Tak dlouho chtěla náhoda, abych se k tomuhle filmu nedostal.. až jsem místo náhody musel převzít iniciativu já. :) Nevím, jestli se mi "jen" trefil do nálady, nebo v tom bylo něco víc, ale neuvěřitelně jsem se bavil. A úžasní byli nejen Smith a Mendes (které to "nečekaně" velice slušelo), ale i Kevin James coby Albert, který se snažil dobýt srdce křehčejší polovičky Allegry (Amber Valletta). Tak lehce povzbuzen a s úsměvem na tváři si jdu snít o té své.. nenaplněné - zatím? :)(3.1.2012)

Hitch mi přinesl přesně to, co jsem od něj očekával. O tom, že herectví Willa Smithe má něco do sebe, jsem věděl už dávno, stejně jako jsem si už dříve povšiml, že Eva Mendes by nebyla partie k zahození, a nijak mě nepřekvapilo, že spolu jim to před kamerou klapalo jako skutečným milencům. Ten film ale není pouze o nich, je také o zajímavé myšlence, o svěžím a vtipném zpracování a také trochu o Kevinu Jamesovi, který se mi v roli plachého finančníka také moc líbil. Zkrátka a dobře, Hitch je jistotou pro zasmání a nějaký ten odpočinek, a nic na tom nemění ani trochu volnější druhá půlka, ani to za vlasy přitažené finální vyznání. 80%(21.1.2013)

3,5 * .. má ode mě příběh který pojednává o pohodovéma sebevěodmém "schůzkologovi" Alex "Hitch" Hitchensovi v podání Willa Smithe, který se živí tím, že pomáhá méně společensky zdatným mužům získat ženy jejich srdce. Ale je ironií osudu, že samotný Hitch - přestože slaví u žen úspěch - nemá ve svém životě žádný trvalý vztah. Během prípravy jeho posledního svěřence Alberta, nemotorného úředníka se Hitch konečně setká s rovnocenným soupeřem v podobě krásné a mazané bulvární novinářky Sary Melas (Eva Mednes). Přeztože je Hitch extrémně úspěšný v pomáhání ostatním mužům, jeho bezproblémový a vyzkoušený přístup, zjevně nefunguje na Saru, která jej čím dál tím více zajímá....(14.5.2005)

Hitch mě bavil. Will Smith dokáže z každé role vyždímat maximum. Tady v roli randeologa působí skvěle. Je to zvláštní, ale řekl bych, že film je určený především pro mužské publikum. I když je fakt, že spousta mužů není na definice filmů "romantický" zvědavá. Film odsýpá příjemně a to je důležité u takovéto žánrovky se stopáží skoro dvě hodiny. Velké plus na filmu dělá hlavní hvězda, to bez debat. Ale i další herci jsou schopný a do filmu se hodí. Nejvíc překvapivě pobaví scény dvojice Smith a James. Kevin James jako absolutně nepoučitelný a zároveň nepoužitelný muž v roli zapadne. Hitch s ním bude mít mraky práce. Těžko říct co vytýkat, asi to, že se nejedná o legrandu na jakou jsme u komedie/romantika zvyklý. Spíše jde o několik hlášek v dobře upraveném kabátku se skvělým hercem v hlavní roli. (77 %)(25.11.2014)

Takhle přesně si představuji krásnou americkou romantickou komedii. Není třeba trapných úchylek, divných hlášek, scének ze záchodu atd. Will Smith v plném nasazení! Stejně jako by hrál životní drama. Eva Mendes, pěkná a charismatická holka, která v tom Willa rozhodně nenechá. Do toho dost dobrý Kevin James a mioĺoučká Amber Valletta. Ten film mi celkově dává smysl.(12.2.2011)

• - Ve scéně v lékárně, kdy má Hitch (Will Smith) nateklý obličej, má nateklou levou část obličeje. V další scéně venku má však nateklou pravou část. (Kroeger055)

• - Kevina Jamese doporučil sám Will Smith, neboť je velkým fanouškem seriálu "Dva z Queensu". (jandomi10)

• - Eva Mendes se objevila ve videoklipu Willa Smitha "Miami". Když mu to při natáčení připomněla, Smith musel ostýchavě připustit, že si na ni nepamatuje. (hippyman)