DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +výborně zahrané, perfektní zábava -pomalejší úvod, hodně keců/// Tak zde film splnil veškeré má očekávání a pokud pominu pomalejší rozjdezd a předvídatelný závěr, tak musím hodnotit velmi kladně. Dobrému hereckému obsazení kraluje Will Smith a jsem rád, že tu najdu i Evu Mendez. Příběh i když typický pro romantické komedie, zde udává zajímavý směr a přecejen základní motiv je celkem originální. Společně s příjemnou hudbou a dobrou kvalitou DVD obrazu, mohu směle doporučit. Osobně se podívám rád znovu/// Celkem 81%///(22.9.2006)

Nemůžu říct, že bych nedostával záchvaty smíchu. Scény, kdy Hitch pomáhá svému svěřenci Albertovi okouzlit bohatou dědičku, nemají chybu, stejně tak občasné trapasy jeho samého před Evou Mendes. Ale všechny gagy, které v traileru tolik natěšily, fungují sice i ve filmu, ale Tennant je vyčerpá už v první hodině a po zbytek stopáže (která by zasloužila nejméně o dvacet minut zkrátit) už jenom natahuje a komplikuje a bohužel to nefunguje. A dva závěrečné proslovy v té chvíli už ex-randeologa Smithe výsledný dojem pořádně kazí...(4.2.2006)

Romantiku umí režisér Andy Tennant (Anna a král ) natočit nezvykle uměřeně, takže neurazí kritiku a hnusné cyniky a přitom má účinek nejpřipitomnělejšího slaďáku podobného telenovele. Proč byl producenty naverbován do snímku, který oplývá tak úchvatně blbým scénářem? No, to vážně nevím a vcelku lituju promrhání tak výborného talentu. Tennant se snaží, co mu síly stačí, ale na to, aby film vytáhnul výš než jenom z bahna stereotypu nemá ani on. Po nijakém začátku se rozjede natolik, že v závěru dojde dech i jemu samotnému a křeč, jakou ze sebe snímek vyloudí automaticky vyloudí křeč i na divákově úsměvu, který si vážně neví rady se zařazením snímku. První romantické role se Will Smith zhostil s nevázanou pohodovostí, která si v jeho nitru bojuje o své místo společně se sebestředností. Výsledkem je šibalský výraz a neočekávatelnost Hitchova dalšího kroku. Už po Já, robot jsem o jeho hereckých schopnostech přestal pochybovat což tímto snímkem jenom potvrzuje. Jen ať se na nás nesešlou třetí Mizerové nebo druhý Den nezávislosti , se kterým by se vrátilo i egoistické macho, které má chuť si zarapovat. Eva Mendes je typický příklad (ne)herečky. Navíc mám silně pochybnosti o její kráse. V její roli se mohl objevit mnoho lepších i hezčích hereček, ale když už nic, tak nic. Hitch je možná filmovým zákuskem, ale rozhodně vám po němu bude trochu těžko, hlavně díky tomu, že jej budete polykat dvě hodiny, což je v rámci žánru letní romantické komedie trochu moc i na nejzarytějšího romantika. A když jím navíc nejste, což je můj případ, tak to bude o to těžší.(20.6.2005)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $179,495,555Tržby Celosvetovo $368,100,420║ Tématicky veľmi podarená komédia, kde je stále na čom sa zabávať, bez toho aby sa muselo talčiť na praštené úlety a Will Smith z úlohou ušitou na telo. /90%/(7.8.2007)

HITCH jevelice příjemný film s pár dějovými zvraty, které jsou rozhodně ku prospěchu. Jedna z nej komedií tohoto roku, i když trošku romanticky pojatá se štipkou Sexu ve městě, ale v konečné fázi lepšeji promíchána a protřepána, s větší dávkou emoce, vtipu, ironie a pravdy + Will, který je mnohem lepší než Jessica Parker a Eva Mendes, která je mnohem více sexy než víše zmiňovaná = vřele doporučuji.(19.2.2007)

• - Pracovní název snímku byl "The Last First Kiss". (imro)

• - Pro scénáristu Kevina Bische byl Hitch celovečerním debutem. (imro)

• - Eva Mendes se objevila ve videoklipu Willa Smitha "Miami". Když mu to při natáčení připomněla, Smith musel ostýchavě připustit, že si na ni nepamatuje. (hippyman)