Loď duchů

Loď duchov

Ghost Ship

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2002, 91 min

Velice slušne natočený výplach mozgových buniek, ktorý sa s utekajúcimi minútami a kopiacimi mŕtvolami strháva v megaBé s pointou megaCé. Ale hrdzavú, vlhkú klausro-atmosféru uprieť nemožno a ani to, že Byrne sa ako záporák proste narodil. Už len kôli úvodnej "drátenej scénke" sa to oplatí vidieť. V telke.(17.6.2006)

• Vojcl

Čekal jsem po dlouhé době áčkový horor, ale dostavila se jen neskutečná slátanina, která naprosto trapně vykrádá snad všechny úspěšné filmy v daném žánru... nemá to pořádný nápad, napětí nulové a herci? O nich snad ani nemluvit.. Ta jedna hvězdička je za vcelku podařený a originální konec, ale těch 85 minut předtím jsem dokoukal jen proto, že mi bylo líto peněz za vstupné...(10.1.2006)

Peckovni lehce podhodnocenej horurek kterej se ke konci trochu zmneni na tuctovej thriler ale i tak se mi to dost libilo skvelej namet i atmosfera hrdinove prochazejici se po desivy lodi jsou postupne likvidovani luxusni lekacky prijemna delka co neunudi a zaverecna brilantne vysperkovana pointa fakt dost dobry a ja davam za ctyri v pohode kousek ze tu ma jen 48 procent uz mne neprekvapi jsme preci na CSFD kde je to samej filmovej odbornik nebo ne?(20.6.2012)

• Big Bear

Ten nápad s náhodně objeveným opuštěným parníkem byl super. Když průzkumný team vylezl na palubu a začal prohledávat opuštěný zrezivělý vrak kajutu po kajutě, sekci po sekci ani jsem nedýchal. Pak začly lekačky u nichž jsem si řekl, áach jó, už se to przní... Pak to šlo od šesti k pěti a závěr to dorazil.... Škoda. Námět nebyl otřepaný a loď byla perfektní. * *(5.8.2012)

Ano, určitě nadprůměrný film. Nemůžu tvrdit, že jsem se teda bál, ale já bych to ani neřadil do horroru. Spíš takový mysteriózní filmeček na pobavení. Bavil jsem se. Herecky dobře odehráno. A celkově mě ta struktura filmu, návaznost scén, občas nějaký to překvápko fakt parádně uspokojilo. Mám jedinej problém, a to je ten, že jsem od začátku věděl, jak se ta zápletka vlastně má. Jinak hodnocení je celkem matoucí. Jsem spokojen. 70%(4.5.2013)

• - Rozpočet filmu byl 20 milionů dolarů a film celosvětově vydělal přes 68 milionů dolarů. (Chatterer)

• - Gabriel Byrne nahradil těsně před natáčením Briana Coxe. (Chatterer)

• - Ve scéně, kdy se spustí kabel a téměř všechny lidi na palubě přepůlí, mělo původně dojít ke stětí hlav všech zúčastněných. (Chatterer)