Reklama

Reklama

Jeho návštěva se změní v očistu. Yul Brynner jako nájemný střelec, jehož úkolem je zabít nepohodlného válečného rebela... Konfederační voják Matt Weaver se po válce vrací zpět na svou farmu v Novém Mexiku. V zapadlém městečku však zjišťuje, že se během války řada věcí změnila. Jeho matka je po smrti, jejich farmu prodal místní bankéř jako zabavený majetek a unionističtí sousedé ho považují za svého nepřítele. Zatvrzelý Matt se však se ztrátou rodinného majetku odmítá jen tak smířit a stává se z něj rebel, jehož je potřeba zneškodnit. Vypočítavý bankéř Sam Brewster povolává na pomoc nájemného kreolského pistolníka Julese. Charismatický muž s přesným koltem se ale jeví velmi nevyzpytatelně a atmosféra v prohnilém městečku začíná nebezpečně houstnout... Westernový snímek režiséra Richarda Wilsona poutavě zachycuje společenské poměry v období po skončení americké občanské války a vyniká hereckým obsazením. V roli nepohodlného vojína se představí začínající George Segal a v roli nesmiřitelného střelce Yul Brynner, který zde typově navazuje na svou nejslavnější roli ve filmu Sedm statečných (1960). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

Vitason 

všechny recenze uživatele

Pozvánka pro pistolníka je opravdu zvláštní western. No, on to western vlastně ani není. Je to spíše takové psychologické a sociální drama o zkorumpovaném městečku, které se musí vypořádat samo se sebou i s právě ukončenou válkou. A mezi všemi těmi pokřivenými vztahy a zlou krví stojí Yul Brynner, čestnější a plešatější než kdy dřív. A i přesto, že zde nejsou žádné přestřelky ani souboje, celé je to opravdu hodně civilně natočené a film se odehrává pouze v jediném malém městečku, tak jsem se docela dobře bavil a proto tasím solidní čtyřhvězdičkové hodnocení. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Tradiční western, v němž hudba dělá z dramatických scén teatrální a v jeho středu exoticky působící pistolník, co předčasně vystoupí z dostavníku ve zkaženém městečku. Udělal to, protože: a) chce vypsanou odměnu, b) má zálusk na paničku jednorukého kovboje (tzn. oboje je snadný cíl), c) chce místní poučit o předsudcích a rasové nerovnosti a předchozí body oželí v rámci své cti. Správnou odpověď už tak nějak od začátku tušíte, takže si můžete vychutnat elegantního páva Yula Brynnera, jak dává lekce ve francouzské výslovnosti, střelbě dle školy Riviery Kida a rovnosti charakteru a ještě při tom brnkáním na cembalo snižuje prašnost v klínech místních vdov a nespokojených manželek. Je smutné, že jeho osvěta nepřinesla žádné plody a Američané mají doteď bordel v tom, na čích životech vlastně matter.. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Menej známy western, o ktorom som nikdy nepočul a preto som ani nič extra neočakával a možno práve preto som bol aj veľmi príjemne prekvapený. Okrem jasného zloducha tu ale nemáme klasických hrdinov "bez bázne a hany", ale ambivalentnejšie postavy s nejakou tou temnejšou stránkou. Dej sa tiež neodvíja úplne priamočiaro, čo vyplýva práve z onej ambivalentnosti. Ono nájomný pištoľník sa začne zaujímať o pozadie udalostí, čím si značne komplikuje situáciu a aj prístup k peniazom, ale svedomie sa oklamať nedá. Brynner je opäť dokonalý, nestrácajú sa ale ani ostatné postavy a to najmä preto, že sú dobre napísané. ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Zámerne zvláštny western. Brynnerova postava je nevypočitateľná a nie vyslovene kladná. Veľa sa nestrieľa, film značný čas venuje odhaľovaniu motivácií hlavného hrdinu, ale psychológia nie je práve prepracovaná. Film vlastne spracuváva tému divného mesta rovnako ako NA PRAVÉ POLUDNIE alebo STRÁŽCA ZÁKONA, ale práve pri zrovnaní s klasikami tento western neobstojí... ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Malé městečko na jihu USA po občanské válce, Jižan Weaver okradený o svůj ranč i milou a nepřátelští starousedlíci manipulovaní místní zbohatlíkem proti Weaverovi. Situaci může vyřešit pozvání pro pistolníka a tím je charismatický Yul Brynner jako Jules Gaspard d'Estaing, jehož herectví je jedinou nadprůměrnou vlastností tohoto příliš pomalého westernu místy trochu připomínajícího červenou knihovnu. Trailer: http://www.zimbio.com/watch/nbqBZ6GAeXf/Invitation+To+A+Gunfighter/Invitation+To+A+Gunfighter ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama