Co je nového, kočičko?

• Česko Co je nového, kotě? (více)

Mike má problém – příliš mnoho krásných žen najednou. Navštíví tedy psychiatra. Čím víc se ale doktor dozvídá o Mikeových výbojích, tím víc roste jeho vlastní touha. Mikeovy “potíže” ničí jeho vztah se snoubenkou Carol, ale on se přesto nedokáže přimět k tomu, aby se jiných žen vzdal. Jeho kamarád Victor má opačný problém – nedokáže si najít vůbec žádnou dívku. Carol řekne Mikeovi, že pokud se nevezmou, jejich vztah skončí. Mike se při svých romantických dobrodružstvích zaplétá do celé řady vzrušujících eskapád, které mají neuvěřitelně legrační následky. Carol flirtuje s Victorem, aby v Mikeovi vzbudila žárlivost. Mike se pokouší podstrčit jednu ze svých dívek svému psychiatrovi. Skutečný zmatek ale vypukne, když přijedou na návštěvu Carolini rodiče a zapletou se do této strategické hry. (Magic Box)

B!shop

Tak takovouhle jizdu jsem fakt necekal. 99% postav, co se tu objevi a ze se jich tu objevi hodne, by se ukazkove vyjimalo v blazinci, vsichni neustale nekde pobihaj, vysilujou, vsude samej zmatek a do toho Sellers s ultimatnim harem v roli psychiatra a prasaka, Peter O'Toole jako neskutecnej suknickar svadejici jednu zenskou za druhou (fakt bych necekal, ze je tak skvelej komik) a par scen s Woodym v jeho prvni filmovy roli. Dej tu neni podstatnej (navic nektery sceny vubec do deje nepasujou a jsou tu jen kuli nejakymu vtipu), tohle je naprosto neskutecna komedialni jizda, s jednou blaznivou scenou za druhou a par skvelejma hlaskama, ktera je vetsinou uzasne vtipna, akorat mozna by film snes lehci zkraceni, precejen necely dve hodinky je krapet moc. ()

(mOnkey)

Kombinace Sellers, O'Toole, Allen, je smrtící. Co je nového, kočičko? je zářným příkladem crazy '60s komedie, která příliš nedbá na dějovost, nýbrž na sebe kupí kvanta legračních scén. Zprvu těch, u kterých se blbě uculujete komediálnímu talentu hereckého ansáblu, abyste do sebe v závěru dostali nebezpečnou dávku humoru natlačeného do krychličky o objemu dvaceti minut. Smrtící! ()

MarekT

Ultimativní jízda na horské dráze, skvělé jako neméně kvalitní Casino Royale (ano, zrak vás nešálí, opravdu se mi to líbilo). Než přešel k režisérské stoličce, tak si Woody Allen plně vychutnal i svůj první kontakt s filmovou scénou. Pokud vás v bondovské parodii nejvíce zaujal právě závěr, budete jistě potěšeni, že stejně jako tento film vzešel z jeho pera, čímž je asi zřejmé, že humor bude podobně bláznivý, k tomu zde v cca pětinásobném rozsahu - navíc, dočkáme se zase jeho obvyklého bonbonku na závěr, ale to trochu předbíhám... Obsazení, které se vzhledem k roku natočení asi dávalo dohromady pro Casino Royale, je ale dobré i bez Allena - zde nejvíce bodoval Peter Sellers coby germánský výstřední psychiatr - sice jsem viděl teprve čtvrtou neclouseauovskou roli, ale i přesto se mi ve srovnání s Divnoláskou, Večírkem a Casinem (zde ale nutno uznat, že měl slabší chvilku) líbí nejvíce. A celý trojlístek završuje ještě včera podplukovník Lawrence, dnes již při správném osvětlení magnet na ženy Peter O´Toole (proti němu je má záliba v krásných ženách nejen ze světa filmu celkem normální). Vrátil bych se k humoru - řekl bych to stejné, co právě u závěrečných scén Casina - vtipných situací zde bylo tolik, že například zatímco jsem se smál jedné, unikla mi další - takhle mě zaneprázdnilo Sellersovo faux pas na schodech při přítomnosti té věci, které říká manželka. Když jsem takhle široce jmenoval hlavní taháky filmu, nerad bych zapomněl na sekundující krásky v čele se slavnou Romy Schneider a příjemně ujetou hudbu (asi si jako u Casina stáhnu soundtrack). A navíc je tu ta nejpůvabnější svatba, jakou jsem si mohl ve filmu přát. Možná měl Feldman podivné vnímání filmového světa (ostatně, já trochu taky, tak bych to neřešil), ale je škoda, že r.1968 předčasně zemřel, možná bychom se dočkali i dalších ujetostí, které v mých očích vystihují bláznivé květinové období šedesátých let. "- Je ona hezčí než já? - Je ona hezčí než ty? Já jsem hezčí než ty!" ()

dopitak

Hodně prdlá komedie s dobovou (dobrou) hudbou Bacharacha a šíleným (a mizerným) scénářem Woodyho Allena. Začátek dobrý, ale postupně se všechno rozplizává v hroznou frašku, postava kterou hraje Woody Allen je naprosto zbytečná, což se postupně dá říct o většině dialogů, konec je ve stylu grotesky. Kapitolou samou pro sebe je dabing (1. v pořadí ČT 1995), kde Postránecký velmi snaživě dabuje Sellerse, Soukup solidně O´Toolea, ale Sobotka příšerně Allena (to, že se k němu vůbec nehodí, by měl režisér dabingu poznat sám). A to vám třeba taky zkazí celý film. ()

Pohrobek

Jestli se ve svém největším filmu - Lawrencovi - Peter O'Toole projevil jako naprostý muž ducha, kterému ženy nic neříkají, o tři roky později si to v téhle bláznivé komedii podle scénáře Woody Allena jako "notorický nymfoman" dočista vynahradil. V každém případě bezchybné jako nebývalé propojení komiky Petera Sellerse a Woody Allena (jeho první typické neurotické představení). A považte! Woody tu je ostříhaný na krátko! No, relativně na krátko. ()

• Filmový debut Woodyho Allena. (HellFire)
  • Woody Allen byl v průběhu natáčení natolik nespokojený s tím, jak režisér, producenti i herci chtiví improvizace (Sellers a O'Toole) neustále měnili jeho scénář, že nakonec spolupráci zcela přerušil. Ve výsledku pak je film velmi vzdálený Allenovu původnímu textu. "Producenti nikdy nerozuměli ani slovu ve scénáři. A samozřejmě že můj hlas neměl váhu. Kdybych se jen ozval, tak by mě umlčeli nebo vyhodili. Proto se mi tedy nelíbila ani tato zkušenost, ani film." okomentoval Allen. (Nin)
  • Scéna, ve které Woody Allen oslavuje své narozeniny, se točila 1. prosince – tj. v den Woodyho 29tých narozenin. (HellFire)

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)

Časové pásmo bylo změněno