• Rhed
  **

  Jihočeské maloměsto plné Romů, hovořících prefabrikovanou univerzitní romštinou Mileny Hübschmannové. Záštiplní starousedlíci, kteří zarputile odmítají multikulturní obohacení v podobě četných krádeží a rozbitých hub. Palec nahoru za bravurní exteriéry, bod dolů kvůli nesmyslné rádoby indiánské vsuvce.(15.4.2015)

 • Sfinkter
  ****

  Snímek nemá velký přesah, ale jako komorní vyjádření vztahů a nevztahů mezi cikány a gádži v ČR se docela povedl. Hlavní herečka je sympatická a její role „jiné“ cikánky jí sedla, i přesto se však dostáváme do situace, že i „jiný“ cikán má stále a navždy silné rodinné kořeny, které ho chtě nechtě občas omotají více než by sám chtěl.(7.10.2008)

 • Slarque
  ***

  Chápu, že tvůrcům přišlo zajímavé postavit k sobě dívku patřící k menšině, která by prostě chtěla žít jako všichni ostatní, a kluka, který se z většiny záměrně odděluje. Bohužel do téže zanedbatelné minority míří i výsledný film. Věřím tomu, že podobně zpracovaný příběh normálního kluka a rómské dívky by byl schopen oslovit více lidí. Většina indiánských motivů mi prostě přišla směšná a chování hlavního hrdiny nepochopitelné. Se sestřičkou jsem žádný podobný problém neměl, ale výrazně nejpřesvědčivější zůstává Tatiana Pauhofová ve vedlejší roličce.(29.5.2006)

 • swamp
  ***

  Dan Wlodarczyk chtěl natočit citlivý film dotýkající se problémů v romských rodinách, kdy je kontakt někoho z nich (v tomto případě přirozeně hrající Denisy Demeterové) s někým bílým (křečovitě nehrající Tomáš Masopust) něčím nemyslitelným. V roli jedné z kamarádek se blýskne slovenská herečka Táňa Pauhofová, která i přes krátký pobyt na plátně s lehkostí převyšuje všechny ostatní.(10.9.2007)

 • třebapepa
  ***

  Vcelku sympatický námět, který by asi nikdy nemohl být zfilmován bez mecenášství Státního fondu pro kinematografii. Mladík trávící svůj volný čas v komunitě lidí vzhlídnuvších se v indiánství, se zamiluje do pohledné cikánky. Ta jeho city oplácí, ovšem tito dva se střetávájí s různými překážkami a předsudky. Není to špatné, ovšem dost často jsem se nemohl zbavit pocitu, že některé motivy jsou jaksi.."agitační".(9.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace