Reklama

Reklama

Jeho návštěva se změní v očistu. Yul Brynner jako nájemný střelec, jehož úkolem je zabít nepohodlného válečného rebela... Konfederační voják Matt Weaver se po válce vrací zpět na svou farmu v Novém Mexiku. V zapadlém městečku však zjišťuje, že se během války řada věcí změnila. Jeho matka je po smrti, jejich farmu prodal místní bankéř jako zabavený majetek a unionističtí sousedé ho považují za svého nepřítele. Zatvrzelý Matt se však se ztrátou rodinného majetku odmítá jen tak smířit a stává se z něj rebel, jehož je potřeba zneškodnit. Vypočítavý bankéř Sam Brewster povolává na pomoc nájemného kreolského pistolníka Julese. Charismatický muž s přesným koltem se ale jeví velmi nevyzpytatelně a atmosféra v prohnilém městečku začíná nebezpečně houstnout... Westernový snímek režiséra Richarda Wilsona poutavě zachycuje společenské poměry v období po skončení americké občanské války a vyniká hereckým obsazením. V roli nepohodlného vojína se představí začínající George Segal a v roli nesmiřitelného střelce Yul Brynner, který zde typově navazuje na svou nejslavnější roli ve filmu Sedm statečných (1960). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Tradiční western, v němž hudba dělá z dramatických scén teatrální a v jeho středu exoticky působící pistolník, co předčasně vystoupí z dostavníku ve zkaženém městečku. Udělal to, protože: a) chce vypsanou odměnu, b) má zálusk na paničku jednorukého kovboje (tzn. oboje je snadný cíl), c) chce místní poučit o předsudcích a rasové nerovnosti a předchozí body oželí v rámci své cti. Správnou odpověď už tak nějak od začátku tušíte, takže si můžete vychutnat elegantního páva Yula Brynnera, jak dává lekce ve francouzské výslovnosti, střelbě dle školy Riviery Kida a rovnosti charakteru a ještě při tom brnkáním na cembalo snižuje prašnost v klínech místních vdov a nespokojených manželek. Je smutné, že jeho osvěta nepřinesla žádné plody a Američané mají doteď bordel v tom, na čích životech vlastně matter.. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Malé městečko na jihu USA po občanské válce, Jižan Weaver okradený o svůj ranč i milou a nepřátelští starousedlíci manipulovaní místní zbohatlíkem proti Weaverovi. Situaci může vyřešit pozvání pro pistolníka a tím je charismatický Yul Brynner jako Jules Gaspard d'Estaing, jehož herectví je jedinou nadprůměrnou vlastností tohoto příliš pomalého westernu místy trochu připomínajícího červenou knihovnu. Trailer: http://www.zimbio.com/watch/nbqBZ6GAeXf/Invitation+To+A+Gunfighter/Invitation+To+A+Gunfighter ()

Reklama

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Napriek tomu, že sa tu za hodinu a pol neudeje nič obzvlášť akčného a finálna prestrelka tiež za veľa nestojí, nemôžem povedať, že by bol Invitation to a Gunfighter zrovna nudným westernom. Dôvodom je suverénne pôsobiaci Yul Brynner v úlohe profesionálneho strelca, majúceho nad nepríliš odvážnymi malomeštiakmi, ktorí si ho najali na zabijácky džob tak drvivú psychologickú prevahu, že zväčša nemusí vôbec siahať po kolte na to, aby niekomu nahnal do gatí a hravo docielil to, čo má práve za ľubom... Podobnú postavu dominantného pištoľníka, ovládajúceho obyvateľov prehnitého malého mestečka si o deväť rokov neskôr strihol aj Clint Eastwood v o dosť drsnejšom westerne Tulák zo šírych plání... ()

klerik 

všechny recenze uživatele

Zámerne zvláštny western. Brynnerova postava je nevypočitateľná a nie vyslovene kladná. Veľa sa nestrieľa, film značný čas venuje odhaľovaniu motivácií hlavného hrdinu, ale psychológia nie je práve prepracovaná. Film vlastne spracuváva tému divného mesta rovnako ako NA PRAVÉ POLUDNIE alebo STRÁŽCA ZÁKONA, ale práve pri zrovnaní s klasikami tento western neobstojí... ()

Vitason 

všechny recenze uživatele

Pozvánka pro pistolníka je opravdu zvláštní western. No, on to western vlastně ani není. Je to spíše takové psychologické a sociální drama o zkorumpovaném městečku, které se musí vypořádat samo se sebou i s právě ukončenou válkou. A mezi všemi těmi pokřivenými vztahy a zlou krví stojí Yul Brynner, čestnější a plešatější než kdy dřív. A i přesto, že zde nejsou žádné přestřelky ani souboje, celé je to opravdu hodně civilně natočené a film se odehrává pouze v jediném malém městečku, tak jsem se docela dobře bavil a proto tasím solidní čtyřhvězdičkové hodnocení. ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama