Hitch mě bavil. Will Smith dokáže z každé role vyždímat maximum. Tady v roli randeologa působí skvěle. Je to zvláštní, ale řekl bych, že film je určený především pro mužské publikum. I když je fakt, že spousta mužů není na definice filmů "romantický" zvědavá. Film odsýpá příjemně a to je důležité u takovéto žánrovky se stopáží skoro dvě hodiny. Velké plus na filmu dělá hlavní hvězda, to bez debat. Ale i další herci jsou schopný a do filmu se hodí. Nejvíc překvapivě pobaví scény dvojice Smith a James. Kevin James jako absolutně nepoučitelný a zároveň nepoužitelný muž v roli zapadne. Hitch s ním bude mít mraky práce. Těžko říct co vytýkat, asi to, že se nejedná o legrandu na jakou jsme u komedie/romantika zvyklý. Spíše jde o několik hlášek v dobře upraveném kabátku se skvělým hercem v hlavní roli. (77 %)(25.11.2014)

Pokud máte v garáži Ferrari (plurál) a obsah pokladnice strýčka Skrblíka na kontě, nepotřebujete pomoc randeologa Fresh Prince, neboť jste právě spadl do cisterny s feromony. Má to ale dva háčky. Při lovu máte práci snadnou jako Predátor na honu brdského spolku myslivců se stařeckou demencí a hlavně si nikdy nemůžete být u protějšku jistí upřímností citu. Pokud nemáte ani tu garáž a konto vám vybílili Rafani, volejte Hitche a zkontrolujte, jestli se kolem vaší milované zrovna nepohybuje Enšpígl.. Tak jak marně hledám u kolonky žánru slovo sci-fi, stejně hledám na rozdíl od ostatních nějaké Willovo charisma. Nezajímavou linii s E.Mendes nikterak nezachránil a z mého pohledu byl drtivě převálcován Kevinem Jamesem, smutným mimem jak vystřiženým z éry němých grotesek.(3.5.2010)

HITCH jevelice příjemný film s pár dějovými zvraty, které jsou rozhodně ku prospěchu. Jedna z nej komedií tohoto roku, i když trošku romanticky pojatá se štipkou Sexu ve městě, ale v konečné fázi lepšeji promíchána a protřepána, s větší dávkou emoce, vtipu, ironie a pravdy + Will, který je mnohem lepší než Jessica Parker a Eva Mendes, která je mnohem více sexy než víše zmiňovaná = vřele doporučuji.(19.2.2007)

NOVA HD (4:3) - Jedna z mých TOP komedií, u které se vždycky od srdce zasměji a která je prostě tak příjemná, že ji nelze nemít rád. Bez debat byly nejvtipnější námluvy Kevina Jamese a Amber Valletty, u toho se člověk fakt řechtal. Bylo zde i pár trefných rad do života, perfektní hudební podkreslení a ta 2 hodinová délka (+ 3 otravné reklamy TV Novy) nevadila, takže jsem byl nad míru spokojen. Ještě teda musím poznamenat, že Will Smith byl opravdu skvělý. Člověk mu vše věřil a sežral i s navijákem. 84%(16.9.2013)

Tato komedie s příjemným hereckým obsazením mi nějak utekla, naštěstí ne natolik daleko, abych se na ni nemohl nyní podívat a nepět samou chválu. Jak se říká, co je ze života, to se počítá, tak s Hitchem se musí počítat. A nebo se to neříká? To je jedno, jde o to, že stejně jako život, tak i lásku nemůžeme nalajnovat, tak jak sami chceme... Tak alespoň ta zábava byla striktně daná a fungovala... :-) 80%(14.12.2009)

• - Filmu sa nakrúcal vo viacerých lokalitách – Morningside Heights, Manhattan, Columbia University, Ellis Island, Wall Street Bull a v Cove Marina. (Greenpeacak)

• - Eva Mendes se objevila ve videoklipu Willa Smitha "Miami". Když mu to při natáčení připomněla, Smith musel ostýchavě připustit, že si na ni nepamatuje. (hippyman)

• - Eve Mendes bola ponúknutá rola aj z toho dôvodu, že tvorcovia požadovali herečku s tmavším pigmentom kože, pretože sa producenti obávali, že herečka svetlejšej pleti by podnietila negatívne verejné reakcie. Zároveň však hľadali herečku, ktorá by nebola vyslovene černoška. (Greenpeacak)