Nadprůměrná romantická komedie která po už klišoidních britských romantických komediích působí jako závan svěžího větru. Hitch je totiž takový veselý film u kterého se pořád usmíváte, což je zapřičiněno přesným obsazením kde hlavně Eva Mendes exceluje, ale hlavně tu není ta britská upachtěnost. Plus jsem se naučil nové bezva taneční kreace, třeba se šiknou. :-)(25.4.2005)

Áno, je to pravda, štandardné klišé klasickej romantickej komédie, no v tomto filme je to prekvapujúco zabalené do milého, vtipného (ozaj vtipného) príbehu, kde dominuje Will Smith. Štandardne to začína sľubne, veľa kecí, niekto niečo zatajuje, potom ten druhý na to príde, chvíľu je ticho a nakoniec príde veľký happy-end, kde sa všetko urovná. ;-)) ...že im to ja stále žeriem, to nechápem. 80%.(3.5.2006)

Každej chlap může zamotat ženský hlavu, JEN O TOM NEVÍ! A klidně může Tvůj přítel vlastnit třeba Švédsko, když se na scéně objeví HITCH, není co řešit... W.Smith v komediální roli svůdce znamená spokojenost u manželky - a nebudu to zbytečně vokecávat - i u mě. Komedie je, když se směju. A to proběhlo. Několikrát. To by snad mohlo na normální americkej film stačit. I díky Smithovi jdu asi vejš. Kdyby to tak fungovalo vždycky.... to by jsme si klidně mohli spolu žít šťastně až do smrti!(8.10.2005)

Čekal jsem: nudu (nebyla), megadávky klišé (byly v akceptovatelném množství), křečovitý happy end (byl), upocené dialogy (nebyly), hrdiny, se kterými se nelze ztotožnit či jim držit palce (nebyli tam) a trochu grimas a šklebení W. Smithe (nebyly)... shrnuto, podtrženo... Lepší průměr! Že by romantický film za velkou louží zvedal hlavu z kýčovitosti, bezduchosti a klesající úrovně? Jedna vlašťovka sice jaro nedělá, ale už jsem za poslední rok aspoň 2-3 viděl... :-) Držím palce(6.6.2005)

"Moji klienti mají ženy rádi. Dovnitř a ven není moje parketa." Jakákoli atraktivní žena je okamžitě ochotna podlehnout jakémukoli neatraktivnímu muži, který po ní skutečně touží a neodflákne přípravu na lov. To mám vyzkoušeno v praxi, takže v tom si svým kolegou Hitchem rozumím. Horší je to s humorem, který mě z počátku hrozně bavil, ale pak to tak nějak začalo romanticky chřadnout a chřadnout .. až to uchřadlo.(22.2.2018)

• - Eve Mendes bola ponúknutá rola aj z toho dôvodu, že tvorcovia požadovali herečku s tmavším pigmentom kože, pretože sa producenti obávali, že herečka svetlejšej pleti by podnietila negatívne verejné reakcie. Zároveň však hľadali herečku, ktorá by nebola vyslovene černoška. (Greenpeacak)

• - Požární stanice, která se objeví v úvodu filmu, když Hitch „trénuje“ klienta, je Hook and Ladder #8, ve které se natáčeli i Krotitelé duchů (1984). (imro)

• - Pro scénáristu Kevina Bische byl Hitch celovečerním debutem. (imro)