Z džungle do džungle

Džungľa ako džungľa

Komedie / Rodinný

USA / Francie, 1997, 105 min

• Radiq

Na začátku tohohle filmu by měli dávat nějaky upozornění, že to bude velká rodinná blbost pro děcka, která ale dospělého diváka vůbec nebude bavit. Prostě produkce Disneyho v dobách, kdy jejich filmy byly většinou nuda. Od Tima Allena jsem čekal aspoň trochu humoru, ale bohužel se vůbec nechytal. Nejvíc prostoru tam měl asi velkej pavouk, kterej byl ústřední postavou každé druhé scény. Výběr ostatních herců je taky dost tragickej - např. nechápu všechny, kdo si někdy mysleli, že třeba Martin Short je vtipnej. Dobrej byl nápad s kastrólama, ale v podstatě se tam ten vtip vůbec nehodil.(23.5.2016)

• kingik

I když úplně opomenu existenci původního filmu Malý indián ve městě, stejně mně vyjde jen triviální zhovadilost, která má ke všemu i smůlu na herecké obsazení. Tim Allen je pro mě absolutně nezábavný herec, prostě komediálně je nesympatický. Zbytek obsazení podléhá trapnému scénáři. Když už ani potrhlík Martin Short z něj nevykřeše nic vtipného, tak to už je ryzí tragédie. John Pasquin byl mimořádně katastrofální režisér, který měl přestat režírovat hned po prvním filmu. Tolik komediálních pokusů měl, takovou dobu otravoval na režijní sesli. Celý film je druhořadě zrežírovaná exkurze do říše těch nejžalostnějších scének, v nichž se klučina potýká s kulturou, kterou dosud neznal. A dospělí herci mu mají přihrávat. Nulový komediální tah, naprosto nesmyslně natahovaná stopáž, děj by vystačil tak na půl hodiny, občas je až k nevíře, co tvůrcům přijde komediální, tak cpou k sobě i nehodící se atributy. Odpočinkový film to je, jenže se po něm solidně hloupne. Vlna těchto debilně komediálních filmů je naštěstí pryč. Většina z herců už je právem zapomenuta. Body uzmula fauna. 2/10(2.4.2018)

• Vikki

UBOHÝ A TRAPNÝ OBŠLEH Protože američaní točí jen samé feministické uchylárny a megalomanské debility, tak jim nezbývá než uboze a trapně kopírovat a to dělají ve velkém (naposledy Dobrodružství Posseidonu-hnus co předvedli). Nejinak je tomu i u této komedie kde ukradli totálně všechno a nic není originál, jediné co asi změnili byla barva vlasů hlavního dětského hrdiny. Když se smějete a tleskáte, tak smích i potelsk patří původní francouzskou verzi Idiána ve městě. Nejde podporovat takovéto americké masové parazitování na dovednosti a umu jiných tvůrců byť původní Indián ve městě je průměrná komedie.. Samozřejmě se k tomu přihodí polonahý koloušek aby bylo na co nalákat aspoň pedofilky a dementní pipinky (filamřská feministická pedofilie kvete ve velkém) a až si pedofilky a uslintané pipinky vyndají prsty z rozkroku tak tu můžou psát ty svoje dementní nadržené slinty.(6.7.2011)

• Wade W.

Zlé herecké obsadenie, repliky postáv ktoré sú zamerikatizované spôsobom že sa stráca ich pôvodná zábavnosť a význam, otravný a ufňukaný malý indián...je jednoduchšie vymenovať veci ktoré sú v origináli a chýbajú tu preto rovno prikladám môj prepracovaný zoznam z komentu k originálu :-), zle spravené alebo vôbec nie je : malý indián lezie na eiffelovu vežu, dostane od atraktívnej sekretárky zapalovač, hádže pavúka na každého druhého človeka, nájde si babu z ktorej spraví tiež indiánku, strieľa na susedkine holuby lukom a šípmi, dokáže prstom uspať hocikoho a vyfasuje mobil s anténou ktorým sa vo veľmi smutnej scéne chváli spolusediacemu v lietadle.. Moja 1 * je za scénu ktorá by bola vhodná do originálu, teda tá kde sa dvaja obchodníci nevedia dostať do zamknutej izby v ktorej sú ich deti a keď im konečne otvoria tak prerazia okno a vypadnú na záhradu .(21.9.2015)

Velice průměrný film s "poctivou" dávkou klišé zachraňuje milosrdné obsazení. Tim Allen a Martin Short si totiž káply do noty, což je taky jeden z mála pozitiv celého filmu. Přenesení Francouzského prostředí a mentality končí nejednou katastrofou, byť zde to není tak tragické. Z filmu si zapamatujete dva vtipy ze začátku a dětinský závěr. Na nudný večer to stačí...(25.11.2005)

• - Během natáčení byla část filmu ukradena, proto se musela vymyslet nová. (Mr.Critic)