Reality-show, která jde ve všem nadoraz. Do velké sklepní místnosti je zavřeno šest účastníků podivné reality-show nazvané Všichni za jednoho. Jejich úkolem je vydržet spolu ve stísněných podmínkách nejméně po dobu jednoho měsíce. Na konci je čeká milionová odměna. Problém je, že pravidla hry nejsou tak docela jasná. Všichni přítomní vytvoří jakousi umělou rodinu: "otcem" je nezaměstnaný popelář Vladimír, "matkou" nesmělá venkovanka Renáta, "dětmi" jsou student sociologie Pavel, do sebe uzavřená dívka Kamila a optimistický dobrodruh Petr. Posledním členem skupiny je "děda", bývalý vězeň z uranových dolů. Skupina prochází těžkými zkouškami vzájemné důvěry, ponorkovými stavy a vypjatými situacemi. Nikdo nemá ponětí o čase, neboť zde není denní světlo ani fungující hodiny. Napětí se zvolna stupňuje až k nesnesení. Pokus o únik z uzavřeného prostoru se nezdaří. Hráčům nakonec dojde, že na povrchu země se zřejmě stalo něco, kvůli čemu zůstali nadobro zapomenutí...
Nezávislý český snímek je prvním celovečerním dílem scenáristy a režiséra Karla Žaluda. S nadsázkou odhaluje temné stránky světově rozšířeného televizního žánru reality-show. Lze dokonce mluvit o vizionářské inspiraci: scénář k filmu totiž vznikl dříve, než se tento typ pořadu objevil na českých obrazovkách. (oficiální text distributora)

honajz2

VyVolení ve sklepě a v příšerných podmínkách. Aspoň tak nějak to na mě ze začátku působilo. Pak ale přišel totální zvrat a celou dobu jsem jenom čuměl na obrazovku a čekal, jak vše dopadne. Je zajímavé, že film je točen v jedné sklepní místnosti a přitom je to zajímavé.Taky není dořešeno pár věcí, jako třeba kam se pes chodí vysrat a co vůbec žere, ale to je jedno. Atmosféra je skvělá. Konec taky ujde, postavy jsou v průběhu takové, jak se dá předpokládat. Chtěl jsem dát tři, ale je to tak nějak český horor, a ty za nic většinou nestojí, tak trochu navýším. Každopádně teď můžu oficiálně říct, po delší době, že je tohle a Polednice jsou nejlepší české horory, protože jako jediné jsou fakt dobré. Silné 4* ()

cariada

Skláním se před tvůrci ,něco takového natočit v době kdy ještě u nás reality show nikdo neznal ,těsně po na točení se začala vysílat první řada Vyvolených. Je vidět ,že i bez peněz se dá natočit zajímavý snímek ,který má nápad a děj. Vše se odehrává v jedné sklepní místnosti mezi 6 dobrovolníky. vsazeno na nezmámé herce což je dobře o to víc to bylo realičtější. 30 dní měli vydržet všichni ve sklepě nikdo to nesměl vzdát jinak by skončili všichni. Tak se pro jistotu zbavili komunikátorů ,aby někoho nenapadlo to vzdát. Jenže hned na začátku zjištují ,že nemají čas ,hodiny ,které vysí na zdi nemají baterku. Pak se jim ztrácí jídlo a začnou se podezřívat ,že jeden z nich je nastrčený ,ale kdo? To se nedozvíme ani jestli vůbec někdo takový byl. Jenže čas plyne konec se blíží ,ale situace se horší nakonec se jim podaří náhodou sice opustit místnost ,ale tunel je zavede zase zpátky do sklepa, kde se snaží hru ukončit ,ale nic se neděje a dochází jim ,je tohle vůbec hra? Nebo se nahoře něco stalo? Kdo ví..... Postavy jsou velice dobře zahrané a nesourodé. Jsem rád ,že i takový nízkorozpočtový filmy se u nás točí. Jen tak dál. Ps- Kateřina Janečková alias Ošklivka Katka tu je velice hezká a vůbec jsem jí nepoznal. ()

Jino

Na české poměry výborná práce... Líbila se mi hlavní myšlenka, která zavádí, to co se děje v podobných reality show do hodně velkých extrémů. Všichni do jednoho vynikají dobrým scénářem a trefným výběrem charakterově odlišných postav, které na sebe vážou docela hodně povedených humorných situací. A právě kvůli nim jsem ochoten dát tomuto dílku víc než tři nebo čtyři hvězdy. ()

Silverluv

Televizní nuda s trapně přehrávajícími herci. Rádoby závažné téma tady nechtěně vyznívá spíše do černé komedie. Nemuselo by to být špatné, nebýt toho typicky českého televizního zpracování a příšerného výběru herců, kteří mi až na drobné výjimky připadali jako banda ochotníků z regionálního divadla. ()

Matrinx

Jeden z mála českých filmů z posledních let co za něco stojí :) Má něco do sebe... Jinak cariado - díky za tip. Ta zajímavost o zakuřování prostředí se mi bude hodit ;) ()

Wallas

Ze začátku je to slušná parodie na všechny realitní šou, v pozdější fázi přechází ke komornímu dramatické paranoii (nebo spíše paranoidnímu dramatu). Dobře rozehrané postavičky charakterů, některé nesednou (pan Děda) a některé až příliš přehrávají (Kamila), ale je to všechno takové pěkné české a nadmíru originální. ()

Mona07

Nejsem proti experimentální tvorbě, která tu ještě nebyla, ale tohle na mě působilo značně amatérsky a "nevychytaně". Samotná tématika je mi sympatická, ale to je asi tak všechno. 2/10 ()

Sfinkter

Každému to musí přijít křečovité a přehrávané, jde ale spíše o vyjádření fenoménu reality show, prodej vlastní osoby za peníze a nástup deprese po určité době na jednom místě. Myšlenka výborná, zpracování skřípe. ()

PeterNet

Kdybych si měl sestavit žebříček nejlepších českých filmů, tento by se vlezl do první pětky. Opravdu mě to nadchlo, netušil jsem že češi umí natočit něco, co hraničí s horrorem. Výborný počin! ()

honz

Originální počin s dobře propracovaným scénářem. Docela seděl i příměr naložených hermelínů s aktéry skutečně různorodými, ať již po stránce sociální, vzdělanostní, věkové, mentální etc., k tomu to sklepení s ovzduším postupujícího rozkladu... Slušné byly i "herecké" výkony s ohledem na reality-show: magor táta Vláďa, máma Renata, výborný byl Radek Zima jako student sociologie. ()

Master19

Přistoupil jsme na režisérovu hru, klidně pomíjím trochu nevyrovnané herecké výkony a skriptové zakopnutí a musím vyslovit velmi kladné hodnocení. Scénář je nevídaně propracovaný, čímž jsem byl příjemně překvapen. Je jasně patrné, že pro chování člověka je ze všeho nejhorší nedostatek informací - dělá pak rozhodnutí, které by za normálních okolnosti nedělal. Tento film divákovi částečně umožňuje být na stejné úrovni s hrdiny, protože neví nic víc, než oni. I on pak musí přemýšlet, co je pravda a co vykonstruovaný blábol někoho ze zúčastněných. To se mi líbilo ze všeho nejvíc. Závěr je podivný, ale pokud bylo cílem donutit mě k zamyšlení, tak se to povedlo... ()

nevermore

Film relativně dobrý na jedno podívání, svižný začátek, postupné odhalování jednotlivých charakterů, ale velká brzda je řešení toho agenta, které začalo být po chvíli docela úmorné pro diváka. Ovšem absolutně nevěrohodný herecký výkon zde podala Kateřina Jenáčková, ta to hrála fakt příšerně... Ale myslím, že takto originální nápad a vesměs i zpracování si 4 hvězdičky zasluhuje... ()

Krasus

Neuvěřitelný filmový počin,na který ještě dlouho nezapomenu.Obdivuju Karla Žaluda,natočit celovečerní film s neherci a na takovém místě je prostě obdivuhodné.Režisér také stylizuje tíživou atmosféru s vynikající hudbou a s kamerou,která je opravdu realistická.Konec byl sice podivný,ale objasňující titulky vše doladily. ()

herr_carter

Na to, že pan Žalud měl budget sotva na náhradní prádlo pro ánsámbl, to dopadlo ještě velice dobře. Místy je to sice hodně komické a amatérsky vyznívající (hlavně úvod, kdy všichni účinkující reality show panikaří po hodině jak kdyby byli ve sklepě zavření už měsíc), ale jinak se podařilo vybudovat vcelku hutnou atmosféru a na tuzemskou tvorbu určitě ojedinělý a nadstandardní kousek..............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

!Borec!

No na české poměry to považuji za hodně dobrý kousek. Zezačátku jsem nevěděl, co si myslet, ale postupně se děj lehce dramatizoval a amaterština, která čišela ze všech koutů mi vůbec nevadila. Nedotáhlý konec jen u diváka probouzel fantazii a možná dobře, že byl včas ukončen, než by se začlo jednat o komedii. Jako reality show je celek ovšem nereálný, takže netřeba rozebírat detaily. Chvílemi bych snímek srovnal s Dírou nebo Saw ()

velkyvezir

Naprosto originální film, jenž na jednu stranu můžeme chápat jako absurdní ironický pohled na všechny reality show (i když údajně scénář vznikl dříve, než se tyto pořady začaly v Česku vysílat), ale zároveň jako ukázku vývoje lidských vlastností. Velkým kladem filmu je skutečnost, že si režisér vystačil jen s šesti herci a jedním sklepem. Opravdu by mne zajímalo, kolik film stál. Pomineme-li technický způsob natočení snímku, v podstatě tu máme film ve stylu Dogma 95, prostě tady a teď. Nezapomenutelná scéna je, když šestice mezi sebou hledá onoho nastrčeného agenta. Krásná ukázka, jak student sociologie manipuluje ostatními, až se to obrátí proti němu, když jej - především z jeho pohledu - zbaví nejen šatů, ale cti. Rovněž je zajímavý vývoj vztahů mezi šesticí. Sice je příliš okatý a předvídatelný vztah dědy a ženy, které zavraždil otce, ale zajímavý je vývoj mez Vladimírem a Kamilou, kdy od počátečního despektu ze strany Kamily a žoviálnosti Vladimíra dochází k vystřízlivění, aby v závěru se k sobě skutečně chovali jako otec a dcera. Prostě výborný film. ()

brooklyn73

Film tohoto druhu u nas jeste natoceny nebyl.Fantazie.Skvele stupnovana atmosfera.Jeden z filmu, pri kterem jsem nemel ani tuseni jaky konec nas ceka a co je jeste pred nami.Scenar dokonaly.Pribeh stale prinasi nove a nove veci,stale se neco deje, pozorny,citlivy divak nema moznost vydechnout. Pri tom nebylo zapotrebi desnych milionu k tomu aby se lide bavili,stacila jedna mistnost a sest hercu s reziserem ,ktery je bude spravne ridit a koordinovat. Nemam co vytknout,naposledy jsem byl takto nadseny u filmu Pravidla lzi. Hluboka a dlouho trvajici poklona pro Karla Zaluda. "Nechceme uz hrat, nechceme uz hrat, nechceme uz hrat....." ()

eagle-eye

Trošku mě štvalo takové to amatérské přehrávní. Nicméně podobných filmů by na naší scéně mělo vznikat víc, rozhodně to bylo lepší než většina českých filmů, která šla v posledních dvou letech do kin. Na druhou stranu celé to působilo amatérsky a troufám si tvrdit, že by se dané téma dalo zpracovat zajímavěji. Přesto příjemné české osvěžení. ()