.2012)

Prekvapivo zábavné. Aspoňže sa scenár v rámci romantickej komédie pokúsil o niečo sviežejšie, ako len o zaužívanú romantickú šablónu. Niektoré scénky mi dokázali vyvolať úsmev na tvári a nudil som sa len zriedka. Na druhú stranu ale ani nečakajte nič prevratné. Navyše situáciu vo veľkej miere zachránilo aj sympatické herecké duo. Lepší priemer. 65/100(4.5.2018)

Áno, je to pravda, štandardné klišé klasickej romantickej komédie, no v tomto filme je to prekvapujúco zabalené do milého, vtipného (ozaj vtipného) príbehu, kde dominuje Will Smith. Štandardne to začína sľubne, veľa kecí, niekto niečo zatajuje, potom ten druhý na to príde, chvíľu je ticho a nakoniec príde veľký happy-end, kde sa všetko urovná. ;-)) ...že im to ja stále žeriem, to nechápem. 80%.(3.5.2006)

Hitch mi přinesl přesně to, co jsem od něj očekával. O tom, že herectví Willa Smithe má něco do sebe, jsem věděl už dávno, stejně jako jsem si už dříve povšiml, že Eva Mendes by nebyla partie k zahození, a nijak mě nepřekvapilo, že spolu jim to před kamerou klapalo jako skutečným milencům. Ten film ale není pouze o nich, je také o zajímavé myšlence, o svěžím a vtipném zpracování a také trochu o Kevinu Jamesovi, který se mi v roli plachého finančníka také moc líbil. Zkrátka a dobře, Hitch je jistotou pro zasmání a nějaký ten odpočinek, a nic na tom nemění ani trochu volnější druhá půlka, ani to za vlasy přitažené finální vyznání. 80%(21.1.2013)

„Život se neskládá z dýchání, ale z chvil, kdy se ti tají dech“ Hm ..... pěkné. Jeho prací je „otevřít ženám oči“ a tokajícího chlapa připravit na to prvotní oblbování do nejmenších detailů. Krásná práce ..... vyznat se, poradit a vidět výsledky. Psychologie použitá v praxi. Ovšem, když se srazí dva znalci v „oboru“ léty prověřená zkušenost může selhat. Pohodový film o vtipných a pohotových větách .... a o jednoduchosti seznamování, vždyť „Jakýkoli chlap má šanci uhnat jakoukoli ženu.“(11.6.2005)

• - Eve Mendes bola ponúknutá rola aj z toho dôvodu, že tvorcovia požadovali herečku s tmavším pigmentom kože, pretože sa producenti obávali, že herečka svetlejšej pleti by podnietila negatívne verejné reakcie. Zároveň však hľadali herečku, ktorá by nebola vyslovene černoška. (Greenpeacak)

• - Ve scéně v lékárně, kdy má Hitch (Will Smith) nateklý obličej, má nateklou levou část obličeje. V další scéně venku má však nateklou pravou část. (Kroeger055)

• - Pro scénáristu Kevina Bische byl Hitch celovečerním debutem. (imro)