Závada Blair Witch (TV film)

Bogus Witch Project, The

Záhada Blairwitch inak

Komedie / Povídkový

USA, 2000, 85 min

• honajz2

Já vlastně ani tenhle film vidět nechtěl: chtěl jsem si pouze připomenout film Záhada Blair Bitch (já si z ní už moc nepamatuju a už je tomu dlouho, kdy jsem jí naposledy viděl). Zadal jsem si název na YT a pustil si to video, které trvalo 85 minut. Po 20 minutách jsem si říkal, že tohle přece není ten film, tam byla pouze jedna čarodějnice (no, možná dvě, když nad tím přemýšlím). A tak jsem se podíval na název filmu: Bylo tam napsáno ZÁVADA ne ZÁHADA. Ale co, film jsem dokoukal do konce. Párkrát jsem se pobavil (pětkrát, šestkrát, když to počítám). Líbily se mi vložené reklamy. Tohle oceňuji jednou hvězdičkou. A za co je ta druhá? Ta je za to, že někoho napadlo udělat na parodii na tu stupidní Záhadu Blair Bitch. Toť vše.(9.5.2015)

• popkec

Vydržel jsem přesně 34minut. Závada Blair Witch je sica parodie na trapný The Blair witch project boužel je ale ještě horší než originál. Scény které mají být vtipné vtipné nejsou, scénář asi tvůrci vymysleli přímo na místě a vlastně jsem ani neměl důvod dívat se dál. Obrovský potencionál, nakonec je z toho ale ultimátní sračka.(21.12.2009)

• 0linA

No asi takhle jako rodina jsme chtěli prožít zábavný večer, a tak jsme si ze zásoby "DVD z trafiky" vybrali tento film. (Dodnes lituji toho, že jsem se nejprve nepodíval na ČSFD.) No tak jsme si vyndali chipsy, rodiče si nalili sklenku vína a všichni jsme se těšili na oddechovou zábavu. Prvních pět minut jsem si myslel, že je to jen jedna nudná scéna, která určitě skončí nějakým skvělým gagem. Nic. Dalších pět minut, chipsy snědené, víno z půlky vypité, zábava nikde. Po dalších 10 minutách, kdy už byla nakousaná i miska na chipsy a táta rozdělal třetí láhev vodky, jelikož víno zábavu nepřineslo jsem prorazil 20 minut naprostého ticha něčím jako: "Co to ku*va je?" a vypnul "film". Tak šťasné výrazy v obličeji jsem ještě neviděl, maminka plakala štěstím a táta šel do dílny razit medaily. Se slzami v očích musím říct, že toto je to nejhorší co jsem kdy viděl a to jsem viděl jen 1/4. The best of odpad!(25.12.2008)

• Tygrys

Člověk by nevěřil, že se dá natočit tak nepovedená parodie na film, který je k parodovaní jako stvořený. Troufám si tvrdit, že bych natočil zábavnější věc za jedno odpoledne se svými kámoši. Závada Blair Witch se právem umístila mezi 200 nejhorších filmů všech dob tady na CSFD, ale osobně bych ji dopomohl tak do první dvacítky.(4.8.2006)

• antragus

Šel jsem do toho, protože horory i jejich parodie mám celkem rád. Záhada mě nikdy nijak extra neoslovila, ale tohle mi málem vehnalo slzy do očí... Pro Boha, tohle fakt někdo platil? A než jim na to dal prachy, četl aspoň zlomek scénáře? Anebo to bylo o hře "Pojďte si, děcka, zkusit podržet kameru"? Děs běs hovadina až na půdu... Nedivím se, že režijní filmografie Kargana vypadá jak vypadá, po tomhle bych mu nedal prachy ani na reklamu na psí žrádlo...(16.3.2016)

• - Vedle hororu Záhada Blair Witch (1999) lze v parodii najít odkaz na klasický Teleshoping nebo na pokračování filmových sérií Pátek třináctého a Vřískot. (Rimer545)