Nebezpečí číhá v amazonském pralese, stejně jako v ulicích velkoměsta. Nikdy neříkej nikdy – není jen známé přísloví a parodie na špionážní příběhy s Jamesem Bondem. Hodí se přesvědčivě i na situaci, v níž se ocitl hrdina tohoto dobrodružně komediálního příběhu. Michael Cromwell je poměrně úspěšný newyorský obchodník. Nebo spíše byl do doby, nežli odjel za svou ženou doprostřed amazonského pralesa vyřídit rozvodové formality. Patricie mu utekla rok po svatbě a je pravda, že on si toho vlastně ani příliš nevšiml. Práce mu zabírá maximum jeho volného času a je zvláštní, že si Michael dokázal najít novou partnerku, atraktivní a poněkud chladnou Charlottu. Dokonce to došlo tak daleko, že se hodlá znovu oženit. Právě proto se vydal za Patricií, aby uzavřel tu „epizodu z mládí“. Michael, který do pralesa dorazí obtěžkán laptopem a obchodními starostmi, najednou objevuje úplně jiný svět. Vesnici, v níž se dodržuje dané slovo a kde je život podivuhodně přímočarý. K svému úžasu zjišťuje, že je otcem třináctiletého syna Mimi-Siku. A protože Michael slíbí objevené ratolesti výlet do New Yorku, mají dost času na to, aby se vzájemně poznali a pořádně si užili… Film, který režisér John Pasquin natočil v roce 1997, je remakem francouzského snímku Louise Beckera Malý Indián ve městě. Uvidíme ho v hlavních rolích s Timem Allenem (Santa Claus), Samem Huntingtonem, JoBeth Williamsovou (Velké rozčarování, Květ pouště) a Lolitou Davidovichovou (Kainova výchova, Uvnitř kruhu). (Česká televize)

kajas

Po dalším zhlédnutí musím uznat, že americký remake je přece jenom trochu zbytečná záležitost. Celkem jsem se bavila, ale maličko mě mrzelo, že jméno malého indiána není přeloženo tak pěkně jako ve francouzském originále (kočičí chcanky ;)). Navíc asi existuje více dabingových verzí a zrovna ta s Postráneckým mi úplně nesedla. ()

Derek

dalsia spolupraca Tima Allena a rezisera Johna Pasquina po mega uspesnom (a dobrom) Santa Clause sa prilis nepodarila. financne uspesny, ale udajne priemerny original (nemozem posudit, nevidel som) sa tu doslovne kopiruje a film sa spolieha na v tej dobe obrovsku popularitu "kutila" Tima, ale ponuka len neprilis vtipne situacie (ale i celkom slusneho Martina Shorta) a hlavne DISNEYovske ponaucenie o dolezitosti rodiny... ()

Radiq odpad!

Na začátku tohohle filmu by měli dávat nějaky upozornění, že to bude velká rodinná blbost pro děcka, která ale dospělého diváka vůbec nebude bavit. Prostě produkce Disneyho v dobách, kdy jejich filmy byly většinou nuda. Od Tima Allena jsem čekal aspoň trochu humoru, ale bohužel se vůbec nechytal. Nejvíc prostoru tam měl asi velkej pavouk, kterej byl ústřední postavou každé druhé scény. Výběr ostatních herců je taky dost tragickej - např. nechápu všechny, kdo si někdy mysleli, že třeba Martin Short je vtipnej. Dobrej byl nápad s kastrólama, ale v podstatě se tam ten vtip vůbec nehodil. ()

Malarkey

Já se divím? Tohle že je remake? Tak to teda pchá, ale nebudu na to brát ohled, vždyť to nemá cenu se handrkovat a přemýšlet nad tím, proč Amíci natočili remake komedie. Prostě a jednoduše popíšu jak jsem se bavil a že jsem se bavil dosti. Tim Allen, Martin Short. To jsou, nebo spíše byli v Americe tenkrát ikony bavičství a fakt je, že filmu hodně pomohli. Z džungle do džungle je totiž příjemná komedie, na kterou se s chutí podívám znovu a rád. I když vím, že existuje podobný film, ale na ten nebudu brát ohled. --- Mitsubishi? - Mimisiku ! ()

Roman.Ticka

Dobré to bylo, asi dvě scény mě rozesmály do břichobola, ale pamatuju si už jen na tu jednu - jak se dostat do pokoje Ukumy ála být super rodičovským příkladem pro své děti. Rozběsněný otec Martin Short, aniž tušil smysl otázky "Dal jí hrnec?" odpověděl: "Nedal jí žádný hrnec" a jel dál ve svém monologošílenství a použití jiných metod jak (ne)prorazit dveře, kdy právě podobné dialogy+příslušná akce přidávají vtipu na hodnotě. Prostě scény přede mnou tma, za mnou tma bez ohledu na to, jak to působí na všecky kolem, mě baví o něco víc než ty obyčejné či jinak nuceně vtipné často až k trapnosti. I když nejsem milovnice pavouků ani jiné havěti, občas by se taková cvičená tarantule hodila a (ne)omylná foukačka pochopitelně dvakrát tak.;-) ()

• Během natáčení byla část filmu ukradena, proto se musela vymyslet nová. (Mr.Critic)