Reklama

Reklama

Loď duchů

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V Beringově moři je nalezena luxusní zaoceánská loď Antonia Garza, která je z dosud nevyjasněných příčin od roku 1953 pohřešovaná. Na takovou loď má právo ten, kdo ji objeví a přiveze do přístavu. Nálezci se domluví, že si ji ponechají, což se později ukáže jako nejhorší rozhodnutí jejich života. Loď je opuštěná a poškozená. Začnou ji opravovat, a protože vraky nehledají jen tak z dobré vůle, ale pro peníze, zajímají se především o to, co na lodi je a co by se dalo zpeněžit. Brzy se ale začnou dít podivné věci. Jednotlivým členům posádky se na lodi začínají zjevovat přízraky. Cestou do přístavu se za podivných okolností začnou ztrácet členové posádky. Hrůza z neznámého nepřítele a boj o život promění jejich cestu v opravdové peklo. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (397)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Loď duchov zlyháva v prvom rade na tom, že sa možno aj zbytočne jedná o horor a po tejto stránke nestojí absolútne za nič. Takto som mal skôr pocit, akoby tvorcovia chceli točiť skôr nejaký zaujímavý trochu mysteriózne ladený thriller, ale boli nútení držať sa hororového žánru, ktorému ale vôbec nerozumejú, lebo takto nefunkčné hororové zložky sa vidia len veľmi zriedka. Nejaká atmosféra tu síce je, ale o napätí nemôže byť ani reči, no hlavne tie jednotlivé hororové sekvencie mi už prišli len smiešne. Ducharina má podľa mňa fungovať úplne inak a nie v štýle, že napríklad postave vôbec nie je divné, že sa pred ním ukáže situácia z minulosti a on si ešte zatúži po peknom duchovi, čo ho stojí život. Tu sa skutočne len dá neveriacky krútiť hlavou, aký nezmysel sa v tomto subžánri dá vôbec vymyslieť. Ale inak to nebolo najhoršie, úvodná sekvencia je perfektná a teda svojou nemilosrdnosťou ma príjemne potešila, ale aj celkovo je zápletka atraktívna, skúmanie opusteného miesta, ktoré ukrýva tajomstvo má vždy svoje čaro a tak tú prvú polovicu ma ešte zaujímalo, čo sa vo filme deje. No potom už je jasné, že z tohto nič lepšie nebude, keďže priestor dostanú spomínané hororové scény, z ktorých je jedna trápnejšia ako druhá a už sa z toho stalo len čakanie na koniec. A tá pointa, ktorá príde v priebehu druhej polovice by ma síce v kvalitnom horore sklamala, ale tu filmu podľa mňa skôr pomohla, hlavne vďaka vražednej sekvencii z minulosti, ktorá mi prišla dosť štýlová a spolu s úvodom tvoria vrcholy filmu. A ani úplný záver nie je najhorší. Poteší aj obsadenie, v ktorom je viacero mojich obľúbencov, ako kapitán Gabriel Byrne, Isaiah Washington, Karl Urban a sympaťák Desmond Harrington, ale inak ma ich postavy vlastne vôbec nebavili a nakoniec ma aspoň trochu zaujímala len námorníčka a jej vzťah s duchom, ktorého stvárnila mladá Emily Browning. A vizuálne sa na to tiež pozerá dobre. Takže ako horor je Loď duchov úplná katastrofa, takže slabé hodnotenie je úplne zaslúžené, ale mne to na ten priemer stačí, predsa len obsadenie a vizuál sa mi páčia, zápletka tiež nie je zlá a tie dve sekvencie sú výborné. 53% ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Až neuvěřitelně jednuduše odhadnutelný snímek se silně béčkovým nádechem. Atmosféra není zas tak úžasná a celým filmem se hrne nelogika. Béčkové rozpadnutí, přehypovaný závěr a nutnost vysvětlovat dopodrobna unudí. Jediné co se mi líbilo byla hudba (a to hlavně při závěrečném "A takhle to bylo ...."). ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem opravdu málo, dostal podstatně víc. Není to nic světového, ale nic sračkového zase taky ne. Největší průser je, že k nejlepší scéně dojde hned asi v 6-8 minutě a tato scéna slíbí mnohem víc, než je pak film schopen splnit. Ale jinak jsem se nijak nenudil. Barová zpěvačka a malá holčička byly docela dobré.... Film rozhodně nijak neurazí.... ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Posádka remorkéru objeví luxusní plavidlo pohřešované více než čtyřicet let. Šestičlenná posádka záchranářského remorkéru v Beringově průlivu objeví přes čtyřicet let pohřešované luxusní plavidlo Antonia Cruz. Pradávné mariňácké zkazky říkají, že se na palubu opuštěných lodí, co připlavaly z otevřeného moře, nikdy nemá vstupovat. Údajně se totiž jedná o "lodě duchů", v nichž bloudí duše zemřelých, kteří zahynuli při lodních haváriích a neštěstích. Námořníci chtiví pokladů však tohle pravidlo poruší a záhy pohlédnou do tváře smrti. Originální námět zpracovaný s nadhledem skýtá spoustu překvapení na palubě prokleté lodi. Vstupuje se jen v případě, že máte rádi netradičně pojaté duchařské horory s překvapivou pointou na závěr a příliš se nepitváte v logice děje, ani v logice motivace postav. Pak máte velkou naději, že s touhle lodí nezabloudíte do neznáma a užijete si skutečnou hororovou plavbu. Mé hodnocení: 60% ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Velice slušne natočený výplach mozgových buniek, ktorý sa s utekajúcimi minútami a kopiacimi mŕtvolami strháva v megaBé s pointou megaCé. Ale hrdzavú, vlhkú klausro-atmosféru uprieť nemožno a ani to, že Byrne sa ako záporák proste narodil. Už len kôli úvodnej "drátenej scénke" sa to oplatí vidieť. V telke. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (14)

  • Pracovní název v USA byl Chimera. (Chatterer)
  • Ve 42. minutě vytáhne Epps (Julianna Margulies) z kapsy zlatou cihlu a následně ji položí na pult, držíc ji shora jen prsty. Bankovní cihla je hladká a (při hustotě zlata přes 19 kg/dm3) váží víc než 12 kilogramů, nemohl by ji tedy takto držet. (aquacam)
  • Rockový song, který si při řízení remorkéru pouští Santos (Alex Dimitriades), jemuž později kapitán Murphy (Gabriel Byrne) poručí, ať vypne ten randál, je skladba „Not Falling“ od skupiny Mudvayne. (ČSFD)

Reklama

Reklama