Kde bolo tam bolo, jeden kováč priniesol domov zázračnú rybu a tá sľúbila jeho žene, že ak ju pustí naspäť do studne, splní jej tri želania. Kováčka si hneď želala takú truhlicu, ktorú keď otvorí, vždy sa v nej nájde dosť jedla. A tak sa aj stalo. Potešila sa veľmi ona a aj jej lenivý syn Kubo, ktorý celý deň iba na peci vyspával. A pritom veľkom šťastí ani ich veľmi nemrzelo, keď sa kováč domov vrátil a povedal, že ho zbojníci v lese prepadli a o celý ich majetok okradli. Kováčka hneď vymyslela, z čoho budú žiť. Majú zázračnú truhlicu s jedlom, tak si otvoria hostinec. A hneď aj prikázala Kubovi, aby začal drevené stoly stĺkať, aby hosti sa mali kde sedieť. Ibaže Kubovi sa nechcelo, a tak mať na neho vychrlila nadávky, že keď je taký a taký, aby sa na pačmagu premenil a sám sa o živobytie postaral. Nemyslela to však vážne chudera, iba zabudla, že jej želania čarovná ryba vyplní... (oficiální text distributora)

BigDeal

Slovenské rozprávky som ako malý mal rád, keď som ale videl v programe, že sa jedná o inscenáciu (čo som si ako malý preložil- trápne kulisy vnútri budovy), nadšenie z rozprávky väčšinou kleslo (výnimkou bol snáď len Polepetko). Ale zasa Nogu som mal rád, takže 50% ()

Jezinka.Jezinka

Kouzelných a psychologických motivů přehršel a to až taková, že to celé působí jako slisovaný Mercedes. Sice je poznat, co to mělo být, ale jezdit se v tom nedá. Všem je to kupodivu fuk, protože to řídí čistá panna. ()

vitekpe

Strasne slaba, a takova unavena, studiova pohadka s Evou Krizikovou. Sovetska inspirace je tam patrna, predevsim pak v druhe pulce, ale zpracovani je prilis nudne. Ztrata casu. ()

cartyci

Pre mňa stará dobrá rozprávka z detstva.Viem ,viem celkovo to nie je sláva ale za ten zážitok ked sa človek vráti do 5.roku života.Je to úžas. ()