poster

Závada Blair Witch (TV film)

 • USA

  Bogus Witch Project, The

 • Slovensko

  Záhada Blairwitch inak

Komedie / Povídkový

USA, 2000, 85 min

 • keoma26
  ****

  tahle parodie jde až na dřeň nejen parodovanému žánru (hororu obecně, neomezuje se navzdory názvu a formě pouze na předlohu), ale i parodii samotné, odhaluje jejich repetitivní a eklektický charakter, u fenoměnu Blair Witch navíc ukazuje jeho naprostou iracionálnost a nelogičnost (sám jsem fanoušek "projektu") a to, že jeho působivost vychází z těch nejprimitivnějších emocí - díky tomuto svému rouhačství popuzuje jak konzumenty hororů, tak i parodií ... "mluvíš jako joe pesci v mafiánech";-)(31.5.2009)

 • ad-k
  odpad!

  Jak já se bavil! Namísto rozházených kamenů stopa vede po ponožkách, namísto ztráty v lese lidé chodí neustále okolo městské prádelny a diví se, že už tu jednou byli (mysteriózní, tajemné, geniální), namísto zneklidňující zmatené postavy v rohu močící individum... vítej parodie! Jenom si přiště usmysli, jest-li budeš zábavná, nebo závadná - jak už napovídá tvůj název. Krásných 0%(10.8.2006)

 • Tartaros
  odpad!

  Toto mal byt FILM ? Ako by aj mohol ked kazdu sekciu (cast) "filmu" pripravili uplne ini ludia, ako keby som sa pozeral na dielo skolacikov... I ked musim povedat ze hlavne jedna scenka ma pobavila (scenka so stupnutim do hovna) :) Ale to je asi vsetko, bolo to az tak trapne, ze sme si to museli pretacat po kazdej traparine o 5 minut dalej :)(22.2.2009)

 • Tygrys
  odpad!

  Člověk by nevěřil, že se dá natočit tak nepovedená parodie na film, který je k parodovaní jako stvořený. Troufám si tvrdit, že bych natočil zábavnější věc za jedno odpoledne se svými kámoši. Závada Blair Witch se právem umístila mezi 200 nejhorších filmů všech dob tady na CSFD, ale osobně bych ji dopomohl tak do první dvacítky.(4.8.2006)

 • Fingon
  ***

  Zajímavý počin, který si ale nejvíce užili samotní tvůrci. Ti zvolili poměrně neokoukaný přístup - místo jednoho příběhu se scénami parodujícími původní Blair Witch vytvořili scének několik, s různým obsazením a v různém prostředí (hehe), toto pásmo pak propojili gagy s běžící kamerou v lese, která se zastaví vždy jen na pár vteřin (třeba na stole, za kterým sedí Big Foot) a scénkami z dalších dvou "pořadů" - v jednom se zpovídají slavní filmoví vrazi, ve druhém na způsob teleshoppingu propaguje ženská prapodivné předměty za přemrštěnou sumu. Následující pasáž obsahuje spoilery, ale třeba se díky ní najdou zájemci, kteří film přece jen budou chtít shlédnout. Samotných příběhů utahujících si z originálu je šest - The Watts Bitch project, odehrávající se v ghettu a který mi přišel nejvtipnější (a ne jen proto, že štáb je okraden přímo v průběhu natáčení o kameru, nocují na ulici, bloudí kolem té samé prádelny a nakonec jim ukradnou stan hned poté, co z něj ráno vylezou), The Griffith witch project, kde si holčina vymyslí legendu o šílené herečce co vraždila rivalky pod hvězdárnou, na které se natáčel Rebel bez příčiny - a její štáb si z ní dělá jen srandu, poněkud trapný segment s Pauly Shorem (kdo ten chlap je), který tvrdí, že se zúčastnil castingu na původní film a pak si na natáčení hraje sám, nechá si kapat do očí umělé slzy a snaží se osouložit přítelkyni trpaslíka, která nemluví proto, že na mluvení už nezbyly peníze, přičemž stan si postaví přímo v kině), trapný Blair Underwood project, ve kterém se tři herci vydají hledat zmíněného člověka a nabídnout mu scénář, The Bel Air Witch project, kde se účastníci pohybují po místě obydleném celebritami (a ráno se jim před stanem vyvenčí pes, skeč "tohle tu ráno nebylo" mě dostal do kolen) a nakonec Willie Witch project, kde jsou účastníky jen černoši. V kině by tento pokus neměl nejmenší šanci, na videu s partou kamarádů - hlavně těch, kteří měli vůči Blair witch určité výhrady - by to nemuselo být zas tak špatné.(29.10.2009)

 • - Vedle hororu Záhada Blair Witch (1999) lze v parodii najít odkaz na klasický Teleshoping nebo na pokračování filmových sérií Pátek třináctého a Vřískot. (Rimer545)