Infekce

Horor / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 98 min

Masajuki Očiai

Rjóiči Kimizuka

Je to průměrný horor z Japonské nemocnice, během celeho filmu jsou poukazovány strašné metody místních nemocnic.Třeba to jak jim vezly více pacientů najednou a museli je posílat zpět, že tady už nemají místo.Pak tam přivezli jeden vážný případ a s tím souvisí to hororový napětí.Zelená krev, babička co si povídá do zrcadla, mladý chirurg co zašívá maso a nebo slečna co si ráda sterilizuje ruce s polu s nemocničníma věcma v horké vodě.Konec filmu je šokující.(8.10.2009)

Předně doufám, že japonské nemocnice a jejich personál nevypadají tak jako ve filmu. Pokud ano tak lituji japonské pacienty... Děj se odehrává v ponuré nemocnici, což podle hodně zvedá atmosféru... Nemocnice mají prostě dost "strašidelný" potenciál. No... film se ze začátku ubírá dosti pozvolným tempem, ale musím říct, že právě pomalejší intenzita vyprávění děje nepůsobila vůbec nudně... naopak docela zneklidňující dojmem - v tom, pro horor, pozitivním slova smyslu. Poměrně zábavné bylo i sledování vztahů mezi personálem... charaktery doktorů a sester byly podle mě perfektně vykresleny a za tak krátký časový úsek, jaký filmy nabízí se autorům povedlo zobrazit opravdu... zajímavou "nemocniční sebranku" :) Film a jeho závěr je poměrně dost matoucí a přiznávám, že úplně jasno nemám... Nemyslím, že to filmu ubírá na kvalitě (opět mě mrzí, jak je film neuvěřitelně podhodnocen, jako každý japonský horor na těchto stránkách... proč se lidé divájí na žánr, který jim nesedí? Taky se nekoukám na rodinné komedie a neházím na ně pak špínu, jak jsou tupé, blbě natočené atd atd...) ... Ok teď jsem se nechal trochu unést a odběhl od tématu. Takže: Zároveň ani filmu nepřidávám na hodnocení díky tomu, že jsem jej úplně nepobral. Film se mi prostě líbil takový jaký je... Mimochodem... Věděli jste, že "Akai" znamená v japonštině "červená"?(21.7.2007)

Věřte mi, v téhle nemocnici byste nechtěli skončit. Jelikož jsem zažil už leccos, považoval jsem v prvních minutách děj za šeredné neherectví a tupou exploitaci zdravotnictví. Nicméně byl to omyl, film je velmi krutou a nevybíravou kritikou a karikaturou medicíny v Japonsku, počínaje naprosto neschopným manažerstvím, s neschopným personálem, otřesným chováním k pacientům, prostorami vypadajícími při správném nasvícení jako kotelna, nepříjmem akutních případů, špatným vybavením, šikanou mezi zaměstnanci, neprofesionalitou ve všech ohledech, kolegiálním krytím při zaviněných úmrtích a falšováním dokumentů, nenápadnou euthanasií, aby nemocnice ušetřila, pokusy na pacientech v zájmu věhlasu kapacit... a pár bodů by se ještě našlo. Celé je to zabalené do zvláštně manické horečné vize a horrorově se rozjíždějícího boje s epidemií, která nepřichází zvenku, ale z toho rozkladu uvnitř...(8.5.2013)

Japonci nám opět nabídli pořádnou akci tentokrát z nemocničního prostředí. Tajemné, ponuré chodby chátrající nemocnice mají nabudit v divákovi pocit dusivé a strach nahánějící atmosféry. Opět dokázali, že dobré filmy se dají natočit i z levných prostředků. Líbí se mi jakým způsobem rozvíjí jednotlivé postavy. Z velkého tvrďáka se nakonec stane posera nebo z plaché dívky největší hrdinka. Tady vidíme, že skoro všichni pacienti mají nějakou vadu a jen velmi málo je jich nemocných jen fyzicky. Co se týče lékařského personálu můžeme vidět změny chování u všech postav. Nejlepší jsou asi ty dvě sestřičky, z nichž se jedna učí píchat jehly do žíly a druhá si pochutná na skvělém mase. Samotné ztvárnění přeměny nakažených lidí je zvláštní. Moc efektů na to nepotřebovali. Stačilo trochu zeleného hnusu a pěkná vrstva make- upu. Chvílemi mi některé scény připadaly sice jako z filmu Nenávist, ale originalita se nedá popřít.(1.7.2008)

• hippyman

nehorázná daltonická břečka balancující těsně nad košem! tuhle infuckci zachránilo asi jen docela originální rozuzlení, které však bylo neméně pitomé jako zbytek filmu... coby námět na nemocniční drama s propracovanějším scénářem by to nemuselo dopadnout tak zle... ale jako "průměrný horor" tenhle skvost opravdu označit nejde. 20%(15.12.2009)