Z džungle do džungle

Džungľa ako džungľa

Komedie / Rodinný

USA / Francie, 1997, 105 min

• Radiq

Na začátku tohohle filmu by měli dávat nějaky upozornění, že to bude velká rodinná blbost pro děcka, která ale dospělého diváka vůbec nebude bavit. Prostě produkce Disneyho v dobách, kdy jejich filmy byly většinou nuda. Od Tima Allena jsem čekal aspoň trochu humoru, ale bohužel se vůbec nechytal. Nejvíc prostoru tam měl asi velkej pavouk, kterej byl ústřední postavou každé druhé scény. Výběr ostatních herců je taky dost tragickej - např. nechápu všechny, kdo si někdy mysleli, že třeba Martin Short je vtipnej. Dobrej byl nápad s kastrólama, ale v podstatě se tam ten vtip vůbec nehodil.(23.5.2016)

Komedie z dílny Disneyho dává tušit, že půjde o podivnanou cílenou spíš na dětskou část publika. Pro vnímavější (dospělejší) část publika bude hlavní dějová linka bezesporu ztělesněním žánrovýho klišé, ale nějaký gagy nejsou vůbec špatný a Tim Allen se do svojí role pěkně hodil. Takže si i diváci všech ostatních věkovejch kategorií jistě najdou něco, co je bude bavit. Kéž by se dneska točily aspoň takhle zábavný komedie.(22.11.2014)

Příjemná a vtipná rodinná komedie, která je podhodnocena jen díky tomu, že místní chytroprdi tohle už někde viděli a nepřijde jim to originální? No já se picnu...:D No původní verzi( Malý indián ve městě si buď nepamatuju, nebo jsem ji neviděl), ale že někdo tomuhle dá odpad!, tak to je směšné. Uvidíme, možná další adepti do ban listu. :)) Jo a Vojcle, ty biografický onanisto, píšeš..cituji: "Netvrdím, že jsem filmovým znalcem, ale snažím se hodnotit pragmaticky a objektivně, nejen jak se mi dané dílo líbilo, ale také koho může oslovit. Přihlížím k umělecké hodnotě, i k zábavnosti." a pak dáž odpad. To se milej zlatej nějak neslučuje s tvojí filozofií, ne?(30.10.2012)

• kingik

I když úplně opomenu existenci původního filmu Malý indián ve městě, stejně mně vyjde jen triviální zhovadilost, která má ke všemu i smůlu na herecké obsazení. Tim Allen je pro mě absolutně nezábavný herec, prostě komediálně je nesympatický. Zbytek obsazení podléhá trapnému scénáři. Když už ani potrhlík Martin Short z něj nevykřeše nic vtipného, tak to už je ryzí tragédie. John Pasquin byl mimořádně katastrofální režisér, který měl přestat režírovat hned po prvním filmu. Tolik komediálních pokusů měl, takovou dobu otravoval na režijní sesli. Celý film je druhořadě zrežírovaná exkurze do říše těch nejžalostnějších scének, v nichž se klučina potýká s kulturou, kterou dosud neznal. A dospělí herci mu mají přihrávat. Nulový komediální tah, naprosto nesmyslně natahovaná stopáž, děj by vystačil tak na půl hodiny, občas je až k nevíře, co tvůrcům přijde komediální, tak cpou k sobě i nehodící se atributy. Odpočinkový film to je, jenže se po něm solidně hloupne. Vlna těchto debilně komediálních filmů je naštěstí pryč. Většina z herců už je právem zapomenuta. Body uzmula fauna. 2/10(2.4.2018)

Střeštěná, zato inteligentně natočená komedie o klukovi z jihoamerické džungle, který se díky svému otci, makléři na Wall Street, dostane do New Yorku. Když jsem si tak porovnal ty oba světy, tak se ptám, zda těm domorodcům v pralese není líp, zda tam nežijí lepší život. Což lze demonstrovat hned v úvodu na Timu Allenovi, klasickém komediálním herci, který při vstupu do vesnice a konci světa hledá elektrickou zástrčku na svůj notebook. Až mě z toho napadlo, že klasická americká nebo česká rodina má měsíční spotřebu elektriky jako 36 000 vesnic v pralese za celý život. Tam nalézá svého syna, kterého později bere do New Yorku, tak jako odcestoval Krokodýl Dundee. A právě Dundeeho mi ten kluk hodně připomíná. Také je ze západního světu mimo a chová se jako by stále žil v džungli. Upeče si ryby z akvária, leze na Sochu Svobody, jí kočičí žrádlo, hraje si s tarantulí, ale na druhou stranu umí výborně anglicky. Jen tohle jsou dva odlišné světy a v porovnáním s jeho otcem, makléřem z Wall Street je ten propad ještě větší. Tim Allen to zahrál výborně, stejně jako jeho kolega z burzy Martin Short, jenž mu dobře sekundoval v roli naprostého trouby. Na jeho bývalou z džungle obepnutou jen pouhou látkou se dobře dívalo, stejně jako na tu jeho současnou, především v zeleném kostýmku. A skvělý byl i Charles Emerson Winchester III. z MASH v roli ruského bosse. [2566. hodnocení, 66. komentář, 60%](27.2.2019)

• - Kniha, ktorú Mimi-Siku (Sam Huntington) číta na konci filmu je "The Call of the Wild" od Jacka Londona. (dwdb)

• - Během natáčení byla část filmu ukradena, proto se musela vymyslet nová. (Mr.Critic)