3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

Wormboy

Dalsi krasny Ki-duk Kimov film, ktory sa plne zaobisiel bez zbytocnych slov. Je radost vidiet, ked reziserovi stacia herci, ktori len bez slov hraju, krasna hudba a vyborna kamera. Pre mna najlepsi KDK film. 4,5/5 ()

Flynn

Film mne nezasáhl jak měl, nebo jak jsem čekal. Zřejmě nejsem stejná krevní skupina jako Kim Ki-duk. Do poloviny se mi to líbilo, mělo to zajímavý nápad, ale od scének z vězení, které jaxi postrádaly jakoukoli logiku mne film prostě nechal zcela chladným. Škoda..... ()

Pajky3

Hm, tohle bylo tak zvláštní. Co jen si o tom myslet a co k tomu víc napsat. Mám to jako většina místních uživatelů a to tak, že první část mě zaujala víc. Byl jsem tím překvapivě dost zaujatej, možná pomohlo i to jak byli hrdinové mlčenlivý a čekal jsem co se bude dít. Přesto mi tyhle asijské filmy s titulkem poetický nějak úplně nesedí. Faktem ale je, že tenhle patří mezi ty lepší. ()

c.tucker

Hlavní postava proplouvá dějem bez jediného slova a jeho dívka skoro bez jediného slova. Snová romance a toulky po cizých bytech a domech je velmi poutavá. A ten konec, no jako ve snu. ()

dr.fish

Film je to nesporně zajímavý, myslím, že stojí za shlédnutí. Na otázku, jestli se na něj chci podívat znovu odpovím ne, a tudíž tři hvězdy místo čtyř. ()

forsythia

Krásné, romantické, něžné, nevšední. Žasnu, kolik je možné říci beze slov, s jakou lehkostí a naprosto přirozeně. Klobouk dolů. ()

campix

Asie je tak specifická, že to prostě někdy nesedne. U 3-iron já ty kvality prostě nevidím a vlastně tomu tak je u prozatím všech děl Kim Ki-Duka. V tomhle případě se mi nesešlo téměř nic. Alespoň stopáž není vůbec nijak dlouhá, ()

Flyer

Dojmy z první půlky filmu jsem měl značně rozporuplné. Na jednu stranu mě zaujala zajímavá poetičnost, na stranu druhou mi docela vadil těžkopádný styl vypravování, zkrátka - trochu jsem se nudil. JENŽE. Přibližně v duhé půli dostane film zcela nový náboj a náhle si mě 3-iron získal až do závěrečných titulků. Nebýt oné těžkopádnosti, bylo by to na 5*. ()

Radiq

Ještě chvíli a bylo by to jak Aam a Ea - jako že se tam taky skoro nemluvilo. Ale to asi schválně má patřit ke koloritu tohoto filmu, kterej Kim Ki-Duk takhle chtěl natočit. Proto to ale taky působilo dost neuvěřitelně. Zažil jsem pak u toho fakt divné chvíle. ()

MJMilan

Příběh tohoto snímku je naprosto jedinečný, krásný, neobyčejný. Pro mě určitě jeden z nejlepších asijských filmů, které jsem kdy viděl. Vřele doporučuji! ()

SoolenJV

Minimalistická, tichá dokonalost, která je ale úžasně natočená, chytrá a strhující a v každém okamžiku ví, kdy přestat, aby se stereotyp nestal nudou. A aby hlavní hrdina za celý film neřekl ani slovo, to si může dovolit jen Korejský film a hlavně Kim Ki Duk. ()

tom88

Ďalší z pozoruhodných a podivných filmov. Tentokrát ma to celé pekne vtiahlo až som si prial aby film nekončil, ale stále pokračoval. Naozaj neobvyklý zážitok a po skončení dobrý pocit z filmu. Samozrejme sa vyskytlo kopec scén, kde sa divím chovaniu postáv, proste nechápem, ale všetko to malo svoje kúzlo a vôbec mi to neprekážalo. Navyše herci hrali nadpomeri a réžia tiež nezaostávala. Z ázijskej tvorby patrí 3 Iron k poprednejším dielam. Dalo by sa ešte trocha pritvrdiť, viac vygradovať dej a možno vizuálne vyčačkať, ale inak nemám väčších výhrad, no k plnému hodnoteniu niečo málo ešte cstále chýbalo. Možno by to chcelo aj poriadnejší hodobný doprovod. 85% ()

tomeek

Velice zajímavý kousek. Můj první Kim Ki-duk. Hlavní hrdina nepromluví ani slovo, závěr se nese v až paranormální rovině, hudba je skvělá a stopáž příjemná. Chování hrdinů je ale občas dost nelogické a místama jsem nevěděl, která bije. Proto 4*. ()

sator

Nemám moc schopnost chápat jinou než českou či anglosaskou mentalitu-v tomto případě sem rád že jsem zjistil že to může být i jinak...Čekal jsem že o dvou ztišených ztracených duších bude celý film, ale ouha... ()

AdaMM

Nějak si tou poslední třetinou nejsem jistý... Happy End? Sen? Realita? Ale celkově určitě zajímavý film, který stojí za to. ()

E=mc2

Celkom nudný film ktorého od zlého hodnotenia zachraňuje hlavne záver. Prvých 45 min fajn, stred je slabota kedy sa film zastaví no spomínaný záver kde divák pochopí prečo vlastne v tom väzení cvičil kamufláž. A ten "neviditeľný" bozk ma dostal. Nebola to šálka môjho Earl Grey o 5..ale kvalitný film to je! témou je samota kde sa dve osamotené duše stretnú a...láska ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí