Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Catlow (Yul Brynner) je zloděj dobytka a velký sympaťák. Tentokrát však bude se svojí bandou usilovat o něco daleko většího - 2 miliony ve zlatě. Překazit se mu to pokusí šerif Cowan, který vděčí catlowovi za záchranu svého života a pak je tu ještě lovec lidí Miller, který touží Catlowa zabít... (5150)

Recenze (17)

vesper001 

všechny recenze uživatele

Pohodový western, jemuž vévodí sympatický Jeb Catlow v podání Yula Brynnera. Ten vyměnil tradiční černou za džínovinu, leopardí krok za široký úsměv a partu Statečných za (ne)přítele šerifa a zuřivou Mexičanku. Myslíte, že proti němu má fousatej Spock a pár Indsmanů šanci? ()

Han22 

všechny recenze uživatele

To byla taková kravina, že to nezachránila ani spousta akce a herci. Brynner se sice snaží hrát sympatického darebu, ale už hrál i líp, Crenna je průměrný a Nimoy alias pana Spocka prostě nechci vidět jako zarostlého bezcitného hajzla. Zbytek je prostě překombinovaný chaos. Dobytkáři si najmou zabijáka na vůdce tlupy chytající volný dobytek. Jde po něm i jeho kamarád šerif (přestože ví, že nic neudělal). V Mexiku se do toho zaplete armáda, několikrát ukradené zlato, rozbroje v bandě, naštvaná exmilenka s vlastní bandou a ještě indiáni... už chyběli jen ufouni. Ne že bych se nudil, jen mě ten děj absolutně nebavil a víc než na 2* to není. ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Nebýt Yul Brynnera a Richarda Crenny, tak sotva 2*, zas tak zajímavý děj to nemá, navíc hodně zdlouhavé. Ovšem tito dva herci navedli celý western úplně jiným směrem! Obzvlášť sympatický je právě Brynner, objevují se tu i komediální prvky: "ten had po mně vystřelil" (pronese Catlow=Yul B.). Vezmu-li toto v potaz, tak 3* za herecké výkony a hlášky... ()

reich 

všechny recenze uživatele

Celkem vydařený western s Yulem Brynnerem z pozdějšího období. Zápletka příběhu je jednoduchá a mnohdy je doplněn komediálními prvky, což u Brynnera je méně časté, ale celkově je o pohodový western. Kromě Brynnera táhnou film ještě dva skvělý herci, předně nádherná Daliah Lavi v roli Rosity (diváci možná budou spíše znát díky své asi nejznámější roli Palomi) a Leonarda Nimoye jako Millera (budoucí pan Spocka ze Star Treku). Méně výrazný je zde ovšem Richard Crenna, který mi do role zarputilého šerifa vůbec neseděl. Slušných 65%. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Tento western americko-židovského režiséra Wanamakera na mne od začátku do konce působil svým charakterem jako italowestern (a španělský chorizowestern). Něco jako "rodokaps" k zabití dlouhé chvíle. Cyničtější, hodně střelby, hodně scén ve skalnatém plenéru, drsné a zaprášené, nic víc. Židovská herečka Daliah Lavi jako perfidní rozeřvaná amazonka, banditova holka. ()

Galerie (40)

Reklama

Reklama