Infekce

V nemocnici při ošetřování pacienta s popáleninami, se personál dopustí velké chyby, na jejíž následky pacient zemře. Doktor přesvědčí ostatní ošetřující zfalšovat zprávu, aby zachránili svou kariéru. Mezitím sanitka přiveze pacienta se smrtelnou infekcí a nemocnice mají najednou mnohem závažnější starost… smrt je totiž jen jeden dech odtud. (oficiální text distributora)

tron

Nedostatok personálu, zdravotníckeho materiálu a nervov, priveľa pacientov a výplata mešká už tretím dňom... to by dorazilo aj Japonca! INFEKCIA je niečo medzi halucináciou a nikdy sa nekončiacou nočnou morou. Atmosféra je úžasne čudná i na tvorcov japonského šoku a postavy akoby vypadli z KRÁĽOVSTVA Larsa von Triera. ()

hippyman

nehorázná daltonická břečka balancující těsně nad košem! tuhle infuckci zachránilo asi jen docela originální rozuzlení, které však bylo neméně pitomé jako zbytek filmu... coby námět na nemocniční drama s propracovanějším scénářem by to nemuselo dopadnout tak zle... ale jako "průměrný horor" tenhle skvost opravdu označit nejde. 20% ()

sniper18

Je to úplne priemerný horor z japonskej produkcie. Má celkom dobrý príbeh o personáli jednej nemocnice, ktorý kvôli prepracovanosti urobí chybu, čo má za následok smrť pacienta a tak sa to snažia zatajiť, aby nebol nikto obvinený, ale do nemocnice je privezený aj pacient s infekciou, ktorá sa rýchlo prenáša a nikto si už nemôže byť sebou istý. Spracovanie nie je úplne zlé, ale ani ma až tak moc nezaujalo, na film sa síce dá bez problémov pozerať a nejaké výrazne nudné miesto sa tu nenájde, ale celé to pôsobí až príliš zvláštne, divák si nemôže byť istý vôbec ničím, dokonca ani tým, na aký subžáner hororu sa vlastne pozerá. A toto považujem za pomerne veľký zápor, film je dosť nepredvídateľný, čo môže potešiť, ale nie týmto spôsobom. Veľmi ma sklamali hlavne všetky hororové prvky, pretože tu všetko pôsobí príliš nepriridzene, napätie vôbec nefunguje, atmosféra tu síce je a celkom slušná, ale tiež z nej po stránke dosadenia do celkového diania nie som moc spokojný a samotné hororové scény pôsobia nanajvýš samoúčelne a navyše ani nie sú moc výrazné, takže určite sklamú. Herecké obsadenie ma zaujalo len minimálne, jedine ženské postavy moc nesklamú, zvyšok je len prinajlepšom priemerný a ani ich výkony za moc nestoja. Réžia je na tom pomerne zle, síce sa režisér viditeľne snažil, aby to všetko udržal pokope, čo sa mu ale podarilo len čiastočne a aj technická stránka je len priemerná. Infekcia je horor, o ktorom ani neviem, čo si mám vôbec myslieť a preto necítim sklamanie, strata času to určite nebola, ale znovu si ho už nepozriem a patrí medzi tie najslabšie japonské horory, s akými som zatiaľ stretol. 55% ()

LIVINGDEAD odpad!

Zmatečný příběh o neprosperující nemocnici a neschopných lékařích. A s horrorem to nemá nic společného, to je prostě realita! Když jsem film pustil, má sestra se zvedla a řekla, že se nebude dívat na ty japonské opice. A měla pravdu. Opět se mi potvrdilo to, že japonské filmy stojí za H---O! Už nikdy více japonský horror a já se jen divím, že společnost MAGICBOX tuto slátaninu nadabovala! ()

zelvopyr

Věřte mi, v téhle nemocnici byste nechtěli skončit. Jelikož jsem zažil už leccos, považoval jsem v prvních minutách děj za šeredné neherectví a tupou exploitaci zdravotnictví. Nicméně byl to omyl, film je velmi krutou a nevybíravou kritikou a karikaturou medicíny v Japonsku, počínaje naprosto neschopným manažerstvím, s neschopným personálem, otřesným chováním k pacientům, prostorami vypadajícími při správném nasvícení jako kotelna, nepříjmem akutních případů, špatným vybavením, šikanou mezi zaměstnanci, neprofesionalitou ve všech ohledech, kolegiálním krytím při zaviněných úmrtích a falšováním dokumentů, nenápadnou euthanasií, aby nemocnice ušetřila, pokusy na pacientech v zájmu věhlasu kapacit... a pár bodů by se ještě našlo. Celé je to zabalené do zvláštně manické horečné vize a horrorově se rozjíždějícího boje s epidemií, která nepřichází zvenku, ale z toho rozkladu uvnitř... ()