Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Catlow (Yul Brynner) je zloděj dobytka a velký sympaťák. Tentokrát však bude se svojí bandou usilovat o něco daleko většího - 2 miliony ve zlatě. Překazit se mu to pokusí šerif Cowan, který vděčí catlowovi za záchranu svého života a pak je tu ještě lovec lidí Miller, který touží Catlowa zabít... (5150)

Recenze (17)

Spock 

všechny recenze uživatele

Western který má zřejmě všechno, co by měl správný western mít a k tomu navrch ještě nějaké ty komediální prvky. Stejně to ale nějak nefunguje. Zlodějíček Catlow je sice sympaťák, ale není mu to nic platné. Já se u filmu nudil a byl i dost zklamaný. Čekal jsem víc od westernu, kde bude hrát westernová legenda ze Sedmi statečných. Jen se dokola smát nestačí. Nejvíc mě překvapil Leonard Nimoy, z bezohledného zabijáka ušel k vědci Spockovi dlouhou cestu : ) ()

reich 

všechny recenze uživatele

Celkem vydařený western s Yulem Brynnerem z pozdějšího období. Zápletka příběhu je jednoduchá a mnohdy je doplněn komediálními prvky, což u Brynnera je méně časté, ale celkově je o pohodový western. Kromě Brynnera táhnou film ještě dva skvělý herci, předně nádherná Daliah Lavi v roli Rosity (diváci možná budou spíše znát díky své asi nejznámější roli Palomi) a Leonarda Nimoye jako Millera (budoucí pan Spocka ze Star Treku). Méně výrazný je zde ovšem Richard Crenna, který mi do role zarputilého šerifa vůbec neseděl. Slušných 65%. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Atraktivní western, ve kterém se pořád něco děje. Na začátek máme hned přestřelku šerifa s partou indiánů. Za chvíli zde máme další přestřelku, přepadení dostavníku, chlapské naschvály, krásné ženy...prostě správné dobrodružství. Holohlavý sympaťák Yul Brynner je v roli lišáckého Catlowa vynikající a zdálo se mi, že od "Sedmi statečných" vůbec nezestárnul. Dobrý je také Richard Crenna jako Catlowův přítel, šerif Cowan a Leonard Nimoy, který ztělesnil brutálního nájemného vraha Millera. Příjemná a zábavná podívaná. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +naprosto mě uchvátili postavy a především Yul Brynner a hodně mladý Richard Crenna, rovněž zajímavé herečky a dle mého celkově napsané charaktery, tedy jednoznačné plus, jinak sem tam některý hudební motiv a určitě prostředí a zpracování -slabší režie, trošku nepřehledný střih, určitě slabá prostřední část a určitě některé hudební motivy, občas byla hudba hodně rušívá/// Shrnutí: Hodně sympatický western, hlavně díky ústřední dvojici, ve které sice každý stojí na opačné straně zákona, ale to nenabourá jejich přátelství, vzájemné pošťuchování a vzájemný výpomoc i když šibalsky schovaná. Rozhodně už jsem dlouho neviděl takhle příjemné herce. Samotný příběh jde trošku stranou a je skoro bych řekl nepodstatný. Zajímavým postřehem může být, že zde indiáni nemají jméno. Tedy ne ve smyslu, že by jsme nevěděli o který kmen se jedná, ale spíše, že zde plní úlohu věčně nepříjemného a dotěrného hmyzu a režisér nám nedává s nimi možnost se seznámit. To ale zas tak nevadí, od toho jsou jiné filmy. No a ještě zajímavý prvek film. Hraje si totiž trošku s s nadhledem, takže se budete nad některými situacemi docela bavit. Mimochodem Spocka jsem skoro vůbec nepoznal./// Celkem 75%/// ()

Han22 

všechny recenze uživatele

To byla taková kravina, že to nezachránila ani spousta akce a herci. Brynner se sice snaží hrát sympatického darebu, ale už hrál i líp, Crenna je průměrný a Nimoy alias pana Spocka prostě nechci vidět jako zarostlého bezcitného hajzla. Zbytek je prostě překombinovaný chaos. Dobytkáři si najmou zabijáka na vůdce tlupy chytající volný dobytek. Jde po něm i jeho kamarád šerif (přestože ví, že nic neudělal). V Mexiku se do toho zaplete armáda, několikrát ukradené zlato, rozbroje v bandě, naštvaná exmilenka s vlastní bandou a ještě indiáni... už chyběli jen ufouni. Ne že bych se nudil, jen mě ten děj absolutně nebavil a víc než na 2* to není. ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama