Pětatřicetiletý Alex Hitchens, kterému nikdo neřekne jinak než Hitch, si kvůli dávnému zklamání nehodlá k tělu pustit žádnou další lásku, což mu však nebrání v tom, aby nebyl vyhlášeným expertem na seznamování. Zná ženy, dokáže odhadnout, co na kterou platí, a poradit klientovi, co své vyvolené nabídnout, aby získal její srdce. Jeho zásadou a jedinou podmínkou je, aby šlo o skutečnou lásku. Jeho schopnosti čeká obtížná zkouška v podobě nesmělého, nešikovného tlouštíka Alberta Brennamana, který je zamilován do slavné a bohaté Allegry Coleové, pro niž pracuje jako daňový poradce. Udělat z plachého nemotory muže, kterého by Allegra mohla milovat, se zdá nemožné. Hitch se však překonává a Albert sbírá první body. Když se Allegra rozhodne investovat velkou částku do neznámého návrháře, postaví se na její stranu, i když ho to stojí místo. Hitchovi se ovšem jeho vlastní život začne komplikovat, když se seznámí s novinářkou Sárou, která nemá čas na muže a nevěří kamarádce Casey historku o záhadném „schůzkologovi“. Přestože je na nejlepší cestě porušit své zásady, pozve Hitch dívku na schůzku a přes drobné nehody se s ní začne sbližovat. Už tak složitá situace se ještě zhorší, když se v tisku objeví fotografie Alberta s Allegrou a šéf nařídí Sáře, aby se na nový vztah ostře sledované celebrity zaměřila. (TV Nova)

Trailer

Hrabka

Asi jsem čekal trochu něco jiného. Větší odvaz. Některé pasáže byly skvělé, ale jindy jsem se zase docela nudil. Will Smith je můj oblíbený herec, ale v tomto případě si mě jeho film nezískal. Viděl jsem minimálně 10 lepších romantických komedií a to jsem jich celkově moc neviděl. Oddychovka na zabití času je to dobrá, ale ničím mě nepřekvapila. 60% ()

Vančura

Skvělá komedie, která mě od prvních záběrů chytla, nepustila, a užil jsem si ji na 110%! Celý ten film je tak plný inteligentních dialogů a originálního situačního humoru, že jsem místy prožíval soukromou diváckou euforii a přemýšlel o plném hodnocení. Výborný scénář, výtečný Will Smith a spousta momentů, které mohou některým z nás přijít přívětivě povědomé. Ano, mám samozřejmě na mysli čtenáře Baránkovy knihy "Jak sbalit ženu", ve které padne mj. zmínka o tomto filmu. Bylo vzrušující vidět Baránkova pravidla v podání Wille Smithe! Pokud neznáte, jděte do toho, kvalitních romantických komedií je jako šafránu - a tahle za to stojí. Chytrý film ze života, který chci určitě vidět ještě někdy znovu. A ještě poznámku na závěr: nějak nevím, co někdo vidí na Evě Mendes - podle mě je ošklivá. ()

Superpero

Nadprůměrná romantická komedie která po už klišoidních britských romantických komediích působí jako závan svěžího větru. Hitch je totiž takový veselý film u kterého se pořád usmíváte, což je zapřičiněno přesným obsazením kde hlavně Eva Mendes exceluje, ale hlavně tu není ta britská upachtěnost. Plus jsem se naučil nové bezva taneční kreace, třeba se šiknou. :-) ()

robbiee

[imdb: 6.8/10] | me: Prijemná pohodovka kvôli Smithovskemu faktoru je ľahká a zábavná, ... a dobre sa na to pozerá až k tretej tretine filmu kedy všetko začina byť až moc citovo vypäté a pritiahnuté za vlasy tak až to budí dojem totálnej hlúposti. Škoda toho prehnaného záveru, ... inak by to zanechalo fajnový dojem z dobrej zábavy. Ale americká sila happy endov a lásky to pretlačila. ()

T2

Rozpočet $70miliónovTržby USA $179,495,555Tržby Celosvetovo $368,100,420║ Tématicky veľmi podarená komédia, kde je stále na čom sa zabávať, bez toho aby sa muselo talčiť na praštené úlety a Will Smith z úlohou ušitou na telo. /90%/ ()

• Podobný kšeft, jako ve filmu, opravdu funguje i u nás v ČR. (PROCESOR)
  • Eva Mendes (Sara) se objevila ve videoklipu Willa Smithe (Hitch) Miami (1998). Když mu to při natáčení připomněla, Smith musel ostýchavě připustit, že si na ni nevzpomíná. (hippyman)
  • Eve Mendes (Sara) bola ponúknutá rola aj z toho dôvodu, že tvorcovia požadovali herečku s tmavším pigmentom kože, pretože sa producenti obávali, že herečka svetlejšej pleti by podnietila negatívne verejné reakcie. Zároveň však hľadali herečku, ktorá by nebola vyslovene černoška. (Greenpeacak)