Prekvapivo zábavné. Aspoňže sa scenár v rámci romantickej komédie pokúsil o niečo sviežejšie, ako len o zaužívanú romantickú šablónu. Niektoré scénky mi dokázali vyvolať úsmev na tvári a nudil som sa len zriedka. Na druhú stranu ale ani nečakajte nič prevratné. Navyše situáciu vo veľkej miere zachránilo aj sympatické herecké duo. Lepší priemer. 65/100(4.5.2018)

Když překousnu typická klišé pro romantické komedie (veřejná zpověď, mám ji rád-nemám ji rád-mám ji rád...kdy konečně někdo natočí něco, kde tohle nebude???), tak musím uznat, že jsem se bavila, navíc Will Smith je sympaťák, takže tohle si klidně někdy zopakuji a vřele doporučuji na zlepšení nálady...(6.6.2006)

Asi jsem čekal trochu něco jiného. Větší odvaz. Některé pasáže byly skvělé, ale jindy jsem se zase docela nudil. Will Smith je můj oblíbený herec, ale v tomto případě si mě jeho film nezískal. Viděl jsem minimálně 10 lepších romantických komedií a to jsem jich celkově moc neviděl. Oddychovka na zabití času je to dobrá, ale ničím mě nepřekvapila. 60%(12.11.2009)

• Bauer

Romatické komedie mám rád. Dost často jsou přeslazené ale na druhou stranu docela pobaví. Téměř vždycky se najdou nějaké vtipné scény u kterých bych se smál i nahlas. Do tohoto snímku jsem šel s velkým očekáváním. Za prvý, že to bude něco originálního a to celkem i je. Za druhý, že to bude vtipný a to teda nebylo ani kdybych se na hlavu postavil. A za poslední, čili za třetí jsem čekal lepší herecké obsazení. Willa Smitha mám rád. Je to herec, který umí hrát, je to sympaťák a jeho humor mi sedí. Zde nic nepředvedl. Krásná Eva Mendes zde byla jen na okrasu. Tomuhle chybí jakýkoliv šmrnc a humor. I když jedna vtipná scéna byla a to když Smith natekl z alergie, ale jinak to byla taková nuda, že jsem u toho stále zíval, prosil jsem aby už byl konec a s velkou dychtivostí jsem sledoval display, kdy už konečně bude konec. Po hodině jsem měl pocit, že na to koukám 2 hodiny. Po skončení jsem myslel, že jsem na to koukal 6 hodin. Bylo to vážně nezaživný a pokud bych se na to ještě někdy chtěl podívat (což silně pochybuju), tak jedině se třemi litry kávy a musel bych u toho mít oči otevřené pomocí parátek, abych neusnul. Se svým nízkým hodnocením si připadám jako narušitel procentuálního hodnocení Hitche, ale mně se to prostě nelíbilo!!!(18.10.2008)

Hitch je romantickou komedií "s myšlenkou", stejná třída jako Po Čem Ženy Touží, kterýžto snímek měl ovšem působit tak nějak elegantněji a decentněji (a obdivovat Helen Hunt;)). Hlavní hrdinové Hitche jsou tak o deset let mladší, nicméně jsou stejně úžasní a bohatí a také se motají v poněkud vyšších kruzích - ale holt působí jako pachatelé věkem blízcí a jsou "akčnější", viz vysílačky, vodní skútry atpd. Vlastně celý film je o namlouvacích manévrech, o snaze zaujmout, a možná budu za skeptika a cynika, jenž ztratil víru, ale myslím si, že to celé dost idealizuje. A proč ne, tenhle žánr na tom stojí, a kdyby měl každý kus vypadnuvší z filmařských dílen takhle povedený scénář a výzor a jiskru, byl by to důvod k hodně velké spokojenosti. A ještě něco zajišťuje Hitchovi plusové body - je to naprosto úžasná a úchvatná Eva Mendes, kterou si snad každý člen štábu předsevzal učinit nezapomenutelnou. V každém předvedeném modelu je zkrátka k nakousnutí. Něco podobného bylo k vidění v případě Salmy Hayek v zlodějské romanci Before Sunset, ale tam šlo o karibskou pohodu a ne o to, co při troše štěstí a dámského vkusu můžete potkat v ulicích, což činí Evíka o kousek zajímavějším;) No, dost jsme si zaslintali a je čas říct si něco o té "myšlence" - kleopatra to trefila naprost přesně - existence zaručených mechanismů není jednoznačná. Ale co si budou obě strany nalhávat? V Hitchových slovech je skryto nebo na na odiv vystaveno mnoho pravdy:) Je třeba mít se trochu k světu a starat se o sebe, neboť při prvotním pokusu o seznámení se osobnost a jiné klady bohužel moc neprojeví a často je to právě o té jedné šanci. A když není, potom je tu ještě jeden problém - když už se žena rozhodne, že se na to nemůže dívat a udělá ten rozhodný (první) krok, dost často narazí na nechápavost druhé strany, která má stejně často hrozivé rozměry:) Ale když se sejdou všechny ty nepravděpodobné okolnosti a ono to vyjde...však to znáte. Život nemá scénář a leckdy je to komedie, a tahleta fraška jménem komentář naštěstí dospěla k závěru. Pro Hitche čistých a velmi dobře pobavených 80%.(19.3.2007)

• - 70-milionová romantická komedie, mimochodem první svého druhu ve filmografii Willa Smithe, vydělal za první víkend (11. -13. 2. 2005) vynikajících 43,1 milionů dolarů, v 3575 kinech. Hitch zaznamenal historicky čtvrtý největší opening v období leden až duben, po Umučení Krista, Hannibalovi a Době ledové, a zároveň také nejlepší úvodní víkend pro žánr romantické komedie. Pro Smithe to je sedmý film za posledních 9 let, který za první tři dny promítání vydělal víc než 40 milionů a pátý v pořadí se ziskem nad magickou hranicí 100 milionů dolarů. (imro)

• - Eve Mendes bola ponúknutá rola aj z toho dôvodu, že tvorcovia požadovali herečku s tmavším pigmentom kože, pretože sa producenti obávali, že herečka svetlejšej pleti by podnietila negatívne verejné reakcie. Zároveň však hľadali herečku, ktorá by nebola vyslovene černoška. (Greenpeacak)

• - Film, který sleduje Sara ve svém pokoji, je Jerry Maguire (1996). (hippyman)