O tom, jak to chodí v australském podsvětí, vypráví tato skvělá akční komedie. Devatenáctiletý mladík Jimmy, dítě ulice, aspirující na post mladého chuligána, ztratí deset tisíc gangsterských dolarů a musí proto udělat svou první banku, aby splatil dluh. Jimmy pracuje ve striptýzovém klubu, kde také dostane svou první velkou šanci vstoupit do světa zločinu a kde potkává Alex, dívku svých snů. Místní drogový dealer Pando poveří Jimmyho, aby dělal kurýra špinavých peněz. Vypadá to jako úplně jednoduchý úkol. Bohužel všechno jde špatně a smolnou hříčkou osudu mu peníze ukradnou... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Michelle75

Musím souhlasit, že je to takové slabší Pulp Fiction po australsku, ale pořád hodně slušné. Samozřejmě,že jsem byla zvědavá na Heath Ledgera-co nám skoro poprvé předvede a nebyla jsem vůbec zklamaná. Stejně nadšená jsem byla z Bryana Browna/kterého od dob Goril v Mlze/ mám moc ráda a ještě nesmím zapomenout na půvabnou Rose Byrne. Jednoduchý příběh mladíka, který by rád k bohatství přišel, ale vydá se nesprávnou cestou a jako svou šanci vidí v možnosti pracovat pro bosse tamního podsvětí. Bohužel jeho první úkol mu nešťastnou náhodou nevýjde, přímo ho pose.. a Jimmiho příběh se roztáčí na plné koule. Líbily se mi i pasáže s tím tzv. mrtvým/nebudu prozrazovat kým/ bylo to příjemné zpestření. A slušná akční komedie. ()

gumolit

Aj keď som to už niekde videl ten príbeh celkom to fungovalo a bavil som sa näjma zaujímavá bola tá mŕtvolka čo tam pobehovala haluška :-)) ()

aLPaC

Dost průměrná australská variace na Sbal prachy a vypadni. Kdyby tam nehráli Ledger a Rose Byrne, tak by o tom dnes nikdo nevěděl. Jinak musím nesouhlasit s názorem dobytka, že Heath za svou kariéru nic lepšího nenatočil. Co takhle Temný rytíř, Legendy z Dogtownu, Zkrocená hora či Příběh rytíře? P.S.: Chvíli jsem si myslel, jestli ten týpek se zničeným obličejem není náhodou Bruce Campbell. ()

Aspman

I přes vcelku očividnou vykalkulovanost (kulky, dítě..) a nehodící se element mrtvého bratra musím dát slabší 4*. Heath hrál jako vždy skvěle a Rose Byrne byla moc krásná. Děj plynul rychle a bylo zde pár velmi povedených scén (banka, saxofon). Na filmy Guye Ritchieho to zdaleka nemá, ale nějak nechápu proč je někdo s tímto snímkem srovnává. ()

Olík

Australské začátky tragicky zemřelého Heath Ledgera. Já myslím, že slušná prácička – je tam sice příliš cítit raného Guy Ritchieho, ale to není vůbec na škodu. Slušná akční komedie - možná bych vynechal tu zombie postavu, ale o to lepší bylo zapojení dvojice dětských zlodějíčků do děje a jejich vliv na jednotlivé postavy. Ačkoliv se Heath po tomto filmu vypravil hledat štěstí u Hollywoodské produkce, patří Two Hands do jeho Top Five. ()

figliar

Ak by som nebral do úvahy fakt, že film je totálna kópia Lock, Stock and Two Smoking Barrels, ktoré je mimochodom 100 krát lepšie, tak je to celkom pozerateľná krimi - najmä vďaka talentovanému Heath Ledgerovi. ()

LANSA

Film, který se z velké dálky otřel o novodobé gandsterky.Dokonce jsem se i několikrát zasmál, bohužel v momentech, kdy to nebylo plánovaný. Hrozně se mi líbilo, když si ten bakovní lupič dal po zlomení vazu pár minutek na oddech aby se následně mohl zapojit do přestřelky, či jak do kanclu největšího "bosse" pod sluncem chodí každej, jak do sámošky a to samozřejmě ozbrojenej a s úmyslem vymalovat "bossovým" mozečkem tuhle "luxusní" residneci, což se nakonec i povede. Abych jen nehanil, určitě jsem nelitoval že jsem to zkouknul, at už kvůli mladounkýmu Ledgerovi či pár zajímavejch scénkám (viz. saxofon atd.) ()

dakarin

Akční svižný film z jižní polokoule. Vcelku běžnou záležitost vytáhne nahoru precizní závěr s předivně, ovšem výmluvně, vykreslenou a realizovanou "spravedlností". Dá se doporučit pro filmové fandy i jako zajímavost. Pozn.: v popisu je sice uvedeno, že jde o komedii, to však není příliš odpovídající pravdě... ()

gemi

Takový ten film, u kterého si člověk říká, že to všechno už někde viděl. Zápletka, náhodné osudové průsečíky, všechno. Plusem je, že se nebere moc vážně. ()

wege

Je to slabý odvar podobných britských a amerických filmů z devadesátek. Vlastně to je zajímavé jen tím, že v tom hraje mladý Heath a Rose. Nic víc v tom není, kromě jednoho moudra. Když se vám nelíbi, jak to s vámi chodí, zvedněte zadek a koukejte to změnit. ()

Prubner

Viditelně je to inspirováno Tarantinem a Pulp Fiction, ale nemá to takovou šťávu a není to tak nápadité a vtipné. Chybí tomu švih a více vtipu. I když třeba to vyloupení banky je fakt vtipné. ()

subic

Australácká slušná krimi a trochu i sci-fi komedie, kde nechybí krom Heatha Ledgera další zajímavý Australák Bryan Brown. 68% ()

FiFoo

Stihl jsem až druhou půli, ale pro navození atmosféry docela stačilo. Tragikomiský prvky můžu, zvláštní syrovost byla osvěžující, silné momenty nechyběly. Výbornej Ledger. U mě docela dobry. ()

teahead

Na otatní komentáře se vykašlete. je to dobrej film a slušná zábava. Australská angličtina se k filmu vyloženě hodí. Cílová skupina 17-25 let. ()

Srokis

Přesně tak, jak píše Teahead, je to dobrej film, můj oblíbenej. Sympatická ústřední dvojice i padouši v čele s Bryanem Brownem (Panda) a hlavně parádní konec při kterém hraje super písnička od kapely Powderfinger. ()