Romantiku umí režisér Andy Tennant (Anna a král ) natočit nezvykle uměřeně, takže neurazí kritiku a hnusné cyniky a přitom má účinek nejpřipitomnělejšího slaďáku podobného telenovele. Proč byl producenty naverbován do snímku, který oplývá tak úchvatně blbým scénářem? No, to vážně nevím a vcelku lituju promrhání tak výborného talentu. Tennant se snaží, co mu síly stačí, ale na to, aby film vytáhnul výš než jenom z bahna stereotypu nemá ani on. Po nijakém začátku se rozjede natolik, že v závěru dojde dech i jemu samotnému a křeč, jakou ze sebe snímek vyloudí automaticky vyloudí křeč i na divákově úsměvu, který si vážně neví rady se zařazením snímku. První romantické role se Will Smith zhostil s nevázanou pohodovostí, která si v jeho nitru bojuje o své místo společně se sebestředností. Výsledkem je šibalský výraz a neočekávatelnost Hitchova dalšího kroku. Už po Já, robot jsem o jeho hereckých schopnostech přestal pochybovat což tímto snímkem jenom potvrzuje. Jen ať se na nás nesešlou třetí Mizerové nebo druhý Den nezávislosti , se kterým by se vrátilo i egoistické macho, které má chuť si zarapovat. Eva Mendes je typický příklad (ne)herečky. Navíc mám silně pochybnosti o její kráse. V její roli se mohl objevit mnoho lepších i hezčích hereček, ale když už nic, tak nic. Hitch je možná filmovým zákuskem, ale rozhodně vám po němu bude trochu těžko, hlavně díky tomu, že jej budete polykat dvě hodiny, což je v rámci žánru letní romantické komedie trochu moc i na nejzarytějšího romantika. A když jím navíc nejste, což je můj případ, tak to bude o to těžší.(20.6.2005)

Zápletka s Allegrou Cole a jej účtovníkom, ktorá je vo filme len doplnkovou je ďaleko zábavnejšia ako zvyšok. Už to signalizuje, že niečo asi nie je v poriadku. Will Smith sa snaží ako vždy lenže 1. Eva Mendes veľmi nie 2. Naťahovaná stopáž môže byť pri romantickej komédii problém, pokiaľ nemáte dostatok vtipných situácií na na jej vyplnenie. Ničím neohromujúci snímok, ktorý síce dokáže spríjemnniť večer (kto by nechcel uveriť tomu, čo káže Hitch), nezavŕta sa však pod kožu. A nemôžem zakryť sklamanie, bolo našliapnuté na viac.(12.8.2007)

Co probuh vsichni mate proti tomu konci filmu? Ano, neprekvapuje a je kapku kycovity, ale boze... ne, to nema cenu rozebirat, kvuli konci nebudu odsuzovat tenhle skvely film, ktery me opravdu pobavil, dokazal zvednout naladu, ba dokonce me nechal i svym hlavnim hrdinum fandit at jim to vyjde, misto bezneho pozorovani vtipnych postavicek jako u jinych filmu... Navic Hitch oplyva napaditym a kvalitnim scenarem a Will Smith konecne opravdu hraje a nepitvori se jen... opravdu pekny snimek.(9.8.2005)

[imdb: 6.8/10] | me: Prijemná pohodovka kvôli Smithovskemu faktoru je ľahká a zábavná, ... a dobre sa na to pozerá až k tretej tretine filmu kedy všetko začina byť až moc citovo vypäté a pritiahnuté za vlasy tak až to budí dojem totálnej hlúposti. Škoda toho prehnaného záveru, ... inak by to zanechalo fajnový dojem z dobrej zábavy. Ale americká sila happy endov a lásky to pretlačila.(16.3.2009)

HITCH jevelice příjemný film s pár dějovými zvraty, které jsou rozhodně ku prospěchu. Jedna z nej komedií tohoto roku, i když trošku romanticky pojatá se štipkou Sexu ve městě, ale v konečné fázi lepšeji promíchána a protřepána, s větší dávkou emoce, vtipu, ironie a pravdy + Will, který je mnohem lepší než Jessica Parker a Eva Mendes, která je mnohem více sexy než víše zmiňovaná = vřele doporučuji.(19.2.2007)

• - Roli Sary Melasové odmítla Jennifer Lopez. (jandomi10)

• - Filmu sa nakrúcal vo viacerých lokalitách – Morningside Heights, Manhattan, Columbia University, Ellis Island, Wall Street Bull a v Cove Marina. (Greenpeacak)

• - Eve Mendes bola ponúknutá rola aj z toho dôvodu, že tvorcovia požadovali herečku s tmavším pigmentom kože, pretože sa producenti obávali, že herečka svetlejšej pleti by podnietila negatívne verejné reakcie. Zároveň však hľadali herečku, ktorá by nebola vyslovene černoška. (Greenpeacak)