poster

Pozvánka pro pistolníka

 • český

  Pozvání pro pistolníka

 • anglický

  Invitation to a Gunfighter

Western

USA, 1964, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pakobylka
  **

  Ze "Sedmi statečných" tady účinkuje jen jeden jediný - a je to sakra znát. Ne že by nedokázal unést celý film na svých mužných bedrech, ale je to pro něho velká dřina - a výsledek zdaleka neodpovídá vynaložené námaze ... Maličko ukecaný western, který si hraje na psychologii víc, než je zdrávo, neboť do problémů zabředává dosti nešťasným způsobem - nehledě k tomu, že finále je pro vyhlášeného pistolníka přece jenom poněkud degradující ... 2,5*(21.9.2011)

 • blezg
  ***

  Yul nebo Jules je pistolník, co nejezdí na koni a nerad chodí pěšky. Pohrdá lidmi, co si nechají všechno líbit a dává jim to sežrat. Na duši má velký černý flek, daný původem míšence na americkém jihu před válkou severu s jihem. Jeho postoj, cíl není zřejmý, v podstatě zastaví v zapadákově, kde to hnije a jaje se situaci vyhrotit jen pro jákési osobní zadostiučinění a teoreticky pro lásku ženy, která je ovšem vdaná a navíc se jí z vojny vrátil ještě milý z doby před válkou. Ten milostný motiv tomu moc nepomáhá(v zapojení pistolníka), navíc Yul je lousy milovník a svůdník a z očí mu kouká, že je hermafrodit a je s tím maximálně spokojen. Zajímavé.(22.4.2014)

 • Karamanlis
  ***

  Napriek tomu, že sa tu za hodinu a pol neudeje nič obzvlášť akčného a finálna prestrelka tiež za veľa nestojí, nemôžem povedať, že by bol Invitation to a Gunfighter zrovna nudným westernom. Dôvodom je suverénne pôsobiaci Yul Brynner v úlohe profesionálneho strelca, majúceho nad nepríliš odvážnymi malomeštiakmi, ktorí si ho najali na zabijácky džob tak drvivú psychologickú prevahu, že zväčša nemusí vôbec siahať po kolte na to, aby niekomu nahnal do gatí a hravo docielil to, čo má práve za ľubom... Podobnú postavu dominantného pištoľníka, ovládajúceho obyvateľov prehnitého malého mestečka si o deväť rokov neskôr strihol aj Clint Eastwood v o dosť drsnejšom westerne Tulák zo šírych plání...(23.12.2010)

 • subic
  ***

  Nezvykle na western ve formátu 4:3. Tak nevím, jestli šel někdy do kin nebo jestli šlo jen o TV produkci. Každopádně fenomenální a hooodně opálený Yuuul Brynneeer v roli neohroženého a na spinet hrajícího střelce jménem Jules Gaspard d´Estaing (čti "Žůl Gaspár Desta). Začátek vypadá nadějně, ale pak to jaksi ztrácí dech a ten už nevrátí ani závěrečná přestřelka. Hodně to stojí na Yul Brynnerovi. Nakonec jen z toho takový lehce podprůměrný western. 55%(7.5.2014)

 • RHK
  ***

  Malé městečko na jihu USA po občanské válce, Jižan Weaver okradený o svůj ranč i milou a nepřátelští starousedlíci manipulovaní místní zbohatlíkem proti Weaverovi. Situaci může vyřešit pozvání pro pistolníka a tím je charismatický Yul Brynner jako Jules Gaspard d'Estaing, jehož herectví je jedinou nadprůměrnou vlastností tohoto příliš pomalého westernu místy trochu připomínajícího červenou knihovnu. Trailer: http://www.zimbio.com/watch/nbqBZ6GAeXf/Invitation+To+A+Gunfighter/Invitation+To+A+Gunfighter(19.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace