Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Známý příběh o zrození, životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše Krista byl zfilmován již mnohokrát. Tvůrci amerického filmu se však nyní soustředili nikoli na samotného Ježíše Nazaretského, ale na jeho matku Marii. Události, známé z biblického podání, jsou tak líčeny z jinému úhlu pohledu a dostávají neobvyklý rozměr: Film zkoumá pocity ženy - matky, která byla vyvolena k tomu, aby na svět přivedla Syna božího a aby mu jako výjimečně vnímavému a nadanému dítěti vštěpila morální zásady. Jako každá matka, i Marie sleduje životní kroky svého dítěte s napětím, obavami i nadějemi. Díky mateřskému poutu s ním sdílí jeho úspěchy i jeho nezdary tak, jako nikdo jiný. Ježíše z Nazaretu ovšem nečeká obyčejná životní pouť: jeho cesta vede k té největší myslitelné slávě, která je však vykoupena největším myslitelným utrpením... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

Pasifae 

všechny recenze uživatele

Když u nás posledně zazvonili příslušníci jakési sekty (o jehovisty nešlo, ti nás od chvíle, kdy jim otevřela moje nejmladší ratolest s pentagramem na krku a potkanem na rameni, ponechali napospas plamenům pekelným), sdělila jsem jim, že pokud Kristus opravdu vypadá jako Christian Bale, ať mu vzkážou, aby sebou s tím svým druhým příchodem koukal hodit. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Tak trochu zvláštní verze příběhu, která je vyprávěna z pohledu matky. Otázkou je, proč se tedy jmenuje zde film Ježíš, když i ČT ho vysílala pod názvem Marie, matka boží. Film každopádně nevypráví příběh tak, jak ho uvádí Bible. Například Pilát si v původním příběhu umyl nad Ježíšem ruce, tedy nechal rozhodnutí na jiných. Zde je to ale on, kdo ho odsoudí, respektive nechá odsoudit dav jen na základě toho, že se Ježíš nebrání a nechává vykřičet dav jméno zachráněného. Otázkou je, jak se mu povedlo slyšet v takovém jekotu, čí jméno zaznělo silněji. Podobná nepřesnost je i se zradou Jidáše, kterou tvůrci v podstatě pominuli. Chvílemi film působí jako agitka, kterou si objednala katolická církev. Není to klasický film s uceleným příběhem, ale spíše snůška epizod ze života nejprve matky, pak Ježíše a pak zase chvíli matky. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Nie je to celkom moja vízia tohto príbehu. Dosť civilné a bez znalosti Kristovho života či Nového Zákona v podstate človek tápe, o čom to je. Chápem, že to všetko bolo sústredené na hlavnú postavu, ale bez súvislosti sa neveriaci človek nemá šancu v deji orientovať. Z toho mi vyplýva, že film je definitívne orientovaný len na osoby znalé Biblie, a to je málo. ()

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Není to nic extra, televizní produkce je na tomto snímku znatelná (kulisy Betléma, Nazaretu a jiných měst si jsou dost podobné)... Christian Bale se objeví až po čtyřiceti minutách - ve chvíli Ježíšova ukřižování jsem brečel... Můj třetí film s Christianem, kde jsem kvůli němu ronil slzy... Zbožnuji toho herce <3... 65% ()

fafejt001 

všechny recenze uživatele

Celkem jsem od toho moc nečekal a také jsem tudíž nic nedostal . Římani jezdili na koních jak blázni , Geraldine hrála 50ti letou matku Jana Křtitele , ale vypadala tak na 70 let. Myslím , že Ježíš a jeho matka by si zasloužili daleko výpravnější , barvitější a pravdivější příběh , včetně s Maří Magdalénou . A hlavní lež je ta , že On , tedy Ježíš zemřel za naše hříchy ! Taková hloupost až kravina . To spíše naše hříchy způsobily jeho smrt .Tak bych to viděl já . Tento film je , tak nějak po křestˇansku a nic podnětného a nového nelze od něj čekat . Ale pokud to někoho zaujalo , proč ne . Možná , pokud by to někdo natočil dnes , po 20ti letech , byl by její příběh možná mnohem zajímavější , napínavější , pestřejší a nápaditější . . Pevně v to doufám . ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama