O neobyčejných zázracích obyčejných lásek. Monika (Tatiana Vilhelmová), Toník (Pavel Liška) a Dáša (Aňa Geislerová) jsou kamarádi od dětství, kteří spolu vyrůstali v jednom paneláku. Monika, Toníkova dávná láska, pracuje v supermarketu. Její přítel Jiří odletěl do Ameriky za prací a Monika doufá, že už brzy pojede za ním. Toník teď žije se svou tetou na statku u města a živí se všelijak. Nechce zpátky do paneláku, nechce pracovat ve fabrice, nechce poslouchat rady svého otce. Dáša žije sama, má dvě malé děti a ženatého milence Járu. Dáša je k smrti unavená a zoufalá, ale pořád věří jeho slibům, že se rozvede a sežene jí práci. Monika dostane k Vánocům od Jiřího letenku a začne se chystat na cestu do Ameriky. Dášin duševní stav se zhoršuje, už není schopná se starat o děti. Když Dášu převezou na psychiatrii, Monika zruší letenku do Ameriky a ujme se jejích dětí. A náhle znovu zjišťuje, jak velkou oporu má právě v Toníkovi. Pro Toníka začíná nový život - kvůli Monice a dětem je schopen udělat cokoli: pustí se do přestavby statku, a dokonce začne pracovat v továrně. Jenomže hra na rodinný život je pořád jenom hrou, i když si to Toník nepřipouští - Moniku čeká budoucnost v Americe, děti jsou jenom "vypůjčené" a do baráku pořád teče... Nový film režiséra Bohdana Slámy navazuje na jeho úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. (Česká televize)

unrocker

Ponurý a celkem ani né moc usměvavý snímek s takovou dávkou kruté reality, který nepobaví, ale ohromí svojí českou dokonalostí a určitě za to stojí na to mrknout... Skvělá režie a ještě lepší herecké výkony!!! ()

Marat

Filmy Bohdana Slámy nechápu. Jsou lidé, kteří je obdivují ale já jsem ta druhá strana. Trápím se u nich a čekám kdy to konečně skončí. Bohužel stejně jak v divokých včelách se mi zde nelíbí Tatiana Vilhemová. ()

nula87

Další sonda Bohdana Slámy do života lidí na okraji. Když pomineme, že jeden podstatný bod celého filmu je v reálu nesmyslem (totiž po odvezení svobodné matky do léčebny by opravdu děti nezůstaly opuštěné doma, aby se o ně mohla postarat matčina kamarádka), ale režisér jej potřebuje ke svému sdělení, a proto na tuto hru asi můžeme přistoupit. Musím zásadně odmítnout to, že režisér "oslavuje" chudobu a chudé, a že nám divákům filmem říká, že když budeme chudí, budeme snad i svatí, jak tady někteří tvrdí. Režisér zkoumá převážně nitro svých (anti)hrdinů a přestože jejich sociální situace je podstatná, není to film o jejich sociální situaci ale o jejich emocích, životních postojích a kořenech. A jako takový je příběh velmi přesvědčivý. Vše navíc završeno velmi dobrými hereckými výkony, kde nejvíc potěší Pavel Liška, který konečně opustil škatulku klauna-idiota. ()

skalicky

Od minulého schlédnutí jednu hvězdičku navíc...opravdu skvélé herecké vykony hlavně Anny Geislerové a toho lišáka Lišky!Bohužel je příbeh pro mě moc depresivní a konec sem nepochopil ani jednou,ale když srovnám film s prvnim pokoukáním tak sem se bavil víc,opravdu víc!60% ()

iMilan

Česká kinematografie posledních pěti let mě nezajímá. Trvalo půl roku, než jsem se odvážil vsunout disk do přehrávače. Čekal jsem průměr, který se naštěstí nekonal. Nadčasové dílko. Zvláště postava Geislerové. ()

boombang

Víceméně dobrý film a skvělí herci... ale nelíbilo se mi to. Odřené tři hvězdy za depresivní stominutovku á la skandinávská beznaděj. Všichni ústřední herci hrají přesně ty typy postav, které hrají vždycky, což už přestává být zajímavé - čestnou výjimkou je snad jen Huba. Čekal jsem víc a čekal jsem jiný konec. Můj problém. ()

TonyStark

Růžový obal na DVD je těžce zavádějící, ten film je totiž všechno možné, jen ne růžový. Je to ponurá sonda do života obyčejných lidí "tam dole" tzn. nižších sociálních vrstev. No a jako takový by měl posbírat od těch "vyšších vrstev" spoustu ocenění anžto je to sociální (což je synonymum ke slovu festivalové) téma hadr. Každopádně Štěstí je jedna z těch povedených sond a ty sošky si zaslouží - především herecké obsazení,které je nikoliv výjimečné,protože my tu snad ani jiné herce nemáme, ale díky scénaři a režii perfektně sehrané a ty role jim sedly jak prdel na hrnec. Obzvlášť Aňe Geislerové, která hrála tak přesvědčivě až jsem si říkal, jestli jí fakt nehráblo. Líbil se mi výborný otevřený konec. ()

vitac.

Po druhém zhlédnutí zvyšuju ze tří na slabší čtyři. Štěstí se zkrátka povedlo a po Divokých včelách je vidět pokrok všech zůčastněných. Scénář konečně není jen jakási mozaika, ale má hlavu, patu a říká co chce říct. S výjimkou snad dvou scén (srdcoměkkatej, vana v obchodě) je v něm nic moc k smíchu není, a i tyto mají dosti hořkou příchuť... Zato tíživými momenty a pochmurnými obrazy z průmyslového Mostecka se opravdu nešetří. Za komedii bych tedy film určitě neoznačil, dle mého je to čistokrevné drama. Vše umocňují výborné herecké výkony a i díky nim sledujeme lidi s reálnými vlastnostmi, obtížemi a cíli. Negativní komentáře zmiňují oslavu chudoby, "humanismu", nepoukázání na příčiny vedoucí k dané životní situaci... Já si nemůžu pomoct, ale o každé z významnějších postav z filmu se postupně dozvídáme, jak a proč na tom je, její vztah k práci, její žebříček hodnot atd. Krásné na filmu je to, že takto může divák nahlédnout do vědomí relativně velkému počtu postav a jak dobře a věrohodně tahle "síť" funguje. A ke zjištění o čem film tedy skutečně je... si stačí přečíst jeho název. ()

Pitryx

V některých momentech jsem z toho měl maglajs. Jakože pana Lišku nemusím, klobouk dolů za jeho výkon. Vlastně tu byli dobří všichni. Bohužel snižuji hodnocení za nedokončené příběhy skoro všech postav. Velká škoda. ()

ostravak30

Bohdan Sláma dělá dobré filmy. Jsou to filmy, po kterých se nutně člověk nad lecjakými věcmi zamyslí. Kvalitní herci se skvělými hereckými výkony pak dodávají snímku na věrohodnosti. Je to film o přátelství, které vlastně není přátelstvím. Nebo také o hledání štěstí, které si ani mnohdy neuvědomujeme, že nám leží před nosem. Na dobrém filmu se pozná, že člověku uteče rychle, rád si jej zopakuje a klidně by si i přidal. A já bych si větší porci minut přidal klidně. Snesl bych ji s klidem. U dobrých filmů skoro není co hodnotit. Mluví samy za sebe. ()

Napoleon-B

Tento film jsem viděl v atmosféře střední školy v kině. Bylo to příšerný a možná o to víc sem si tento film dokázal užít a docenit jej. Co se týče Lišky tak už tady po dlouhé době nehraje debila za což jsem mu velice vděčný... ()

fifany

Film, se kterým jsem se naprosto ztotožnila. Co je štěstí, ví každý člověk jedině sám... Víc takových Toníků a Monik... Výborné herecké výkony a moc pěkná hudba. ()

axik

Nechci opakovat to, co tu jiz nekteri napsali. Souhlasim naprosto s hodnocenim uzivatele Tetsuo, ktery vystihl hlavni jadro pudla. Drze si dovolim ocitovat z jeho komentare to, co povazuji za zasadni: ... Extrém vydává za obyčejnost, poddanost špatné sociální situaci za čestnost, mravnost až svatost. Možná to zní příliš drsně, ale toto dílo je příkladem "otrocké morálky", naprosté neochoty vzepřít se a jen přijímat a být smířený. Sladkobolný blábol. ()

Orhalmi

pro mně jen průměrný film. Celkem slušný výkon Ańi Geislerové, ale i Tatiany Vilhelmové a Pavla Lišky. JInak příběh o ničem. Film taky o ničem. Bze 3 přesdstavitelů by to byl film tak na 1-2 hvězdy. Ale nečekal jsem od toho ani víc, takže sklamanej nejsem. ()

v3s

Přestože Tatiana Vilhelmová a Pavel Liška jsou snad mí nejoblíbenější herci, nemohu filmu dát víc než průměrné 3 hvězdičky. Možná právě proto jsem asi od filmu čekal víc. Nebudu to nějak zbytečně rozvíjet, bylo to na mě prostě příliš utahané, sentimentální a očekávatelné. Možná takhle filmy "ze života" mají působit, ale já se prostě moc nebavil. Divoké včely jsou dle mého názoru mnohem lepší. ()

jamoje

neviem no... vela ludi mi vravelo akz je tento film skvely a paradny a ze si ho musim bezpodmienecne pozriet..... tak som si ho pozrel. mozno je to mojim momentalnym dusevnym rozpolozenim a mozno to bolo aj tym ze som sa naozaj dost tesil na ten film ale bol som velmi sklamany.... v podstate viac ako polovicu filmu som nezachycoval o com to vlastne bolo, ten dej bol na mna prilis komplikovany. a chudacik Ana Geislerova ktoru v poslednom case vzdy ked vidim na obrazovke hra nejaku vysinutu zensku.... :)) no myslim ze mozem vyslovit konecnu "revelation" ktoru mi ponukol tento film... "Life Sucks" fajn, a pekne spracovana myslienka ale naozaj som to vedel uz davno predtym takze tento film sa mi nezdal az taky vynimocny. 45% ()

JanHá

Nezbavil jsem se sice občas pocitu, že to filmaři někdy s pitvou lidské duše trošku přehánějí, ale jako celek se mi film líbil a vlastně mě (i přes to všechno zobrazované trápení) potěšil. Štěstí je plně autorský film, originální výpověď citlivého autora. Zobrazuje svět outsiderů, jejich tíživou sociální situaci, složitost života, každodennost. Z filmu je cítit osobní zaujetí a upřímnost Slámy při psaní scénáře i režírování. A to je dobře. Díky této autorské intimitě lze filmu odpustit některé prvky a tendence, které by jinde působily doslova trapně. Mám namysli například občasné nepřesvědčivé dialogy vedlejších postav, neustálé zobrazování neutěšené industriální krajiny (já vím, že to byl záměr, ale na můj vkus příliš okatý), naaranžovaná scéna s odvozem dětí, chvílemi až vyděračské zobrazování dětského pláče atd. ()

Bratr

Byl jsem upřímně dojatý a zděšený z představy, že tenhle způsob života je pro spoustu lidí realitou. dlouhé a mrazivě krásné záběry na depresivní krajinu dotvářejí sociální baladu hlavní linky příběhu. ()

Evropské filmové ceny

27.02.2006

MFF Bratislava

MFF Bratislava

19.11.2005

Ve dnech 2. - 10. prosince 2005 se v bratislavském Palace Cinemas uskuteční 7. ročník MFF Bratislava. Během této doby se představí 18 filmů z celého světa, jejichž kvalitu budou krom početného… (více)