Tak dlouho chtěla náhoda, abych se k tomuhle filmu nedostal.. až jsem místo náhody musel převzít iniciativu já. :) Nevím, jestli se mi "jen" trefil do nálady, nebo v tom bylo něco víc, ale neuvěřitelně jsem se bavil. A úžasní byli nejen Smith a Mendes (které to "nečekaně" velice slušelo), ale i Kevin James coby Albert, který se snažil dobýt srdce křehčejší polovičky Allegry (Amber Valletta). Tak lehce povzbuzen a s úsměvem na tváři si jdu snít o té své.. nenaplněné - zatím? :)(3.1.2012)

Will Smith dokazuje svou extra třídu i v romantické komedii, která na první pohled vypadá podivně, ale vyklube se z ní velké překvapení, plné příjemných vtípků, postav a hereckých výkonů. Ať si říká, kdo chce, co chce, tak Smith válí na plné čáře a každý muž mu určitě závidí Evu Mandes ( i přes její "výstřelky":)). Kevin James jako právník, který se zamiloval do velké hvězdy využije služeb Smithe, který mu radí, jak získat srdce své vyvolené (neplést s přespáním v její posteli). Andy Tennant natočil příjemnou a rychle ubíhající komedii, v které je dost především kvalitních vtipů a velmi málo trapných. To se v dnešních komediích nevidí příliš často a proto jedno velké díky.(5.11.2008)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +výborně zahrané, perfektní zábava -pomalejší úvod, hodně keců/// Tak zde film splnil veškeré má očekávání a pokud pominu pomalejší rozjdezd a předvídatelný závěr, tak musím hodnotit velmi kladně. Dobrému hereckému obsazení kraluje Will Smith a jsem rád, že tu najdu i Evu Mendez. Příběh i když typický pro romantické komedie, zde udává zajímavý směr a přecejen základní motiv je celkem originální. Společně s příjemnou hudbou a dobrou kvalitou DVD obrazu, mohu směle doporučit. Osobně se podívám rád znovu/// Celkem 81%///(22.9.2006)

Každej chlap může zamotat ženský hlavu, JEN O TOM NEVÍ! A klidně může Tvůj přítel vlastnit třeba Švédsko, když se na scéně objeví HITCH, není co řešit... W.Smith v komediální roli svůdce znamená spokojenost u manželky - a nebudu to zbytečně vokecávat - i u mě. Komedie je, když se směju. A to proběhlo. Několikrát. To by snad mohlo na normální americkej film stačit. I díky Smithovi jdu asi vejš. Kdyby to tak fungovalo vždycky.... to by jsme si klidně mohli spolu žít šťastně až do smrti!(8.10.2005)

Hitch je romantickou komedii pro muže! I když se to nezdá, tak i akčním typům by e to mohlo líbit, občas budou přivírat oči a zacpávat uši, ale přesto si ji užijí. Will Smith v roli doktora lásky je bezkonkurenční, a to jsem se toho bál, že to nezvládne. Nejlepší je jeho odtažení dívky od skupinky mladíků ala "dvě Corony " :-) Do půlky filmu to šlape hodně dobře, Albert se snaží zaujmout a Hitch taky začíná s novým vztahem, ale potom co Eva Mendes podlehne, sklouzává to do obyčejnosti a průměrnosti. Závěr patetický, ale na chvíli už jsem si myslel, snad i doufal, že odjede s někým jiným. ____ My, Češi taky jednoho Hitche máme, Qarka :-)(3.8.2008)

• - Požární stanice, která se objeví v úvodu filmu, když Hitch „trénuje“ klienta, je Hook and Ladder #8, ve které se natáčeli i Krotitelé duchů (1984). (imro)

• - Filmu sa nakrúcal vo viacerých lokalitách – Morningside Heights, Manhattan, Columbia University, Ellis Island, Wall Street Bull a v Cove Marina. (Greenpeacak)

• - 70-milionová romantická komedie, mimochodem první svého druhu ve filmografii Willa Smithe, vydělal za první víkend (11. -13. 2. 2005) vynikajících 43,1 milionů dolarů, v 3575 kinech. Hitch zaznamenal historicky čtvrtý největší opening v období leden až duben, po Umučení Krista, Hannibalovi a Době ledové, a zároveň také nejlepší úvodní víkend pro žánr romantické komedie. Pro Smithe to je sedmý film za posledních 9 let, který za první tři dny promítání vydělal víc než 40 milionů a pátý v pořadí se ziskem nad magickou hranicí 100 milionů dolarů. (imro)