Loď duchů

Ghost Ship

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2002, 91 min

• Davies182

Horory 21.ho století poslední dobou nestojí ani za starou bačkoru, a těch pár opravdu dobrých by pravý fanoušek spočítal na prstech půldruhé ruky. Tento počin není žádnou výjimkou, aneb jak po poměrně dobrém úvodu zprasit celý film. Tečka.(9.3.2009)

Nechápu vaše opovrhování, tohle je solidní BÉČKO. Kravina na kvadrát, ale odpočívalo se mi u toho příjemně.(3.12.2003)

Séria priemerných duchárskych filmov pokračuje. Niet ani divu, lebo v tejto dobe natočiť tento tip hororu a navyše pútavý, kvalitný a hlavne neuhraný je dosť problém. Ale atmošku, husté scény to celkom malo, ani nápad nebol zlý a pomohlo aj obsadenie. 55%.(19.11.2006)

• Pilda17

4/10 = 40%(16.7.2011)

• Dudek

Vcelku slušný horor, který ovšem kazí výsledný dojem, kdy na nás vychrlí pointu, která se tak trochu dala čekat. Zvláštní je, že právě vychrlení pointy je ta nejlepší scéna z celého filmu (skvělá hudba a hrátky s rychlostí záznamu). Přesto však Loď duchů překonává většinu hororů z roku 2002.(15.11.2005)

• - Ve filmu zpěvačka Franchesca (Francesca Rettondini) používá českou pistoli CZ 75. Současně se však jedná o chybu, protože se děj snímku odehrává o mnoho let dříve, než se zbraň začala vyrábět. (Martyn.86)

• - Gabriel Byrne nahradil těsně před natáčením Briana Coxe. (Chatterer)

• - Vytvoření zaoceánské lodi Antonia Graza bylo inspirováno italskou výletní lodi Andrea Doria, kterou v roce 1956 potkal tragický osud v podobě potopení. (Chatterer)