Ve svém režijním debutu ztvárnil Johnny Depp také hlavní roli - potomka indiánských předků Rafaela, který je zrovna propuštěn z vězení a nemá práci. Má však rodinu, kterou musí zabezpečit. Žijí v karavanu v neútulném prostředí, které má být vyhlazeno. Zoufale se snaží najít východisko ze zdánlivě neřešitelné situace, avšak jeho hrdost mu nedovolí žádat o pomoc ani podporovat ničivé mašinérie. Setkání s tajemným panem McCarthym mu ale nabízí jistou pomoc v podobě 50 tisíc dolarů. Cena je však vysoká... Rafael bojuje nejen s předsudky, ale i sám se sebou - a hlavně pro svou rodinu, kterou miluje víc než sám sebe. (charlosina)

DannyBoy80

Hodně zajímavý film, docela netradiční a málomluvný. Vykresluje jednu chudinskou indiánskou osadu, kde se řeší tradiční problémy indiánských zkrachovalců. Jeden z nich svou situaci a situaci své rodiny začne řešit velmi netradičním způsobem. Minimalistický film s perfektním výkonem Deppa, ale i ostatních + fantastická hudba Iggyho Popa, který si zahrál mini cameo s pečeným koňskám stehnem (nebo co to bylo). Doporučuju, netradiční zážitek. ()

Ezekiel1

Uf, jedná se jistě o ambiciózní dílo. Zajímavě pojatou myšlenku vlastního sebeobětování kvůli záchraně rodiny. Docela chápu, že se to mnoho lidem líbí. Mě to, ale úplně minulo a snímkem jsem se doslova pronudil a protrápil... ()

Schuldiner

Připouštím, že to na mě lehce zapůsobilo, tedy myslím depresivně, chtěl bych taky pochválit námět, ač je dějově trošku přitažený za uši (vzhledem k pointě)... prostě špatné to nebylo, za vidění to stojí. Ale asi jen za jedno. Za mě..hmm.. řekněme 58% ()

conery1

Veľmi smutný príbeh o veľmi smutnom osude pôvodných obyvateľoch Ameriky. J. Depp patrí k mojim najobl. hercom a bol som zvedavý na jeho réžiu. Dokázal, že sa pozerá na svet otvorenými očami. Brando bol neuveriteľne presvedčivý, jeho chvíľka naplnila celý film. ()

petrfox

Není to jen nejgeniálnější herec na světě, on je i skvělý režisér a doufám, že až ho hraní přestane bavit (kéž se tak nikdy nestane), vrhne se na režisérskou sesli a zplodí další úžasné upřímné filmy s myšlenkou... Po celou dobu sledování tohoto skvělého dílka na mě ten nevyhnutelný konec ležel jako těžká deka a po skončení závěrečných titulků jsem to musel dlouhou chvíli vstřebávat... K tomu podmanivý hudební doprovod od Iggyho Popa, který dokonale podbarvuje atmosféru příběhu... Bravo Johnny!!! Nemám co dodat... ()

AIMÉE

Tuhá atmosféra se táhne celým filmem. Až na pár odlehčených chvilek - Iggy Pop konzumující obrovskou kýtu trochu ulehčilo na drsné situaci, kdy rozuzlení přichází po částech a vše vygraduje na závěr celé té tragické skutečnosti a okolností. Depp se se svou režisérskou prvotinou popral nadmíru skvěle a již zmíněný Iggy nebyl jen vtipným vytržením, ale hlavně zakomponoval do snímku výtečnou hudbu. Kamera také slušná, např. ty záběry ve scéně, jak Depp jede autobusem do města a všímá si billboardu inzerující koupi domu a přemítá tak nad možnostmi, které se postupně vynořují během snímku. Ale až samotný konec - Depp, který kráčí městem a nastupuje do výtahu - mě psychicky vysál nejvíc. Ještě s běžícími titulky se mi vybavovalo křeslo v podzemní místnosti Marlona Branda. ()

lareinna

Neviem prísť na chuť filmu tohto typu. Absolútne. Ale Johnnymu to režírovanie celkom vyšlo, keď sa na to pozriem z technického hľadiska. ()

aLPaC

Na režijní debut brilantní. Škoda, že to je od Johnnyho jediný režijní počin, protože je zde krásně vidět, že Depp nedisponuje jen hereckým, ale i režisérským talentem. Moc hezký skromný film. Johnny je prostě borec, který se těžko překonává. ()

Renfield

Cvrlikání hmyzu se prolíná s výbornou hudbou Iggyho Popa, kamera putuje po rozpáleném smetišti plném lidí, jejichž tíživá životní situace je z každého záběru cítit stejně silně jako všudypřítomné horko. Příliš slov není třeba, film plyne občas až v meditativním tempu, ve kterém mluví právě kamera, zkrátka atmosféra jak má být. Čekám na jméno a tím i Raphaelův návrat do skladu, jenže to jméno již padlo. Závěrečná pointa nevysvětluje jen dosavadní Raphaelovo chování, dává podstatně jasnější rozměr i jeho rozhovoru s McCarthym. A potvrzuje, že právě tato postava patří mezi šílenci Marlona Branda k těm nejhorším. Své k celé situaci může říct ještě otec Stratton, může... závěrečná slova toho rozhovoru zaujmou obzvlášť. V době vzniku filmu nebyl výborný výkon Johnnyho Deppa vlastně příliš překvapivý, jeho solidní režie už je věc úplně jiná. Mohl by to třeba zase v komornějším pojetí ještě někdy zkusit, nakonec mu možná nic jiného nezbyde. 80% ()

inyan

Výpověď o životě těch ubohých z nejubožejších. Život na smetišti by nevyměnily ani za nic. Ale smetiště kupuje velká společnost, která chce všechny obyvatele vyhnat. Proto Raphael udělá zoufalý čin, aby jeho milující manželka a dvě děti mohly začít jinde nový život. Johny Depp si zahrál jednoho ze svých (babička byla indiánka z kmene Cherokee). Film je nabitý zvláštní atmosférou, zásluhu na tom mají jak herci v netradičních rolích(M.Brando,J.Depp ), ale také tristní životní podmínky, dříve hrdého národa uvrženého do potupné bídy a živoření. Film mne absolutně rozsekal, zvláště závěrečná scéna, do poslední chvíle jsem věřil, že se něco stane a Raphael zůstane s rodinou, ale to se nestalo... Johny mne stále překvapuje Dead man, Karlík a továrna na čokoládu... a teď Bojovník 5* ()

RomanHyde

První a zatím poslední režijní počin Johnyho Deepa, jedna z posledních rolí Marlona Branda a jeden z mála filmů poslední doby, které ve mne opravdu něco zanechal. Motiv filmu se dá shrnout do této věty: jak vykoupit rodinu z bídy, nouze a nejisté existence skze prodání sama sebe do očistce s jasným koncem. Tento neodvratný konec se táhne filmem jako červená nit, i v momentech, kdy se snaží být veselý... vlastně tato místa v ději podtrhává. Již od úvodních scén je využíváno minimum slov a vše co se odehrává, co na vás působí doslova sálá z vynikajícího hereckého projevu Johnyho Deepa a to vše vrcholí po první čtvrthodině filmu filosofickým proslovem Marlona Branda o životě, umírání a smrti... a v hlavě mi utkvělo:" vždyť bolest cítíme když se rodíme, tak proč bychom ji neměli cítit když umíráme... a čím větší ta bolest je, tím větší vykoupení příjde"... ()

toi-toi

Film dlhší ako vlasy všetkých indiánskych harantov na skládke. Koncept a téma zaujímavé, Depp kráľovský. Na režijný debut kvalitná práca, no som zvedavý či sa za kameru Johnny ešte postaví, keďže má čo ukázať. ()

Dogmeat

Hodnitit tento film je velice obtížné. Je naplněn velice zvláštní atmosférou, která mě dokázala pohltit. Filmu by se dala vytknout přílišná zdlouhavost, ale bez ní by ztratil své kouzlo. ()

Martyr

Zbytocna diskusia na temu ci je Johnny Deep genius alebo nie. Vobec neviem preco davam 5 hviezdiciek, pretoze to nebolo zabavne ani vlastne nic z toho, co som ocakaval ale na konci (ktory ma v podstate nastval) som sa pocitovo ocitol niekde uplne inde len nie v mojej posteli. Byt zena, tak chcem Deepa za muza..aaaa nie len to :) ()

H4N1CK4

Johnny Depp se ujal režisérské taktovky, spolupracoval na scénáři, vystřihl si hlavní roli a vznikl tak neskutečně silný film se smutným koncem. Film o muži, který se svou bezvýchodnou životní situaci rozhodne vyřešit opravdu radikálním činem... A divák se stává svědkem toho, jak naloží s několika posledními dny, které mu zbývají, než nadejde čas jeho dobrovolné mučivé smrti. BOJOVNÍK rozhodně není film pro ty, kteří čekají nějakou akční řežbu nebo spoustu násilných scén. Je to spíše pomalu plynoucí (někdy až moc pomalu - malinko kratší stopáž by neuškodila) snímek, který nutí k zamyšlení a na konci docela zdeptá. ()

Gastovski

Bohužel mi Johnnyho debut k srdci nepřirostl. Snažil jsem se jak sem mohl, ale děj mě úplně obešel. Utahané, věčně dlouhé záběry a ta délka. Kdyby to rejža pojal jako půlhodinový filmík, myslím, že by to oslovilo víc. Za přilepšení považuji účinkování Marlona Branda, i když zde měl jen sedmi minutový výstup, dodal tomu takový až tajemný nádech. Přiznám se, že jen kvůli tomu nedám ještě nižší hodnocení. ()

Pidzey

Tento film na mě zapůsobil neuvěřitelnou atmosférou.Může za to především hudba,která je už od začátku naprosto úžasná.I když nemám ve filmech rád nekecací pasáže tak úvod mě prostě dostal..to se mi hlavou honili myšlenky..kam de,proč tam jde,co tam chce dělat a když už se konečně začalo mluvit a objevil se pan McCarthy tak mě Marlon Brando uzemnil svým povídáním o smrti…a toto je nejlepší pasáž celého filmu. Přesto že jsem film místy nechápal celou dobu mě bavil.Herec všech herců Johnny Depp znovu dokazuje že může hrát cokoliv,kdykoliv,jeho výkon je precizní a přirozený a když se k tomu přidá jeho kvalitní režie nemůžu jinak než udělit 4*. ()

Johnny Depp se postaví za kameru

Johnny Depp se postaví za kameru

16.08.2022

Po letech kontroverzí kolem jeho bouřlivého vztahu s herečkou Amber Heard (Aquaman) a velmi veřejném soudním procesu za pomluvu se zdá, že se Johnny Depp (Alenka v říši divů) přece jen začíná pomalu… (více)