Temné vody

Temná voda

Drama / Thriller / Horor

USA, 2005, 105 min

• castor

Aneb příběh o tom, jak si rozvedená Jennifer Connelly poradí s traumaty z dětství, malou dcerkou, která si povídá s imaginární kamarádkou, vyšinutým správcem domu a proudy rezavé vody, která se tajemně dostává do jejího nového bytu v odlidštěném sídlišti. Vše za zvuků permanentního deště, hypnotické hudby Angela Badalamentiho a výrazných hereckých výkonů ve vedlejších úlohách. Tvůrci si navíc pohrávají s barevnými filtry a příjemně depresivní atmosférou. To je z výčtu potencionálních kladů ale naprosto vše, místy sociální příběh je vedle toho bezzubý, gradace žádná, napětí nulové!!(25.8.2006)

• swamp

"Nemusí pršet, stačí když kape." Tak takhle by se dal jednou větou shrnout děj tohoto filmu. Jennifer Connelly (ač někomu připadá přitažlivá, mně přijde jako úplně obyčejná herečka) hraje příšerně a Walter Salles (proboha..nemůžu pochopit, že tento člověk natočil výborný film Diarios de motocicleta..to snad nemohl být on) vůbec nezapracoval na obohacení scénáře a vůbec nevěděl, kdy má film ukončit, a když už se pro konec rozhodl, provedl to hrozně. Řada absurdit a nelogičností provází celý snímek, což sice nevadí, protože ani to by už ho nevyzvedlo z propadliště nudy.(25.4.2006)

Tento film patrně nebude kasovním trhákem v oblasti hororového žánru, nicméně mně se tento film velmi líbil díky zvoleným exteriérům. Je dobré filmového diváka uvést do povědomí, že New York není pouze nablýskaný Manhattan s drahými boutique, které den co den navštěvují paničky se svýma čivavama, nýbrž i Roosevelt Island s lanovkou, který je dle mého soudu neméně zajímavou částí New Yorku! Osobně bych ve filmu dal větší prostor postavě bizarního právníka Platzera. Konkrétně bych si představoval scénu, jak ve svém autě masturbuje nad fotkami v mobilu, které si kontinuálně po celý film pořizoval.(20.11.2011)

Další remake japonského hororu, jehož největší chyba je, že je strašně málo atmosférický...všudepřítomný déšť a ošklivý barák byli sice zajímavé, ale na pořádnou hororovou atmosféru je to málo. A proč se ve všech japonských hororech objevuje voda a duchové mrtvých dětí? A taky mi pořád vadily ty řeči o instalatérech...jsou to hodně slabé tři hvězdičky, snad jen pro to, že se mi předtím ještě nikdy nestalo, abych se u hororu na konci dojetím rozbrečela...(9.8.2006)

Nebudu to vůbec hodnotit jako nějaký film řešící vztahy mezi lidmi nebo v rodině. Chtěl jsem vidět horor a dostal jsem ho. Film je sice velice silně inspirován módní vlnou psychologicky působících hororů vyvolané např. snímkem Kruh, ale tento typ hororu já přesně můžu. Temné vody vynikají zejména dobře navozenou atmosférou a několika málo efektivními lekačkami. Režie filmu je také řemeslně zvládnutá dobře, snímek se z počátku tváří velice nevině, až ke konci lineárně graduje. Doporučuji fanouškům nekrvavých hororů na sobotní večer.(19.2.2007)

• - Jennifer Connellyová často natáčela scény v ledové vodě. Vymohla si proto, že bude mít stále k dispozici vanu s horkou vodou. (Mahalik)

• - Režisér údajně nebyl spokojen se závěrečným sestřihem filmu a nechtěl se účastnit premiérové propagace snímku. (Mahalik)

• - Při natáčení byl byt Connellyové dvakrát vytopen, což jí pomohlo ztotožnit se s hrdinkou. (Mahalik)