Nebezpečí číhá v amazonském pralese, stejně jako v ulicích velkoměsta. Nikdy neříkej nikdy – není jen známé přísloví a parodie na špionážní příběhy s Jamesem Bondem. Hodí se přesvědčivě i na situaci, v níž se ocitl hrdina tohoto dobrodružně komediálního příběhu. Michael Cromwell je poměrně úspěšný newyorský obchodník. Nebo spíše byl do doby, nežli odjel za svou ženou doprostřed amazonského pralesa vyřídit rozvodové formality. Patricie mu utekla rok po svatbě a je pravda, že on si toho vlastně ani příliš nevšiml. Práce mu zabírá maximum jeho volného času a je zvláštní, že si Michael dokázal najít novou partnerku, atraktivní a poněkud chladnou Charlottu. Dokonce to došlo tak daleko, že se hodlá znovu oženit. Právě proto se vydal za Patricií, aby uzavřel tu „epizodu z mládí“. Michael, který do pralesa dorazí obtěžkán laptopem a obchodními starostmi, najednou objevuje úplně jiný svět. Vesnici, v níž se dodržuje dané slovo a kde je život podivuhodně přímočarý. K svému úžasu zjišťuje, že je otcem třináctiletého syna Mimi-Siku. A protože Michael slíbí objevené ratolesti výlet do New Yorku, mají dost času na to, aby se vzájemně poznali a pořádně si užili… Film, který režisér John Pasquin natočil v roce 1997, je remakem francouzského snímku Louise Beckera Malý Indián ve městě. Uvidíme ho v hlavních rolích s Timem Allenem (Santa Claus), Samem Huntingtonem, JoBeth Williamsovou (Velké rozčarování, Květ pouště) a Lolitou Davidovichovou (Kainova výchova, Uvnitř kruhu). (Česká televize)

dawnie

,,Mám mnoho nepřátel, ale pavouk je nejhorší." Fakt nemůžu jinak. Viděla jsem to snad tisíckrát, když mi bylo 14, 15 a pustit si to s původním - neskutečně povedeným - dabingem po pár letech je pošušňání. Tolik hlášek pohromadě, to snad ani není možný. Bolí mě bránice a chci na Lipo Lipo! ()

Pitryx

Mi ten film přišel děsně „pohodářský“. Prostě jsem se bavil, i když ne úplně celý film. Vděčně odpočinkový podvečer po hektickém dni, pobavit se, zasmát, zapomenout, nebo se po létech podívat znovu. 20130808 nest ()

JohnCoffe

Kde budu spát?..v chýši s ostaními chlapci..to snad ne!!..nebo můžeš spát u Ponsví.......sem s těmi chlapci :):):)..i po letech to strašně žeru ()

Rorie

no námět :co se asi může stát, když se křovák dostane z džungle do civilizace, je už tak trochu ohraný..sem tam se ale objeví i nějaký ten lepší vtípek ..takže jedno shlédnutí vám bude bohatě stačit ()

Jack_F.

Příjemná a vtipná rodinná komedie, která je podhodnocena jen díky tomu, že místní chytroprdi tohle už někde viděli a nepřijde jim to originální? No já se picnu...:D No původní verzi( Malý indián ve městě si buď nepamatuju, nebo jsem ji neviděl), ale že někdo tomuhle dá odpad!, tak to je směšné. Uvidíme, možná další adepti do ban listu. :)) Jo a Vojcle, ty biografický onanisto, píšeš..cituji: "Netvrdím, že jsem filmovým znalcem, ale snažím se hodnotit pragmaticky a objektivně, nejen jak se mi dané dílo líbilo, ale také koho může oslovit. Přihlížím k umělecké hodnotě, i k zábavnosti." a pak dáž odpad. To se milej zlatej nějak neslučuje s tvojí filozofií, ne? ()

Wade W.

Zlé herecké obsadenie, repliky postáv ktoré sú zamerikatizované spôsobom že sa stráca ich pôvodná zábavnosť a význam, otravný a ufňukaný malý indián...je jednoduchšie vymenovať veci ktoré sú v origináli a chýbajú tu preto rovno prikladám môj prepracovaný zoznam z komentu k originálu :-), zle spravené alebo vôbec nie je : malý indián lezie na eiffelovu vežu, dostane od atraktívnej sekretárky zapalovač, hádže pavúka na každého druhého človeka, nájde si babu z ktorej spraví tiež indiánku, strieľa na susedkine holuby lukom a šípmi, dokáže prstom uspať hocikoho a vyfasuje mobil s anténou ktorým sa vo veľmi smutnej scéne chváli spolusediacemu v lietadle.. Moja 1 * je za scénu ktorá by bola vhodná do originálu, teda tá kde sa dvaja obchodníci nevedia dostať do zamknutej izby v ktorej sú ich deti a keď im konečne otvoria tak prerazia okno a vypadnú na záhradu . ()

alexwill

Úctyhodný remake. Za kopii scénu od scény bych hvězdu snížil, ale když podle mě je to po všech čertech povedené. ()

-rooney-

Nevím,ale tenhle si film se mě hrozně líbil,a zaujal mně. ´=).Skrývá v sobě takovou dávku exotiky,která se ukrývá v pralesech jížní ameriky,a co navíc je to hrozně příjemná rodinná komedie se skvělým hereckým obsazením. Nevím proč,ale tenhle film bych chtěl vidět vždy pokaždé den před dovolenou,abych se pěkně navnadil. ()