Putování tučňáků

• Francie La Marche de l'empereur (více)

Každým rokem, tisíce tučňáků císařských opouští jistotu jejich hlubokého oceánu a putují stovky mil přes zrádný a odpudivý antarktický ledovec, aby se mohli rozmnožovat. Hrdinné odolávají teplotám hluboko pod bodem mrazu a nesčíslným dobrodružstvím. Podívaná na jejích putování očima Luca Jacquetse je plna humoru, plná odvahy malých tvorů vzdorovat drsné přírodě, plná záhad a tajemství. Putování císařů je výpravný snímek o jejich hrdinné námaze pro přežití (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Veľmi dojímavý príbeh životného cyklu prekrásneho živočíšneho druhu, ktorý s hrdinskou dôstojnosťou nesie jeden z najhorších údelov na našej planéte. Na kinospracovaní v podstate klasického dokumentárneho filmu sa podpísala snaha priblížiť tento žáner širšiemu konzumnému publiku. A tak je film namiesto typického komentáru okorenený fiktívnymi monológmi a dialógmi samotných tučniakov (rsp. jednej rodinky). Na prvý pohľad netradičné a občas pôsobiace trochu infantilne, keď si však privyknete, uznáte, že tento spôsob rozprávania príbehu je veľmi sugestívny. Znásobuje dojmy, ktoré vytvára samotná vizuálna stránka (vynikajúca kamera!). Dojímavých momentov zažijete hneď niekoľko, pretože príroda je krutá živiteľka a slabým sa druhá šanca neujde. Najdojímavejší záber bol pre mňa na maličké mláďa, trasúce sa zimou po tom, čo sa len na chvíľu dotklo ľadovej planiny, kým si ho rodičia medzi sebou vymenili... Nájdu sa však aj oveľa smutnejšie a realistickejšie scény a tak neodporúčam brať na film príliš malé alebo citlivé deti. Na dokreslenie atmosféry sa vo filme strieda nádherná inštrumentálna hudba s akýmisi „pesničkami“, ktoré vyzerali ako niečo medzi Kylie Minogue a Björk a ako jediný element ma rušili pri sledovaní. Vzhľadom na súčasný spoločenský profil divákov v kine spočítate na prstoch rúk, no zároveň si užijete ničím nerušené sledovanie úchvatnej prírody a príbehu, aký nenapíšu scenáristi v Hollywoode. ()

M.E.J.L.A.

Výborná směs romantického filmu, akčního thrilleru a rodinného dramatu. Film, který můžu doporučit všem bez rozdílu. ()

gogo76

Veľmi podarený dokument, kde sa tvorcovia už samotným dabingom snažili trošku vybočiť z tejto kategórie a niekoľkými hlasmi nadabovať tučniakov a priblížiť sa tak aj detskému divákovi. Za tých asi 80 minút sa o tučniakoch dozviete všetko podstatné, navyše tá ľadom pokrytá krajina je síce chladná, ale v svojej krutosti stále nádherná. 80%. ()

kinej

Každý záběr filmu je nádherná podívaná. Opravdu pastva pro oči. Tyto vizuální orgie jsou navíc doprovázeny solidním hudebním doprovodem. Co ovšem film dost sráží je infantilní scénář. Tento film měl raději zůstat beze slov. Pak by měl ambice být za 5*. ()

Jamal

Úchvatné jak někdo mohl něco takového natočit, Francouzi se stávají mistři světa ve zvířecích dokumentech, v řadě Mikrokosmos, Ptačí svět a Putování tučnáků (( :: ()

nunka

Prenádherné vizuálne spracované dielko o tom, že život v Antarktíde nie je med lízať...tučniaci sú svojou fyzionómiou veľmi komické stvory, ich ťarbavo-rozkošné putovanie mi neraz dvíhalo kútiky hore....no priviesť na svet malého tučniaka je naozaj hrdinský, obdivuhodný čin...skvelé, dojímavé a obdivuhodné!!!! ()

Ruut

Prostě dokument o putování tučňáků nějakou zamrzlou krajinou za doprovodu podmanivé hudby. Nevím proč ale čekal jsem něco mnohem víc = něco úžasného, heroického a srdcervoucího. Ale když se tak nad tím člověk zamyslí, co vlastně má čekat od filmu který se jmenuje Putování tučňáků?! :-) ()

Tsuki

Z formy tohoto dokumentu trochu čiší snaha hrát na city s pomocí podivných, téměř pohádkově výpravných komentářů, které se mi místy nelíbily a přišlo mi, že paradoxně srážely "velikost" a neuvěřitelnost celého toho reálného příběhu tučňáků - strastiplné a těžké putování za rozmnožováním, které každým rokem podstupují na Jižním pólu. Mnohem raději bych byla, kdyby komentáře byly klasicky dokumentární. Není přece třeba diváka dojímat slovy, když to, co se odehrává, je samo o sobě dojemné. Když ale odhlédnu od doprovodného slova, které bylo zkrátka trochu nešťastně koncipované, musím uznat, že se jedná o výborný a velmi cenný dokument. Jen ta představa, jak muselo být náročně tohle všechno zaznamenat... Navíc, co si budeme povídat, tučňáci jsou sami o sobě úžasná a roztomilá zvířata. A když jsem viděla, čím si skrze svůj zvířecí instinkt každým rokem procházejí, musím říct, že k nim najednou cítím i jakousi úctu. Jsem ráda, že existuje dokument, který zaznamenává právě tohle. Za to vše přidávám hvězdičku navíc, protože to je ostatně na tomto dokumentu to podstatné, nehledě na formu doprovodného slova, které bohužel táhne výslednou kvalitu dolů. ~(3,7)~ ()

Anderton

Platí to isté, čo pri Putovaní vtákov. Dokument je to krásny, nádherná príroda, úchvatné zábery tučniakov, ktoré sú občas omnoho roztomilejšie, ako by som si ich zblízka predstavoval. Lenže mne viac vyhovujú klasické, televízne dokumenty, ktoré nepresiahnu dĺžku pol hodiny. Tá, takmer trojnásobná, je pri absencii skutočného deja trochu ubíjajúca. Sústreďujeme sa na jeden pár a ich špuntíka, čo už náznakom deja je, ale jednoducho tento typ filmov, určených pre kiná, nie je môj šálok kávy. ()

Tomco

prekrasna exkurzia do nelahkeho a kruteho sveta tucniakov..naozaj nadherny zazitok..skvele zabery, vyborny slovny doprovod a dojimavy pribeh, ktory pise sam zivot. odporucam ()

klerik

Úžasný dokument s nádhernou hudbou, kamerou a fantastickými hercami :). Kontrast života a smrti. Jedna z najkrajších milostných scén. Oproti PUTOVANIU VTÁKOV či MIKROKOZMU je film plný citov... ()

Chrustyn

Strhující dokument zachycující život a hlavně dlouhou pouť tučňáků. Chvílemi opravdu neuvěřitelně silný zážitek, který patří mezi nejlepší "přírodní" dokumenty co jsem viděl. Je až neuvěřitelné sledovat chování těchto tvorů od kterých bychom se mohli učit i my. ()

marhoul

Tučňáci a jejich boj o přežití, to je pro mě konečná. Pokaždé to opláču. Škoda jen toho zbytečného komentáře, který mě v určitých pasážích vyrušoval. ()

jojinecko

4,5*/5... Tučniaci sú tí najlepší komici pod slnkom, už len pozerať sa na ich chôdzu je zážitok... :) Veľmi pekný, výborne natočený, poučný aj zábavný dokument s fantastickými "hereckými výkonmi"...PS: Inak neviem čo tu niektorí točia o nejakých dialógoch tučniakov. Ja som tam okrem nádhernej hudby a naratívneho komentára Morgana Freemana nemal žiadne "dialógy tučniakov v ľudskej reči"!!!!! Ale ako tak kukám IMDB tých verzií je neúrekom a možno sa nejakému dabingovému magorovi zachcelo dokument "vylepšiť"... ()

Xeelee

Miluju tučňáky! Některé scény se mi nezapomenutelně vryly do paměti. Hlavně si nenechte zkazit zážitek debilním komentářem. Podle některých lidí prý obtloustlý tučňák neztělesňuje pravý půvab Linuxu, což ovšem znamená, že nikdy neviděli rozzuřeného tučňáka, který se na ně řítí rychlostí přes 100 mil za hodinu. Jinak by si dávali větší pozor na to, co o něm říkají. Linus Torvalds ()

mm13

Pekné. Nie je potrebné o ničom inom diskutovať. Zoberte za ruku najbližšie dieťa vo veku nad 6 rokov a choďte s ním na tučniakov. Mylím, že bude vnímavejšie než ktokoľvek z dospelo sa tváriacich a vezme si z toho viac než sú len nádherné obrazy a boj o prežitie, ani sa nebude pozastavovať nad formou komentára. ...Veru - s takýmto filmom povinne do všetkých škôl! ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)

Oscary plné překvapení

Oscary plné překvapení