poster

Pozvánka pro pistolníka

 • český

  Pozvání pro pistolníka

 • anglický

  Invitation to a Gunfighter

Western

USA, 1964, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ***

  Malé městečko na jihu USA po občanské válce, Jižan Weaver okradený o svůj ranč i milou a nepřátelští starousedlíci manipulovaní místní zbohatlíkem proti Weaverovi. Situaci může vyřešit pozvání pro pistolníka a tím je charismatický Yul Brynner jako Jules Gaspard d'Estaing, jehož herectví je jedinou nadprůměrnou vlastností tohoto příliš pomalého westernu místy trochu připomínajícího červenou knihovnu. Trailer: http://www.zimbio.com/watch/nbqBZ6GAeXf/Invitation+To+A+Gunfighter/Invitation+To+A+Gunfighter(19.4.2010)

 • subic
  ***

  Nezvykle na western ve formátu 4:3. Tak nevím, jestli šel někdy do kin nebo jestli šlo jen o TV produkci. Každopádně fenomenální a hooodně opálený Yuuul Brynneeer v roli neohroženého a na spinet hrajícího střelce jménem Jules Gaspard d´Estaing (čti "Žůl Gaspár Desta). Začátek vypadá nadějně, ale pak to jaksi ztrácí dech a ten už nevrátí ani závěrečná přestřelka. Hodně to stojí na Yul Brynnerovi. Nakonec jen z toho takový lehce podprůměrný western. 55%(7.5.2014)

 • klerik
  ***

  Zámerne zvláštny western. Brynnerova postava je nevypočitateľná a nie vyslovene kladná. Veľa sa nestrieľa, film značný čas venuje odhaľovaniu motivácií hlavného hrdinu, ale psychológia nie je práve prepracovaná. Film vlastne spracuváva tému divného mesta rovnako ako NA PRAVÉ POLUDNIE alebo STRÁŽCA ZÁKONA, ale práve pri zrovnaní s klasikami tento western neobstojí...(27.12.2012)

 • blezg
  ***

  Yul nebo Jules je pistolník, co nejezdí na koni a nerad chodí pěšky. Pohrdá lidmi, co si nechají všechno líbit a dává jim to sežrat. Na duši má velký černý flek, daný původem míšence na americkém jihu před válkou severu s jihem. Jeho postoj, cíl není zřejmý, v podstatě zastaví v zapadákově, kde to hnije a jaje se situaci vyhrotit jen pro jákési osobní zadostiučinění a teoreticky pro lásku ženy, která je ovšem vdaná a navíc se jí z vojny vrátil ještě milý z doby před válkou. Ten milostný motiv tomu moc nepomáhá(v zapojení pistolníka), navíc Yul je lousy milovník a svůdník a z očí mu kouká, že je hermafrodit a je s tím maximálně spokojen. Zajímavé.(22.4.2014)

 • pakobylka
  **

  Ze "Sedmi statečných" tady účinkuje jen jeden jediný - a je to sakra znát. Ne že by nedokázal unést celý film na svých mužných bedrech, ale je to pro něho velká dřina - a výsledek zdaleka neodpovídá vynaložené námaze ... Maličko ukecaný western, který si hraje na psychologii víc, než je zdrávo, neboť do problémů zabředává dosti nešťasným způsobem - nehledě k tomu, že finále je pro vyhlášeného pistolníka přece jenom poněkud degradující ... 2,5*(21.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace