poster

Pozvánka pro pistolníka

 • Česko

  Pozvání pro pistolníka

 • USA

  Invitation to a Gunfighter

Western

USA, 1964, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honza.g
  ***

  Co je vlastně potřeba, aby se film dal zařadit do kategorie western? Musí se v něm vystřelit z koltu? Nebo aspoň z pušky? Kolikrát? Na člověka? Musí tam být indiání nebo stačí Mexičané? Musí se jezdit na koni? Musí přijet dostavník? Musí ve vztahu mezi hlavními postavami hrát podstatnou úlohu krásná žena? To všechno tu je, v míře větší než malé. Tak proč se tu objevují hodnocení jako "není to vlastně western" nebo "divný western"? Chybí tu postava šerifa i pomocníka, ale ten není ani třeba ve filmech Maršál / Opravdová kuráž. Yul je výborný, atmosféru trochu kazí scénář, který trochu neodolal touze diváky vychovávat. Celkově je to dobré.(19.5.2019)

 • bearmeedek
  ***

  Poloromantické polodrama postavené hlavně na vizuálu Yula Brynnera, který svým charisma utáhne celý film skoro sám. Zdařile mu sekunduje Janice Rule, ovšem pouze svou krásou, ve westernech ne až tak obvyklou. Ale daří se jí být krásně smutnou. Jinak její postava byla rozpačitá, když si nemohla vybrat mezi třemi muži a čekala až, který zůstane naživu. Až závěr je více westernový, ale také žádná klasika. 67%.(20.5.2019)

 • subic
  ***

  Nezvykle na western ve formátu 4:3. Tak nevím, jestli šel někdy do kin nebo jestli šlo jen o TV produkci. Každopádně fenomenální a hooodně opálený Yuuul Brynneeer v roli neohroženého a na spinet hrajícího střelce jménem Jules Gaspard d´Estaing (čti "Žůl Gaspár Desta). Začátek vypadá nadějně, ale pak to jaksi ztrácí dech a ten už nevrátí ani závěrečná přestřelka. Hodně to stojí na Yul Brynnerovi. Nakonec jen z toho takový lehce podprůměrný western. 55%(7.5.2014)

 • Autogram
  ***

  Jeden statočný je menej ako sedem statočných, ale aj ten urobí v malom skazenom mestečku pekný rozruch. Hlavne keď sa rozhodne vyčistiť mesto trochu iným spôsobom, ako znie jeho objednávka. Film tak nie je ani o pištoľníkoch, hoci sa tam stieľa, ale o kritike bankovníctva, a úžery ako takej. Aj s Brynnerom je to len na priemerné tri hviezdy. –––– Moje heslo zní: Obejdi prostředníky, ať se jim to líbí, nebo ne.(19.5.2019)

 • klerik
  ***

  Zámerne zvláštny western. Brynnerova postava je nevypočitateľná a nie vyslovene kladná. Veľa sa nestrieľa, film značný čas venuje odhaľovaniu motivácií hlavného hrdinu, ale psychológia nie je práve prepracovaná. Film vlastne spracuváva tému divného mesta rovnako ako NA PRAVÉ POLUDNIE alebo STRÁŽCA ZÁKONA, ale práve pri zrovnaní s klasikami tento western neobstojí...(27.12.2012)