O neobyčejných zázracích obyčejných lásek. Monika (Tatiana Vilhelmová), Toník (Pavel Liška) a Dáša (Aňa Geislerová) jsou kamarádi od dětství, kteří spolu vyrůstali v jednom paneláku. Monika, Toníkova dávná láska, pracuje v supermarketu. Její přítel Jiří odletěl do Ameriky za prací a Monika doufá, že už brzy pojede za ním. Toník teď žije se svou tetou na statku u města a živí se všelijak. Nechce zpátky do paneláku, nechce pracovat ve fabrice, nechce poslouchat rady svého otce. Dáša žije sama, má dvě malé děti a ženatého milence Járu. Dáša je k smrti unavená a zoufalá, ale pořád věří jeho slibům, že se rozvede a sežene jí práci. Monika dostane k Vánocům od Jiřího letenku a začne se chystat na cestu do Ameriky. Dášin duševní stav se zhoršuje, už není schopná se starat o děti. Když Dášu převezou na psychiatrii, Monika zruší letenku do Ameriky a ujme se jejích dětí. A náhle znovu zjišťuje, jak velkou oporu má právě v Toníkovi. Pro Toníka začíná nový život - kvůli Monice a dětem je schopen udělat cokoli: pustí se do přestavby statku, a dokonce začne pracovat v továrně. Jenomže hra na rodinný život je pořád jenom hrou, i když si to Toník nepřipouští - Moniku čeká budoucnost v Americe, děti jsou jenom "vypůjčené" a do baráku pořád teče... Nový film režiséra Bohdana Slámy navazuje na jeho úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. (Česká televize)

Shidlo

Český film je plný vztahů a hlavně plný dlouhých pohledů...strašně moc scén se odehrává pouze díky bráně do lidského srdce a tedy díky očím. Je sice pravda, že pohled řekne mnoho, ale z českého filmu se díky pohledům vytrácí akce a snad i děj...Hlavní hrdinka Monika se rozhodne obětovat své štěstí a starat se o děti své kamarádky, která je ubohá a pomatená...Obětuje tedy své štěstí ve prospěch štěstí dětí, což se jí jak jinak spíše vymstí...ale co z filmu vyplývá?? Možná jsem jen já nepochpila ony dlouhé a "vše(ne)říkající" pohledy našich českých herců... ()

Leila75

Film s jasným cílem zapůsobit na lidské city,opuštěné děti feťačky,kamarádka z baráku,která se jich ujme a prožívá šťastnou rodinku.Mám ráda filmy reálné a tohle by prostě v našem právním státě neprošlo,je to jen srdceryvný scénář s jasným cílem. ()

matilda33

Veľmi príjemný český film s výbornými hercami (pre mňa najmä Pavel Liška). Štestí, z ktorého mi chvíľkami bolo smutno. "Naučená" z mnohých iných podobných filmových príbehov som očakávala koniec, ktorý neprišiel. NaŠťastie. ()

rodl

Pár minut jsem se bál, že podobnost s Divokými včelami bude značná, což by nebylo úplně na škodu, ale taky žádné vítězství. Ale Štěstí je lepší. Vrstevnatější, dojemnější. Příběh by bezpochyby dobře fungoval i bez šedi tragicky zničené části severních Čech, na druhou stranu jen tam je dobře uvěřitelná směs zmarněných či marněných lidských osudů, kterou nám Bohdan Sláma nakládá. Zaujaly mě vystřižené scény - vše, kde se objeví náznak humoru ve filmu není. Buď proto, abychom se té v beznadějné šedi utopili nebo proto, že si tvůrce byl dobře vědom po jak úzké hraně mezi zobrazením skutečného života a přeexponovaným a nepoctivým viděním pravého štěstí pouze na samém dně balancuje. Rozhodně největší výhrou filmu jsou především herci. Nezklamal mě nikdo, ale Aňa vyčnívá nad všechny. Několikrát jsem se přistihl, jak mi bylo upřímně líto těch dětí, které trpí s takovou matkou. Kdybych byl sociální pracovnice v místě Annina trvalého bydliště, tak jí budu denně navštěvovat... Asi to nejlepší, co kdy Aňa zahrála. ()

škvrně

Silný dojemný příběh, který ve mně zanechal velký a hezký zážitek. Prostředí, téma, herci, jejich výkony - to vše nemělo chybu. Určitě doporučuji. ()

robzombie

Tenhle film mě opravdu nebavil... silně mi připomíná film Venkovský učitel. To nejspíš proto, že oba točil Bohdan Sláma. Jeho filmy (mimo "Včel") nemám rád... jsou plné patosu, smutku a "no future" projekcí... a přitom na mě nesálají bůhví jakým umělectvím... třeba se pletu. Ale v tomto filmu jsem bohužel nic pozitivního nenašel... ()

petch

Tak asi takhle si představuji co by vzniklo kdyby pejsek a kočička točili film. Taky by tam dali všechno jak do dortu a pak by z něho vzniklo to co z toho vzniklo. Od odpadu to zachránilo jen herecké obsazení, které je víc než výborné, ale to je na film málo. ()

Birkhoff

Dle mého názoru velmi přeceňovaný kousek, který však svojí atmosférou, v době svého vzniku , musel zákonitě zvítězit. V porovnání všeho co se v r.2005 událo na českém filmovém nebi. Ukazje se (s odstupem času) , že Slámův počin lehce převyšuje zarytý standart. Pěkné ***. Nic víc. ()

boticelli

Socialni tema filmu mi slibovalo zajimavy zazitek a ja nakonec koukal na nezazivny dokument. Kdyz uz tedy "depresivni socialni" film, tak aspon poutave natoceny. Rad si film proziju a nebranim se ani slzam ale umele se vydirat nenecham. Vyborna Geislerova, stale stejny stejny stejny Liska a nijaka Wilhelmova. A sedm ceskych Lvu...? Ach jo. Pro mne nejslabsi Slamuv film. ()

Andyy321

Film, od kterého jsem nečekala vůbec nic, ale mile překvapil. Děj netradiční přesto velmi dobrý. Herci byli dobří, pár připomínek bych měla, ale není toho tolik. Dobrý film. ()

nauru

Po Divokým včelách opět silný a skvělý film. Realita ač ne zrovna příznivá z něj úplně čiší. ()

kow

Dcera (T. Vilhelmová) asi nezaměstnaných rodičů (S. Stašová a výtečný B. Polívka) z mosteckého paneláku má odletět za přítelem do Ameriky, zůstane však doma, aby se spolu s kamarádem (P. Liška v šarži poctivého nesmělce) postarala o děti kamarádky a alkoholičky (A. Geislerová) náhle převezené do léčebny. Film překvapivě jakoby z hřebejkovské školy je 7 Českými lvy přeceněn, neb má sice výtečné herecké výkony, ale i scénář plný nevěrohodností (nulová reakce úřadů na opuštěné děti, nepravděpodobný vztah ženatého podnikatele M. Daniela s Dášou), což je v žánru realisticko-psychologického sociálního dramatu na pováženou. A reálné týrání představitelů dětských rolí je svinstvo (scéna rozlití šťávy při hře)! ()

Anubiska

Viděno podruhé s odstupem několika let. Velmi dobrý film,uvěřitelné charaktery. Geislerovou jsem tady nesnášela a Lišku milovala. A Marek Daniel byl taky přesný. ()

Evropské filmové ceny

27.02.2006

MFF Bratislava

MFF Bratislava

19.11.2005

Ve dnech 2. - 10. prosince 2005 se v bratislavském Palace Cinemas uskuteční 7. ročník MFF Bratislava. Během této doby se představí 18 filmů z celého světa, jejichž kvalitu budou krom početného… (více)