Loď duchů

Loď duchov

Ghost Ship

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Austrálie, 2002, 91 min

I po letech jsem se nenudil! Řemeslně zdařile natočená duchařina čerpá z příběhů Bludného Holanďana či Mary Celeste. Nejlepší je samozřejmě úvodní scéna z tanečního sálu. Stačí jedno lano a všechno lítá i co peří nemá. Likvidace posádky nepřináší sice nic nového, ale divák stejně touží jen po pěkných scénách smrti - jako třeba rozdrcení v obřím soukolí... Mladý Karl Urban a Emily Browningová z Řady nešťastných příhod... Zrezivělá loď připomíná spíše Vetřelce než Poseidon. A pak ty dušičky...Zámek hrůzy a jemu podobní...jo a šlapající Mudvayne s Not Falling! Viděno dvakrát.....(3.11.2016)

V Beringově moři pluje ztracená loď Antonia Graza. Později se ukáže, že s lodí není něco v pořádku. Na povrch začnou vycházet hrůzné skutečností. Objevuje se zde dívka Katie, díky ní se dozvíme, co se na palubě lodi vlastně odehrálo. Nebylo to nic pěkného. Život všech cestujících ukončilo ocelové lano, které se znenadání uvolnilo. Smrt byla velmi rychlá. Duchů se to zjevuje jen pár. Je to Katie, zpěvačka Francesca a kapitán lodi.(29.10.2008)

• POMO

Banda nulových charakterov behá po interiéroch lode a zažíva nepekné veci. Jedno ma na tomto filme fascinuje. Zakaždým, keď som si povedal "Tak ešte toto nech sa stane a okamžite odchádzam z kina!", do dvoch minút sa to stalo. Nielen, že sme to všetko už sto krát videli, ale ono je to ešte aj každou minutou zabíjané čoraz absurdnejšími a stupídnejšími zvratmi. Pri úvodných titulkoch som bol úplne kludný, pri záverečných rozčúlený - tomu sa povie emocionálne gradovanie! Jedna hviezdička len za tých áčkových hercov a rozpočet.(30.1.2003)

Posádka remorkéru objeví luxusní plavidlo pohřešované více než čtyřicet let. Šestičlenná posádka záchranářského remorkéru v Beringově průlivu objeví přes čtyřicet let pohřešované luxusní plavidlo Antonia Cruz. Pradávné mariňácké zkazky říkají, že se na palubu opuštěných lodí, co připlavaly z otevřeného moře, nikdy nemá vstupovat. Údajně se totiž jedná o "lodě duchů", v nichž bloudí duše zemřelých, kteří zahynuli při lodních haváriích a neštěstích. Námořníci chtiví pokladů však tohle pravidlo poruší a záhy pohlédnou do tváře smrti. Originální námět zpracovaný s nadhledem skýtá spoustu překvapení na palubě prokleté lodi. Vstupuje se jen v případě, že máte rádi netradičně pojaté duchařské horory s překvapivou pointou na závěr a příliš se nepitváte v logice děje, ani v logice motivace postav. Pak máte velkou naději, že s touhle lodí nezabloudíte do neznáma a užijete si skutečnou hororovou plavbu. Mé hodnocení: 60%(19.3.2013)

• malylada

Tak od začátku jsem si říkal, jooo to my mohlo být dobrý, casting se mi líbil a mohl by se z toho vyklubat horor ze zajímavého a netradičního prostředí. Po čtyřiceti minutách mi bylo jasné,že jako horor to fungovat nebude a doufal jsem v napínavý triller.... No a nedostavilo se, od vykreslení pointy s příšernou hudbou se to začalo bortit jako domeček z karet. Nápady selhávaly až do nesmyslů. Docela škoda, potenciál na slušný horor to mělo..... 4/10(24.7.2016)

• - Rozpočet filmu byl 20 milionů dolarů a film celosvětově vydělal přes 68 milionů dolarů. (Chatterer)

• - Pracovní název v USA byl Chimera. (Chatterer)

• - Vytvoření zaoceánské lodi Antonia Graza bylo inspirováno italskou výletní lodi Andrea Doria, kterou v roce 1956 potkal tragický osud v podobě potopení. (Chatterer)