poster

Pozvánka pro pistolníka

 • Česko

  Pozvání pro pistolníka

 • USA

  Invitation to a Gunfighter

Western

USA, 1964, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ***

  Zámerne zvláštny western. Brynnerova postava je nevypočitateľná a nie vyslovene kladná. Veľa sa nestrieľa, film značný čas venuje odhaľovaniu motivácií hlavného hrdinu, ale psychológia nie je práve prepracovaná. Film vlastne spracuváva tému divného mesta rovnako ako NA PRAVÉ POLUDNIE alebo STRÁŽCA ZÁKONA, ale práve pri zrovnaní s klasikami tento western neobstojí...(27.12.2012)

 • honza.g
  ***

  Co je vlastně potřeba, aby se film dal zařadit do kategorie western? Musí se v něm vystřelit z koltu? Nebo aspoň z pušky? Kolikrát? Na člověka? Musí tam být indiání nebo stačí Mexičané? Musí se jezdit na koni? Musí přijet dostavník? Musí ve vztahu mezi hlavními postavami hrát podstatnou úlohu krásná žena? To všechno tu je, v míře větší než malé. Tak proč se tu objevují hodnocení jako "není to vlastně western" nebo "divný western"? Chybí tu postava šerifa i pomocníka, ale ten není ani třeba ve filmech Maršál / Opravdová kuráž. Yul je výborný, atmosféru trochu kazí scénář, který trochu neodolal touze diváky vychovávat. Celkově je to dobré.(19.5.2019)

 • Vitason
  ****

  Pozvánka pro pistolníka je opravdu zvláštní western. No, on to western vlastně ani není. Je to spíše takové psychologické a sociální drama o zkorumpovaném městečku, které se musí vypořádat samo se sebou i s právě ukončenou válkou. A mezi všemi těmi pokřivenými vztahy a zlou krví stojí Yul Brynner, čestnější a plešatější než kdy dřív. A i přesto, že zde nejsou žádné přestřelky ani souboje, celé je to opravdu hodně civilně natočené a film se odehrává pouze v jediném malém městečku, tak jsem se docela dobře bavil a proto tasím solidní čtyřhvězdičkové hodnocení.(9.10.2011)

 • bearmeedek
  ***

  Poloromantické polodrama postavené hlavně na vizuálu Yula Brynnera, který svým charisma utáhne celý film skoro sám. Zdařile mu sekunduje Janice Rule, ovšem pouze svou krásou, ve westernech ne až tak obvyklou. Ale daří se jí být krásně smutnou. Jinak její postava byla rozpačitá, když si nemohla vybrat mezi třemi muži a čekala až, který zůstane naživu. Až závěr je více westernový, ale také žádná klasika. 67%.(20.5.2019)

 • blezg
  ***

  Yul nebo Jules je pistolník, co nejezdí na koni a nerad chodí pěšky. Pohrdá lidmi, co si nechají všechno líbit a dává jim to sežrat. Na duši má velký černý flek, daný původem míšence na americkém jihu před válkou severu s jihem. Jeho postoj, cíl není zřejmý, v podstatě zastaví v zapadákově, kde to hnije a jaje se situaci vyhrotit jen pro jákési osobní zadostiučinění a teoreticky pro lásku ženy, která je ovšem vdaná a navíc se jí z vojny vrátil ještě milý z doby před válkou. Ten milostný motiv tomu moc nepomáhá(v zapojení pistolníka), navíc Yul je lousy milovník a svůdník a z očí mu kouká, že je hermafrodit a je s tím maximálně spokojen. Zajímavé.(22.4.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace