poster

Marie, matka boží (TV film)

 • Česko

  Ježíš

 • USA

  Mary, Mother of Jesus

 • Slovensko

  Mária, matka Ježišova

Drama

USA, 1999, 88 min

 • D28
  ***

  Och, bože, ja isto skončím v pekle. Nie len preto,že " Brianovi" som dala o 2 hviezdy viac než "Márii",ale i preto,že som prepínala na komerčné stanice, kým sa nezjavil Christian.Je ťažké zahrať najznámejšiu postavu dejín, ale vďakabohu /?/ to zvládol dobre.Jedna z mála pozerateľných verzií príbehu.(14.3.2009)

 • Faidra
  ***

  Pořád totéž, ale čekat nějakou inovaci v nejznámějším příběhu na světě je krátkozraké, tak buďme rádi aspoň za pokus otočit úhel pohledu. A Christian Bale by nesporně přiměl mnohé váhající ovečky ženského pohlaví přiklonit se k té správné víře.(4.8.2007)

 • fiLLthe3DD
  ****

  Není to nic extra, televizní produkce je na tomto snímku znatelná (kulisy Betléma, Nazaretu a jiných měst si jsou dost podobné)... Christian Bale se objeví až po čtyřiceti minutách - ve chvíli Ježíšova ukřižování jsem brečel... Můj třetí film s Christianem, kde jsem kvůli němu ronil slzy... Zbožnuji toho herce <3... 65% (14.5.2015)

 • Pasifae
  ***

  Když u nás posledně zazvonili příslušníci jakési sekty (o jehovisty nešlo, ti nás od chvíle, kdy jim otevřela moje nejmladší ratolest s pentagramem na krku a potkanem na rameni, ponechali napospas plamenům pekelným), sdělila jsem jim, že pokud Kristus opravdu vypadá jako Christian Bale, ať mu vzkážou, aby sebou s tím svým druhým příchodem koukal hodit.(11.9.2008)

 • Marina111
  **

  Svojho času som dostala hodinovú prednášku na tému "prekrúcanie Biblie" za fakt, že som si dovolila dať v jasličkovej pobožnosti Jozefovi do úst vetu : "Zvládneme to, Mária." Jozef totiž v Biblii nikdy neprehovoril. Neviem, akú dlhú prednášku by museli dostať tvorcovia tohto filmu, keďže ich Jozef nielenže hovorí jedna radosť, ale dokonca máva pravidelné cholerické záchvaty. A ani s ostatnými postavami to nie je o nič slávnnejšie. Výsledkom je rovnako naivná verzia, akú takmer každý rok vyprodukuje Taliansko, ibaže na dôvažok nepresná, čo by mne osobne neprekážalo, keby nebola tak nudná. Čo sa totiž náboženských filmov týka, znesiem len dve typy : filmy, ktoré dogmu búrajú, alebo tie, ktoré sa jej striktne držia. V balanse medzi týmito dvoma možnosťami účelnosť nevidím.(23.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace