Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nebezpečí číhá v amazonském pralese, stejně jako v ulicích velkoměsta. Nikdy neříkej nikdy – není jen známé přísloví a parodie na špionážní příběhy s Jamesem Bondem. Hodí se přesvědčivě i na situaci, v níž se ocitl hrdina tohoto dobrodružně komediálního příběhu. Michael Cromwell je poměrně úspěšný newyorský obchodník. Nebo spíše byl do doby, nežli odjel za svou ženou doprostřed amazonského pralesa vyřídit rozvodové formality. Patricie mu utekla rok po svatbě a je pravda, že on si toho vlastně ani příliš nevšiml. Práce mu zabírá maximum jeho volného času a je zvláštní, že si Michael dokázal najít novou partnerku, atraktivní a poněkud chladnou Charlottu. Dokonce to došlo tak daleko, že se hodlá znovu oženit. Právě proto se vydal za Patricií, aby uzavřel tu „epizodu z mládí“. Michael, který do pralesa dorazí obtěžkán laptopem a obchodními starostmi, najednou objevuje úplně jiný svět. Vesnici, v níž se dodržuje dané slovo a kde je život podivuhodně přímočarý. K svému úžasu zjišťuje, že je otcem třináctiletého syna Mimi-Siku. A protože Michael slíbí objevené ratolesti výlet do New Yorku, mají dost času na to, aby se vzájemně poznali a pořádně si užili… Film, který režisér John Pasquin natočil v roce 1997, je remakem francouzského snímku Louise Beckera Malý Indián ve městě. Uvidíme ho v hlavních rolích s Timem Allenem (Santa Claus), Samem Huntingtonem, JoBeth Williamsovou (Velké rozčarování, Květ pouště) a Lolitou Davidovichovou (Kainova výchova, Uvnitř kruhu). (Česká televize)

(více)

Recenze (70)

Jeremiah 

všechny recenze uživatele

Pohodový, nenáročný film, který sice nepřinese nic nového, ale zároveň nemůže nikoho urazit. Je to taková rodinná "červená knihovna", postavená na konfrontaci života v dešťovém pralese a "džungli" zvané New York. Člověk obklopený především tou druhou - městskou - džunglí jistě ocení pokus filmařů o navození klidu do duší lidí. Filmu lze vytknout značnou dětinskost a bohužel i velkou nereálnost příběhu. Přesto dávám rád 3 * . ()

kingik 

všechny recenze uživatele

I když úplně opomenu existenci původního filmu Malý indián ve městě, stejně mně vyjde jen triviální zhovadilost, která má ke všemu i smůlu na herecké obsazení. Tim Allen je pro mě absolutně nezábavný herec, prostě komediálně je nesympatický. Zbytek obsazení podléhá trapnému scénáři. Když už ani potrhlík Martin Short z něj nevykřeše nic vtipného, tak to už je ryzí tragédie. John Pasquin byl mimořádně katastrofální režisér, který měl přestat režírovat hned po prvním filmu. Tolik komediálních pokusů měl, takovou dobu otravoval na režijní sesli. Celý film je druhořadě zrežírovaná exkurze do říše těch nejžalostnějších scének, v nichž se klučina potýká s kulturou, kterou dosud neznal. A dospělí herci mu mají přihrávat. Nulový komediální tah, naprosto nesmyslně natahovaná stopáž, děj by vystačil tak na půl hodiny, občas je až k nevíře, co tvůrcům přijde komediální, tak cpou k sobě i nehodící se atributy. Odpočinkový film to je, jenže se po něm solidně hloupne. Vlna těchto debilně komediálních filmů je naštěstí pryč. Většina z herců už je právem zapomenuta. Body uzmula fauna. 2/10 ()

Reklama

fantoci 

všechny recenze uživatele

Tak se divím, že sem první kdo tohle hodnotí. No zase na druhou stranu, není to jeden z těch filmů, kde se díváte od začátku do konce a nemůžete přestat. Je to klasická rodinná komnedie, kde si mi líbilo pár scén s flusačkou aneb jak zabít holuba přes ulici a jak žít s trantulí v jednom bytě. Někdo prostě tahle zvířátka miluje ()

-rooney- 

všechny recenze uživatele

Nevím,ale tenhle si film se mě hrozně líbil,a zaujal mně. ´=).Skrývá v sobě takovou dávku exotiky,která se ukrývá v pralesech jížní ameriky,a co navíc je to hrozně příjemná rodinná komedie se skvělým hereckým obsazením. Nevím proč,ale tenhle film bych chtěl vidět vždy pokaždé den před dovolenou,abych se pěkně navnadil. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Nesnáším doslovné remakey, navíc když je původní film jen o tři roky starší... Holt americká specialita, za kterou bych nechal lámat prsty cihlou. Navíc je zde většina vtipů o třídu slabších než u originálu. To samé by se mohlo říct i o představitelích hlavních rolí a ani všichni kutilové světa to nezlepší. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (3)

  • Během natáčení byla část filmu ukradena, proto se musela vymyslet nová. (Mr.Critic)

Reklama

Reklama